Rejestracja i logowanie

Projekt uchwały o likwidacji bełchatowskiej Straży Miejskiej gotowy. Radni z PiS i KO mówią jednym głosem... [VIDEO]

Wydarzenia 30-05-2019 Autor: magjas
100

Projekt uchwały w sprawie rozwiązania bełchatowskiej Straży Miejskiej wpłynął dziś do biura Rady Miejskiej. Pod dokumentem podpisało się trzech radnych: pomysłodawca Marcin Rzepecki, Mateusz Broncel i Ireneusz Kępa.

Sprawa likwidacji Straży Miejskiej wraca do obiegu, po marcowej zapowiedzi radnego Koalicji Obywatelskiej Marcina Rzepeckiego (pisaliśmy o tym TUTAJ), dziś projekt stosownej uchwały został oficjalnie złożony. Podobnie jak kilka tygodni temu w uzasadnieniu pomysłodawca podkreśla wysokie koszty działalności tej jednostki. W skali roku to wydatek dla budżetu miasta rzędu 2 mln 400 tysięcy złotych.

- Likwidacja straży jako jednostki kosztownej jest z punktu widzenia wydatków budżetowych rozwiązaniem pożądanym. Pozwoli nie tylko zaoszczędzić znaczną część środków pieniężnych ale i usprawnić działanie służb miejskich w wielu obszarach – możemy przeczytać w stosownym uzasadnieniu do projektu uchwały.

Ponadto jak podnosi Rzepecki podstawowe kwestie związanie z bezpieczeństwem mieszkańców nie mogą być wykonywane przez Strażników Miejskich jest tak dlatego, że ta jednostka nie posiada ustawowych kompetencji do reagowania w takich sprawach jak włamania, kradzieże czy przestępstwa kryminalne.

- Straż została też sprowadzona do funkcji dekoracyjnej z częstymi pocztami sztandarowymi podczas uroczystości miejskich czy religijnych – pisze w uzasadnieniu Rzepecki.

Zgodnie z pomysłem obowiązki po zlikwidowanej Straży Miejskiej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mogły przejąć policja. Stworzenie dodatkowego posterunku policji, znaczne finansowe wsparcie na kolejne ponadnormatywne patrole, rozwinięcie miejskiego monitoringu, między innymi o kamery na rogatkach miasta, to tylko niektóre pomysły jak spożytkować pieniądze, które zostaną w miejskiej kasie, kiedy zostanie zlikwidowana Straż. 

- Misja Straży Miejskiej w Bełchatowie wyczerpała się, a odczucia społeczne po publikacji materiałów z informacją o zamiarze jej likwidacji tylko potwierdzają tezę, że jest to działanie pożądane społecznie i korzystne z punktu widzenia budżetowego – podsumowuje uzasadnienie.

Pod projektem uchwały podpisało się – poza pomysłodawcą – jeszcze dwóch radnych: Mateusz Broncel z PiS i Ireneusz Kępa z KWW Marioli Czechowskiej.

Mateusz Broncel podkreśla, że brak jego podpisu pod tym projektem byłby wyrazem hipokryzji, cztery lata temu bowiem radny był jedną z osób zaangażowanych w obywatelską inicjatywę likwidacji Straży Miejskiej zainicjowaną między innymi przez środowiska narodowców i kibiców.

- Tutaj nie chodzi o politykę, a o ekonomię, i to właśnie ten aspekt przeważa za tym, że jest to uzasadniony pomysł – mówił Mateusz Broncel.

Szerzej o złożonym dziś projekcie uchwały w poniższych materiałach video.

 

komentarze (100)
Dodaj komentarz

Broncel czy masz coyones?

Straż jest potrzebna, psy nic nie zrobią dla miasta. Często widzę patrol SM, nie są uciążliwi, dwa razy na 25lat dostałem wezwanie do SM i skończyło się na pouczeniu.

Zostawcie chociaż Poczet Sztandarowy SM!

Teraz czas na inicjatywę radnych gminy Szczerców, na likwidację SM.

Wydaje mi się, że SM pełni jednak jakieś funkcje, tylko brakuje być może większych uprawnień .Nie sądzę aby policji chciało się zajmować tym całym gównem, które musi tykać SM. Pracy dla SM jest znacznie więcej ale nie tendencyjnej , bo tego nie tolerują obywatele jak np. polowanie na parkujących przy rynku od strony Okrzei. Lepszym i potrzebnym społeczeństwu byłoby pilnowanie porządku w strefie zamieszkania z czym większość kierowców ma problem i pole do popisu jest bardzo duże od przekraczania prędkości [tylko nie w miejscach gdzie można by było nieco szybciej jechać] tylko pod blokami , gdzie każdego dnia jest o włos od tragedii z przejechaniem kogoś a prędkości rozwijane aż proszą o nieszczęście .

Do Policji ich nie przyjmą. Każy to wie kto tych strażników widział. Ale to jest argument za likwidacją tego dziad.....

To jest instytucja tylko dla Marioletki i samego komendanta który najbardziej lubi składać kwiaty jako patriota. Szkoda na to naszych pieniędzy. Zlikwidować jak najszybciej.

Ja powiem szczerze że mieszkam na Binkowie i widzę jak SM krąży przy tym całym Pan Traku w dzień fajne miejsce zabaw dla dzieci w nocy miejsce gdzi schodzi się młodzież i pozwala na zbyt wiele ( alkochol, i inne takie) szczęście że ta SM tam krąży a w weekendy to po kilka razy w ciagu nocy towarzystwa pilnuje nie raz widziałam jak ich rozganiali jak przesadzali natomias policji to nigdy z okna tam nie widziałam.

Rzepecki może teraz zaistniejesz bo inaczej nie potrafisz. Co ze strefą bo zaczyna śmierdzieć.

Jako mieszkaniec miasta nie zauwazylem pozytywnych aspektow dzialania tej instytucji. W parkach mlodziez i miejscowi menele pija alkohol i zasmiecaja okolice w bialy dzien, nie widzialem nigdy tam strazy miejskiej. To samo jesli chodzi o sprzatanie po psach, kto jak nie straz powinna sie tym zajac ? 

Myślisz że jeśli zlikwiduje się straż miejską to policjanci będą przejmować obowiązki interwencyjne. Zapewne tak by było ale tylko i wyłącznie na kartce papieru.

To tym bardziej nie zobaczysz takich akcji z policja zamiast SM.

prawde mówiąc czy to będzie SM czy POLICJA to i tak dla mnie instytucja jako firma.. a wiadomo TARGET plus PROGRES na tym dziś opiera się świat..miałem naoczny przykład jak starsza kobieta jadąc rowerem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych poczekała auta się zatrzymały i mając rower nie schodząc z wprowadziła go w ruch przejeżdżając przez pasy nadmieniam ostrożnie z zachowanie według mnie ostrożność..i tak dostała mandat od panów koczujących 200m dalej.. nie skończyło się na pouczeniu tylko na mandacie..wypisali odjechali...tzw plus jeden... tylko widząc to i to co zaistniało później z tą kobietą to już nie ich brocha. Takie sytuacje widać też na koniec miesiąca na ul. Kościuszki jak brakuje z 500 druczków do zrealizowania targetu tyle się o tym mówi trąbi w tv nawet wypowiedzi Policjantów są i dlatego czy to SM czy Policja traktuje już jako firma z celem na PROGRES.

Przez przejście dla pieszych nie można przejeżdżać rowerem. Jak sama nazwa wskazuje: "przejście dla pieszych". Akurat takich działań policji i straży miejskiej w Bełchatowie jest za mało, a rowerzyści nagminnie przejeżdżający po pasach to niebezpieczeństwo.

kiedyś bełchatowian pchano do instytucji przy leclerc za pewno wiecie... a teraz widzę ze wszystko nowe pcha się do wod-kan-u poczekać a los jeśli tak dalej to będzie tej firmy ...skończy sie jak koło leclerc... póżniej podciągną to wszystko tak jak instytucje ze Staszica

jestem za likwidacją SM jeśli inicjatywę przejmie policja ale czy tak nastąpi? czas zawsze lekiem na dobre i zło... nie wiem jak inni to dostrzegają ale w wypowiedziach często gęsto i tak dalej i tak dłużej mówi się o tzw społeczeństwo kibicowskie...oby oni tylko nie zaczęli rządzić... mode pokolenie w UM to kibole którzy wchodzą w politykę niczym za komuny politycy wprowadzali po cichu mafie..obym się mylił...w Bełchatowie według mnie potrzeba jeśli już zmiana to młodego pokolenia ale z swoistym dystansem...wcześniej tyle lat Chrzanek ok niech będzie miasto poukładane tylko w ostatniej kadencji się pogubił ....z ogółu wyglądało ok da się żyć.. teraz Mariola i Matys ok zobaczymy czy to będzie na plus czy wyjdzie minus..polityka jest mi obca piszę jako Bełchatowianin...ale ludzie z doświadczeniem stykneli się już nie raz z sytuacją którą teraz chcą zrobić młodzi nie do końca przemyślaną.. nie dajmy się w pogaduchy z głupkiem bo sprowadzi nas do takiego poziomu ze pokona nas doświadczeniem. pozdrowienia dla bełchatowian

Panie Radny Kępa proszę już nic nie robić bo wszyscy mają niezły ubaw. Czy Pan tego nie widzi. Proszę cicho siedzieć i brać dietę, a w niedzielę z rodzinką proponuje spacer po rynku w Grocholicach.

Zlikwidować straż miejską , a w ich miejsce powołać bardziej mobilne trójki parafialne.

Wywalić go z PiS

ŻEBY ICH COŚ ZEŻARŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! @@2

Za taki numer jeszcze jest w PIS ? Do ławki razem ze starym Rzepeckim. A Kępa to pewnie będzie siedział na kępie już go Pani Prezydent posadzi.

No to się Broncel popisał.... Tak się stawiać Pani Prezydent

Może Pan Rzepecki przeliczy ile kosztuje nas Bełchatowian utrzymanie Radnych. Pan dobrze liczy to niech Pan się popisze...Bo likwidowanie muejsca pracy i źródła utrzymania dla uczciwie pracujacych ludzi widzę że Panu niezle wychodzi. Mało się Pan nachapał Słok po znajomości za gorsze, Bawełniank, Frame House - może już wystarczy bo bardzo Panu ostatnio du.. urosła... Od tego robienia ludzi w h...

No tytuł tego artykułu powala, myślałam że to wszyscy radni, a to tylko trzech Panów z czego jeden z prywatnych powodów. Proponuję sprostować. A SM w Bełchatowie jest potrzebna bo policja zawsze nie ma patrolu, albo to nie leży w ich kompetencjach.

Broncel gryzie rękę, która go tyle lat karmiła na ciepłej posadce w urzędzie i Pani Prezydent śmie się sprzeciwiać hmm... no nie ładnie, ale jak widicznie komuch Rzepecki, obiecał dzieciakowi posadkę u siebie jak mu w polityce nie wyjdzizie

Jestem zdegustowany tytułem tego artykułu. Sugeruje on, że WSZYSCY radni z PIS i KO się porozumieli i mówią jednym głosem... żenujący bait i nie do końca rzetelny tytuł...rodem z onetu, byle kliknięcia się zgadzały... Pani Magdaleno naprawdę musicie uciekać się do takich tanich chwytów? I tak jesteście w czołówce jeśli chodzi o media lokalne. Ciekawe czy radni PiS zainterweniują...

A moze na poczatek zlikwidowac tak wilka liczbe radnych i zostawic tych, co nie tylko maja wiedze ale i doswiadczenie w roznych aspektach spolecznych , bo co niektorzy sa chyba tylko po to by brac kase. Nie da sie sluchac niektorych bredni

To stare dziadzie Rzepecki niech szaleje przecie już chyba pudzie na emeryture. Niech do szanse młodym.

oby ta zdegenerowana i nikomu niepotrzebna instytucja czyli Staż miejska wreszcie zdechła w naszymi mieście

Zatrudnić po układach Radnego Rzepeckiego Marcina do tej Strarzy i chłop niech mo robote.

My to mamy polityków. Sam beton. Poupychać Syna Watę , Cieślak żonkę do Wod Kanu , Grzesiek w Kurnosie. Likwidować i tyle. Nic nie robią tylko pierdzą

rzepecki rozmontował PIS no to już ciekawie wygląda. a Pluskwy rozsądnie się przyglądają, u nich cisza dobrze ktoś pilnuje czy jest Matys czy inny cwaniaczk.

Straż jest potrzebna. Musi np pilnować radnego Ł .C. by się nie awanturował

Bardzo słabe....

Likwidować jaka kasa, likwidować

A Rzepy już Kiliński i Siedlecki nie poparli czyli co rozłam?

A co do tej pory zrobił radny Kępą? Tylko kasę bierze na stowarzyszenie i wladowal żonę na dyrektora szkoły.

No cóż Pan Wysocki nie radzi sobie z PIS. Rzepa to tylko sieje ferment tyle potrafi.

Kępa niech zlikwiduje stanowisko żony dyrektorki

Korzystając z okazji pytanie do Pana Ireneusza: co kierowało Panem gdy podpisywał Pan ten projekt. Z tego co pamiętam wziął Pan mandat po Prezydent Czechowskiej, która jest przeciw likwidacji. Czy ma Pan odmienne zdanie od Pani Prezydent?

Z tego co pamiętam obietnicą wyborczą w roku 2014 była likwidacja straży miejskiej.... czyżby Pani więcej niż prezydent.... gospodarz..... rzuciła słowa na wiatr?

A póki są to niech dopilnuja usuniecia banerów już po wyborach A i spod SP13 niech nie wyjeżdżają pod prąd chyba wiedzą co oznacza znak zakaz wjazdu

Jeżdżą jak uprzywilejowany, nawet podczas patrolu. Pod prąd to normalka.

Filozof dajesz radę.... Szkoda że Szyderca nie pisze bo jesteście The best na tym nędznym portaliku.... i niech trolle hejtują!!!

Fajny nick. Filozof na kiblu i gnój na mózg się rzuca.

Pojazd uprzywilejowanym ma włączone sygnały dźwiękowe jak i świetlne - oni nie mieli I gdzieś mam Ich normalkę - świetnie pokazują dzieciakom jak jeździć

Rzepecki to doradca jednego że związków zawodowych. Tak ma wyglądać dbanie o miejsca pracy? Zrezygnować z jego usług bo to komuch.

Straż miejska do likwidacji. Co się dzwoni to "proszę dzwonić na policję"

Brawo popieram!

Cześć, może Radny Kuliński teraz złoży projekt likwidując coś w mieście. Miernoty

Zawsze może ściągnąć pomysł od kukiza i likwidować PUP.

Pan mlody radny idzie łeb w łeb z SLD. Hipokryzja to była chyba z pracą dla niektórych pod kominem.

Pan Broncel dziubie komuchom

Mlody radny co on wie o ekonomi? Dostal sie po plecach do Firmy P.... i nagle chce reformowac miasto. Widac ze nie doswiadczony jeszcze za mlodziutki, zle go stara gwardia pokierowala. Co to za ekonomia i ile % z budzetu idzie na Straz? ( nawet nie 1) a gdzie bezpieczenstwo mieszkancow, gdzie pomoc, ratowanie zycia, profilaktyka dzieciakow i mlodzierzy, walka z dopalaczami i narazanie sie 24h. Ogarnij sie chlopczyku

Budżet miasta 250 mln budżet straży 2,4 mln czyli niecały 1% a dokladniej niecałe 42 zl rocznie na mieszkańca miasta.... moze warto poszukać ambitniej oszczędności a nie tam gdzie najlatwiej i najbardzirj populistycznie czyli w sm

Oooo mieli odwagę powiedzieć to co wszyscy myślą tak jest rak trzymać

Zaraz niektórzy młodzi radni PiS dostaną po łapkach i skończy się ich kariera w koncernie. Moze jsko bezrobotni trafią do Straży Miejskiej.

Też jestem za tym aby zutylizować ten twór, nic do nich nie mam ale tez nigdy mi do niczego nie byli potrzebni jeśli już to wzywa się Tych co coś mogą! czyli Policję i tu trzeba dofinansować a nie utrzymywać darmozjadów...

Mi sie przydali zeby odpalic auto z kabli w zimę

Tylko jak zadzwoniłem na Policję w sprawie żuli pod blokiem to oni powiedzieli że takimi sprawami nie zajmują

trzeba było powiedzieć że rozmowa jest nagrywana i jeśli nie będzie interwencji.....

Nie strasz nie straż bo się zesr....

Bandziory zadowolone

Tak właśnie skończy Rzepecki jak SLD. Śmiechu warte bo jeszcze wciągnął młodych Radnych i Ci wyleci z hukiem A większość koalicji i tak będzie. Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada. Brawo dla Radnych Plusa widać , że jest jedność i dyscyplina.

Chuligani Narkomani sie ciesza

Straz jest ok

Strach bezdomnych

Tyle pijakow

Nie likwidowac

Proszę mi przypomnieć ile miasto zainwestowało w rozwój straży miejskiej. Zdążyło się już zwrócić? Kto na tym zyskał?

Straż to nie jest przedsiębiorstwo, które ma generować zyski...

Nie opowiadaj farmazonów Rzepecki, że nie chodzi ci o wrzucenie strażników, bo moim zdaniem, to jest twój podstawowy cel. Kiedy chce się mówić o kompetencjach instytucji, to najpierw należałoby zapoznać się wnikliwie z ustawą o SM. Gdybyś to zrobił, miałbyś przynajmniej wiedzę na temat ich komperencji, bo jak na razie, to wydajesz z siebie jakieś "pierdy" bez ładu i składu,mające na celu populistycze zjednywanie sobie ludzi, którzy są za likwidacja. A kto jest za, to wiadomo. I ty ukonczyłeś studia prawnicze? Stwierdzenie, że straż została sprowadzona do funkcji dekoracyjnych świadczy o twojej głębokiej nieznajomości tematu, złośliwości i małostkowści. Jeśli zaś chodzi o broncla, to żenujące jest jego stwierdzenie, że nie podpisanie się pod projektem byłoby przejawem hipokryzji. Rodzi się pytanie, czy jego szybka kariera zawodowa, to nie przejaw hipokryzji w kontekście jego "patriotycznych" poglądów? W mojej skromnej opinii jest. Gdzie nabył doświadczenia i wiedzy fachowej, żeby pracować w instytucji zajmującej się górnictwem i energetyką. Będąc tak wielkim "patriotą" nie pchałby się do zadań, na których moim zdaniem w ogóle się nie zna. A nie pchałbym się choćby dlatego, żeby ten Kraj zaczął funkcjonować normalnie. Moim zdaniem, to działania takich ludzi jak broncel praliżują ten kraj. Czym się wsławił ten człowiek, oprócz organizowania marszów, w których uczestnikami są jedynie lokalni politycy i garstka "narodowców". Broncel wspomina coś o inicjatywie środowiska narodowców i kibiców. Chyba kiboli panie broncel. A jakie to środowisko jest, to każdy wie.

Straż Miejska do likwidacji !!!! !!! !! !

Kwietniu podobno kiedyś do straży chciał się dostać ale brakło Mu tylko dwóch umiejętności. Pisania i czytania haha

On by się nadał za taran w OSP w Pierdziszewie.

Dobrze zlikwidować Straz na co to komu. Wyżej srali niż **** mieli

Od sm nigdy nie dostalem mandatu za wypicie jednego piwka w parku a od ****rj POlicji dwa razy takze jestem prse3ciwny liwkidacji sm bo to jest ludzka słuzba a nie jak ormowcy z POlicji bo co jest zlego w wypiciu 1 piwka w parku ? **** POlicje niech zyje straz

Bo strażacy to mandaty staruszkom na rynku dają, a do parkowiczow się boją podejśćemoji

Wiedział co powiedział. Naogladal się filmików z innych miast i pierdolety opowiada. W Bełchatowie nie gnebia starszych osób natargowisku

Radny Rzepecki co ze strefą. Paszoł ty w laćkach jeszcze truchu. A dietu ty chacioł. Władimiriwić Kuliński da w rzopu tibia. Uchodi Martinowić na strefu.

Nie pajemaju..

jak dzyndzlu chcesz się wykazać znajomością języka obcego ( w tym wypadku ) rosyjskiego to naucz się go chociaż w stopniu podstawowym, bo ośmieszasz i siebie i twych starych którzy cię spłodzili.

Dwa miesiace temu zapowiedział, ze zlikwiduje. Teraz dotrzymał słowa. Ten radny jest dobry.

Brawo ! Konsekwentnie !

Od kogo Ci Radni od Wysockiego czy Waty? Wywalić ich z Klubu.

Proszę o odpowiedź Panów wnioskujących, źe likwidując Straż Miejską chcą w zamian podwyżki diet dla małej opozycji ,,/( 50%).

Co mnie dzisiaj Pan Karol Kowalski rośmieszył i nie tylko mnie bo samego Pana Matyśkiewicza to MAGIA. Temu Panu już stanowcze DZIĘKI

Ta trójka wkrótce będzie ł y s a. brunek , torfiorz, i kwiczołek.

Pani Prezeydent niech Pani się nie da i nie likwiduje straży miejskiej bo ona jest bardzo potrzebna. Kamerami czy swoją interwencją nie jedną sprawę załatwili solidnie. To ze srają pewni radni za likwidacją to niech srają bo zawsze się tacy znajdą. Posterunek na Dolnym Policji hahaha. Przecież tam moze ST dojechać.

Czas na projekt likwidacji stanowisk radnych.

Broncel i Rzepecki udawany radny PO Lewicowy niegdyś gość niech zamilkną na zawsze.

Zlikwidować to niepotrzebne stanowiska w Policji a co do pewnych Panów w radie miasta co nie wróże im kolejnej kadencji. Panie Broncel id kup sowie wódkę i się napij bo na trzeźwo gadasz brednie emoji

Czas najwyższy to zrobić. Brak konsekwentnych interwencji z ich strony, niemiłe rozmowy z dyspozytorami, gdy chce się zgłosić jakieś zdarzenie. I te śmieszne mandaty i pouczenia...

Panie RZEPKOWSKI kiedy rusza Słok? JEST TEZ WIELE PYTAŃ DOTYCZĄCYCH STREFY PRZEMYSŁOWEJ JAK RADNY ZACZĄŁ JUŻ INWESTOWAĆ CZY BLAZA HA, HA, HA

Ten ego Frame już chyba jest w upadłości ( sorry, nie jego. Rzepa tylko słupem jest

nowe pokolenie proponowało to już podczas kampanii wyborczej

I znajda się pieniądze na parking pod 315

Wreszcie skończy się panoszenie panów z malymi mozgami, którzy tak naprawdę nie mają żadnej wladzy.

Mam nadzieję iż pozostali radni zagłosują nad taką uchwałą i nie będzie potrzeby organizowania referendum.

Najwyższy czas zlikwidować ten dziwny twór na garnuszku miasta czyli podatników....

dodaj komentarz
Czytaj także