Rejestracja i logowanie

Wchodzi 500+ na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wnioski w Bełchatowie?

Wydarzenia 24-06-2019 Autor: magjas
31
Wchodzi 500+ na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wnioski w Bełchatowie?

Dokładnie za tydzień, w poniedziałek 1 lipca rodzice, którzy do tej pory nie mogli ubiegać się o świadczenie 500+ będą mogli złożyć stosowny wniosek. Zmieniają się bowiem zasady korzystania z programu – pieniądze należą się wszystkim rodzicom, zniesiono kryterium dochodowe, a świadczenia należą się też jedynakom. Tym samym rządowy program obejmie teraz każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny i jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie ono przysługiwać blisko 7 mln osób.

Elektronicznie wnioski będzie można składać już od 1 lipca, od sierpnia będą zaś przyjmowane wersje papierowe. W Bełchatowie, podobnie jak w latach ubiegłych obsługą 500+ zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który szacuje, że wypłaconych będzie ok. 10 tys. świadczeń.

Brak kryterium dochodowego oznacza, że formularz wniosku zostanie znacznie uproszczony i skrócony. Dzięki temu łatwiej także będzie można składać wnioski drogą elektroniczną. Na tym jednak nie koniec pozytywnych zmian i uproszczeń proceduralnych. Od 1 lipca tego roku prawo do świadczenia wychowawczego nie będzie już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko, co zaskutkuje likwidacją czasochłonnej weryfikacji wymogu ustalenia alimentów.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Od 1 lipca wnioski o 500+ będą przyjmowane w formie elektronicznej. Dokumenty będzie można złożyć poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS. Warto dodać, że po zmianach przepisów i zniesienia kryterium dochodowego, wypełnienie internetowego wniosku zajmuje zaledwie kilka minut. Jest on uproszczony i skrócony. Wpisuje się w nim bowiem wyłącznie podstawowe dane – swoje oraz dzieci, ponadto należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia i podać numer konta.

- Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać drogą tradycyjną – pocztą lub osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie, przy ulicy Dąbrowskiego 2. MOPS informuje, że – wzorem poprzednich lat – na terenie miasta powstanie jeszcze jeden punkt, w którym mieszkańcy będą mogli załatwić formalności związane z 500+ - informują pracownicy Urzędu Miasta.

Trzeba jednak pamiętać: aby otrzymać świadczenie na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, wniosek trzeba złożyć najpóźniej do 30 września. Jeśli dokumenty zostaną dostarczone później, jego wypłata będzie przysługiwać od tego momentu.

Co mają zrobić rodzice, którzy już pobierają świadczenie?

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane do 30 września świadczenie na drugie i kolejne dzieci, składają od 1 lipca jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Dzięki temu otrzymają prawo do 500 plus na pierwsze dziecko, na które do tej pory go nie pobierali.

Trzeba jednak pamiętać: aby otrzymać świadczenie na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, wniosek trzeba złożyć najpóźniej do 30 września. Jeśli dokumenty zostaną dostarczone później, jego wypłata będzie przysługiwać od tego momentu.

Kiedy przewidziana jest wypłata 500+?

Wszystko zależy od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek. Tak przedstawiają się poszczególne, maksymalne terminy wypłat w zależności od miesiąca złożenia wniosku:
- złożenie wniosku w lipcu i sierpniu – wypłata świadczenia z wyrównaniem od lipca najpóźniej do dnia 31 października;

- złożenie wniosku we wrześniu – wypłata świadczenia z wyrównaniem od lipca najpóźniej do 30 listopada;

- złożenie wniosku po 30 września – wypłata bez wyrównania od miesiąca złożenia wniosku (najpóźniej w terminie dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku).

Wszystko wskazuje na to, że wypłaty przyznanych świadczeń odbywać się będą szybciej. Zlikwidowany bowiem został obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia wychowawczego w drodze decyzji administracyjnej. Teraz wydawana będzie szybsza i mniej pracochłonna informacja o przyznaniu świadczenia. Właściwy organ wyśle wnioskodawcy na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej informację potwierdzającą przyznanie świadczenia, zaś w przypadku braku adresu e-mailowego - osoba ta będzie mogła odebrać takową informację w postaci papierowej. Takie rozwiązanie sprawdziło się już w programie „Dobry start” i zwiększyło odsetek wniosków składanych internetowo.

Świadczenie dla nowo narodzonych dzieci

Od 1 lipca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Oczywiście świadczenie 500+ zostanie przekazane z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Co jednak ważne – takie rozwiązanie dotyczy wyłącznie dzieci urodzonych po 30 czerwca 2019 r.

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Chciałbym bandzie smrodów i odpadów społecznych które piszą złe o ludziach pobierających świadczenie 500+ uzmysłowić ze sami jesteście patologia bo nie potraficie nawet logicznie myśleć! wyzywacie ludzi o najgorszych tylko dlatego ze maja dzieci! a wiedzcie patole **** jedne ze program 500+ jest realizowany dopiero o 2016 roku i to na drugie i kolejen dziecko tak wiec bando śmieci obrażająca innych przyjmij do Wiadomości ze na chwile obecna! 90% beneficjentów tego programu to ludzie ktrorzy maja dzieci o d dawna, dzieci ktore urodziły sie 8 -15 lat temu! duzo przed waszsza zasrana platforma antyobywatelska a co dopiero pisem! nikt wówczas nie robil jak to piszecie bachorow by dostać pieniądze! czy wasze Tempe pały tego nie kapują! Mama dzieci w wieku 8 i 10 lat i jestem obrazany przez takich patoli jak wy, mam dokonac tak po europejsku eutanazji na moich dzieciach by wasze oczadziałe z nienawiści gemby sie zamknęły?

Skoro masz dzieci w wielu 8 i 10 lat więc podejrzewam , że masz +/- 30 lat. Facet! Jak Ty się wysławiasz ? Wstyd! Jak stad na Kamczatkę.

Skoro jedyne co byku rozpłodowy potrafisz w życiu robić to dzieci. To sam na nie zarabiaj. Ci którzy mają te bachory od dawna, to ten sam margines. Pasożytujący na pracujących obywatelach. Nie było 500+ ale były inne pomoce z MOPS.

jakim ty jesteś ścierwem takiego to poinna policja namiejscu na uliocy odstrzelic i jego teruchlo zostawic pod polotem! **** pare malzenska ktora doczekala sioe [potomstwa ma dziecko, dwojke albo trojke dzieci nazywasz złem patologia? a ty pedale pierodolnoy geju bez dzieic jest super obywatel? takich czubow z****ch jak ty powinno sie poddawac eutanazji

3 dni temu sąd orzekł, że np. lewicowiec może bezkarnie bez prawa jazdy prowadzić samochód bez przeglądu ,którym potrąca ciężko starszą osobę na pasach i ... jest niewinny!!! tak brawo KE niezawisłość sadów najjawniejsza tak trzymac

Najbardziej mi się podoba jak się ujawniają platformerskie trole i toczą pianę z ust. Patrzcie barany jakie macie podejście, "Nie ważne nic, ja sam mieć nie muszę, ale byle tylko kochany Donaldzie i Grzesiu ZABIERZCIE INNYM! ŻEBY ONI MIELI GORZEJ NIŻ JA, ŻEBYM SIĘ LEPIEJ POCZUŁ!" I dlatego przegraliście wybory, bo skupiacie się na negatywnym nastawieniu i to do was wraca, barany. Tak gardzicie 500, a przecież na siłę nie dają, trzeba podanie napisać, i sami to robicie łasząc się najpierw, a po odejściu od kasy zlożecząc temu co wam dał. Sam wasz półbóg Trzaskowski bierze 500+ ale ostro krytykuje. Jesteście gorzej jak szczury, i ludzie wam za to podziękują. Stąd coraz ostrzejsze ataki, czujecie już jak zbliża się koniec platformerskiego zjednoczenia przestępców, alimenciarzy, złodziejów i zboczenców? Z uśmiechem patrzę jak to co mówicie do was wraca i krąg życia się domyka.

Drogi Panie Kopolnioku. Zanim Pan zacznie wypisywać oskarżenia w stosunku do innych, proszę zasięgnąć informacji na temat zadłużenia Państwa, jakie jest w chwili obecnej oraz jakie było za poprzedniej władzy. Obecna władza wszystko wszystkim daje nie mając na to pokrycia. Nasze pra pra pra wnuki będą spłacać wszystkie te 500. Zastanowił się Pan czemu jest niskie bezrobocie? Bo miejsca pracy są pozapychane ukraincami którzy pracują bo polscy zywiciele rodzin siedzą w domu bo im się nie opłaca pracować bo obecną władza utrzymuje ludzi. Pozdrawiam serdecznie

Xaraz zaraz dług ? nie ma ksasy nie stac nas na to ? hmm mdziwne bo przed wyborami w kamapani przedstawiciele Koalicji na czele ze złotustym Schetyna mowili ze jest kasa na 100+ ze oni dadza nawet 100+ kazdemu, ze nauczycielom ze kazdemu od razu dzadza kasiorke jak tylko ..... wygraja hahahahah P.S. nie znam NIKOGO absolutnie NIKOGO kto twierdzilby ze lepiej nie pracowac i "zrobic" drugie dziecko tylko po to by dostac zasrane 500zl naprawde nie ma ani jedenj takiej posobt w całym kraju ty tempy z**** oczadzialty z nienawisci kołku umysłowy, tacy ludzie sa tylko w waszych cchorych umysłach w waszych pustych komuszych esbeckich czerepach

bez obrazy ale przeczytaj sobie jeszcze raz coś tam wydukał i sam stwierdzisz ze mam całkowita racje nazwyajac cie TOTALNYM DEBILEm! przeczytaj sobie jakie IDOTYZMY napisałeś, serio bez urazy! :"Zastanowił się Pan czemu jest niskie bezrobocie? Bo miejsca pracy są pozapychane ukraincami którzy pracują bo polscy zywiciele rodzin siedzą w domu" wiekszego kretyństwa sam TW Bolek by nie napisał na twiterze

Serio? Wierzysz w te bzdury? Ale wychodzisz czasem z domu, czy nie? Bo jakoś mi opłaca się pracować, i znam wielu ludzi, którym też się to opłaca. Tych patusów co biorą 500 na wódkę znam może 2, w porównaniu z tymi którzy pracują to marny promil. Ukraińcy Cię bolą? No to bądź honorowy i wyskocz z dachu bloku, jeżeli ktoś z Twojej rodziny pojechał za robotą do Anglii, Niemiec czy gdzie tam. Słoeo na dziś na ulicy sezamkowej to "hipokryzja". Ojej co to? My jechać możemy no bo fajnie, ale nikt poza nami nie powinien bo patola?! Boli Cię że zamiast kraść i rozdawać swoim kumplom, dają kasę tym co są niżej w łańcuchu niż Ty. Poziomy życia się niebezpiecznie zbliżają do siebie, i jak to? Patusy na równi z TOBĄ? Wielkich Panów tak się nie powinno traktować. Z zadłużeniem też proponuję zmoczyć główkę i poczekać. Już kwiczeliście, że "Nie ma piniendzy i nie będzie!" i wtedy po raz pierwszy ktoś udowodnił, że łżecie jak psy. Według Was już od kilku lat nie ma wolności, demokracji, praw człowieka i ogólnie Polski całej. Potem już tylko płynęło kolejne kłamstewko za następnym i naprawdę, trudno teraz wrócić do koryta, gdy nikt w nic Wam nie wierzy (nie bezpodstawnie). Wiesz jaką jest definicja szaleństwa? Powtarzanie tych samych czynności w oczekiwaniu na inny efekt. Więc szczujcie Polaków na siebie dalej, na jesieni wybory tym razem na bank wygracie w cuglach.

Drogi Panie Kopalnioli, proponuję popuscic troszkę warkoczyki i ściągnąć różowe okulary z noska. Życzę Panu wszystkiego dobrego i udanych wakacji. Może zmiana otoczenia Panu odświeży troszkę umysł. Pozdrawiam serdecznie

Nie ma to jak konstruktywna krytyka i mocne argumenty. Więc i ja życzę Panu/Pani udanych wakacji. Może warto nauczyć się samodzielnego myślenia i przetwarzania informacji, to bardzo dobrze wpływa na ocenę rzeczywistości. Pozdrawiam gorąco

Ty kopalniak weś się za robotę bo brak węgla

za dużo tvp info oglądasz

A ty za dużo tvnu, bardziej propagandowa telewizja niż tvp...

Ale fajnie będę sobie jeździć na wawrzkowizne z dziećmi i jeszcze mi dodatkowe 500 wpadnie na alko... Piękna pogoda i kasa i dzieci. Czuję że żyję. Pozdrawiam pracujących i buziaki dla wszystkich.

Bynajmniej na bombelki dajom.

Wszyscy się madruja ale po kasę łapy wystawiają

Pitolenie a kasę bierzecie

Już widzę jak patusy mnożą się jak króliki.

no a ty kapciu co nie stoi juz stary ormowcu?

W niedzielę koło carrefoura były pokazy driftu. Dlaczego nikt o tym nie informował?

To było w ramach imprezy auto szkoły... O tym informowali

Jest jakaś fotorelacja w internecie? Podrzucisz link?

Jeżeli decydujesz się na dziecko to musisz być świadomy obowiązków z tego wynikających. Musisz też wiedzieć, że to TY będziesz za nie odpowiedzialny i to TY musisz je utrzymać z pieniędzy, które sam zarobisz a nie liczyć na to, że ktoś CI da.

No zobaczymy jak będziesz miał to dziecko to będziesz pierwszy po 500

Pewnie dzieci nie masz to się sadzisz

POSIADANIE DZIECKA TO JEDYNE CO CI SIĘ W ŻYCIU UDAŁO, JEDYNY "SUKCES" ZŁODZIEJKO

ROZDAWNICTWO ROZDAWNICTWO ROZDAWNICTWO DO ROBOTY NIEROBY ZASRANE

dodaj komentarz
Czytaj także