Rejestracja i logowanie

Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

Wydarzenia 06-06-2019 Autor: mat. informacyjny UM Bełchatów Foto: mat. informacyjny UM Bełchatów
17

Jak zmieni się Bełchatów? Co nowego pojawi się w naszym mieście? O tym już po raz siódmy zdecydują sami bełchatowianie. Do 28 czerwca można składać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Tego, jakie projekty zostaną zrealizowane, dowiemy się 30 września.

Z każdym rokiem budżet obywatelski cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców.

– Serdecznie zachęcam do udziału w siódmej edycji budżetu obywatelskiego. W poprzednich latach nasi mieszkańcy pokazali, że chcą aktywnie angażować się w życie naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że w tym roku odpowiedź na tę inicjatywę będzie jeszcze większa i że wspólnie zrealizujemy ciekawe i potrzebne mieszkańcom projekty – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Do swojej dyspozycji bełchatowianie mają 1,5 mln złotych, i podobnie jak w latach poprzednich, kwota ta rozbita jest na dwie kategorie: projekty twarde – 1,4 mln zł i projekty miękkie – 100 tys. zł. W regulaminie tegorocznej, siódmej już edycji, wprowadzonych zostało kilka istotnych zmian. Przede wszystkim zniesiono ograniczenia dotyczące wieku wnioskodawców, osób popierających projekt oraz głosujących. Wcześniej, tj. od 2014 roku, aby złożyć projekt, poprzeć go lub na niego zagłosować, mieszkańcy musieli mieć ukończone 16 lat.

Tym, co różni tę edycję od poprzednich, jest także możliwość głosowania tylko na jeden projekt twardy i tylko na jeden miękki. W poprzednich latach w każdej z kategorii głosowaliśmy na maksymalnie trzy propozycje. Ponadto zgłaszane projekty twarde nie mogą dotyczyć miejsc znajdujących się w trwałym zarządzie miejskich placówek oświatowych, czyli szkół i przedszkoli.

Nowością w regulaminie bełchatowskiego budżetu obywatelskiego jest także zapis mówiący o tym, że koszt realizacji jednej propozycji nie może przekroczyć 50 proc. środków przeznaczonych zarówno na projekty twarde, jak i miękkie. W przypadku tych pierwszych, oznacza to kwotę 700 tys. złotych, a w przypadku drugich – 50 tys. złotych.

Po raz pierwszy bełchatowianie będą mogli odwołać się od decyzji o odrzuceniu wniosku. Jest jednak warunek – powodem odrzucenia nie były względy formalne. Odwołanie wraz z uzasadnieniem będzie można złożyć do Prezydenta Miasta Bełchatowa w ciągu pięciu dni roboczych - licząc od dnia przekazania informacji weryfikacyjnej.

Ważne, by proponowane przedsięwzięcia były możliwe do zrealizowania do końca 2020 roku i tylko na terenach należących do miasta. Projekt można złożyć na dwa sposoby: osobiście składając formularz papierowy w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta lub wysyłając go pocztą na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów. Przygotowując się do złożenia wniosku, warto zapoznać się z regulaminem budżetu na decydujemy.belchatow.pl.

Wydarzenia

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Przy pumptrack'u nie ma gdzie usiąść, starsi ludzie na koszach lub trawniku siedzą, projekt niedokończony, a za nowe chcą się zabierać.

Plac zabaw w parku na osiedlu Binkow, teren aż się prosi. Ale lepiej ODNAWIAC altanke...

BUDOWA PARKINGU PRZY BLOKU 315 !!! KIEDY RUSZA ZEBYM WIEDZIAL KIEDY MERCEDESA ODSTAWIC NA TEN CZASOKRES XD

Może coś na os. Ludiwkow? Tu na naprawdę jest sporo dzieci, a nie ma żadnego parku, placu zabaw, sklepu, najbliżej biedra na dolnym, ewentualnie lux... O miejscu dla dzieci nie wspomnę, wokół same łąki i lasy w których roi się od kleszczy....

No jacy wy biedni na tym Ludwikowie jesteście, dookoła same łąki i lasy... my z bloków możemy wam tyko współczuć, ale jakby co, to bardzo chętnie się zamienię, biorę nawet z tymi kleszczami.

Chciałbym niniejszym zgłosić projekt poprawy infrastruktury wodociągowej. Celem ogolnodostepnej wody nawet w godzinach 18-23. Ostatnio pralka i zmywarka odmówiły mi współpracy. Delikatnie mi zasugerowały, że przy takim ciśnieniu wody, to co najwyżej mogę sobie herbaty zaparzyć. I to w szklance. Czas nalania 2 litrów wody to 57 sekund.

LAWKI przy pump tracku

na oś. Olsztyńskim zero parków, żadnej ławki, a powierzchniowo to chyba największe osiedle w Bełchatowie

no i ? co z tego jak mieszka was tam razem wszystkich wzieych MNIEJ niz w jednym bloku na okrzei np 2,4 czy 6 hehehe trzeba bylo bogacze sie nie budowac na zadupi teraz olsztynioki i ludwikowczoki sie pluja trza byl ozostac w blokach za darmo wam danych a nie pobudowaliscie sie boagacze na zadupi a tu wynajmujecie po 3 mieszkania hehehehe

Zbudować coś to nie sztuka tylko później o to zadbać to jest już problem np. Na Okrzei po dwóch latach użytkowania plac zabaw wymaga już napraw a nie ma komu tego zrobić

Dzieci z osiedla okolice ustronia miodowej maźą o placu zabaw niestety w pobliżu nie mają nic

TO CHYBA ZA KOSZTOWNE:d

PRZESTAŃ SIEDZIEĆ NA ZASIŁKU ZACZNIJ PRACOWAĆ TO PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ

JAKIEŚ MIEJSCE GDZIE MOZNA POSZALEĆ AUTEM SZKOLIC UMIEJĘTNOŚCI TAKŻE MOTOCYKLEM

BASEN !!! OBOWIĄZKOWO

Może w końcu ktoś basen zgłosi?

Chyba taki mały 10m x 10m

dodaj komentarz
Czytaj także