Rejestracja i logowanie

UWAGA kierowcy! Ruszają prace na A1. Od dziś spore utrudnienia

Wydarzenia 11-04-2019 Autor: magjas/GDDiKA
8
UWAGA kierowcy! Ruszają prace na A1. Od dziś spore utrudnienia

Dziś w nocy (z 11 na 12 kwietnia) ruszają prace na odcinku autostrady A1 z Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Co to oznacza dla kierowców? W najbliższych dniach tyle, że ruch w kierunku Łodzi zostanie częściowo ograniczony i będzie odbywał się tylko jednym - zewnętrznym pasem. Z kolei po weekendzie kierowcy jadący zarówno w kierunku północy jak i Katowic będą poruszać się tylko po jednej, wschodniej jezdni. 

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ruszają prace na odcinku „A” autostrady A1 od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego. Już podczas najbliższego weekendu, służby drogowe będą sukcesywnie wprowadzały zmianę organizację ruchu, która będzie obowiązywać w I etapie budowy. Pierwsze zmiany pojawią się już w nocy czwartku na piątek (z 11 na 12 kwietnia).

- Będą one polegały na tym, że na jezdni wschodniej (z Katowic w kierunku Łodzi) ruch zostanie częściowo ograniczony i będzie odbywał się tylko jednym - zewnętrznym pasem (w przeciwnym kierunku bez zmian). W tym czasie na zamkniętym fragmencie jezdni będzie malowanie oznakowanie poziome i ustawiane znaki – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Kiedy drogowcy zakończą malowanie i ustawianie znaków, w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 14 na 15 kwietnia), ruch w obu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na jezdnię wschodnią.

- Warto podkreślić, że w kierunku Katowic wyznaczone będą dwa pasy ruchu o szerokości 3 i 3,5 metra, a w kierunku Łodzi jeden pas o szerokości 3,5 metra. W praktyce oznacza to, że w poniedziałek nad ranem ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po jednej jezdni, a na drugiej rozpoczną się prace - dodaje Zalewski.

Cały odcinek objęty pracami liczy sobie blisko 16 kilometrów długości.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Tu prace ruszają, a koło Częstochowy właśnie stanęły. Podziwiam pisowską organizację pracy.

Nie będzie parkingu po 315

Zakumaj będzie pało do jszczania sam zacznę parkować koło tuji

Zakumaj ? Dlaczego niby ?

A kiedy rusza budowa parkingu pod 315 ?

Nie będzie parkingu pod 315

Zakumaj to co parkujemy w tych tubach co sukcesywnie mój pies ojszczywa ?

Teraz sam sobie odpisujesz niekumaty jełopie pod kilkoma nickami?

dodaj komentarz
Czytaj także