Rejestracja i logowanie

Nie wyrzucaj wielkanocnego jedzenia. Przekaż je bezdomnym z Bełchatowa

Wydarzenia 23-04-2019 Autor: magjas Foto: pixabay
11
Nie wyrzucaj wielkanocnego jedzenia. Przekaż je bezdomnym z Bełchatowa

W całej Polsce ośrodki dla ubogich i bezdomnych osób apelują, by nie wyrzucać świątecznego jedzenia, tylko podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Z taką samą prośbą do bełchatowian zwracają się pracownicy stowarzyszenia Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot, które prowadzi w naszym mieście schronisko dla bezdomnych. Do ośrodka przy Czaplinieckiej 19, do środy, 24 kwietnia można przynieść resztki wielkanocnego jedzenia.

Upieczone ciasta i mięsa, sałatki wszystko, to czego nie zjedliśmy, a ostatecznie miałby trafić do kosza na śmieci może poratować najbardziej potrzebujących. Warunek jest jeden: potrawy muszą być zdatne do spożycia i najlepiej, gdyby były zapakowane w taki sposób, by umożliwić pozostawienie żywności bez potrzeby jej przekładania, na przykład w jednorazowych opakowaniach.

Akcja z jednej strony ma ograniczyć bardzo nie pożądany trend – wyrzucanie żywności do kosza na śmieci, z drugiej strony ma pomagać tym najbardziej potrzebującym. A z pewnością jest komu pomagać, w tym momencie w bełchatowskim schronisku dla bezdomnych przebywa 50 osób. Polacy są też niestety w ścisłej czołówce narodowości, które marnują tony jedzenia. Średnio marnujemy ok. 235 kg na osobę rocznie, co w skali kraju daje przerażająca wręcz liczbę 9 milionów ton, która trafia na śmietnik.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Co ma się zepsuć i zmarnować, lepiej zjeść i odchorować.

Kto bezdomnego przyjmie do pracy on jest brudny

Boje się bezdomnych ponieważ biją się butelkami dlatego resztki dam psu

Te zarazy chodzące klamki tylko brudza w sklepach wole dac kotu

Dołóżcie jako bonus do "Jarkowego"!

Przez takie akcje mnożą się tylko menele w Bełchatowie. Robią się coraz bardziej roszczeniowi. Niektórzy do tego stopnia, że oczekują od drobnych handlarzy produktów za darmo, bo on jest biedny.

Czytam i nie wierze ... jak łatwo jest poszufladkowac ludzi ze względu na ich bezdomność... polecam każdemu przejść sie i zobaczyc tam sa tez ludzie którym się najzwyczajniej w świecie noga podwinela. Czasem wystarczy maly gest aby obidzic w kimś chęć do dzialania o lepsze jutro. Pamietajcie ze bezdomnym moze stac sie każdy z nas życie bywa naprawdę przewrotne

To smutne, co piszesz. Ludzie na całym świecie głodują, nie wolno marnować jedzenia, jeśli można się podzielić.

Kto co ma ja np mam 3 jaja z świeconki mogę oddać burakom z Radomska w tropiku xd

Szybciej psu dam bo meneli sie brzydze...!!!

Niech się wezmą za pracę a nie tylko daj i daj.wole wyrzucić

dodaj komentarz
Czytaj także