Rejestracja i logowanie

Na problemy placu Wolności... trawa z rolki. Mieszkańcy przestaną narzekać? [FOTO]

Wydarzenia 26-04-2019 Autor: magjas
47

Ten problem ujawnił się błyskawicznie po oddaniu pl. Wolności po pracach rewitalizacyjnych. Narzekają wszyscy, i miłośnicy jednośladów czy deskorolek i matki, które do skweru przychodzą z wózkami i spacerowicze, którzy potykają się się o granitowe płytki. Teraz problem jest „łatany”. Z jakim skutkiem? Wielu mieszkańców mówi, że marnym, nie szczędząc słów krytyki, chociażby w mediach społecznościowych...

Już w styczniu tego roku, tuż po oddaniu pl. Wolności do użytku ówczesny wiceprezydent Ireneusz Owczarek zapowiadał, że problem jest władzom miasta znany i, że najszybszym jego rozwiązaniem będzie ułożenie w przestrzeniach między płytkami trawy z rolki (pisaliśmy o tym TUTAJ ) . Zapowiedzi stały się faktem i w minionym tygodniu trawę „z metra” rozkładano na ciągu pieszym zarówno przy dojściu do fontanny jak i na osi wschód - zachód. Na tym nie koniec, pozostałe przestrzenie, których w parku jest sporo mają być wypełnione mieszanką ziemi i trawy z zagęszczeniem. 

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Urząd aż się prosi,żeby była masa pozwów o odszkodowanie,gdy ludzie się tam wysypią i coś złamią lub zwichną. Wtedy będzie poprawiał sensownie,bo to co jest teraz dla pieszych i mam z wózkami to porażka.

A może wybieg dla modelek zrobić zamiast parku?

rozsądnym rozwiązaniem byłoby uzupełnić z czasem te szczeliny kostką tak jak w części historycznej tego parku

To wygląda bardzo źle część trawa z rolki obok prawdziwa trawa a jeszcze obok ziemia

Z tego co pamiętam to madki najbardziej krzyczały, że nie mają gdzie się wozić ze swoimi dzieciakami, a wszyscy pisali: zostawcie park takim jaki jest, uporządkujcie tylko zieleń! ale nie. gratuluję również pomysłu z nawierzchnią placu zabaw. zamiast zrobić bezpieczne, elastyczne podłoże posialiście... właściwie co? to jest trawa? raczej jeden wielki pył i brud. teraz macie za swoje. gratuluję pseudo magistracie... zmarnowaliście pieniądze...

Zgadzam się. Muzyczny plac zabaw byłby kapitalny, gdyby go wyłożyć np. zielonym mondo. Bezpiecznie dla dzieci i zawsze tak samo. A już teraz wygląda tam jak na klepisku.

Marmury i trawa z rolki i nie wiadomo jeszcze co wymyślą - nic nie zmieni faktu, że nadal to będzie park żula. Cały czas żule tam siedzią, piją, leją, srają i rzygają. W tej kwestii nic się nie zmieniło.

Jakoś w Łodzi umieją znaleźć rozwiązanie na to żeby park nie był jednym wielkim betonem. To ewidentnie wina osób projektujących, ich niewiedza, nie praktyczność i brak estetyki, a i nie zapominajmy o najważniejszym nieumiejętność wykorzystania pieniędzy emoji

Mieszkańcy przestaną narzekać? Wątpliwa sprawa, przecież pierdzacym w stołki kopalniokom i ich rozkapryszonym dorosłym już potomstwem trudno w jakikolwiek sposób dogodzic. I to już się nie zmieni, dopóki nie poczują widma zbliżającego się wyczerpania złoża wegla.

Nie pracuje w Biedronce czy też Lidlu, ale masz racę - po zamknięciu kopalni wszystkie galerie i markety upadną. młodych już nie będzie w tym mieście a biedujący emeryci nie utrzymają tylu sklepów. Niestety taka jest kolej rzeczy, boli to, że włodarze miasta nie myślą o przyszłości bo same ładne parki to nie wszystko...

Gdy złoże węgla się wyczerpie masy ludzi będą bez pracy i to pociągnie za sobą ogrom likwidacji biedronek i lidli itp. gdzie wtedy będziesz pracował?

Nie mam w rodzinie pierdzącego w stołek kopalnioka. Zresztą jeśli oni tacy rozkapryszeni sa, to i tak na spacery by do parku nie chodzili..... Tu chodzi o zwykłych ludzi i ich rodziny, którzy chcą iść na spacer, na powietrze. Byłam tak ostatnio - tutaj nie ma przesady w opisach i zdjęciach. Za tyle pieniędzy ? 

Masz max 20lat?

Beznadzieja i tyle☺️

Wszystko fajnie ale nie chcę oglądać gęby marjana na górze!

Miejscami trawa już żołta. Parę dni deszczu i będzie jedno wielkie błoto. Brawo magistrat !

Trawa da sobie rade.

tak to jest jak się nie myśli , ten kto robił ten kto przyjął i zatwierdził wszyscy powinni zapłacić za zmiany. Ale teraz z budżetu trzeba dodatkowo wziać pieniadze ponieważ projekt był kompletny przyjęty do realizacji. Takie mamy władze pozbawione wyobraźni widzące koniec swojego nosa

Na spacer z wózkiem niestety sie nie nadaje. Porazka te dziury między kostkami. Musielismy wyjsc na chodnik. A druga porażka to menele którzy siedzą plecami do kamer, piją denaturat i wymiotują..... Przerazajacy widok. Polecam strazy miejskiej dozór.

Miało być pięknie i nowocześnie, a wyszedł wielki bubel. Ktoś to przecież zatwierdził. Czy to w myśl zasady, byle wydać pieniądze? Z daleka rzuca się w oczy tylko masa brązowych pali, które nie wiadomo, w jakim celu są powkopywane. A miał być park, czyli miejsce do wypoczynku.

Ta rewitalizacja smio może startować w konkursie bubla roku. Wykonanie beznadziejne. Ciekawe ile nas będzie kosztowała ta trawa z rolki i jak ją będzie pgm przycina. A Czechowska i tak ma nas wszystkich głęboko w nosie.

PGM, trawę w parku będzie przycinał, czym? może nożyczkami?. Posprzątać miasta nie potrafią, Na ul. Wojska Polskiego pełno piachu po zimie, nie posprzątane o bocznych ulicach nie wspomnę.Miało być czysto zadbane, podcięte gałęzie drzew to nie wszystko, pod drzewami - chwasty zamiast trawy. Wystarczy, aby nowi prezesowie przejechali się do Piotrkowa Tryb. i tam popatrzyli jak powinno wyglądać czyste miasto.

Tylko patrzec na mine prezydentowej jak te pasy beda sciagane i rozrzucane przez wandali

I tak powinni zrobić! Może wtedy by do władz dotarło, że to nie rozwiąże problemu. Jedynie uzupełnienie równą kostką (przynajmniej chodników) jest najlepszym rozwiązaniem.

Pracownicy PGM pod okiem Polaka będą delegowani źeby pilnować.

W zasadzie to mi się tam podoba. To miał być chyba taki zielony teren, bardziej trawnik z płytami, po których się chodzi, tak jak po kamieniach w ogrodzie, parkach itd. Betonowa pustynia nie jest rozwiązaniem, bo jest sprzeczna z ideą zielonego parku . Poza tym w tym miejscu są ławeczki, więc to raczej teren do siedzenia i spacerów. Wózkiem też da się przejechać na pewno. A czy rowerem i hulajnogami naprawdę trzeba tam koniecznie wjeżdżać? Nie można przejechać bokiem albo poprowadzić przez te 50 metrów? No ale nigdy nie zadowoli się wszystkich emoji

Chyba projektantka a nie spacerowiczka ...nie ladny projekt i tyle. I nie funkcjonalny 1/10

Ten park to raczej skwer miejski w samym centrum. Ma być wygodnie i dla wszystkich. I jeszcze góra kasy na to poszła. To jest również plac zabaw.

Może zrobić ciągły pas chodnika przez środek lub z jednej strony - coś jak 'szpilkostrada' na wrocławskim rynku?

Ktoś zaakceptował taki projekt. To powinny być zwykle alejki do chodzenia i jeżdżenia wózkami, rowerkami czy hulajnogami. Teraz to najwyżej dzieci mogą sobie guzy nabić, bo bieganie po czymś takim grozi problemami. No ale to miał być projekt wysokich aspiracji. Teraz zejdźcie na ziemię i zróbcie coś normalnie.

banda debili tu komentuje! jest wiosna i park wyglada PIEKNIE 100 razy lepiej niz ta melina ktora byla wczesniej robi sie zielono i juz jest pieknie a wy woleliscie to żulownie ktktora by lwczesniej? komu oto kuzwa przeszkadza zjebki ? 

A teraz nie ma tam żuli? Przejdź sie po zmroku, łosiu.

mogli te 9 000 000 zł wydać na parking pod 315

Kumaty,tam by tylko 500 tyścięcy statrczyło....

Buahahah zaliwaja na rano do termosa do bestgumu odlana ?

Na fundację zwalczająca gejów xd

A nie lepiej zdjąć to i od nowa położyć w całości granit ? bez przerw tylko ułożyć jakiś wzór dwu kolorowy i było by ekstra, trawa wyschnie i tyle z niej zostanie, albo wytrze się od chodzenia po niej.

a dziury w mózgu magistrat czym załata?

9 000 000 zł łatane trawa z rolki za 15 zł za 1 m2 , brawo ! 

Kretynizm!

Kumacz, chcesz parking z rolki to se w Żulu pozwojaj i bierej pod 315

222 później w strachu 223 w auli to ci babę balamuca xd

Nie przestaną, bo to ich pożywka. Im więcej i głośniej, tym mają "pełniejsze brzuchy". Oby tylko nie trafili na liść bobkowy (mp).

Ciekawe czym wypełnią dziury pomiędzy płytami, a trawą z rolki.

tym co masz w głowie czyli niczym.

szpachlą !

Na pierwszego maja powinni pomalować ją na zielono....

dodaj komentarz
Czytaj także