Rejestracja i logowanie

Dadzą 1500+ zamiast 500+. Ale tylko przed wyborami

Wydarzenia 01-06-2019 Autor: rafkur
31
Dadzą 1500+ zamiast 500+. Ale tylko przed wyborami

Po rozszerzeniu programu 500+, rodzice otrzymać mogą na jesieni nawet 1500 złotych na jedno dziecko. Wypłata ma nastąpić tuż przed wyborami, przez co pojawiły się głosy o specjalnym ustawieniu przez rząd kalendarza świadczeń.

Program 500+ od lipca objął wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Pieniądze otrzymają rodzice prawie 7 milionów dzieci (do tej pory było to prawie o połowę mniej). Modyfikacje zostały wprowadzone po ogłoszeniu tzw. "piątki Kaczyńskiego" na początku tego roku. 500+ na pierwsze dziecko przyznano od lipca, termin wypłaty przeniesiono jednak na jesień. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 września, rodzice prawie 3,5 mln dzieci otrzymają świadczenie w październiku, ale z wyrównaniem właśnie od lipca. Czyli łącznie 1500 złotych.

Jak tłumaczy rząd, termin wynika z zamknięcia okresu rozliczeniowego (trwającego od 1 października do 30 września). Jednak nie wszyscy wierzą w tę oficjalną wersję.

- W obecnym okresie przeważył argument dotyczący wpływu na zachowania wyborcze. Rodziny jeszcze przed wyborami mają odczuć finansowy transfer - zauważa w rozmowie z serwisem Polityka.pl prof. Ryszard Szarfenberg, politolog z Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Warszawskiego. - Z perspektywy wyborczej lepiej wprowadzić w życie nowe świadczenia i dokonać pierwszych wypłat przed wyborami, niż upewniać wyborców, że pieniądze zostaną im wypłacone, ale później.

A Wy jakie macie zdanie na temat 500+?

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Bańki mydlane też mają swoją żywotność

Bo Pisior to stan umysłu.

Gdyby nie pisior to byś już dawno zdechł z tym swoim tuskiem!

A ja pytam o kewotę wolną od podatku. Tak pis miał podnieśc i co. Niech dadzą coś pracującym a nie tylko nierobom.

Dobrze ze jest 500+ bo głód jest straszny nie piszcie o patologii bo to jest 1%a reszta dzieci jest z katolickich rodzin pojadą na wakacje dzięki PiS dzięki

Wam powinna wystarczyć schola, oaza i parafiada raz w roku!

Patologia jest głównie w katolickich rodzinach, bo jest ich ok. 90%. Ten 1% pije na ulicy reszta w domach. Polski naród wypija ponad 11 litrów czystego alkoholu na głowę czyli ponad 2 litry więcej niż w PRL. Nie powinno być głodnych dzieci i powinno zrzucać się ich utrzymania na państwo. Mają rodziców którzy powinni pracować i wtedy dzieci nie będą głodne.

Gdzie jest kwota wolna od podatku w wysokości 8000 zł, którą wszyscy 4 lata temu obiecali? Czy normalni pracujący ludzie nie korzystający w tych wszystkich "plusów" doczekają się jakiejś lepszej zmiany?

A dlaczego posłowie mają 30 tys.wolnej kwoty od podatku a my wytwarzający budżet mamy mieć tylko 8tys. i to ma być Prawo i Sprawiedliwość ? Nazwać się to nie pięknie to nie wszystko jeszcze trzeba przestrzegać Prawa i Sprawiedliwości Społecznej a jeśli się tego nie realizuje to inaczej się nazywa HIPOKRYZJA !

Dają źle nie dają źle to co K U R W A mają zrobić by było dobrze zamknąć elektrownie i kopalnie i wywalić leserow.

Niech żyje Jarosław Kaczyński i cały PIS!!!!!!

Niech żyje zimny Lech :-)

W Bełchatowie i tak wszyscy pójdą głosować na Antka z Warszawy. Jarek wydymał całą opozycję i jesienią będzie ponad 50 % głosów, potem tylko trochę zmian w konstytucji i można sobie rządzić do woli. Szkoda że Bareja już nie żyje bo by parę fajnych filmów jeszcze nakręcił. A przypomnę że w tym pięknym pisowskim mieście wygrał pis z pisem. Jeszcze powstanie trzeci pis i wszystko się dobrze poukłada.

Vw zamierza w przeciągu najbliższych pięciu lat przeznaczyć 44 mld euro na elektromobilność. Nie żebym się czepiał pisu. Oni wszak obiecali milion elektrosamochodow na naszych ulicach. A vw zamierza produkować ich jedynie 1500 dziennie

Na dzieci powinny dostawać rodzice, którzy pracują - jako rodzinne - a nie patologia, której się nie chce pracować, a pieniądze które dostają i tak nie idą na ich dzieci - niestety

Jak twój tatuś ubeka **** bił a może nawet katował ludzi za komuchów i teraz dostaje za to 4000 emeryturki to nie mówisz że był nie robem!!

Patologią jesteś ty stara prukwo!

Bardzo mi się podoba wasza Polskość. Jak tusk obiecywał pierdoły i nie dotrzymał słowa to szczekaliście -"Oszukali! Kełbasza wyborczo!" PiS obiecał 500+ i po wyborach dotrzymał słowa- "hurr durr kupujo głosy!" A ja się przyglądam z boku i patrząc na was powtarzam sobie z uśmiechem słowa Zbigniewa Stonogi "Was trzeba ... " itd. Poza tym redakcja dd pisze coraz głupsze artykuły, nastawione wyłącznie na Lol-Kontent w komentarzach. Czekam na artykuł pt. "Czemu Polacy powinni oddać swoje majątki żydom w ramach reparacji wojennych". Tam w komentarzach dopiero będzie się działo!

PiS tworzy z wyborców lol-kontent kupowany za ich własne pieniądze, więc o czym mają pisać? O tym, że jest dobrze, skoro premier nie zna gospodarczego ABC i nie wie, że drukowanie pieniędzy nie czyni kraju bogatszego?

Nie plam imienia i nazwiska czlowieka ktoremu II Rzeczpospolita duzo zawdzięcza. Madrosci kmiotkow z Koziej Wolki. Na razie nikt nie drukuje kaski. Nawiedzony wyznawca komuszo-liberalnego badziewia.

A czy pis dotrzymał słowa w sprawie pozostałych obietnic? Bo na razie wszyscy widzą i komentują tylko ten jeden punkt programu wyborczego. Pomijając to, że obiecali 500 zł na każde dziecko a po wyborach stwierdzili, że na pierwsze nie.

Pieniądze są dla dzieci i na dzieci będzie można pomyśleć o lepszych wakacjach dla dzieci...

Może byś tak za swoje myślał, nie za nasze!!!

Twoje to jest jak se nasrasz w kiblu!

W październiku... O wakacjach...

PIS jak provident - chętnie daje pieniądze, ale później trzeba będzie to spłacić z wysokimi odsetkami. Oczywiście spłacać będą tylko pracujący a patologia nadal będzie brać... bo im się należy.

Żal **** ściska

Nie, komornik wchodzi na konto

Głupiś! Takich jak ty wystarczy nakarmić i napoić, a zrobicie wszystko!

Kiełbasa wyborcza już się piecze

Kiełbasa wyborcza to są obietnice a w tym przypadku to jest kupowanie głosów i płatność z góry.

dodaj komentarz
Czytaj także