Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] Robert Biedroń przedstawił wizję Bełchatowa bez węgla i elektrowni. Co proponował w zamian? [VIDEO] [FOTO]

Wydarzenia 09-05-2019 Autor: magjas Foto: r.k, mjs
81

Kampania do parlamentu europejskiego nabiera rozpędu. Dziś podczas konferencji na tle bełchatowskiej kopalni Robert Biedroń – lider partii „Wiosna”, przedstawił swoje propozycje dla naszego regionu, którym nadał hasło "Europejski Plan dla Bełchatowa". Polityk mówił głównie o wizji regionu bez węgla.

Podczas spotkania z dziennikarzami Robert Biedroń prezentował wizję całkowitego zastąpienia energetyki węglowej odnawialnymi źródłami energii. Polityk przekonywał, że wkrótce nastąpi naturalne wyczerpanie złóż węglowych, co wymusi i tak na Polsce zmianę polityki energetycznej.

Wykorzystajmy nasze słońce, wodę i wiatr – przekonywał lider Wiosny.

Przy tym zapewniał, że jego wizja Bełchatowa bez kopalni i elektrowni nie oznacza utraty zatrudnienia dla mieszkańców regionu, wręcz przeciwnie, mówił o zwiększeniu zatrudnienia. Konkretów na których opierał te obietnice jednak nie przedstawił.

Biedroń przekonywał m.in., że rząd do działalność kopalni corocznie dopłaca 10 mld złotych, które proponuje przeznaczyć na rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Jako wzór do naśladowania przedstawił bogatsze kraje Europy. Argument, że Niemcy, postawione jako przykład, posiadają 7 z 10 elektrowni najmocniej emitujących CO2, lidera "Wiosny" nie przekonuje. Były poseł twierdzi, że większość krajów Europy zmierza w stronę zielonej energii, a widać to od razu przekraczając granicę chociażby wspomnianych Niemiec, czy Słowacji.

Pomocy w rozwoju OZE w Bełchatowie, jak i całej Polsce, Robert Biedroń upatruje w funduszach unijnych, które jak przekonuje będą determinowały taką właśnie politykę energetyczną rządu. Usłyszeliśmy też wiele propozycji w temacie dopłat do działań związanych z czystym powietrzem takich jak wymiany pieców. Podczas konferecji Robertowi Biedroniowi towarzyszyły kandydatki z listy łódzkiej do europarlamentu – Anita Sowińska i Hanna Gil-Piątek.

Poniżej zapis video z konferencji w Kleszczowie:

 

komentarze (81)
Dodaj komentarz

Zlikwidują węgiel barany hahah Bogatsi od nas nadal produkują energię z węgla bo jak narazie nie ma go czym zastąpić. Tylko laicy i populiści jak ten pan twierdzą że da się to zrobić z dnia na dzień, albo nawet w ciągu kilku lat. Nowe miejsca zatrudnienia? Może reanimacja przemysłu bawełnianego?

Jak to przed wyborami - obietnice, obietnice.. ale jak przyjdzie usiąść do tematu na poważnie to się okaże że się nie da.. że nie ma pieniędzy.. że poprzednie ekipy zaniedbywały latami itd.. itd.. Patrzcie na obietnice Rafałka w warszawie z ilu się już wycofał. I co mu zrobicie?

Kłamca i faryzeusz. Niszczyciel rodziny i antypolak wyrosły na patologii. Własną matkę pobił (złamana szczęka), a wykorzystując wpływy tęczowe wykradł dokumenty sprawy z archiwum sądu. Zapomniał o tym, że oprócz dokumentów jest jeszcze pamięć sędzi prowadzącego sprawę. U mnie nie byłby nawet sołtysem, a zatem czym jest Polska jeśli indywiduum może zajmować wysokie stanowiska publiczne...

I te jego satanistyczne symboliczne gesty...

Pajęczańska poseł jutro w Bełchatowie. Jak chcecie mieć dalej zatrudnionych EPJ to nie przychodźcie na spotkanie.

chory czlowiek

w zamian: "fabryka części rowerowych"

Obręczy, ram,czy siodełek ???

****ów

Gejowy wpadł na chwilę pogawędzić.

Szkoda słów na tego Pana. Ma tupet żeby przyjechać do Kleszczowa... Czyje interesy on by reprezentował? Oczywiście niemieckie, stamtąd płynie kasa na jego partyjkę to im będzie "robił dobrze". Homoseksualizm bardzo często ma swoje źródła w rodzinach patologicznych i ten pan jest dobitnym tego przykładem.

Idiota to twoje drugie imię...

ty na pierwsze masz idiota

Europa (cała) produkuje 11 % CO2 światowej produkcji. 11% to kropla i my mamy zakładać kolejne kagańce? My mamy płacić za zmiany klimatyczne? Chiny, USA, Indie, Rosja mają gdzieś CO2 palą węglem dużo gorszym jakościowo, nie płacą żadnych kar i rozwijają tę gałąź przemysłu.

typowy homoś :o

Tak ?? A czemu nie przyjechał do Belchatowa ?? Strach mu nie pozwolił ??

Wolę Biedronia i Petru niz szalonego Antoniego.

Lu cały czas to mówił udostępniał był jak diament kręcący się wokół ciemnych kamieni on jest EBE Neutralny nie Widzewiak nie Giekaesiak 100% Polak. Ale wy tego nie kumacie

Tyle nienawiści w tych komentarzach, że aż trudno uwierzyć, że piszą je chrześcijanie, katolicy. Wstyd. Panie Biedroń, niech ta nienawiść i homofobia niedouczonych prawicowców będzie motorem Pana działań. Jest Pan naszą nadzieją. Pozdrawiam.

Ale ty jesteś głupia hahahahahaha haha! Po 1 ciekawe skąd w twoim chorym nienawistnym umyśle się wzięło stwierdzenie że konkretny komentarz napisał chrześcijanin baaa katolik? w moim odczuciu na 99% to nie pisał katolik! Po 2 zwracasz się na jjakimś podrzędnym portaliku pod jakimś artykulikiem w komentarzu do Pana Biedronia? skoro myślisz ze on wchodzi na na ta strone i czyta te komentarze to napisze por az drugi aleś ty głupia. No ale czego sie spodziewać po zapewne krótkowłosej grubej okularnicy oczadziałej z nienawiści atesitce prawda?

Hahah Biedronka i te tłumy 20 osobób... coś mała frekwencja tej wiosny, skończy jak Palikot to tylko kwestia czasu....

Boże chroń Polskę przed takimi politykami

Poseł z Pajęczna w sobotę w Bełchatowie.

I wsadźmy se wałek do ****. Ty geju niereformowalny!

Biedroń jest pusty jak stodoła na wiosnę

Co ten człowiek bredzi o kopalni i węglu on niema zielonego pojęcia o węglu,a węgla starczy na tyle ze on źył nie będzie a węgiel nadal będą fedrować.Nie słuchajcie tego pajaca

Biedroń pyta -Jakie oddziały na kopalni przynoszą największe straty? -Pada odpowiedź KTZ -Biedroń-natychmiast do likwidacji!

Ok oj ząbki go swędzą chyba

Będzie zapi..ał na rowerze bez siodełka i prąd dla nas robił !

Czemu bez siodełka ???

A niech ma odrobinę przyjemności w pracy...

Przychodzimy do centrum kultury o 16 w sobotę posłuchaćć poseł Mateusiak Pieluchy z Pajęczna i wyrazić swoje zdanie.

Ten osobnik, nawet nie wie, jaki węgiel wydobywa się w Bełchatowie, brak elementarnej wiedzy na temat energetyki, zwykła lewacko-gejowska papka. Szkoda sobie zawracać głowę tym człowiekiem i tą partią. Objawionych pajaców i ekspertów od wszystkiego już mieliśmy czyt. Palikot, Petru jak się skończyło, każdy wie.

Nie wspomniał że ta cała jego partia póki co finansuje Deutschland. A po zamknięciu naszych kopalń prąd w zamian za poparcie będziemy KUPOWAĆ z DE

****ku komu popusciles szpary żeby takie głupoty gadać.

nadział się na wieś ,,chłoposzek''każdy tu wie że bez kopalni i i elektrowni można zostawić dwa domy na krzyż a resztę zaorać.

Niech pan panie Biedroń nie ściemnia i powie skąd weźmie pan pieniądze na te plany. Może sprzeda pan tęczę?

W sobotę odwiedzi Bełchatów poseł Beata Mateusiak Pielucha. Ona przedstawi super program na rozwój regionu. Powie ilu jeszcze zatrudni w elektrowni i kopalni misiewiczow z Pajęczna. Przychodzimy i pytamy o szczegóły.

Dwa pytania Panie Robercie... 1. Jak wiele polskich gospodarstw korzysta z pradu wyprodukowanego właśnie w ELB 2. Ile trzeba wiatraków i paneli zamontować i jaka powierzchnię zajmą żeby wyprodukować tyle samo energii... ? Jeszcze 3 pytanie krótkie jaki będzie tego koszt... ? Podpowiem tylko panie Biedroń że do kosztów należy doliczyć koszty magazynu energii bo sądząc po Pana niewiedzy też się przydadzą przy OZE. P.s. jakby się pan przygotował to by Pan wiedział że my nie dopłacamy do tej kopalni...

Pytasz o koszt? A na ile wyceniasz swoje zdrowie i życie? Jeśli zaczniemy odchodzić od węgla zaoszczędzimy miliardy złotych kary.

NASTĘPNY IDIOTA!!! Qrwa skąd Wy się bierzecie?

Pan Biedroń może razem za rękę iść z Panem Rzepeckim on lubi takie hasła nasz Balchatowianin głoszące podobne hasła TRAGEDIA. Zrób jeden i drugi coś dobrego nie zabieraj górnikowi pracy on ma RODZINĘ

Pora sie przebranżowić, a garncarz, krzeslarz, szewc nie maja rodzin?

Te zawody wymierają głupia... Ale krześlarz? Kto to? Wzięłaś z du py do ust od Roberta...

Precz z gejem z naszego brunatnego miasta

czy zwierzęta są homoseksualistami ? czy to tylko dotyczy "ucywilizowanych" obecnie nam żyjących homo sapiens ? 

Zwierzęta nie tylko przejawiają homoseksualizm ale nawet jest gatunek stworzonka gdzie to samiec "zachodzi w ciążę" . Słyszałaś o takim zwierzątku Grażynka?

Tak, takie zwierzątko nazywa się kobieta po zmianie płci na męską. I fakt urodziła dwoje dzieci, jak przestała na kilka miesięcy brać hormony, Januszku.

Tak. Zwierzęta też bywają homoseksualne, można to zaobserwować np. u szympansów, pingwinów, czy delfinów. Niestety u "ucywilizowanych" obecnie nam żyjących homo sapiens" nie zawsze możemy zaobserowować proces logicznego myślenia. Przykładem są niektóre komentarze.

doborowe towarzystwo, szympans, pingwin, świń brakuje jeszcze ...

A co do ma do rzeczy? Pytałaś o to czy zwierzęta są też homo. A skoro świnie tak Ci przeszkadzają to nie wcinaj kotlecików na niedzielny obiadek emoji

kto wpuscil europederaste na teren strategicznego zakladu?? JAKIM PRAWEM??

Niemcy zlikwidują parę starych kopalni, a otworzą jedną super nowoczesną kopalnię i elektrownię węglową i będzie wszystko cacy, a głupie polaczki energię od sąsiada kupią, a swoje kopalnie to najlepiej wodą zalać, albo muzea porobić. Kiedy ten naród w końcu przejży na oczy?

Precz z komuną Precz z pedaliadą

Tak dla przypomnienia. Elektrownie atomowe -ZALETY Otrzymuje się dużą ilość energii z małej ilości paliwa- 1 kg uranu równoważy 3000 ton węgla. Podczas normalnej eksploatacji są prawie zupełnie nieszkodliwe. Niskie koszty eksploatacji po uruchomieniu. -WADY Jeśli elektrownia nie ma właściwych układów bezpieczeństwa, istnieje groźba skażeń w razie awarii. Problemy ze składowaniem wypalonego paliwa. Wysokie koszty budowy i rozbiórki elektrowni gdy zakończy już swoją działalność. Elektrownie geotermiczne -ZALETY Wśród głównych zalet energii geotermicznej wyróżniamy dużą zdolność generowania energii przy zachowaniu znikomego wpływu na środowisko naturalne. Dysponując technologiami pozwalającymi na perforację 10km w głąb Ziemi, mogłoby to być źródło energii dostępne w prawie każdym miejscu planety. -WADY Drogie instalacje. Problemy techniczne przy utrzymaniu urządzeń. Odpowiednie skały występują w niewielu miejscach na świecie. Uwalnia się radon i siarkowodór. Elektrownie wodne -ZALETY Czyste odnawialne źródło energii. Możliwość szybkiego zatrzymywania i uruchamiania elektrowni. Małe problemy przy utrzymywaniu i eksploatacji elektrowni. Sztuczne zbiorniki wodne gromadzą wodę, zmniejszając ryzyko powodzi. -WADY Zależność od opadów deszczu. Konieczność zalania dużych obszarów i przesiedlenia ludzi, co niszczy naturalne siedliska lądowych dla roślin i zwierząt. Lokalne zmiany klimatyczne. Energia wiatru -ZALETY Czyste źródło odnawialnej energii. brak zanieczyszczeń środowiska energia wiatru jest darmowa możliwość lokalizacji na nieużytkach i terenach zanieczyszczonych zmniejszenie bezrobocia (stałe zatrudnienie dla ok. 5000 osób) -WADY Wysokie koszty budowy i utrzymania. Ingerencja w krajobraz, instalacja wiatraków zajmuje rozległe obszary stracone dla rolnictwa.. Hałas turbin. Zależność od wiatru. Zakłócają odbiór fal radiowych i telewizyjnych. Energia słoneczna -ZALETY nieograniczone zasoby energii, wszechobecność jej dostępu, najmniejszy ujemny wpływ na środowisko i brak emisji szkodliwych substancji, możliwość bezpośredniej konwersji na inne formy energii, łatwy montaż kolektorów . -WADY Do budowy ogniw fotowoltaicznych używa się pierwiastków toksycznych (kadm, arsen, selen, tellur). Instalacja ogniw zajmuje rozległe obszary. Trudność korzystania z tego źródła energii wynika m. in. ze zmienności dobowej i sezonowej promieniowania słonecznego. Do wad należy również mała gęstość dobowa strumienia energii promieniowania słonecznego, która nawet w rejonach równikowych wynosi zaledwie 300 W/m2,

Biedroń będzie mowił że bełchatów bez węgla to jakby mówił o wychowywaniu dzieci...

a to nie ma dzieci ? czemu nie ma ? 

To w końcu był w Bełchatowie, czy w Kleszczowie na tarasie widokowym?

Mały Jasiu przeczytał w gazecie, że w mieście otwarto agencję towarzyską. Po chwili pyta ojca: - Tato, a co właściwie robi się w takiej agencji? Zakłopotany ojciec odpowiada: - No, ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że robi się tam człowiekowi dobrze. Nazajutrz Jasiu dostał od ojca pieniądze na kino, ale zamiast na film, biegnie do agencji towarzyskiej. Dzwoni do drzwi i otwiera mu nieco zdziwiona panienka. - Co tu chłopczyku chciałeś? - No chciałem, żeby mi zrobić dobrze. Mam nawet pieniądze! Panienka zaprosiła Jasia do środka, zaprowadziła go do kuchni, ukroiła trzy duże pajdy chlebka, posmarowała je masłem oraz miodem i podała Jasiowi. Po godzinie Jasi wpada do domu i krzyczy: - Mamo, tato! Byłem w agencji towarzyskiej! Ojciec o mało nie spadł z krzesła, mamie oczy na wierzch wyszły. - I co? - pytają Jasia po chwili. - Dwie zmogłem, ale trzecią już tylko wylizałem.

Lewackie media będą teraz promować Biedronia, niczym Petru i Nowoczesną przed czterema laty. Znów jak królik z kapelusza pojawia się nowy ruch na scenie politycznej, który sondażownie i media lewackie będą ciągnęły za uszy do góry, byle tylko przekroczył próg wyborczy. Biedroń n ie ma charyzmy, mogącej porwać ze sobą tłumy. On jest alternatywą wyłącznie dla osób ze skrajnie lewicowymi światopoglądami. Jako wielki bełkot należy uznać słowa o rzekomym piekle, jakie przeżywają polskie kobiety. To ciekawe, że te same lewactwo, które nawołuje do przyjęcia do Polski islamskich emigrantów, dla których prawa kobiet to tyle, co splunąć, dziś bredzi o rzekomej gehennie polskich kobiet. Ale jeśli na chwilę zapomnimy o wszelakich lewackich postulatach, usłyszałem na konwencji np., że Biedroń będzie walczył o prawa zwierząt, cyrki bez zwierząt, zamknięcie hodowli zwierząt na futra. Jest to słuszna idea, ale aż się ciśnie na usta zapytać, czy będzie sprzeciwiał się także barbarzyńskiemu ubojowi rytualnemu na mięso koszerne? a o tych głupotach klimatycznych to nawet nie ma sensu dyskutować STEK BZDUR ktory podsumowuje jedno zdanie: "... Konkretów na których opierał te obietnice jednak nie przedstawił...."

Dzisiejsze przemówienie Biedronia https://youtu.be/Sfj6LpFxn7Q

aleDNO jak zacofana partyjka jeseien sredniowiecza tego pajaca dostanie ze 3 % glosow to bede wszoku! co oni prezentuja? rozwalanie Polski, promowanie homoseskusalizmu, rozwalanie Polski, niszczenie kosciola, promowanie dewiacji, rozwalanie Polski, to ich program zenada max 2-3% im wroze

Brawo Robert! Niech się dotyczą ci, którzy twierdzą, że mamy za mało słońca by wprowadzić fotowoltaikę, za mało wiatrów by wykorzystywać wiatraki. Mamy tyle niewykorzystane przestrzeni, która mogłaby "łapać" słońce, biurowce, dachy, wiatry z autostrad i mikroturbin. Tylko trzeba spojrzeć szerzej na temat, a nie słuchać rad kopalniaków, którzy boją się o swoje ciepłe posadki.

Wielka szajka z wiatrakami i fotowoltanika krętacze jedne

Proponuję poczytać trochę o OZE a pozniej sie wypowiadać w tym temacie bo to powyzej jest napisane bez zadnego pojecia.

Nie moja wina że nie masz pojęcia o nowej technologii oze.

DUPSKA NIE SZCZYPIĄ?

W oddalonej o kilka kilometrów od granicy z Polską niemieckiej miejscowości Janschwalde działa duża elektrownia na węgiel brunatny. Wydobywany jest on z okolicznych kopalni odkrywkowych. 20 kilometrów dalej w polskim Gubinie, miała powstać podobna elektrownia wraz z odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Miała. Przedstawiciele niemieckich gmin przygranicznych wespół z ekologami złożyli jednak tysiące protestów w tej sprawie. Efekt był taki, że realizacja tej inwestycji musiała zostać wstrzymana. Kolejny przykład na to, że Niemcy mogą, a Polska już nie.

Dla kopalniakow i elektrowniokow nie tak straszne stracić pracę jak później pracować sumiennie w drugiej jak tu 30 lat spało się w barakach czy na warsztatach na parapecie.

żal dupsko ściska co,chciało by pracować w KWB albo ELB?

Baca żeby nie ta elektrownia czy kopalnie to pewnie byś pod strzechą mieszkał a ja nie pracuje tam i mam dom swój bez kredytów mam dwa auta i trzy psy a psy są bardziej wartościowe i wychowane niż ty.

milcz blokersie

Baca cwoku umiesz czytać ja mam dom nie mieszkam w bloku a na dodatek jestem rodowitych belchatowianinem a nie przybłędą za praca i tanimi blokami w latach 80.

Data spotkania była wiadoma, ale godziny to już nie podali. Bali się czy co?

Brak elementarnej wiedzy i brak konkretów. Można powiedzieć, że dał d.... y

Traktujmy się poważnie i nie poświęcajmy (nomen omen) energii na podobne kurioza.

Z podstaw sie nie przygotował nawet, dla niego kopalnie w jednym worze. Bełchatów nie bierze dopłat. Zdziwilby się, skad sie bierze kasa na wiatraki i panele fv w PGE, bo przeciez nie z reaktora na Mysiej.

I nikt mu za to nie podarował jaj na marynarkę?

Tacy napinacze sieciowi jak ty nie mieli odwagi

I kolejny kłamca. Kopalnie węgla brunatnego to jedyny rodzaj górnictwa, który nie korzysta ze wsparcia środkami państwa!

dodaj komentarz
Czytaj także