Rejestracja i logowanie

Szalet miejski już otwarty! Przyjmie wszystko, ale reszty nie wyda

Wydarzenia 19-06-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: mjs
54

Miejski szalet dziś doczekał się uruchomienia! Z publicznej toalety usytuowanej na pl. Narutowicza, przy budynku Miejskiego Centrum Kultury będzie można skorzystać po uiszczeniu w specjalnym automacie na drzwiach 1-złotowej opłaty.

Miejski szalet przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi. Składa się z dwóch pomieszczeń - toalety damskiej i toalety męskiej. Jest w pełni zautomatyzowany i nie ma potrzeby, aby ktoś w nim dyżurował. Obsługiwać go będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie, którego pracownicy będą toaletę systematycznie sprzątać oraz uzupełniać brakujące w niej środki do higieny i czystości. Na zewnątrznej ścianie budynku, przy drzwiach, znajdują się dwa osobne automaty przyjmujący monety, które rozpoznają następujące nominały: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł. Warto pamiętać, że automat nie wydaje reszty. Po wprowadzeniu opłaty otwierają się drzwi i włącza się światło. Jednorazowa opłata to maksymalnie 15 minut na skorzystanie z toalety.

Budowa szaletu to jeden z wygranych projektów V edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa w 2017 roku. Pomysł ten zajął piąte miejsce, a swój głos oddało na niego 605 uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Budowa miejskiego szaletu kosztowała ponad 200 tys. złotych. Prace polegały na wykonaniu przyłącza wodociągowo-kanalizacyjnego, sanitarnego i elektrycznego, samej budowy toalety oraz późniejszego odtworzenia nawierzchni i uporządkowania terenu w rejonie przeprowadzanych robót. Wiosną prace były już na wykończeniu, później miejscy radni przyjęli regulamin korzystania z toalety, miasto wyłoniło zaś firmę, która będzie obsługiwać szalet na codzień.

komentarze (54)
Dodaj komentarz

W świetle prawa takie działanie jest nielegalne. Nie wolno pobierać opłat za możliwość skorzystania z toalety. Nawet w prywatnej firmie, sklepie itp właściciel ma obowiązek udostępnić każdemu dostęp do wody z kranu i toalety. No ale czego oczekiwać po zaścianku, gdzie największa atrakcja to kościelna parada zwana procesją.

powiedział co wiedział wielki miastowy torfiarz

Potrzebne to jak...

Tobie pod oknami w centrum miasta nie sikają to łatwo się wypowiadać

Ej czujecie taki temat, szalet przyjmuje kupsko, wygrzebuje z niego kukurydzę albo co tam się nie przetrawilo (np: grzyby - kurki) i wydaje jako resztę XD

do czegoś takiego trzeba zatrudnić pracownika, ty świetnie się nadajesz do grzebania w g***ie

I jak znam życie, zaraz byś mnie hejtował, bo zarabiałbym więcej niż ty pobierasz zasiłku. XD

Kiedy na Binkowie przestanie śmierdzieć? Na zmianę albo g***a albo padlina.

Tak sobie myślę, że już po wyborach i im wszystkim wisi czy śmierdzi. Teraz jest 5cio letnia kadencja więc jest sporo czasu żeby nic nie robić.

Jakby któreś z nich mieszkało na Binkowie to by się może coś ruszyło.

"Po wprowadzeniu opłaty otwierają się drzwi i włącza się światło. Jednorazowa opłata to maksymalnie 15 minut na skorzystanie z toalety." Dobra, przyjmijmy, że sram 20 minut, bo mam problemy gastryczne. Co się dzieję? Gaśnie światło? Drzwi się zamykają? Ten kibel wygląda mi na całkowitą porażkę włodarzy miasta i będzie to chyba wizytówka tej nieudolnej kadencji.

Jeśli problemy gastryczne to albo leki, zabieg, albo z domu nie wychodzić do wyleczenia

A co jeśli problemy gastryczne zaczną się będąc na mieście?

ratuj się pampersem

Na tym metalu to się siada czy na narciarza? Ja się pytam

zimą bedzie sie kleił szron do ud

Ponad 200 tys zł.?????? Podobno 270 tys. Skąd ta kwota??????

ponad 7 mln zapłacili za ten pseudo park na wolności a ty sie pytasz o 200 tys zł za wc

Nie wiem czym się kierowały osoby decydujące o wyborze projektu, ale napewno nie rozsądkiem. W centralnym miejscu miasta gdzie usytuowane są placówki kulturalne, gdzie odbywają się imprezy plenerowe, koncerty, gdzie tabuny młodzieży wieczorami przejmuje plac Narutowicza w posiadanie, wybudowanie takiej mini toalety jest dowodem na to że ktoś tu pojęcia nie ma o tym co robi. W zestawieniu z kompletnie niefunkcjonalnym nowym placem Wolnosci ten kibelek jest dowodem na indolencje władz.

Grunt że kasa się zgadza. Wydane ile trzeba, księgowość zadowolona a i do kieszeni odpowiednia dola wpadła. Ludzie zrozumcie wreszcie. Tu każdy traktuje to miasto jako dojną krowę.

O qurwa ale pięknie w tym sraczu chyba tam zamieszkam

Szkoda tylko, że szalet nie jest bliżej budowanego dworca PKS. Mogliby czekający na autobusy też z toalety skorzystać.

Ten szalet to dowód, że choć cały świat się rozwija, to Bełchatów rozwija się bardziej.

no to taki żarcik-rozumiem-hihihi

Płatność kartą zbliżeniowa jest? bo drobnych nie nosze u mnie w portfelu tylko banknoty

Bo drobne nie potrzebne. Chleb 10zl kosztuje juz. Cola 20zl

to cie sprzedawcy widze ładnie w hu... robią.

Drogo tu nie WAWA Szkoda cena wygorwana nie na każda kieszen

Dlaczego nie za darmo a bezdomny z czego zapłaci pomyśleć trochę tj szalet dla wszystkich

Właśnie dlatego trzeba płacić

Jedno ale. Na placu Narutowicza gdy kogoś przyciśnie można było skorzystać MCK, a co ma zrobić gdy natura przyciśnie na placu Wolności albo w parku Olszewskim gdzie odbywają się imprezy więc się pytam władz miejskich gdzie ? kiedyś wnuczka natura przycisnęła to tylko DZIĘKI UPRZEJMOŚCI STRAŻY MIEJSKIEJ mógł z korzystać z toalety.

jakie imprezy na placu wolnosci? juz nie zmyslaj, a w olszewskich jak sa imprezy to zawsze sa toy toy a jak ci sie w dzien zachce podbijaj do biblioteki albo do urzedu miasta emoji to jest tez miejska placowka i ja tam korzystałem nie raz bez krempacji, śmiało mozna tez skorzystac w kosciele, w BCM, TCM, itp.

Drogo jaka drozyzna

przecież i tak każdy wie, że jedyny szalet miejski w tym mieście jest w krzakach na placu Narutowicza emoji

usytuwoanie tez jest "genialne" inaczej oczywiscie, mniej dyskretnego miejsca to sie nie dalo? jak sa jakies atrakcje przed scena za gigantami to teraz kazdy bedzie mial atrakcje zajrzec do kibla, na ławeczkach bedzie milutko posiedziec i powąchac te gówienka ahmmm. Wejscie powinno byc jakos odgrodzone jakas scianka działowa czy cos a nie wyjscia z kibla prosto na plac, kuzwa czy ktos tu mysli wogole?

Ścianka działowa??? A gdzieś ty chłopie na świecie widział ścianki działowe przed kiblami?

a czy była poświęcona

beznadzieja, nie sprawdzi sie to. zwlaszcza latem w upalne dni pod wieczor, czy w weekend albo jak beda jakies imprezy to juz to widze. grupki mlodych ktore chodz po 5-10-15 osob i wiekszosc pije alko do tego inne grupki to przed tym kiblem caly czas bedzie conajmniej kilka osob i przez 5 godzin nikt nie bedzie za to placil bo drzwi beda w ciaglym ruchu. a jak przyjdzie ktos spoza srodowiska np matka z dzicikiem ktorej sie naprawde bedzie chcialo srać i co jak sie nie wyrobi to po tych 15 minutach sie drzwi otworza na osciez i kazdy bedzie mogl zobaczyc babae na kiblu czy jak>?

No właśnie nie bardzo rozumiem jak to ma działać, tekst niczego nie wyjaśnia! O co chodzi z tym 15 minut? Jak wrzucę złotówkę i wejdę rozumiem ze drzwi będą zamknięte a jak sobie zrobię posiedzenie na kibleku godzinę to co po 15 minutach mnie deska klozetowa wyrzuci z kibla czy jak ? Może zgaśnie światło i wtedy bez podtarcia z majtami w dole szukaj pieniędzy by wyjść i wrzucić 2 zlotowke?

Eeeee lipa - myślałem, że będzie też prysznic.

A czy było przecięcie wstęgi i testy wychodka przez parę prezydencką?

Twoja stara napiła się wody z klozetu i stwierdziła że jest ok. Jak dla mnie taka rekomendacja wystarczy, mogę tam srać.

Pewnie! Lepiej tam, niż za stodołą i podcierać się jeszcze liściem łopianu!

Nie widzę problemu żeby zapłacić za publiczną toaletę 1,2 czy 5 zł, zamiast czaić się po krzakach. Nie będę komuś srał pod oknami.

No i piąteczka kolego! :-) ja również chętnie skorzystam i zapłacę te 1 zł. A psy niech szczają po krzakach. XD

A tak w ogóle to jeden wrzuci złotówkę a jak będzie wychodził to cała kolejka za nim bezpośrednio wejdzie za darmo. Można było od razu zrobić bezpłatny to nie byłoby sikania w krzakach.

Ludzie nie róbcie scen bardzo ok ze jest opłata byle .... nie będzie tam

Mówiłem, że jak będzie płatny to i tak wszyscy będą sikać po krzakach. Zobaczycie, że tak będzie.

230 czy może 250 tysięcy za taką inwestycję. gratuluję gospodarności

Ha! Tyle kosztował sam kontener! Robocizny nie wliczyli. Szwindel jak chu** z tym kiblem był wystarczy spojrzeć kto to stawiał..

Wiele automatów nie wydaje reszty a na myjkach tez nie wydaje

Fajnie ze działa ok A jak ktos ma na piwo to zeta na kibel wrzuci

Przepraszam to jest cena za litr moczu i za kilogram kału?

Gówniany ten szalet

dodaj komentarz
Czytaj także