Rejestracja i logowanie

Nauczyciele na strajku nie zyskują, a mogą stracić. Nawet 1065 złotych tygodniowo!

Wydarzenia 11-04-2019 Autor: magjas
133
Nauczyciele na strajku nie zyskują, a mogą stracić. Nawet 1065 złotych tygodniowo!

Walczą o podwyżki, ale na razie wszystko wskazuje na to, że mogą sporo stracić na swoich wynagrodzeniach. Zgodnie bowiem z zapisami ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych w okresie strajku pracownik za dni swojego protestu nie otrzymuje wynagrodzenia. Dla protestujących nauczycieli maksymalnie może to oznaczać starty na poziomie nawet 147 zł netto za jeden dzień. Rachunek jest prosty, przy pięciu dniach strajku pensja nauczyciela dyplomowanego może być niższa o 735 złotych netto.

Temat wynagrodzenia w okresie strajku reguluje ustawa z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Przytaczając zapisy tego aktu prawnego jasno należy powiedzieć, że strajkujący pracownik za czas protestu nie otrzymuje wynagrodzenia, zachowuje za to prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego i inne uprawnienia wynikające ze stosunku pracy. Strajk wlicza się też do okresu zatrudnienia.

Ile więc nauczyciele mogą stracić na pensji? Jest to przede wszystkim uzależnione od długości strajku i stopnia awansu zawodowego poszczególnych nauczycieli. Stawka brutto za godzinę nauczyciela dyplomowanego to 60 zł, nauczyciele mianowani godzinową stawkę mają ustaloną na poziomie 49 zł brutto, kontraktowi 40 zł brutto, a stażysta 36 zł.

Najwięcej po przysłowiowej kieszeni mogą dostać ci, którzy mają najwyższe pensje, czyli nauczyciele dyplomowani, z ich wynagrodzenia może być potrącone 213 zł brutto za dzień (147 zł netto). Nauczyciel mianowany to potrącenie wynagrodzenia o 176 zł brutto dziennie (121 zł netto), kontraktowego o 144 zł brutto dziennie (100 zł netto) i 133 zł brutto dziennie (93 zł netto) w przypadku nauczyciela stażysty. Powyższe wyliczenia oparte są o tygodniowy, 18-godzinny wymiar czasu pracy.

Przez samorządy w Polsce przetacza się dyskusja o tym czy nauczyciele wynagrodzenia dostać mogą czy nie. Prezydent Łodzi już na początku akcji strajkowej zapowiedziała, że łódzcy nauczyciele nie będą mieli potrącone za protest. Inne duże miasta również zadeklarowały, że zrekompensują nauczycielom ubytki w wynagrodzeniach za czas strajku. Na przeciwległym stanowisku stoi z kolei zarówno krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i wiceminister finansów Marian Banaś, którzy podkreślają, że wypłacanie jakichkolwiek dodatków czy rekompensat, to złamanie przepisów.

- Wynagrodzenia nauczycieli są wypłacane ze środków publicznych, tymi środkami dysponuje samorząd, a nadzór nad gospodarką finansową samorządów sprawują Regionalne Izby Obrachunkowe – wyjaśnia Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty bełchatowskiego Urzędu Miasta i dodaje: - Słuszność zapisów o rozwiązywaniu sporów zbiorowych już została potwierdzona stanowiskiem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, ale też Marian Banaś, wiceminister finansów wypowiedział w tej sprawie jednoznacznie. Oba te stanowiska idą w kierunku takim, że wypłacanie jakichkolwiek wynagrodzeń, w jakiejkolwiek wysokości jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

W Bełchatowie najliczniejszą grupę stanowią nauczyciele z najwyższym stopniem awansu zawodowego. Na 674 nauczycieli bełchatowskich szkół 69 procent stanowią Ci z tytułem „dyplomowany”, 12 procent to nauczyciele mianowani, 14 procent kontraktowi, a 5 procent to nauczyciele stażyści. Matematyka oznacza więc dla bełchatowskich nauczycieli straty idące w skali całego środowiska w setki tysięcy złotych, a liczba będzie rosła wraz z wydłużaniem się protestu. W miniony wtorek, drugiego dnia strajkowało strajkowało 401 bełchatowskich nauczycieli. Czy byli świadomi, że za strajk mogą nie otrzymać wynagrodzenia?

- Zdarzają się potwierdzenia, że nie i w ślad za tym deklaracje, że od przyszłego tygodnia odstępują od strajku – mówi dyrektor Elwira Antońska.

W pierwszym tygodniu strajku dał się zauważyć jeszcze jeden trend - spora grupa nauczycieli zdecydowała się pójść na zwolnienia lekarskie, ich wysyp nastąpił we wtorek. Po południu wiadomym było, że na L4 było stu nauczycieli.

- W miniony poniedziałek, pierwszego dnia strajku nie ukrywajmy był chaos i dyrektorzy poszczególnych placówek nie byli w stanie do końca określić kto pracuje, kto do strajku przystąpił. Natomiast we wtorek na nasze pytania jak wygląda podział wśród pracowników, podstawową informacją była ta o dużej ilości zaświadczeń lekarskich – dodaje Elwira Antońska.

Samorządy w całym kraju są podzielone co do faktu nauczycielskich wypłat za czas strajku. Decyzji ostatecznych nie podjęto także w Bełchatowie. Ponieważ nauczyciele otrzymują wynagrodzenie z góry pierwszego dnia każdego miesiąca, pierwsze potrącenie z okazji strajku może nastąpić już w maju.

 

komentarze (133)
Dodaj komentarz

Władze zawiadomione o zgromadzeniu. ŚRODA, 17.00, PL. NARUTOWICZA. CICHY PROTEST. WYKRZYKNIKI NA POMARAŃCZOWYM TLE WSKAZANE. Liczymy na obecność NAUCZYCIELI I SYMPATYKÓW.

Desperacja

niech zgadne oprocz was nauczycieli i waszych rodzin bedzie rzepek i inni z Po KO KE ? hahaha POlityczna hucpa

"Najwięcej po przysłowiowej kieszeni mogą dostać ci, którzy mają najwyższe pensje, czyli nauczyciele dyplomowani, " Zna ktoś jakieś przysłowia o kieszeni?

Wybudowali już w Radomsku jakieś rondo xd ?dalej cyganie handluja na rynku w sobotę xd ?

Wyjrzyj przez okno i nam powiedz.

I bardzo dobrze niech stracą jak najwięcej

Nauczyciele to ludzie swiatli, dobrze wyksztalceni, mają wiele kompetencji kluczowych europejczyka. Nic prostszego jak wlaczyc kreatywnosc i zmienic prace najlepiej gdzies w Europie. Tu jest duzo wyksztalconej mlodziezy i czeka z aktywnymi podaniami o prace w szkole.

Do roboty niech się wezma. Jak im nie pasuje to zmienić zawód w dzisiejszych czasach nie da się inaczej. Tyle co oni tygodniowo przerobia godzin to kierowca tira w dzień robi. I jeszcze im produkty przywiezie. Żenada komuch broniarz sprzedany żeby strajkowali a jak szkoły zamykalu to cisza. Precz z nimi. A nauczyciele niech się wezma za porządne nauczanie linijka przez łapy i dalej nie patyczkowac się.

No jak to? Towarzysz Bronarz, ten od bronowania, przecież zebral juz 3 miliony. To dostaną po 6 złotych na głowę, to im się zwróci. Wszyscy wszak wspierają nauczycieli zarobionych po lokcie emoji

A jak to jest - może mi coś umkło - nauczyciele z bronka uczą t6ez w herbercie tam jakos o korkach cicho To jak to z tymi nauczycielami jest? Dziwne że w państwowej szkole nie potrafią nauczyć wytłumaczyć dopiero na korkach olśnienia dostają jak przekazać swoja wiedzę.

No to liczymy razem. Ile zarobiłby biedny STAŻYSTA gdyby przepracował 40 godzi tygodniowa: 40 (godzin) x 4 (tygodnie) x 36 zł = 5760 zł brutto. Co daje jakieś 4000 zł netto na rękę. Przypominam stażysta. Są jeszcze jakieś pytania. Kto z szanownych czytelników ma taką sataweczkę godzinową ????

Bzdura.Stażysta zarabia 33,84 brutto a godzinę, a płacą mu za 18 godzin przy tablicy tygodniowo. Za pozostałe godziny nie płacą w ogóle. No to liczymy razem 4 *18 =72 godziny razy stawka (33,84) godzinowa= 2436,48 brutto!!!

DYPLOMOWANY: 40 x 4 x 60 = 9600 brutto na miesiąc, czyli ponad 6700 na rękę

Kiedy zrozumiesz, że płacą za 18 godzin tygodniowo, a nie za 40! A stawka dyplomowanego to 46zł brutto!!!!!

Nie stawki są problemem, tylko ilość przepracowanych godzin.

za przynależność do kodu za ta POlityczna hucpe za bycie na łańcuchu schetyny nie należy sie im ani zlotowa podwyżki ani złotówka

Szkoly podstawowe nna wsi niewiele ponad 100 uczniow - dyrektor, wicedyrektor, sekretarka, intendentka , kilka woznych????, kucharki, psycholog, pedagog, katechetka, nauczyciele przedmiotow kazdy innej specjalnosci. Siedzi towarzystwo po katach z nielicznymi wyjatkami. Dodatek wiejski kazdy pedagog ma. MUSZA NASTAPIC ZMIANY, aby nauczyciel solidnie pracujacy byl godnie wynagradzany.

zwlaszcza tym POmylencom z bronka i jedynki

Podobno mamy mieć europejskie pensje. Zacznijmy od nauczycieli. Co za hipokryzja rządzących.

Hipokryzja ??? Przelicz te stawki x 40 godzin tygodniowo i co wychodzi ???? Zaiste hipokryci chcą zarabiać pieniądze z kosmosu, nie przepracowyjąc nawet połowy etatu. A tak przy okazji, jak już jesteś takim obserwatorem to sprawdź sobie ilu jest na zachodzie nauczycielu i ile godzin pracują..... hipokryto.

Pomyliła Ci się praca nauczyciela z pracą na akord przy produkcji. Proponuję stanąć przy tablicy i 40 godzin nawijać a potem jeszcze przygotowywać się, sprawdzać klasówki itp. Gwarantuje, że szybko Ci zrezygnujesz. Praca nauczyciela jest i zawsze będzie specyficzna. A godziwa płaca należy się każdemu.

Chyba tobie się coś pomyliło, mam dzieci w szkole wiem jak często piszą Testy i klasówki Trzeba być naprawdę matołem żeby te klasówki i sprawdziany sprawdzać dodatkowe 22 godziny w tygodniu. Kolejna sprawa zebrania. Ile jest tych zebrań rocznie ? godzinka max jedno. Litości, komu chcecie wmówić że na te klasówki i zebrania schodzi wam po 22 godziny w tygodniu !!!!

Poloniści, który uczy kilka klas (4-5) zapewne 22 godziny na wszystkie czynności poza tablicą nie wystarcza i każdy wtajemniczony o tym wie... dawniej był dodatek za sprawdzanie wypracować, ale to relikt przeszłości. Z kolei biolog, fizyk, chemik i wszyscy, którzy maja w ramówce ministra 1h tygodniowo swojego przedmiotu i uczą na gołym etacie 18 klas, to oczywiście wg wielkiego znawcy nick Dyro (o, ironio!) wszystko sprawdzi się w 15 minut. Masakra, jakie mamy "oświecone" społeczeństwoemoji.

oczywiście, że nie wszystko sprawdzi w 15 minut. ale czy w każdym tygodniu jest test lub sprawdzian ?? bardzo łatwo można policzyć ile czasu jest potrzebne na sprawdzenie testu, wypracowania. Każda ta godzina powinna być PŁATNA tak samo jak zebrania z rodzicami. Ale żeby to zmienić konieczna jest zmiana karty nauczyciela, a tego towarzysz Broniarz (chyba najbogatszy nauczyciel) broni jak niepodległości. Sami jesteście sobie winni, że macie taki związek zawodowy który dba tylko o siebie i jest na polityczne zawołanie Grzesia o uśmiechu wiejskiego głupka.

Z góry przepraszam za literówki, pisałam z telefonu...Zasady pisowni są mi znane.

Myślisz sobie , że rząd może tak sobie po prostu dac ? Za jedną grupą zawodową poszliby następni i byśmy mieli wojnę domową. Żeby mieć europejskie pensje trzeba mieć budżet jak inne państwa europejskie. Jeszcze mi napisz , że jesteś za wprowadzeniem euro w Polsce i wtedy będę miał pewność, że mam do czynienia z wyborcą Wiosny Biedronia hehe. Zastanów się dlaczego nie protestowali za rządów Platformy ? No chyba, że się bali , że zostaną spałowani jak pielęgniarki.

No właśnie nauczyciele są tymi następnymi którzy się upomnieli. Dlaczego rozdajemy jednym (wybiórczo) a innym już nie. Skoro nas nie stać. A może jednak stać? A z euro to ostrożnie. Przy tak rozchwianej dzisiaj gospodarce to na długie lata zapomnijmy.

euro? oby NIGDY!

Proponuję przejść na strajk głodowy. Problem się wtedy sam rozwiąże po miesiącu . 

No tak i karkadia i ksiądz będą zadowoleni .wkońcu nowi ludzie którzy chcą nauczać za taką monetę mieli by pracę

A ciekawe ile zarabiaja dawni nauczyciele w gieksie?

Czyli np. Aga i maruś.

Przykładem kompetencji nauczycieli jest poziom korepetycji. Przykład to Bronek. Tam chyba każdy bierze korepetycje.

Ale jak to? Bronek to podobno elitarna szkoła tylko dla wybranych czyt. dzieci lekarzy, prawników, nauczycieli, przedsiębiorców, księży itp... i tam uczą tak fatalnie?? A gdzie hasło Bronek +Ty = sukces na maturze emoji

Z bronka ucza w herbercie tam jakos o korkach cicho to jak to z tymi nauczycielami jest?

Ciekawe spostrzeżenie. Ładnie są robieni rodzice ale no na biednych nie trafiło...

Bronek + ty + kasa rodziców na korepetycje = sukces na maturze

Kto ukrywa niektóre komentarze? Dziwnym zbiegiem okoliczności te ukryte są opiniami przeciwnymi strajkowi nauczycieli.

Jaga tobie to coś się odkleili chyba. Jeśli komentarz ma duż minusó jest ukrywany. Na podstawie tego wydedukuj sobie jaki poparcie ma ten politycznie zaplanowany strajk.

Zapytaj tzw bełchatowskich ,,antyfaszystów ".

Rodzice, szykujcie taczki i od poniedziałku bierzemy się za to towarzystwo..

CHcialbym spytac czemu skasowliscie moj wczorajszy komentarz NIE bylo w nim zadnych WOLGARNYCH slow tylko PRAWDA ktora jak widac NIEKTORYCH w oczy kole PRAWDA

Myślę że można im dodać godziny pracy w tygodniu i wtedy można myśleć o podwyżkach a tak na przyszłość ilu nauczycieli jest z pasji w Bełchatowie.Popieram nasz rząd i nie powinni dostać ani grosza więcej za liczbę godzin które mają do przepracowania w miesiącu (po 45 minut godziny lekcyjnej) i wolnych świąt ferii oraz wakacji plus długie weekendy .Więc gdzie to przepracowanie

A to mówię ja Aga była nauczycielka.

A ile ci ten rząd daje za poparcie? 500, 1000, 1500?

Dajcie spokoj juz tej polityce czy tvp czy tvn wlasnie im nabijacie kase ogladajac jednych i drugich sluchajac glupot co rozpowszechniaja zawiść ludzka nie zna granic co was tak naprawdę boli to ze musicie sie wlasnymi dziecmi zająć ? Moze cos wywalcza dla siebie jak wam malo to prosze sami wyjdzcie na ulice prezesi, sprzedawcy , kucharze czy magazynierzy itp. Dajcie sppkoj i nie siejcie nienawisci.

@ Fajnie: i nie 3-4 godziny dziennie, ale min. 47 tygodniowo, wliczając w to wakacje i ferie ! Zanim zacytujesz propagandę pisowską z TVN pomyśl, co oglądasz ! A co, cz z twojego domu nikt do mnie nie dzwonił w niedzielę w czasie obiadu albo po 22, co Franio czy Zosia mają zadane, bo nie zapisali ??? A zebrania z rodzicami to od 8 do 16? a dyskoteki dla dzieci? a wycieczki? - 3 dni poza domem 24 godziny pracy bez odpoczynku, żeby 5 klasa się nie upiła?

Nie wiem, jak to wyliczyła pani Antoniak, ale ja dostaję 18,23 zł za godzinę u uczniami na rękę

Niby tacy wykształceni a słuchają jednego nawiedzonego gościa . no spokojnie bierze niezłą pensję i się śmieje . grozi że się rady nie odbędą to co rodzice na taczce przewiozą.

Fajnie że podali stawki jakie nauczyciele zarabiają za 3-5 godzin dziennie netto 147 zł nauczyciel dyplonowany, kontraktowy 100zł netto dziennie, za 3-5 godzin poza domem. Wiadomo w domu też pracują w miedzy czasie, bo rodzina najważniejsza. kto ma min 20zł na godzinę netto, no akurat w Bełchatowie kopalnia i elektrownia zawyża stawkę, ale czy ludzie pracujący choćby w galerii Olimpii mają taką stawkę godzinową. Zwijajcie ten strajk, bo to przesada, dzieci i rodzice na tym cierpią a Schetyna ręce zaciera że dzieli Polskę.

Obowiązki w pracy może dlatego taka różnica, jeżeli by zarabiali tyle samo to już dawno bym szedł do galerii najwyżej bym odkurzacz spalił

A w sobotę i niedziele też nauczyciele będą strajkowali w szkole czy w domu?

Komu lub czemu maja sluzyc te komentarze?? Czyzby portal pro rzadowy i chce podjudzac? Niech zlikwiduja KN i dostosuja stanowiska pracy jak dla urzednika. Zaden klopot. Od razu przeliczą i jednak sie okaze ze lepsza ta KN. Oni mogą pracować 7-15 tylko pracujacy rodzic chyba nie spotka sie z wychowawcą bo wtedy tylko w godzinach jego pracy mozliwe to bedzie. Hmmm tez źle. Skoro szkoly male juz nie są z gumy- trzeba bedzie te 8h rozbić na zmianowość kadry czyli lekcje np 12-20. I kurcze też źle- ale stop, Zalewska pozwoliła na 6dni nauki. Jupi dzieci sie ucieszą czy też bedzie zle???

8 do 16. Dzienniki elektroniczne pozwalają w zasadzie wyeliminować konieczność zebrań z rodzicami, teraz do 20 nie pracujecie więc nie rozumiem co to zmienia....

Jasne, jasne... Wszelka patologia, której coraz więcej, rozwiąże się nie przez osobiste rozmowy, tylko poprzez dziennik elektroniczny. Pogratulować rozumowaniaemoji.

Niestety dziennik elektroniczny to level nie do przejścia dla niektórych nauczycieli. Choć podobno cały czas się doszkalają.....

co ty bredzisz?

1. Broniarz musi natychmiast odejść! 2. likwidacja ZNP 3. Przyjecie bardzo dobrego porozumienia z rządem wynegocjowanego przez solidarność 4. Przeprosić wszystkich uczniów za cały ten burdel 5. Rozliczyć KE, KO, PO za POdpalanie państwa.

Skreśl ze swojego nicku 6 pierwszych liter i będzie w porządku!

pytanie do mundrych nauczycieli, w święta tez będziecie strajkować ?? jeden sort z tym chorymi ludźmi co okupowali mównice sejmowa, nawet sa gorsi bo za zakładników dzieci biorą, wstyd ! 

Gdzie te kontrole z ZUS?

Do szczoty paniska!!!!

Pamiętam jak chodziłam do gimnazjum to po prostu był pokaz mody na szkolnych korytarzach. Fryzury nienaganne, ciuchy najlepsze, torebki i biżuterii na sobie jak na cyganskim weselu. I one niby były biedne? W sumie była taka jedna szara myszka co tylko jensy, t-shirt i balerinki i nawet śmiała się z tych lalek, że ich największym problemem w życiu było lepiej ubrać się od kolezanki. Poza tym nigdy nie chciałam zostać nauczycielka bo te panie to straszne plotkary. Obgadują wszystkich. Dzieci, rodziców, siebie nawzajem, władze no normalnie wszystkie rozumy zjadły. Pamiętam tez taką Panią(prawdopodobnie już emerytka) , która żaliła się nam, że jak zaniosła sprawdziany do domu to ich sprawdzenie przekładała sobie codziennie i ciągle o nich myślała w domu ale jej się sprawdzić nie chciało. Chwaliła się własnym lenistwem. Urocze.

To jak ubierają się nauczycielki to mały pikuś w porównaniu z tym, jak ubierały się młode gimnazjalistki. Normalnie dziecko tak ubrane nie powinno być wypuszczone przez rodziców na zewnątrz.

Może masz rację ale tutaj jest o nauczycielach i o tym, że wcale nigdy tak źle nie miały. Ja chodziłam parę lat temu do szkoły i uwierz mi zapewne zarabiały jeszcze mniej i nie było po nich widac, że im się nie przelewa.

Co w habitach powinny chodzić czy w mundurach? Mamy 21 wiek a w liceach są dorośli ludzie.

Dorośli hmmm to że ktoś jest pełnoletni nie ozbacza że jest dorosły

Wszędzie są jakieś zasady ubioru, niech się tak wystroją do kościoła jak do szkoły...

Dziecko żal to Ciebie. Widzę, że w szkole nauczyłas się tylko bajki opowiadać.

Rozumiem, że to niewygodna prawda dla Ciebie.

Przydałyby się konkretne informacje co do szkół. Ilu nauczycieli strajkuje, ilu nie strajkuje. I koniecznie: ilu się rozchorowało ze stresu i poszło na L4. Bo przecież chyba nasi pedagodzy nie oszukują chcąc wyłudzić pensje.

A więc strach, szkoda że ZUS nie zainteresował się jeszcze zwolnieniami lekarskimi, ładna grupa się rozchorowała, a tu święta idą i trzeba strajk zawiesić bo przecież nic nie da się zrobić przed świętami, ładny mi strajk jak mi pasuje to strajkuję a jak mam wolne to już nie- hipokryci!!! Do Broniarza po zasiłki.

Żaden rząd nie da takich podwyżek. To najprostsza droga do przegrania wyborów.

Za to rozdawanie kasy nierobom i kupowanie głosów przed wyborami to ten rząd potrafi. 500 na krowę 100 na świnie 500 na każde dziecko, łatwo rozdawać nie swoją kasę kosztem zadłużenia kraju. Ale co tam przecież im się należy kolejna dojna zmiana.

A teraz opisz najprostszą drogę do wygrania wyborów przez rząd!

NIECH DLUZEJ STRAJKUJA TO BEZ WYPLAT BEDA CHODZIC HEHEHEHE I CZYJA TO BEDZIE WINA OCZYWISCIE RZADU NIE PARODJA P.S. SAMI SA SOBIE WINNI DOSTALI PROPOZYCJE TO JA ODZUCILI PODZIEKUJCIE PANU BRONIARZOWI

60 zł za godzinę. Oj mało zarabiają, mało. Jak żyć za takie pieniądze??

Nauczyciel dyplomowany (15 lat musiał na to pracować, szopki wyczyniając, by spełnić wymogi rozporządzenia!), 30 lat pracy, brutto i ubruttowione (to dwa różne pojęcia) - na rękę 30zł. Tylko żeby jeszcze te godziny były. Bo to jest stawka za nadgodzinę. Normalne wynagrodzenie liczy się wg miesięcznych stawek MEN. Artykuł jest w stanie właściwie zrozumieć ten, kto się zna na oświacie. Coś jeszcze?

Pracuję w IT prawie 20 lat dośćwiadczenia, studia magisterskie, kursy za dziesiątki tyś zł, nie mam takiej stawki godzinowej jak dyplomowany. Wiem że w większym mieście zarobiłbym lepsze pieniądze, coś za coś. Więc szanowni nauczyciele nie p*****dolcie ze tak mało zarabiacie.

Ale jakie nadgodziny wyjaśnij proszę. Normalnie nadgodziny to powyżej 40g tygodniowo a u was?

Zeby cos zyskac trzeba stracic

Masz rację....Broniarz zyskuje...A nauczyciel traci...

Brawo! niech strajkują jeszcze miesiąc i się obudzą jak wejdą na konto zobaczyć wypłatę hhaaa....wszystkie premie powinni pozabeirać tym strajkującym gołe wypłaty

Jakie premie, człowieku????????????????????????????????????????????? W oświacie nie istniej pojęcie "Premia"! Znajdź przepis o premii dla nauczycieli i podaj tu, proszę, chętnie przeczytam. Kolejna ta, co wie lepiejemoji.

Skoro tak dużo mają tracić na strajku, to w takim razie pensje nauczycieli nie są takie małe.

To okazuje się, że pensje nauczycieli nie są takie małe, skoro tyle mają tracić na strajku...

Widać, że nauczyciele "ciężko" strajkują przy komputerze...

PiSlam to jednak stan umysłu.

POpierdolenstwo to jednak stan umysłu

Jeżeli nie będzie matur jak mówią nieroby, to w wakacje zrobić posiedzenie sejmu ibta kartę nauczyciela zlikwidować przerzedzic szeregi i niech w wakacje strakuja nie wiem jak już ich nazwać bo z każdej obelgi się cieszą.

Ukarać finansowo i zwolnić tych co są lewych L4 i tych co je wystawili. Reszta do roboty i koniec strajku a jak nie pasuje to do Urzędu Pracy tam do wyboru i koloru

nie posylac do szkol nauczyc tylko pacierza oraz postawic krzyzyk taki jest potrzebny elektorat

Nauczycielom w Bełchatowie tylko koryto polityczne w głowie. Niech strajkuja dalej rachunki Broniarz i PEŁO im zapłaci. Nie pasuje im nauka dzieci więc na kasę do marketów, są inne zakłady pracy niech mądrale poczują trochę uczciwej pracy.

To prawda... Zabrać!!!! Pracować powinni po 8 godzin.. Zabrać!!!

Zabrać kartę nauczyciela w przedszkolach!!! Zwykle przedszkolanki , które same powinni się dokształcać!!!!

Przedszkolanki, to dziewczynki chodzące do przedszkola

Teraz nie ma zwyklych przedszkolanek. Sa to panie nauczycielki, ktore skonczyly studia, maja dodatkowe studia podyplomowe. Pracuja bardzo ciezko z malymi dziecmi nie 18 godzin lecz tak jak kazdy pracownik. Najczesciej maja uprawnienia do pracy w szkole lecz tam nie maja szans dostac sie. Latwiej isc do klasy szkolnej i tam uczyc niz zajac duza grupe maluchow.

Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem. Wstyd.

Ludzie,a kto was nauczył liczyć i pisać.

Korepetytor

Rodzice bo nauczyciel miał uczenie w **** jak mógł matematyki uczyć jak był w specjalności od muzyki. Rzucilbym parę innych epitetów do pewnej pani z dwójki wyżej srajacej nauczycielki muzyki.

Szkoda, że kultury jeszcze rodzice cię nie nauczyli.

Ludzie nie posyłajcie dzieci do szkół,sami je uczcie.Problem się rozwiąże.Nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć.

No już widzę twoje dziecko imbecyla nauczonego przez takiego rodzica emoji

Ci nauczyciele którzy wrócą do świadczenia pracy w swoich szkołach, jeszcze wyjdą na rozsądnych. Zobaczycie jak szybko będzie łagodzona forma strajku. Trzeba było podpisać to co solidarność podpisała i zapisać, że wracacie do rozmów w pierwszym kwartale 2020roku.

Nauczyciel dyplomowany zarabia co najmniej 4000 zl. Na wsi wiecej o 10 procent od pensjii zasadniczej. Ponadto gdy dojda godziny nadliczbowe to za każdą do reki ponad 30 zl w zaleznosci od uposazenia osobistego. To co czytamy w prasie na temat tych niskich zarobkow to klamstwa. Propozycja podwyzek przedstawionych przez rzad jest bardzo wysoka. Czesc nauczycielichcialaby przerwac strajk lecz boja sie ostracyzmu tego zajadlego srodowiska.

Zgodzę się, 4000 czy nawet troszkę ponad (4200 ja mam), ale brutto. 2800 do wypłaty - dyplomowany, staż pracy 35 lat

Zapomniales doliczyc 20 procent stazowego, ewentualne wychowawstwo okolo 100 zl moze byc tez dodatek wiejski 10procent. Pensja zasadnicza kolego z takimduzymstazem i dorobkiem przekracza 5 tys. Czemu sluzy ukrywanie.? Mozna tylko dziwic sie temu ze nauczyciele sluchaja ,,guru" nie należąc do ZNP. Byla zagranica nie udala sie ulica to trzeba dzialac

4200 brutto za pol etatu to bardzo duzo! idz nierobie do drugiej szkoly na drugie pol etatu

i jeszcze Pani mało?ja pracuję 16 lat w budżetówce mam 2100 i muszę żyć!! przez te 16 lat dostałam tylko 300 zł od początku pracy. Mam wyższe wykształcenie, dwie szkoły podyplomowe do tego non stop kursy , szkolenia.... i ja muszę żyć za takie pieniądze a Wam się w ****ch przewraca

Zmień pracę.

Musisz być bardzo kiepściutka skoro z takim wykształceniem nie potrafisz znaleźć sobie dobrze płatnej pracy!

Idź do biedry hehehe

w du[pie kase widzialas idiotko! to co sie pisze w mediach o zarbkach kasjerka to zwykleKŁAMSTWA w biedrze deklu zarabiasz 2800zl BRUTTO nie na reke

A więc strach, szkoda że ZUS nie zainteresował się jeszcze zwolnieniami lekarskimi, ładna grupa się rozchorowała, a tu święta idą i trzeba strajk zawiesić bo przecież nic nie da się zrobić przed świętami, ładny mi strajk jak mi pasuje to strajkuję a jak mam wolne to już nie- hipokryci!!! Do Broniarza po zasiłki.

Zwolnić wszystkich i uruchomić prywatne szkoły ze świetnymi, dobrze opłacanymi pedagogami. Jak rodzice zobaczą ile kosztuje edukacja, to przestaną psioczyć lub sami z radością będą uczyć swoje bachory. Przecież nie każdy musi być wykształcony. Większości wystarczy znajomość alfabetu i zawodówa, i takiego motłochu potrzeba, żeby Polska rosła w siłę. Amen.

Żeby nie ludzie z zawodowym wykształceniem to byś mądralo nie miał co do gara włożyć, a mieszkał byś w szałasie jeżeli byś go potrafił zbudować emoji

Zenon przyszłością narodu... wybranego!

Japa parchu!

Tatusiowi tak powiedz!

nuczyciel moga swietnie zarabiac pod 2 warunkami: - Broniarz, ten upolityczniony pan powinien odejść, - likwidujemy komunistyczna kartę nauczyciela ktora zapewnia wszystkim niezależnie od zaangażowania dobre wynagrodzenie nawet wtedy dy nauczyciel nie pracuje ...

A ja bym się zainteresował ilu nauczycieli rzeczywiście strajkuje, a ilu naszych wzorów i przewodników poszło na L4. Zapewne ze stresu strajkowego, bo przecież nie po to by uniknąć ucięcia pensji.

A ja bym się zainteresował, ilu pracowników spółeczek idzie na L4 jak się sezon kończy. Też im się w ****ch poprzestawiało jak strajkowali. Całe szczęście, że Solidarność nie poparła strajku tych darmozjadów ze spółek, tak jak nie poparła nauczycieli. Solidarność naszą bronią!

ja nauczyciel wf około 67 tyś

Dlaczego negatywne prawda kole w oczy

Chyba jak się nazywasz Grzegorz Gryczka.

Bardzo dobrze powinny być dyscyplinarne zwolnienia za to i skończyłyby sie głupie żarty!!! Do roboty za 1800 zł sznuryyyy

Co za BREDNIE. znowu statystyki z TV. Wiecie ile zarabia nauczyciel. Raczej nie bo piszecie takie bzduryyyyy sprawdźcie sobie najpierw źródło.

Jestem nauczycielem i wiem

Szanowny Nauczycielu, dane na podstawie których pisałam tekst pochodzą z Wydziału Oświaty UM Bełchatowa. Dostałam oficjalne pismo.

dodaj komentarz
Czytaj także