Rejestracja i logowanie

16 milionów kolorów zaświeci na placu Narutowicza. Miasto wyda na ten cel ponad 80 tysięcy złotych

Wydarzenia 14-05-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: Miasto Bełchatów
23

Po siedmiu latach fontanna na pl. Narutowicza została gruntownie zmodernizowana. Wymieniono wszystkie dysze i oświetlenie, które uatrakcyjnia obiekt. Jak informuje magistrat, koszt wymiany tych elementów zamknął się kwotą blisko 83 tysięcy złotych.

Fontanny na pl. Narutowicza, zarówno ta największa jak i ta mniejsza zlokalizowana przy MCKu przez ostatnie lata na bieżąco były monitorowane przez miejskie służby pod kątem stanu technicznego. Dokonywano niezbędnych napraw i konserwacji, ale jak wyjaśniają miejscy urzędnicy po kilku latach eksploatacji należało kompleksowo zmodernizować te najbardziej wysłużone elementy największej bełchatowskiej fontanny – dysze i oświetlenie.

- Koszt jednej kompletnej dyszy to około 4 tysiące złotych. Nie można było pominąć również instalacji z oprogramowaniem, od której przecież zależy, czy wszystko będzie dobrze działać. Zamontowane dysze z ledowymi lampami są nowszej generacji, co umożliwia uzyskanie pełnej palety 16 milionów kolorów widma – informują pracownicy UM w Bełchatowie.

Wymianę najważniejszych elementów instalacji przeprowadziła firma z Poznania, ta sama, która odpowiedzialna jest za fontannę na Placu Wolności.

- Wybór firmy przeprowadzającej remont podyktowany był nie tylko dobrą ceną, ale również kompleksowością wykonania usługi oraz długością okresu gwarancji – powiedział Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. - Co ważne, gwarancja na całe osprzętowanie fontanny trwać będzie 48 miesięcy, a umowa nie przewiduje ochrony autorskiej nad oprogramowaniem sterującym pracą całego urządzenia – tak jak to było dotychczas. Koszt całego remontu wyniósł prawie 83 tysiące złotych.

Dodajmy, że bieżącym utrzymaniem i konserwacją bełchatowskich fontann zajmuje się miejska spółka Wod.-Kan.

Przypomnieć warto, że woda w fontannach nie nadaje się do spożycia, a one same nie pełnią funkcji miejskich kąpielisk, lecz są elementami architektury parkowej i mają być przede wszystkim ozdobą miasta.

 

komentarze (23)
Dodaj komentarz

wy już kurna nie macie na co pieniędzy wydawać... ciągle tylko wypieprzanie ich na głupoty

Fontanny za 80 tyś a w centrum w piecach weglem palą jeszcze i smród aż się odechciewa na spacer wyjść. Naprawdę miasto nie ma w planach podłączenia centralnego ogrzewania żeby w środku miasta nie podtruwac ludzi dymem z kominów? Pani Mariolu mamy chyba XXI wiek nieprawdaż ?

A kto to jest pani Mariola? Dawno nie widziałem i nie słyszałem... Zapomniałem kto to...

Tyle pieniędzy ja od lat czekam na mieszkanie socjalne........

Super, fajnie tera będzie ox . 80 koła niewieze

"a one same nie pełnią funkcji miejskich kąpielisk" - wytatuujcie to na czole tym durnym madkom, które z ręczniczkami przychodzą w lecie pilnować swoich wrzeszczących i chlapiących się w fontannie dzieciorów!

Te sytuacje zawsze będą mnie bawić emoji Dzieci nie szczepione, bo szkodliwe, wysmarowane kremem z filtrem, bo słoneczko szkodliwe, ale jednocześnie latają po fontannie, do której szczają żule i psy xDD

Słusznie, aż się odechciewa piwka nieopodal

Szkoda kasy tam siedzą pijaki i zule a na kwiatowej potluczone puste butelki

Nie mowie ze brzydkie ale szalu nie robia takie fontanny wdg mnie.O ile na naruto szkoda rozbierac i wstawiac nowe tak w zuli mogli zrobic cos innego

Odwal sie od 315 Nierobie

Kilka lat to działało i już remont za tyle kasy? Ale tandeta była zrobiona

Bo woda z fontanny była zbyt brudna...

Użytkownicy parku na Binkowie proszą o kilka nowych ławek ewentualnie naprawę starych zdewastowanych i spruchniałych

To zamiast o tym pisać i prosić się na jakimś lokalnym portaliku w internecie, to się idzie do urzędu miasta i załatwia. Urzędnicy czytają ddbelchatow tylko jak trzeba dać dużo czerwonych łapek pod komentarzami, bo ludzie zaczynają na nich pluć.

Jak wiesz do kogo iść to napisz ponieważ po jednej z takich wizyt UM pani do której mnie skierowano nie miała pojęcia o jaki park chodzi a odpowiedź jej brzmiała jak zlokalizuj obiekt to zobaczymy upłynęło trzy lata odzewu nie ma;

Tam kiedyś był nawet plac zabaw...

po co te 16 milionów kolorów jak większośc i tak rozróznia tylko trzy: - ładny - brzydki - ch...owy

na świecie nie ma tyle milionów kolorów- pierdo/... o szopnie, wy diwki

lepiej że wydali, jak mieli wziąć do kieszeni emoji

No głupio tak wszystko brać do kieszeni. Czasem wypada na coś wydać. Nie ważne, że to nie potrzebne, byle było widać, że coś jest.

A na parking przy 315 kasy brak....

To negocjuj mniejszy parking, ale razem z fontanną i kolorowymi ledami, kumaty kumaczu.

dodaj komentarz
Czytaj także