Rejestracja i logowanie

Bełchatowscy policjanci na tropie smogu. 77 kontroli, a ile mandatów?

Wydarzenia 11-04-2019 Autor: rk/KPP Bełchatów Foto: KPP Bełchatów
23

10 kwietnia policjanci ruchu drogowego bełchatowskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG", które na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Skontrolowano 77 pojazdów, w 2 przypadkach wystawiono mandaty.

10 kwietnia w godzinach 06:00 – 22:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy kontrolowali stan techniczny pojazdów. W ich zainteresowaniu głównie były auta, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co w konsekwencji mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin i prowadzić do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Mundurowi podczas akcji przypominali kierującym, że również transport przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza, a niesprawne pojazdy emitując toksyczne spaliny, powodują powstawanie smogu, który jest problemem na skalę światową.

- Każdy kierowca może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, przestrzegając przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji. W dwunastogodzinnej bełchatowskiej akcji uczestniczy 14 funkcjonariuszy ruchu drogowego - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Podczas akcji "SMOG" w powiecie bełchatowskim skontrolowano 77 pojazdów, wystawione zostały 2 mandaty.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Od 6 do 22 to raczej nie jest 12 godzin chyba, że moja matematyka jest zła

Ciekawe, które Stacje Kontroli Pojazdów dopuściły te pojazdy do ruchu? Czy poniosą za to konsekwencje? Które OSKP wykonują badania autobusów PKS?

A tak na marginesie ta kopalnia i elektrownia to niezłą kasę płaci więc gdyby nie te firmy to już dawno u Niemca na ogórkach byście byli

Kontrola przewozów, ale nie tylko spalin. Druga sprawa to proponuję sprawdzić jak dużo przewozów jeździ Mioceńską i ma nielegalne przystanki przed przejściami dla pieszych na Budryka

Spaliny z samochodu to pikuś w porównaniu z dymem palonych opon lub śmieci w piecach na samej pabianickiej i cegielnianej masakra jak zaczynają palić dym, smród przy bezwietrznej pogodzie można się udusić

Jakby zaczęli kontrolować tabor bełchatowskiego pksu to zaraz by im statystyki wzrosły a 70% tych samochodów zostało by dziś na bazie na przemysłowej.

Gdzie dym tam siła.

Jakim cudem kontrole przechodza stare autobusy? Przeciez jadac za takim gratem zbiera sie na wymioty. Do tego rury wdechowe skierowane prosto w jadacy z tylu samochod.

Śmiech na sali P K s

PKS pod ochrona

A co ty lepszymi ludzi wozisz podłoga odlatuje a co dopiero silnik szrocie

NA elektrowni niech zadymienie z kominów sprawdzą to jest najpotezniejsza wytwórnia smogu i producet rtęci . A teraz niech zaczną szczekac lesery i nieroby z elektrowni i kopalni trzy dwa jeden start.

Chory jestes na łeb. Nie biez wiecej narkotykow

Nie rób to cie zrobił i jak widać niedorobil cebulaku. Co nie przyjęli cie buahaha

W bełchatowskim PKS wychozą z załorzenia ze diesel musi dymić

Jak już piszesz to weź nie rób byków a jak nie potrafisz to nie wychylaj się.

Niech zrobią kontrolę naszym pięknym wozom w PKSie, takie kwiatki będą, że zamkną spółkę przez brak taboru.

Dlaczego nie sprawdzają autobusów dowożących pracowników do kopalni i elektrowni i do spółek?

Grosze płacisz a chciałbyś latać helikopterem

Samochody jeżdżące na kopalni i dymiące kominy na elektrowni niech też przy okazji sprawdzą .

Mogli rano sprawdzać przewozy na kopalnię i elektrownie.

Propaganda

Najśmieszniejsze jest to, że połowa aut bez kata lub dpfa przechodzi kontrole spalin

dodaj komentarz
Czytaj także