Rejestracja i logowanie

Ekstra kasa dla Straży Miejskiej w Bełchatowie. W maju projekt uchwały o jej likwidacji

Wydarzenia 29-04-2019 Autor: magjas
56
Ekstra kasa dla Straży Miejskiej w Bełchatowie. W maju projekt uchwały o jej likwidacji

Straż Miejska otrzyma od samorządu miasta 50 tysięcy finansowego wsparcia. Pieniądze mają być spożytkowane na modernizację monitoringu i zakup paralizatorów oraz szkolenia strażników. Tymczasem na majową sesję Rady Miejskiej Marcin Rzepecki, radny Koalicji Obywatelskiej, chce złożyć projekt uchwały dotyczący likwidacji bełchatowskiej Straży Miejskiej.

W tej chwili Straż Miejska całodobowo obserwuje obraz z szesnastu kamer miejskiego monitoringu. Dzięki nim strażnicy wiedzą co dzieje się na bełchatowskich placach, ulicach i niektórych skrzyżowaniach

- Kamery montowane są także na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest w Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu - 4, a na Dolnośląskim - 9. Dzięki miejskiemu wsparciu, także one zostaną podłączone do systemu, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i pomoże chronić miejską infrastrukturę – informują urzędnicy z magistratu.

Do końca 2019 roku zmodernizowana ma być także dyżurka strażników i centrum monitoringu. W tym pierwszym z wymienionych pomieszczeń ze względów bezpieczeństwa ma być zamontowana szyba.


Finansowy zastrzyk gotówki ma także wzbogacić wyposażenie miejskich strażników. Za 20 tys. złotych zostaną zakupione dwa paralizatory, tzw. tasery i strażnicy przejdą niezbędne szkolenie. Do tej pory mundurowi podczas interwencji mogą skorzystać z kajdanek i pałki, gazu obezwładniającego. Jak podkreśla Urząd Miasta nowe wyposażenie, trafi do strażników jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Tymczasem na majową sesję Rady Miejskiej Marcin Rzepecki, radny Koalicji Obywatelskiej zamierza złożyć projekt uchwały dotyczący likwidacji Straży. Ten pomysł został już przedstawiony kilka tygodni temu, na marcowej sesji. Szerzej o tym pisaliśmy w artykule: „Radny chce likwidacji Straży Miejskiej w Bełchatowie. Komendant Barasiński: ''To język nienawiści''. Radny Rzepecki podkreśla, że jeśli podczas majowych obrad, radni odrzucą tę inicjatywę, zapowiada zwołanie referendum w tej sprawie. Jego zdaniem o przyszłości Straży Miejskiej powinni wówczas zdecydować Bełchatowianie.

komentarze (56)
Dodaj komentarz

Po co bez sensu atakujące p. Rzepeckiego o jego prywatne sprawy i to jeszcze nieprawdziwe. Słok, byłam dzisiaj pełno ciężkiego sprzętu porządkuje teren i robi drogi. Pabianicka dom za domem powstaje A ludzie się wprowadzają. Po co głupoty piszecie

Wywalić nierobów łapią dzieciaków z piwkiem czy fajka. A jak byli dzieciakami to jarali i pili w przejściach na osiedlach . Do roboty fizycznej niech się biorą a jak nie to do musi czy roka

Odbijam często piłeczkę na ścianie tenisowej [o ile w ogóle można ją tak nazywać] na Binkowie pomiędzy jednym a drugim scateparkiem .Dookoła kamery a na nawierzchni asfaltowej wszystko co może być po imprezowaniu-najwięcej stłuczonego szkła po butelkach i różności .Trudno odbijać piłeczkę i poruszać się na takiej nawierzchni.Nigdy nie widziałem straży miejskiej, która ma podgląd z kamer.Smród, bród i ubóstwo -tak w dużym skrócie można nazwać ten obiekt.A na samym skate parku młodzież również zrobiła sobie grajdołek, którego kamery nie widzą a tam wszystko od papierosów do narkotyków i zużyte kondony.Zaniedbania są tak porażające , że słowa tego nie opiszą.Poza tym miała być wybudowana nowa nowa ściana tenisowa a tymczasem to miejsce nie zostało ruszone .Przepraszam po stronie zachodniej pośrodku pola została postawiona latarnia służąca do oświetlenia terenu tym menelom chyba, bo osoba trenującym tylko przeszkadza

typowy sportowiec z ciebie, widac ze nie umiesz czytac a juz na pewno nie umiesz czytac zezrozumieniem! Jakbys umial to bys wiedzial ze te twoje kamerki w ty mskateparku NIE DZIALAJA! sa nie podlaczone! tak samo jak jablonowym sadzie i na placu wolnosci nowym zrewitalizowanym chociaz o tym nie wspominaja emoji

Nie ma znaczenia, czy doczytałem ,czy też nie.Faktem jest, że straż nie pracuje i nikt porządku nie pilnuje .Jak pasuje ci taki stan rzeczy to gratuluję otrzymanego wychowania .

to sie moze udac wiekszosc rzeczy za ktore sie bierze ten pan bez prawka ti UPADa wiec straz moze upasc tak jak SŁOk czy PABIANICKA :LDemojiemoji

albo belchatowskie SLD emoji

mitoman, nic więcej ...

Kiedy rusza budowa parkingu pod 315 ?

W wielu miastach Straż Miejska została zlikwidowana i jakoś przestępczość nie wzrosła.

Straży miejskiej wsparcie? A kto mi da wsparcie jak zarabiam 2250 brutto

Bo jesteś zwykłym oarchem nieudacznikiem życiowym na utrzymaniu starych to za co chcesz więcej menelu xd

Zlikwidować straz a pieniądze przeznaczyć na policję.

Wywalic rzepeckiego Wstyd w urzedzie pokazywac kto jest w radzie Obiecywal dworzec w bawelniance Cala platforma Obiecuja ale nic nie realizuja tylko PiS

W Bełchatowie nie rządzi platforma ignorancie.

Referendum ok, ale pod warunkiem, że jego koszty pokryje Pan radny z własnej kieszeni.

Obrażające Rzepeckiego wypowiedzi dają tylko dowód na to, że ma rację. Wspieram Pana

Zamiast taserów za 20 tysì to proce im dać

To ten Rzepecki co Słok rooozzpierddolił? Gonić dziada, teraz nawet nie ma gdzie popływać biznesmen zasrany.

Slok rozpierdolił? To znaczy co zrobił? A przypadkiem nie właściciel Elektrownia to rozpizgala -nie dbali i sprzedali? To jest biznes -kupił, zapłacił i jego.... i zrobi z tym co chce. Przypominam że każdy mógł to kupić -Ty też.ciekawa jestem czy jakbyś wyłożył miliony to charytatywnie oddalbys "torfiorzom " do korzystania.

Z tego co pamiętam to Pani Prezydent w kampani w 2014r obiecywała likwidację Straży Miejskiej .

Rzepecki niech się sam lepiej usunie z radnego dla takich kłamców jak on miejsca nie ma. Straż miejska była i jest potrzebna. Takie moje zdanie. . Najlepiej będzie jak sam odejdzie a nie tu chce wszystkich po ustawiać ,ustawić to on sobie powinien głowę i ludzi takich jak on albo w rodzinie kogoś. .. za przeproszeniem kto taki jak on dostaje pensje i w sumie nie robi dla społeczeństwa nic. .. bo nie rozumiem tego. .. jak bym Niesiołowskiego widziała albo Lubnauer. .. boże co za wstyd aż szkoda słów.

Pan Rzepecki nie jest na garnuszku społeczeństwa. Płaci podatki na pensje tych którzy rządzą.

Można za tą kasę parking dla Kumacza zrobić.

222 na Ciebie zrobimy zrzutke na operację tej nie miłej twarzy xd

jestem zaaaaaaa,zlikwidować i to szybko ,nic nie robią,Dać kase dla policji

Rzepecki powinien nie być radnym on nie ma o niczym pojęcia. Żenada.

Nie popieram. Na miejscu zjawiają się bardzo często szybciej niż Policja i wykonują za Nich niewygodną robotę. Panie Rzepecki wstyd mi za Pana.

W kampanii wyborczej w 2015 roku kandydatka na prezydenta Mariola Czechowska obiecywała likwidację straży miejskiej. Później wszystko rozeszło się po kościach. Koszty wzrastają a wymiernych efektów brak. Najczęściej ich widzę jak składają wiązanki.

Zlikwidować i w to miejsce policjantów zatrudnić. Elbest ochrona też przegonic. Taki obiekt jak PGE to wojsko albo policja powinni chronić. Obywatela też a nie jakieś choposzki z dziewczynkami

Hahaha jak w elbescie to prawie sami policjanci emeryci, także prawie policja ochrania z tym że mają gdzieś się przykładać jak emerytura z policji a w elbescie stawka większa niż większość pracowników..

70% to kobiety nie policjantki tylko zdrowe dziewuchy . Nocki muszą być tam miłe

I kto to pisze

popieram zlikwidować ich, szczególnie tych staruchów co tak grzeją stołki i nic nie kumaja.....

Może Pan też kiedyś stary będzie

chron nas Boze przed takimi radnymi i od powrotu KO do wladzy

Czy Pan Radny spojrzał już w oczy swoim kolegom ze straży po słowach, które padły na marcowej sesji? Fajny przyjaciel... najwyżej was weźmie na ochroniarzy w bawełniance haha.

sporo na panu radnym ludzi juz sie poznało wiec nie dziwi taki głupi ruch ...

Widzę, że Pan radny lewicy dobrze wpisał się w towarzystwo z PO-KO którzy lubią likwidować posterunki policji na wsi, a teraz pomysły zeby likwidowac ipn, cba, tvp... kopalnie weglsaa też chcecie likwidowac?

Straż miejska jest nie potrzebna nieroby jedyne co umia to się madrowac i mandaty pisać

Zgadza się kiedyś wychodziłem do pracy o 4 rano jakiś menel lazil po klatce schodowej najszczane było na półpiętrze o tej godzinie był problem żeby ktoś ze straży miejskiej odebrał telefon po 10 minutach udało się obudzić panów straznikow po czym menel wyszedł na dwór i sobie poszedł a straż i tak nie przyjechała przez kolejne 10 minut co komenda jest bardzo blisko

To te kamery na Binkowie na pumptracku jeszcze nie są do niczego podłączone? Brawo wy! A z resztą połowa z nich jest wycelowana w trawnik w przeciwnych kierunkach niż tory do jazdy. Hitem jest kamera skierowana na schodki od ulicy Mioceńskiej...

Niech robią referendum, ale jeśli nie uda im się rozwiązać straży to niech inicjatorzy czyli klub Ko i Pan Rzepecki honorowo zwrócą do kasy miasta kase za referendum czyli ze 100 tys. z okładem. Kukiz próbował w całym kraju... jego projekt był godny pożałowania... ciekawe co przedstawi Pan Rzepecki. Obawiam sie, że jest to kolejne typowe populistyczne hasło, które pozwoli mu pływać na plecach tych strażników aż do wyborów parlamentarnych na jesieni.

Jestem na NIE! Pomocni, uprzejmi, przyjeżdżają na interwencję, na które ich "koledzy" by nawet palcem nie ruszyli. Będę ich wspierać przy referendum!

Oj ten "Majcinek farbowany lisek" w tłustych włosach. Najpierw niech coś zrobi dla tego miasta i stworzy a później niech likwiduje. Człowiek "śmiesznego biznesu" niech najpierw zrobi porządki w swoich "pseudo firmach" a nie za porządki w mieście się bierze. Niech pokaże najpierw trochę godności wobec "swoich" pracowniów !

Rzepecki ten farbowanych Lis z SLD ci auta nie pożyczy on nawet nie ma prawa jazdy.

to tak jak jarosław

Jestem przekonana, że to będzie kolejny projekt śmiechu. Radny Kuliński już zrobił z siebie pociechę PLUSOWI fatalną dyskusją na Sesji ha, ha, ha.

Bez sensu. Mi bardzo pomogli zimą odpalić auto, dzięki czemu dojechalam do pracy na czas. Jestem im bardzo wdzięczna za pomoc. Jeżeli Rze...cki ich zlikwiduje to go będę budzić o 5 rano... I niech mi auto odpali, albo najlepiej niech mi pożyczy swoje!

kup dobry akumulator ,to samochód ci odpali bez ich pomocy

Trzeba kupuć nowy akumulator i po problemie.

To jest biznesmen bez prawka

Potwierdzam. Pomagają odpalić auto i bardzo szybko zjawiają się na interwencję. Można na nich liczyć w odróżnieniu od ich niebieskich kolegów.

Rzepa wkoncu zrobi cos madrego.Czarni sie nadaja do libacji w Janie,na ul potrafja sie tylko madrowac nic po za tym

Jak ktoś nie mądry może zrobić coś mądrego?

Zlikwidować straż miejską ! Na co oni komu? Do gapienia sie w kamery?

dodaj komentarz
Czytaj także