Rejestracja i logowanie

Straż miejska chwali się nowym sprzętem. Będą mogli razić przestępców prądem!

Wydarzenia 05-06-2019 Autor: magjas Foto: Straż Miejska Bełchatów
57

Strażnicy Miejscy przechodzą szkolenia z użytkowania paralizatorów. Bełchatowska jednostka już posiada dwie sztuki tego sprzętu i jak zaznacza komendant Piotr Barasiński jeszcze w czerwcu patrolujący ulicę będą w razie potrzeby go używać.

Jak podkreśla Piotr Barasiński wprowadzenie do codziennej służby strażników taserów, to przede wszystkim podnoszenie skuteczności działań, które bezpośrednio przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

- Z uwagi na liczne interwencje związane z bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia ze strony agresywnych, nietrzeźwych chuliganów takie urządzenie skutecznie pomaga w pracy. Taki sprzęt jest powszechnie używany na całym świecie przez rozmaite służby – policję, służby celne, więzienne czy kolejowe. Strażnicy już w czerwcu ruszą do służby z paralizatorami typu Taser. Obecnie trwa obowiązkowe szkolenie funkcjonariuszy w zakresie podstaw prawnych i użycia tego środka przymusu bezpośredniego.– mówi komendant SM Piotr Barasiński.

Paralizatory generują wysokie napięcie elektrycznie przy jednoczesnym niskim natężeniu – taki sposób działania powoduje u osoby zaatakowanej silny ból oraz zakłócenie działania układu nerwowego, a w efekcie chwilowy całkowity paraliż. Użycie paralizatora w stosunku do całkowicie zdrowej osoby nie wywołuje groźnych obrażeń, jednak może nieść niebezpieczne zdrowotne konsekwencje w przypadku interwencji wśród osób będących pod wpływem leków, narkotyków lub cierpiących na choroby serca.

 

 

komentarze (57)
Dodaj komentarz

Rozwiązać ten układ a wozy i cały sprzęt przekazać policji

Całe szczęście, że słynny aptekarz czuwa nad wszystkim i wszystkimi. Nie ma się czego bać.

Będą razić prądem z bełchatowskiej, czy z jakiejś obcej elektrowni?

Lepiej nie wychodź na miasto bo tylko czekają żeby Cie porazic xD jak zobaszysz radiowoz Policji na mieście to też padaj na ziemię bo na bank Cię zastrzelą xD

Dajcie im miecze Jedai. Yoda na komendanta

Widać że Pan komendant B kazał pisać podopiecznym komentarze... buahhahaha

Zdjecie nr 2. Jak strażaka stać na złoty zegarek?

Taa i może jeszcze jakimi autami jeżdżą i na jakich blachach jakie mają mieszkania i na jakie wakacje jeżdżą... najlepiej niech oświadczenia majątkowe podaja... ludzki dramat.

Gdzie Ty tam strażaka widzisz ? Pracuje uczciwie to ma. Ciebie ktoś pyta na mieście skąd wziąłeś na buty ?

Takie ,,złote "zegarki można po 100 zł kupić. Druga kwestia to nie zaglądaj do cudzego portfela . W bezpiece pracowałeś, że tak Cię to interesuje ?

Dostał od ministra Nowaka

POzamiatane haha

To nie jest strażak tylko strażnik, a zegarek nie jest złoty tylko pozłacany. Co w tym złego, że go stać? Przecież nie pracuje za darmo. Może oszczędzał i sobie kupił, co Cię obchodzi jego zegarek?! Jego zegarek - jego sprawa. Już przesadzacie z tym negatywnym nastawieniem do nich.

Znam tego strażnika, to podróbka z aliexpress. To nie minister nowak co ma zegarek za 30k

Bardzo dobrze. Straż Miejska więcej mi pomogła niż niejedna instytucja w tym mieście. Bardzo dobrze ze jesteście. Pozdrawiam

Proszę o konkrety ,sama gładź nic nie daje a z wpisów wynika,że właśnie odwrotnie są mało widoczni i mało efektywni.Takiemu dać do ręki paralizator to chory pomysł nawet po przeszkoleniu.Panie Komendancie z pewnością nie przemyślał Pan do końca decyzji ha ha ha szkolenie funkcjonariuszy.Proszę wczytać się w końcowe zdanie cytuję"Jednak może nieść niebezpieczne zdrowotne konsekwencje itd. A przecież nie od dzisiaj wiadomo,że agresja to po używkach -kto więc odpowie za nieszczęście pozdrowionka.

Więc do nozownika po dopalaczach nie wolno strzelić z paralizatora bo może Mu to zaszkodzić? Ciekawe hahaha

Nie dlatego że nie wolno strzelić z paralizatora -tylko dlatego że paralizator powoduje śmierć w nie których przypadkach i jak się tak stanie to policjant jest katem -bo wykonał wyrok śmierci i nie ważne czy to bandyta czy prawy obywatel.Nie powinno się to wydarzyć za przyzwoleniem prawa.

Twoim tokiem rozumowania broń także powoduje śmierć i policjanci wykonują wyroki i są katami... proszę Cię. To policja ma oddać broń i tasery bo mogą zrobić komuś krzywdę??? Jest ustawa o środkach przymusu i broni i stosuje się je w okreslonych prawem przypadkach. Nie popadajmy w obłęd.

Później takiego ktoś zaatakuje niebezpiecznym narzędziem i będzie płakał na DDB , że SM nie pomogła bo nie mieli jak. Podobnie jak z tymi ,co krzyczą CHWDP a jak na mieście oberwie to pierwsze kroki kieruje na Komendę xD

Hahaha ale wy ludzie głupi jesteście. Już widzę jak straż miejska, która do tej pory pijaków itd. omija szerokim łukiem, żeby im w aucie nie śmierdziało, nagle się za nich bierze i prądem ich razi. TO JEST NA WAS BARANY! Teraz interwencje do śmiertelnie groźnej młodzieży co na łące pije piwo sprawią panom strażakom jeszcze więcej radości z poczucia władzy. A i ta babcia co z pietruszką na rynku stoi zaraz poczuje wesołe volty na karku. Kolejne narzędzie, żeby wyżywać się na tych mniej groźnych. A głupcy jeszcze biją brawo...

Skąd Ty się urwales(as) z Ukrainy ? Nie zesrajcie się z tym hejtem. Mialem do czynienia z belchatowskimi strażnikami i akurat pilem piwo w miejscu niedozwolonym i jakoś nie zostałem pobity i spalowany i dali mi tylko pouczenie.

Sam jesteś głupi! Przyjeżdżają do pijaków i to bardzo szybko. A paralizatora nie musisz się obawiać jeśli nie masz nic na sumieniu.

Przestępców a w domyśle malolatow palacych e-papierosy lub ludzi pijących spokojnie gdzieś piwko na uboczu, bo z takich spektakularnych akcji są głównie znani. Ktoś zejdzie na atak serca od paralizatora jak to już bywało i będzie to ostatni gwóźdź do trumny tej służby.

sam bym popiescil tych ukraincow co sie w miescie zalegli wraca do czernobyla robale

Policja nie bardzo umie się posługiwać a im dać paralizator to będą używać przy każdej interwencji.

BARDZO DOBRZE PRZYSMAZA KILKU CPUNOM I PIJAKOM JAJCA I BEDZIE W KONCU PORZADEK W MIESCIE

Jak dla mnie wcale nie ocieplanie wizerunku, lecz w końcu przestali być "anonimowi" i pokazują co robią, ktoś zaczął myśleć nad pokazaniem ich wcale nie lekkiej pracy i do tego FB

Do czasu aż natrafia na kogoś z rsozrusznikiem serca lub po zawale wtedy będzie kupa w majtach .Kije im dać.

Naprawdę myślisz, że za zle parkowanie dostaniesz z paralizatora? Jeśli ktoś by zaatakował np Twoja matkę nożem na ulicy to byś wolał żeby użyli paralizatora czy byś się martwił o zdrowie napastnika ? Nawet takiego z rozrusznikiem.

Chory to jesteś, ale na głowę. Każdy kto wchodzi z konflikt z prawem musi być świadomy konsekwencji. Nie ważne czy ma rozrusznik lub przeżył zawał.

Chory łobuz powinien być wyposażony w zaświadczenie o stanie zdrowia!

Kto zapłaci za prąd???

Do końca wakacji stacja ładowania za biblioteką jest za darmo.

To może dać im jeszcze broń palną , miotacze ognia i wyrzutnię RPG.....

A samochody bez widocznych kart parkingowych dalej parkują na miejscach dla inwalidów. I przez to osoby uprawnione nie mogą tam zaparkować. A karty najczęściej w innych samochodach z tej samej rodziny

O trochę tych kierowców na lewych karteczkach się ruszyło. A może sami strażnicy? Przecież każdy z nich to Rambo. Jakby się dostali do policji albo wojska albo sop. To normalnie tylko czołgami by jeździli. Na kawę do Mc.

Pozdrowienia dla "inwalidów" z Budryka 3. żaden nie jeździ na wózku, tylko jest chory na 'kilogramy' albo lenistwo + kombinatorstwo. Jedyny plus dla was to, że mieścicie trzy samochody na dwóch szerokich miejscach.

Osoby które nie mają nic sobie do zarzucenia i są "normalne" nie mają co się stresować.

"Użycie paralizatora w stosunku do całkowicie zdrowej osoby nie wywołuje groźnych obrażeń, jednak może nieść niebezpieczne zdrowotne konsekwencje w przypadku interwencji wśród osób będących pod wpływem leków, narkotyków lub cierpiących na choroby serca." Piotr Barasiński: - Z uwagi na liczne interwencje związane z bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia ze strony agresywnych, nietrzeźwych chuliganów takie urządzenie skutecznie pomaga w pracy.

Żeby tylko niesłusznie nie razili prądem ...bo już kilka osób umarło od takiego paralizatora bo bezskutecznie został użyty . Ale oczywiście też jestm za .

Od użycia samego paralizatora nikt jeszcze nie umarł

Umarł. Poszukaj informacji. Potem się wymądrzaj.

To doczytać artukuly po zakończeniu śledztwa. Bezposrednimi powodami zgonów były używki itp

Niestety nie masz racji. Kilka przypadków zgonu było u osób cierpiących na leczona lub bezobjawowa padaczke, niewykryte choroby serca oraz stres

A dokładnie dopalacze

Ten pan z Polski na kanadyjskim lotnisku to też był po dopałce?

"Te czynniki to po pierwsze braku snu . Dziekański nie spał dwie doby przed podróżą do Kanady. Kolejny czynnikiem jest - według Lu - odwodnienie organizmu i zaburzenie gospodarki elektrolitami . Do tego według lekarza dochodzi fakt odstawienia alkoholu (sekcja wykazała, ze Dziekański miał problemy z alkoholem) oraz to, że Polak był podenerwowany tym, że znalazł się w zupełnie obcym otoczeniu."

"Eksperci kanadyjskiej policji ustalili, iż paralizator rzeczywiście spowodował dodatkowe obciążenie organizmu Polaka. Lecz nie był bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Znaczną rolę odegrał atak serca, a funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki zgodnie z prawem."

Od bezskutecznego użycia na pewno nikt nie umrze.

Musi być skuteczna walka z przestępcami, chuliganami, pijany czy naćpanymi agresorami! Niech dostają nauczkę za takie zachowanie. Nie można tego tolerować, bo strach będzie iść po ulicy.

Super. Oprócz pałowania będzie rażenie prądem.

Jeśli ktoś atakuje przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i nie stosuje się do polecen funkcjonariusza to mamy się przejmować, że jest naćpany i użycie paralizatora może Mu zaszkodzić? Wolne żarty . 

Jeśli ktoś zasłuży to czemu nie?

Brawo.Oby skutecznie np.takich cweli jak ten co pokłócił się z dziewczyną i pobił przypadkowego przechodnia.Może lepiej abyście go Wy postawili do pionu niż Ludzie .

#ocieplaniewizerunkustrazymiejskiej

dodaj komentarz
Czytaj także