Rejestracja i logowanie

Nielegalne wysypisko pod Zelowem. Winnego zdradziły jego własne śmieci [FOTO]

Wydarzenia 11-04-2019 Autor: kpp bełchatów / rk Foto: KPP Bełchatów
15

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zelowie sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnalazł dzikie wysypisko śmieci. Mundurowy ustalił właścicieli znaleziska. Do jednego z nich dotarł dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami swojego rejonu, drugiego namierzył na gorącym uczynku. Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

9 kwietnia 2019 roku, popołudniu, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zelowie sprawdzając informacje zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnalazł nielegalne wysypisko śmieci. Miejsce to mundurowy zlokalizował w miejscowości Wygiełzłów w gminie Zelów. Na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem rozrzucone były śmieci pochodzenia domowego w postaci ubrań, rzeczy budowlano – remontowych, części samochodowych, folii, pojemników plastikowych, a nawet starych zabawek. Wśród znaleziska znajdowały się rzeczy, które dały podstawę na sprawne typowanie sprawcy. Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego sprawiły, że dzielnicowy "po nitce do kłębka" ustalił właściciela śmieci.

Jeszcze tego samego dnia mundurowy pojawił się na terenie posesji wytypowanej osoby. 25-letni mieszkaniec gminy Zelów zaskoczony wizytą policjanta przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i zobowiązał się do posprzątania zaśmieconego terenu. Następnego dnia, 10 kwietnia, kiedy dzielnicowy pojechał sprawdzić, czy właściciel znaleziska rozpoczął już proces uprzątania terenu, trafił na kolejnego mieszkańca gminy Zelów, który w tym miejscu z przyczepki samochodowej zrzucał swoje "fanty" w postaci worków, pojemników plastikowych, gałęzi. Zawstydzony 32-latek, który został przyłapany przez policjanta na gorącym uczynku zaśmiecania terenu zobowiązał się do zabrania śmieci, które już zdążył wyrzucić. Obaj mieszkańcy gminy Zelów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.


Po raz kolejny sprawa dzikiego wysypiska śmieci na terenie naszego powiatu została ujawniona przez dzielnicowego, dzięki realizacji  zadań wynikających ze zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlatego policja przypomina, że za pomocą tej aplikacji każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w swoim otoczeniu. Policjanci zawsze sprawdzają każdy sygnał.

Na KMZB można nanosić informacje dotyczące zagrożeń takich jak, m.in.: dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, bezdomność, dzikie kąpieliska, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, nielegalna wycinka drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, zła organizacja ruchu drogowego, znęcanie się nad zwierzętami, żebractwo.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Wiedza na temat szkodliwości różnych odpadów wyrzucanych do śmieci i substancji śmiertelnie trujących, przez nie wprowadzanych do środowiska, jest praktycznie zerowa. To niestety problem powszechny związany z wtórnym analfabetyzmem, skutek patologii w oświacie i środkach masowego przekazu, które od dziecka powinny kształcić do zrozumienia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi w środowisku. Okoliczne nasadzenia gospodarcze (zwane przez miejscowych lasami), to śmietnisko. Akcje policji choć pożyteczne chwilowo, tyko "szkolą" lepiej zakonspirowanych śmieciarzy. Ludziom trzeba pokazać rzetelnie, dlaczego chorują, umierają bo wchłaniają coraz więcej trucizn...

Powinni mu sypnąć taki mandat, żeby się nie pozbierał!! I nagłośnić to, pokazać gościa, dane , a nie jakieś SRODO!! Była by to przestroga dla innych śmieciarzy!!!!

Nie no! Nie wierzę! Przecież na takie śmieci są kontenery! Można wywieźć zamiast do lasu to chociażby na jakieś osiedle i wrzucić w odpowiednie pojemniki! Ludzie! Nasrane w głowach macie!

A za te smieci zaplacą mieszkancy osiedla.. Super

każdy płaci za śmieci

To nie jest sprawiedliwe, ale niech wyrzucają śmieci do kontenerów za które płace niż zostawiają to w lesie. Bo mi to ogromnej różnicy nie robi, a chciałabym iść kiedyś na spacer do czystego lasu emoji

kurła takie dobre kołpoki ktos wyrzucil, ale marnotractwo

A niech śmiecą, przecież jest nowa zajefajna akcja #TrashTag Challenge.Skrzykniemy się i się posprząta, to takie jest teraz modneemoji

klupnij się w swój zajefajny łeb z takim komentarzem. Bełchatów miasto malkontentów i "niech oni zrobią bo ja wielki pon rąk z kieszeni nie wyjmę"

To był sarkazm tępy chooju, a malkontent to właśnie jesteś tyemoji

gimbaza ma wolne z okazji strajku - widać po Twoim wielce inteligentnym wpisie

Kamieniami w tego dinozaura ;-)

tylko czym zawinil ten smok że od razu na wysypisko? Może jeszcze będzie jakieś 500+ na smoki to trzeba bylo trzymać

Wreszcie wrócił Szyderca. Bez niego ten portal stał się nudny...

Ten smok tam mieszkał od lat, jeszcze zanim powstało wysypisko.

dodaj komentarz
Czytaj także