Rejestracja i logowanie

W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji dla Złoczewa!

Wydarzenia 30-04-2019 Autor: magjas Foto: poglądowe
37
W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji dla Złoczewa!

W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji na wydobycie węgla ze złoża Złoczew. To efekt wniosku spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Taką informację możemy przeczytać w opublikowanym dziś obwieszczeniu ministra środowiska. Dokument sygnowany jest datą 26 kwietnia.

- Zawiadamiam, że na wniosek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. zostało wszczęte postępowanie w sprawie udzielenia koncesji na wydobycie węgla brunatnego ze złoża „Złoczew”, położonym na terenie gminy miejskiej i wiejskiej Złoczew, gminy Burzenin, pow. sieradzki, gminy Ostrówek, pow. wieluński oraz gminy Lututów, pow. wieruszowski, woj. łódzkie - czytamy w obwieszczeniu ministra środowiska z dnia 26 kwietnia.

Prace nad uzyskaniem koncesji trwają już praktycznie kilkanaście lat, rozpoczęły się w 2008 roku. Na przestrzeni tego czasu w ramach badania złoczewskiego złoża wykonano szereg opracowań i przygotowano tony dokumentacji. Zasoby bilansowe węgla w złożu Złoczew szacowane są na 611 mln ton.

komentarze (37)
Dodaj komentarz

Nie dla Złoczewa!!

Decyzje już podjęto na szczeblu najwyższym i w ciągu 10 lat, począwszy od bieżącego nastąpi wygaszenie ELB, choć ze względów propagandowych, i politycznych nikt znaczący u władzy tego nie potwierdzi, bo idzie o stanowiska i apanaże... Próbującym mędrkować na temat "nowoczesnej energetyki niemieckiej, miejscowym beneficjentom torfu powiem: zamilknijcie zaściankowi szkodnicy. Niemcy wytwarzają i będą wytwarzać ponad 43% energii elektrycznej z WĘGLA, a ponadto wydobywają najwięcej na świecie skamieniałego torfu (co błędnie jest nazywane węglem brunatnym). Budują też ciągle nowe bloki węglowe - za granicą Turowa całkiem niedawno uruchomili dwa nowe. Reszta w publikatorach to woda dla waszych mózgów...

Nie będzie żadnego Złoczewa, pic pod wybory. Koncesja niewiele znaczy a zablokuje ludzi w Złoczewie z budową czegokolwiek.

Pamiętajcie ludzie z okolic złoża Złoczew,jeśli będą w montować taśmociągi to nie zgadzajcie się na bliższą odległość do miejsca zamieszkania niż 1,5 km. Inaczej, z powodu hałasu nie będziecie spać w nocy, nie możliwością będzie przebywanie w domu przy otwartym oknie, oglądania telewizji. Tak jest w Janówce ,z taśmociągów odkrywki ,,Szczerców,, gdzie KWB ,,Bełchatów,, uruchomiła trzy taśmociągi 8 lat temu 500 m od najbliższych zabudowań, nie biorąc żadnej odpowiedzialności za przekraczanie dopuszczalnych norm hałasu.

Baju,baju przed wyborami wszystko się obiecuje

Spokojnie w Ministerstwie wszczęto postępowanie o wydanie koncesji -więc na razie palcem piszemy po wodzie.

Czy spalanie węgla że złoża w Złoczewie też będzie takie toksyczne jak ze Szczercowa? Węgiel w Szczercowie ma o 31% więcej rtęci niż Bełchatów, jest bardziej zasiarczony, ma więcej popiołu i tylko 13% mniej kadmu. Po roku 2021 jak będą palić tym węglem to się nieźle podtrujemy.

Cywilizowany świat rozwija źródła energii odnawialnej a ćwoki z pis cofają nas w rozwoju.

Jola Ty ćwoku - ogłaszasz publicznie ,że nie chcesz się cofać w rozwoju a co masz w propozycji zamiany-może podsłuchane propozycje oszustów. Najpierw się myśli a potem pisze.

Jola za bardzo ssiesz i leci ci noskiem.

Ogłaszamy plebiscyt na dzbana komentarzy. Masz 1 miejsce. Nie dziękuj.

wypad stąd cywlizowana IDIOTKO jak ci nie pasuje! ja nie mam zamiaru placic 500zl za prąd dzieki twoim niemieckim odnawialnym zrodlom energii bo zarbiam jak w bangladeszu a nie jak w niemczech!

W Niemczech prąd kosztuje mniej niż w Polsce

To się ludzie ucieszą jak im będzie pod oknami gnał codziennie pociąg z węglem do elektrowni Bełchatów. Będzie niezły syf.

Robimy inaczej niż Niemcy , ale chcemy mieć tak dobrze jak Niemcy. https://www.cire.pl/item,179652,1,0,0,0,0,0,rwe-zrezygnowalo-z-budowy-bloku-weglowego.html

Złoczew musi ruszyć . Olejnik naobiecywał pracę ludziom.

pierd.. ni, jak zobaczę koparkę to uwierzę

Realista ale bełkoczesz .Kto od węgla odchodzi ? Czyżbyś z Greenpeace był i te bzdury pisał hahaha

Jeden lej depresyjny to za mało. Susza wszędzie, klimat się ociepla, brakuje wody w ecie do podlewania ogrodków, odchodzi się od elektrowni węglowych tymczasem w Polsce inwestuje się w Ostrołekę C i kopalnie Złoczew. Paranoja. Obudzicie się z ręką w nocniku. Pani Janowska, skoncz już pani!

Co za bzdury,świat odchodzi od węgla??,gdzie to wyczytałeś?,w "Wyborczej"?.

Nie. W internetowych piszą.

Naladuj sobie telefon w Niemczech tam gdzie ci płacą lizusie

a zlikwidować to w **** jak my mamy energie z innej elektrowni a nas trójom.

Podobno pod parkingiem przy 315 też są złoża węgla i mają to odkupić o kumatego. Ps. Pozdrawiam damiana tumek

Wymieniono prezesa na węglowej oraz dyrektora w kopalni i od razu coś się dzieje w sprawie Złoczewa. To są ważne i pewne miejsca pracy, tu w Polsce a nie na zachodzie na zmywaku.

Daj Boże aby ruszył Złoczew

Tak jakby cokolwiek od nich zależało.

Mydlenia oczu pod wybory ciąg dalszy. Czy jest tu ktoś kto wierzy w bajkę o Złoczewie?

Może i Złoczew będzie, ale kto wierzy w tę bajkę, że tam będzie praca dla ludzi z Bełchatowa?

Jeśli jeszcze w kopalni zwolnią paru hamulcowych to Złoczew ruszy

Czy w ministerstwie wiedzą coś o parkingu pod 315 dla Kumacza???

222 A twoja stara wie że na majówkę zabrakło ci psyhotropow ?

Kupiłem w poniedziałek mam zapas. Nie fuksło Ci się.

Sam poseł, co to o Złoczewie tyle rozmawiał, był się pytać jak sprawa stoi z parkingiem. Będzie kasa, ale pod warunkiem, że Kumaty się zgodzi, że obok parkingu będzie przystanek przesiadkowy na metro z nowej kopalni do baru tropik.

A czy będzie przystanek metra przy sklepie u Asi???

Jasne , Kumaty pozyskał środki od ojca dyrektora z Torunia i oprócz parkingu to jeszcze lotnisko i dworzec autobusowy przy 315 wybudują....

Musiała by stara twoja mieć branie na klukach aby tak było xd

dodaj komentarz
Czytaj także