Rejestracja i logowanie

Zderzenie na Binkowie. Jeden z samochodów uderzył w lampę i się przewrócił [FOTO]

Wydarzenia 16-05-2019 Autor: magjas Foto: mjs
45

Dziś około godziny 15-tej na skrzyżowaniu ulic Węglowej i św. Barbary doszło do kolizji. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe, szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał.

Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa. Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta kierująca matizem poruszając się ulicą Węglową (od strony pobliskiego marketu) wjechała na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo na volkswagenie, który prawidłowo jechał ulicą św. Barbary (od osiedla w kierunku Wod. - Kanu.).

Choć prędkość obu aut nie była nadmiernie duża, to siła uderzenia spowodowała, że matiz wjechał w przydrożną lampę, odbił się od niej i przewrócił na bok. Kobieta, która kierowała matizem z pomocą świadków zdarzenia wyszła z samochodu o własnych siłach. Podróżowała sama. W volkswagenie jechały dwie dorosłe osoby. Nikomu nic się nie stało. Zespół obecnej na miejscu karetki pogotowia sprawdził stan zdrowia kierującej matizem.

Oboje kierowcy byli trzeźwi.

komentarze (45)
Dodaj komentarz

Według mapy google w 2013 roku było tam skrzyżowanie dróg równorzędnych (reguła prawej ręki). W 2017 droga z pierwszeństwem biegła ul. Węglową od Kauflanda i w lewo w ul. Św. Barbary w kierunku Wod-Kanu. Teraz - jak widać na zdjęciach z kolizji - droga z pierwszeństwem to ul. Św. Barbary. Na ul. Węglowej jest znak "ustąp pierwszeństwa".

Jak widać organizacja ruchu w tym miejscu często się zmieniała. To jednak nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów i obserwacji znaków. Faktem jest, że tak jak napisano w artykule - kierowca passata miał pierwszeństwo, a kierująca matizem je wymusiła.

mam filmik tego zdarzenia

no to dewej go tu ...

jest w redakcji DDB miała być aktualizacja artykułu i wstawiony filmik tak dla przestrogi - noga z gazu

Proszę sie odezwac tego pana, który ma filmik (binkòw)

gdzie i do kogo podaj

A co potrzebne co by zobaczyć?

dziś o 14:00 w okolicy zdarzenia

a mogę go zobaczyć?

No dzięki. Jesteś niezastąpiony. Nie będę musiał iść tam patrzeć na znaki. W taką pogodę.

WITAM CZY PASSAT BĘDZIE DO SPRZEDANIA ? 

Juz jest do sprzedania w moich ogloszeniach. Jak nowy!! W srodku pachnie nowoscia. Bezwypadkowy. Wszystkie szyby oryginalne. Spod weglowej jechal na wstecznym do mnie do domu i na liczniku zrobilo mu sie 100km. A i na oponach ma jeszcze cycki!!

nie - Matiz

Spóźniłeś się. Już poszedł. Niebity i z niskim przebiegiem.

babie to nawet hulajnogi bym nie dał a co dopiero samochud do garów

A czy ktoś zwrócił uwagę kto tam miał pierwszeństwo? Bo skoro WW jechał od osiedla w kierunku Wod-Kanu to na pewno nie on. Proszę sprawdzić jaki tam jest rozkład pierwszeństwa.

Sam sprawdź. Jeździ jeden z drugim na pamięć zamiast patrzeć na znaki i później płacz, że passeratti trzeba wyklepać.

Zanim napiszesz idź i upewnij się,że masz rację.

Staropolskie przysłowie mówi: Jak za kółkiem kobita, za wczasu dzwoń po mechanika!

Atak feministycznej piany. To mi się nigdy nie znudzi hehehe

No idiotą jesteś, masz problemy emocjonalne? Kocyk był śliski, czy czapeczka za mała?

Jestem kobietą z ponad 20to letnim prawkiem. Pracuję za kierownicą. Ostatnie 12 lat to prawie 1,5 MILIONA kmów. 1 zdarzenie drogowe z mojej winy. Umiejętność związana z prowadzeniem pojazdów mechanicznych nie jest uzależniona od płci, tylko umiejętności i stanu umysłu. Przemyśl swoją wypowiedź, bi Twoj stan umysłu wskazuje, że nie powinieneś wyjeżdżać na drogę, bo stwarzasz zagrożenie emocjonalne i fizyczne dla kobiet na drodze. Pozdrawiam

Jestem kobietą z ponad 30to letnim prawkiem. 1 zdarzenie drogowe z mojej winy.

Okazuje się, że ta tendencja obejmuje całą Polskę. - Analizując płeć kierujących - w całej Polsce - stwierdzić należy, iż sprawcami wypadków najczęściej byli mężczyźni - kierujący pojazdami, którzy spowodowali 73,2%, natomiast kobiety spowodowały 22,8% wypadków (4,1 % - brak danych) – brzmi fragment raportu za 2016 rok opublikowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

A skąd te buty dziecięce na zdjęciu?

Ot głupiego człowieka, który nie umie robić zdjęcia. Szuka sławy na problemie...

z dajśmana

A co się stało z lampą na rondzie koło galerii. Też kogoś siła ośrodkowa wybiła

Wypadek ten to swoisty przykład braku wyobrazni ,mózgu i totalnego ograniczenia myślwego jakim okazała sie kierująca matizem pełną parą jadąc i wymuszając pierwszeństwa przejazdu.Tylko intuicja kierowcy PASATA UCHRONIŁA PRZED TRAGEDIĄ. Droga pani kierowczyni -DLA TAKICH UPOSLEDZONYCH KIEROWCÓW JAK PANI PANI PREZYDENT CZECHOWSKA UDOSTEPNIŁA DARMOWE MZK-PROSZĘ SKORZYSTAC I NAJLEPIEJ ODDAC PRAWO JAZDY NA KOMENDZIE.

A proszę sprawdzić kto tam miał pierwszeństwo.

Odezwał się ten co jeździ rowerem po chodniku.

Następny znawca jego mać, kolizja a wypadek to bardzo WIELKA różnica......

Wypadki? Dziwne, że jeszcze tu się kierujący nie wymordowali. Umiejętności i przestrzeganie zasad przez kierowców w Bełchatowie to jedna z najniższych ocen, to poziom na pograniczu katastrofy. Przykłady: rano jadą do pracy Wojska Polskiego Lukoil - na lewym pasie i poza nim kolumna, osobowe i autobusy (kierowcy z jedynką!!) wymuszają wyprzedzanie i skręt na prawy pas; dalej na prostej jedni jadą ciągle zbyt wolno (30-40), a drudzy ciągle wyprzedzają (90-150); powrót to także horror drogowy - z kopalni jedzie kolumna zderzak w zderzak by nikogo nie wpuścić, jadą 70 - 90, albo 10-30, chaos, anarchia, niebezpieczna i rwana jazda... W praktyce dojazd zajmuje 20 (optymistycznie) i często więcej minut. Rządzący firmami nie potrafili rozwiązać tego problemu i by go nie doświadczać wybudowali sobie pałacyk na Węglowej, ale nawet tam nie jest bezpiecznie - ten wypadek...

Solny kolizja a wypadek to dwa różne pojęcia, ale fakt faktem masz racje dojazd i przyjazd z roboty to walka na minuty/ centymetry, zero tolerancji

no Bełchatów.każdy wie że zstej strony nie jedzie auto.na światłach 10metrów odstępu.tragizm.dno i mół[nie wodorosty bo odrastają]Łudzi 20 min i przejechana a Bełchatów to ........brak słów

Das auto - urwany zderzak, Dełuuuuuuu - do kasacji emoji

Matiz to nie samochód.To taczka.

A masz lepsze?

Mam rower za 7 koła

I tak cię nie stać

Ha ha ha biedaku

I przez telefon się gada

tak bywa jak na znaki sie nie patrzy

dodaj komentarz
Czytaj także