Rejestracja i logowanie

Miasto i powiat w obliczu strajku nauczycieli. Co z egzaminami? [VIDEO]

Wydarzenia 05-04-2019 Autor: magjas
74
Miasto i powiat w obliczu strajku nauczycieli. Co z egzaminami? [VIDEO]

Wizja nauczycielskiego strajku robi się coraz bardziej realna – dzisiejsze rozmowy rządu ze środowiskiem nauczycielskim nie przyniosły zamierzonego rezultatu – porozumienia ciągle brak. To oznacza, że już w poniedziałek 8 kwietnia może ruszyć akcja protestacyjna. Samorządy miasta i powiatu deklarują, że są przygotowane do strajku.

Blisko 5 tysięcy uczniów wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych i ponad tysiąc przedszkolaków miejskich placówek ma mieć zapewnioną opiekę, egzaminy – zarówno gimnazjalny jak i ośmioklasistów mają przebiegać bez zakłóceń – taką informację na konferencji prasowej przekazał wiceprezydent Łukasz Politański.

- W gimnazjach mamy już skompletowane zespoły nadzorujące, jeśli chodzi o szkoły podstawowe już je kompletujemy – mówił wiceprezydent Łukasz Politański, który odpowiada między innymi za sprawy oświaty.

Jak podkreślił Politański samorząd skorzysta z furtki przy organizacji egzaminów jaką daje zmiana ministerialnego rozporządzenia.

- Teraz nie tylko nauczyciel czynny może być członkiem takiej komisji, ale nawet taki nauczyciel, który nie pracuje obecnie w żadnej szkole – mówił podczas spotkania z dziennikarzami i dodał: - Część egzaminów odbędzie się w salach gimnastycznych, a nie w klasach. Robimy wszystko, by zapewnić dzieciom jak najlepszy komfort. W przypadku egzaminów językowych skorzystamy z profesjonalistów pod względem nagłośnienia sal.

Poza uczniami przystępującymi do egzaminów są też te z młodszych roczników, które lekcji mieć nie będą i w tym przypadku przygotowano się na zapewnienie im opieki, przede wszystkim w szkolnych świetlicach, ale nie tylko. Urzędnicy w porozumieniu z dyrektorami uruchomiło placówki kultury. Zarówno w Muzeum Regionalnym, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz w Miejskim Centrum Kultury i Miejskiej przygotowano ofertę zajęć dla dzieci.

- W godz. 8-10 dzieci mogą przyjść na zajęcia do Muzeum Regionalnym (oferta TUTAJ ) . Od godz. 10 do 12 odbywać się będą zajęcia biblioteczne w siedzibie głównej MiPBP, a w godz. 12-14 warsztaty teatralne i muzyczne w Miejskim Centrum Kultury - informują miejscy urzędnicy.

Opiekę mają mieć zapewnione przedszkolaki, choć do akcji strajkowej przystąpi większość z nich,strajkować nie będzie Samorządowe Przedszkole nr 5,7 i 8 i w nich zajęcia będą odbywać się normalnie. W części placówek będą wprowadzone tzw dyżury, czyli rozwiązanie jakie stosowane jest w okresie wakacji.

- Dla dzieci z przedszkoli nr 1 i 3 w czasie strajków opieka będzie sprawowana w przedszkolu nr 4. Inne będą funkcjonowały zgodnie z przyjętymi planami – mówił wiceprezydent Łukasz Politański.

Na ewentualny strajk przygotowane są także placówki prowadzone przez powiat bełchatowski. Z dziesięciu jednostek podległych temu samorządowi strajkować nie będą trzy: Bursa Szkolna, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.  

Szczegóły w poniższych materiałach video.

 

 

komentarze (74)
Dodaj komentarz

Bełchatowskim nauczycielom tylko koryto w głowie świnie do polityki idą jak muchy do ...... . Jeszcze nie słyszałem aby nauczyciel się zwolnił i poszedł na etat przykładowo do biedronki pracować A mógłby 2 razy tyle zarobić.

Dać podwyżki ale opdatkować korepetycje niech kupią kasy fiskalne i ograniczyć dni wolne w wakacje oraz ferie niech mają jak wszyscy 26 dni urlopu!!!!!

Teraz zatrudnić młodych i ambitnych A dla przykładu zwolnić nauczycieli z ,,zasiedzenia '' ... rozwijać skrzydła dzieci, a nie je podcinac ...

korepetytorzy strajkują ???? WTF ????

A co z Przedszkolem nr 6???

jedno pytanie do nauczycieli,jak twierdzicie że w szkołach sa takie niskie zarobki dlaczego nie zmienicie pracy nikt was tam na siłe nie trzyma,,,,,

A dlaczego ty nie przyjdziesz do szkoły?

Dlaczego podszywasz się pod mój nick. To nie mój wpis.Odwagi Ci brak.

bo nie chcę mało zarabiać i nie mam cierpliwości do dzieci .... dlatego skończyłem odpowiedni kierunek i teraz śpię na forsie ....

Łukasz jedź na ryby....

Kopalnioków i Elektrownioków do szkoły uczyć te swoje dzieci. Tak ale pojęcia u Was brak ! Przebierańcy z KWB i ELB. Wstyd co wypisujecie.

Czy Wszyscy tak strasznie piszący o nauczycielach zdają sobie sprawę, że te komentarze czytają Ich dzieci? Czy to ma być dla Nich pozaszkolna lekcja wychowawcza ,, jak szanować nauczyciela swego,,. Jeśli tak to gratuluję

Powiem tak czytając komentarze chciałabym zaprosić tych wszystkich do szkoły... Niech by chociaż na tydzień przejęli obowiązki nauczyciela i zobaczyli z czym to się wiąże ... Pomijam najmądrzejszych i wszystko wiedzących rodziców... A najwięcej mają do powiedzenia ci co w życiu nie chcieli się uczyć, a myślą, że wszystko im się należy a nauczyciel to parobek najlepiej do skopania i poniżania. Zapraszam zostańcie nauczycielamiemoji

Zapraszam do zmiany zawodu jeśli praca się nie podoba. Nauczyciele niech najpierw wyleczą się ze swoich kompleksów i mniemania o sobie. Niczym jedyni oświeceni kapłani jak w Egipcie. Bo to jest żałosne. Nie są żadną nadzwyczajną kastą społeczną za jaką się uważają. A ciągle sądzą że są kimś lepszym podobnie jak prawnicy i lekarze. Nie podoba się, zmienić pracę.

prostyś chłopie jak kawałek drutu

A tyś skomplikowany jak wuefista

Zapraszamy do zmiany pracy na nauczyciela i będziesz tą wyjątkową kastą.

Chcąc podwyżki należy dawać coś od siebie ...dlaczego nikt nie sprawdza w jaki sposób nauczyciele przekazują wiedzę? Dlaczego to ja muszę siedzieć i tłumaczyć dziecku zadania ? Mi nikt za to nie placi ... a tez poswiecam swoj czas , niech ktos rozlicza nauczycieli z ich umiejętności przekazywania wiedzy , wyników uczniów.... dzieci trzeba zachęcić do nauki ... A nauczycieli kontrolować ... w jaki sposób prowadzą zajęcia... A jeśli nauczyciele uważają że muszą mieć więcej to może Niech rodzice zorganizuja strajk i niech dzieci przestaną chodzić do szkoły... wtedy to oni nie będą mieli pracy . Pozdrawia ciocia

Tak zrób, a po drugie, żeby kogoś kontrolować trzeba mieć o tym jakieś pojęcie. Większość z was i tak nic nie robi cały dzień, tylko siedzi nauczycielom pod klasami z uchem przy drzwiach, albo obrabia im du...y w mediach społecznościowych.

Mamy w szkołach dyrekcje , kogoś kto odpowiada za swoich podwładnych... To tak jak w korpo,sprawdzisz w jaki sposób pracują i jakie mają osiągnięcia

Jak im źle to niech idą do pracy do INKOM-u. 8 godz pracy plus dojazd z Bełchatowa pod Warszawę 2,5 godz w jedną stronę, a płaca za 8 godz. I kto ma lepiej? No i jeszcze odpowiedzialność za wykonaną pracę, czego w szkole nie ma.

Reklamujesz, czy się żalisz? Zmień pracę jak ci tak źle i znajdź sobie coś na miejscu.

Jak się nie chciało nosić teczki, to teraz nosi się woreczki.

Jak się nie chciało skończyć porządnego kierunku, lub było się za tępym na dobry kierunek to teraz się w szkole uczy i tyle w temacie. I jak Beatka - zgadzasz się ??

A ile zarobiłby nauczyciel, gdyby przepracował 40 godzin tygodniowo ??? No dobra nich będzie ... gdyby przepracował 40 x 45 minut tygodniowo... zachowując oczywiście obecne stawki ........

i każdy taki egzamin i w gimnazjum i w średnich i kto ucierpi-my 30-60,nie dzieci.

Chcą podwyżek!!! To miech zaczną uczyć dzieci w szkołach!!! Wyciągają ręce po pieniądze , a my rodzice musimy szukać korepetycji dla dzieci !!! Nie mówić już o przedszkolach!!!!

sama możesz uczyć swoje dzieci, nie wysyłaj ich na korepetycje i po problemie

jak głąb to trzeba brac korepetycje emoji

Po to chodzi do szkoły, by nie być głąbem idiotko.

jak już ci się takie urodziło to nic nie poradzisz, idioto.

i tu jest głos prawdy.[ale taki program ktoś narzucił]brednie ,,historia''i tym podobne.dziecko ma plecak 6 letnie ok 8kg.gdzie te reformy.

Jak masz matoła, a Tobie się wydaje że geniusz to tylko korki..

Najgorszy nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kaszewicach AB.

A najgorszy rodzic? Jest taki ranking?

Swieta prawda

A ja dołączę do dyskusji. Trochę świata zwiedziłem i byłem w tzw. krajach zachodnich. Zawsze jak przebywałem tam na miejscu to dopytywałem się jak wygląda ich codzienne życie w tym także jak wygląda szkolnictwo w ich krajach. Fakt 1po pierwsze zarabiają konkretne pieniądze. Fakt 2 pracują w szkole o wiele więcej niż 18 godzin (proszę tu nie opowiadać o sprawdzaniu klasówek, zielonych szkołach itd). Fakt 3 Nauczyciele pracują z uczniami słabszymi, jeżeli uczeń sobie nie radzi to w wakacje chodzi do szkoły i nadrabia zaległości ze szkoły (nauczyciel nie ma 2 miesięcy wolnego), Fakt 4 Nauczyciel to człowiek z pasją uczy a nie udziela korepetycji. Fakt 5 czy jezeli zmniejszymy liczbę nauczycieli o połowę a zwiększymy im ilość godzin dwukrotnie i otrzymają za to 8 tys. zł to czy są oni wstanie to zrealizować? Czy są wstanie porzucić dotychczasowe utarte schematy zatrudnienia. Zachód już dawno to przerobił u nas zostało komunistyczne myślenie niestety wraz z związkami zawodowymi rodem z PRL-u. Czy drodzy nauczyciele jesteście wstanie zmienić swoje podejście do zawodu i zaakceptować zmiany? Odpowiem sobie sam w 95% nie.

CHYBA W CHINACH

Masz rację u nas szkolnictwo jest zacofane. Kiedy byłam w Danii strasznie zafascynował mnie ich system edukacji. To jest zupełnie inny świat pod każdym względem. Niby małe państwo ale nacisk stawiany przede wszystkim na rozwój. Dużo by o tym pisać ale to jest zupełnie co innego niż nasze polskie np.liceum...

Niech pOsły zarabiają tyle co nauczyciele !!!

Ale wtedy żaden nauczyciel nie będzie się pchał do polityki emoji

Najgorsza grupa zawodowa to nauczyciele .. Górnikom dajcie więcej !!! A co z tymi ludźmi co pracują za najniższą krajową!? Żołądki mamy takie same!!!

Żołądki macie takie same, ale głowy to już raczej nie.

Dużo nauczycieli jest wrednych chcą korepetycji poniżające uczniów dlatego grosz im się nie nalezy

Przejrzyj komentarze, dowiesz się trochę o wredności rodziców, a im mniej wykształceni, tym wredniejsi.

Nie lubię nauczycieli ale strajk popierał bo dzieci odpoczna sobie niech strajkują nawet do czerwca

Popieram nauczycieli!

Brązowy nauczyciele. Dać podłogówka wypłaty nauczycieli

Zastanawiające jest to dlaczego drodzy nauczyciele nie starjkowaliecie jak rządziło PO i PSL przez 8 lat? emoji gdzie był wtedy Pan Broniarz? Aaa zapomniałem jemu się świetnie żyło wtedy ale jak się władza zmieniła to nagle o was sobie przypomniał. Kolejni szantazysci zaraz po rezydentach. I co lepiej się zajmują pacjentami? Ostatnio na Śląsku w szpitalach mega rzeź na Sorach a miało być przecież po podwyżkach lepiej dla pacjentow emoji mam nadzieję, że PiS się nie złamie.

No niestety ale rządzic tez trzeba umieć, jakies 2 lub 3 lata temu pokazywał się jakis minister w telewizji i przejeżdżając ręką po czole mówił jaka to w polsce po uszczelnieniu VAT-u kasa pełna. To jak kasa pełna to kolejne grupy tez chcą coś z tego mieć. Platforma ile mogła ukrasc tyle ukradła, ale bogactwem narodu się nie obnosiła toteż protestów było mniej, bo jak nie ma to po co protestować. Druga sprawa że kasa jest dla wybranych, nauczycieli ktorych jest kilkadziesiąt tysięcy= kilkadziesiąt tysięcy głosów, mało. Rodziców dzieci niepełnosprawnych kilkadziesiąt tysięcy , głosów też malo, emerytów za to 9 milionów= 9 milionów głosów ,damy 13-tą emeryture to będą głosowac, i tak nasi rodzice, dziadkowie, którzy przez 3 lata(dla każdego rządu) są dziadami obciązającymi polski budżet , w roku wyborczym stają się osobami bez których kraj nie jest w stanie normalnie funkcjonować - cytat jakiegoś posła lub ministra pisu.

Śmieszne jest to co napisałeś. A wiesz dlaczego? Bo skoro PO kradlo i mówiło, że na nic pieniędzy nie ma to dlaczego przy wszystkich strajkach mówią, że jak dojdą do władzy to dadzą i że wszystkie programy+, obniżony wiek emerytalny zostawią. Serio? Kto to kupi? PiS pomimo wtop jakie zaliczył w ostatnim czasie i tak ma mega poparcie bo tutaj chodzi o wiarygodność. A Polacy to nie są debile i wiedzą kto stoi za niektórymi strajkami. Państwo ma stanąć i nie funkcjonować bo to będzie na rękę opozycji.

A co mają mówic ze zabiorą 500 + i te inne, to z marszu mogą się pakować i nawet do wyborów nie podchodzić.

Śmieszne się stają twoje trollowskie grypsy. Krecisz się, jak zegarek Nowaka wokół stodoły Szyszko, jak go ubrać w skórę rysia

Co do służby zdrowia, ciekawe że za rządów PiS zmniejszyły się realne pieniądze przeznaczone na ochronę zdrowia. Procentowo PiS przeznacza najmniej pieniędzy z budżetu na ochronę zdrowia w całej UE. Jednocześnie drastycznie wzrosły opłaty za leki immunodepresyjne dla osób po transplantacjach. Jest lek, który za rządów PO-PSL kosztował kilkanaście złotych a obecnie jego cena zbliża się do 1000 PLN. Podaję cenę jaką płaci pacjent. Dla tych ludzi oznacza to częstokroć śmierć. Szkolnictwo potrzebuje 2 mld. PiS lekka rączką dofinansowuje swoją telewizję (corocznie) kwotą 1 mld PLN. No cóż głupim i niewyksztalconymi ludźmi łatwiej ręcznie sterować.

Aha czyli uważasz, że tylko głupi i nie wykształceni oglądają TVP emoji no cóż dla kasty i ich interesów to zawsze jakieś wytłumaczenie...

Ja przestałem oglądać wiadomosci w tvpis. Są równie wiarygodne co Radio Erewań za Breżniewa. Ciekawi mnie kiedy ktoś zrobi habilitacje zajmując się paskami w dzienniku telewizyjnym czasów słońca narodu. I niesamowitym zjawiskiem przyrodniczym, podkomisja Macierewicza zwanym. A za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym chciałbym dostawać upomnienie. No tak, ale nie jestem woźnicą niejakiego Brudzińskiego

To samo można powiedzieć o TVN czy Polsacie. Każdy ogląda takie media jakie mu pasują. Dlaczego TVN działa na szkodę Polaków i interesu polskiego w Europie? Możemy się spierać do końca świata. Każdy ciągnie w swoja stronę i tyle.

Jest jedna zasadnicza różnica pomiędzy TVP a TVN a nawet Polsatem. TVP jest utrzymywana z publicznych a więc i moich pieniędzy. Tamte dwie stacje są prywatne. Tv Maryja też jest stacja prywatną. Nie oceniam zawartości jej programów. Mogę ocenić jedynie, że ma określone poglądy polityczne. I są to poglądy niezgodne z moimi. I tyle. Nie płacę na te stacje, nie zgadzam się z ogromną większością poglądów politycznych tam wyglaszanych.

Czyli każdy jeździ z Brudzińskim?

Dać nauczycielom podwyżkę ale... 26 dni urlopu, 40 godzinny tydzień pracy.. A wakacje i ferie do pracy pedzelki w łapy i szkoły malować.. Darmozjady platformiane..

a w łeb już się walnąłeś??? może zadziała i uruchomi ci myślenie

Akurat najgorsza nauczycielka, jaką znam, głosowała na PiS.

Troszkę kultury by się przydało. Nie masz czlowieku pojęcia o pracy nauczyciela to się nie wypowiadaj! Zapewne Ty pracujesz non stop i nie potrzebujesz żadnych podwyżek. Gratuluję.

nie należy sie dziadom z PO ani złotówka POdwyżki jak pis sie ugnie przed tym terrorem to mojego glosy nie dostanie w następnych wyborach

Do Hmmm Chciałabym pracować 40 godzin! 8-16 i do domu! Wszystko robić w pracy! Zebrania w tych godzinach, zadnych wycieczek, dyskotek, konkursów , zawodów... byłoby cudownie! Urlop we wrześniu lub maju! Raj!

A czy tylko nauczyciel pracuje po godzinach? Wyjdźcie poza ten Wasz świat. Jest cała masa zawodów gdzie trzeba wyjść poza codzienny schemat i pracować popołudniami... Nie tylko nauczyciele się szkola... Ktoś obliczył że nauczyciele 8 godzin tygodniowo poświęcają rodzicom.... Gdzie tak jest? Obudzili się nauczyciele z tak abstrakcyjnymi postulatami... Ok też jest za podwyżka dla nich bo się nalezy, ale nauczyciele zachowują się tak jakby żyli w zupełnie innym świecie... A zarabiają więcej niż cała masa społeczeństwa która zapierdziela tak jak oni albo nawet bardziej.

opowiedz nam trochę o sobie, jak i gdzie pracujesz, ile czasu poświęcasz na szkolenia, ile pracujesz po godzinach za darmo a ile poświęcasz swoim dzieciom

Hej Vice pasowaloby zapiac Garnitur. Proponuje poczytac o dlugosci krawatu.

na gowno komu ten krawat tew zjeby antypolskie z KOalicji z po niosza krawacik isa idealnie ubran ico z tego jak sa szkodnikami i dzialaj na szkode Polaków?

Rodzice mają się zdeklarować czy zapewnia opiekę dzieciom podczas strajku ... Rodzice mam wrażenie bezmyślnie podpisują się pod listą nie wiedząc ile to będzie trwało... Opiekę można oczywiście wziąć ale płatne 80proc... Czy na resztę wypłaty zrzucają się ci z ZNP? Jestem całym serce z nauczycielami ale ich zachowanie mnie przeraża. Życzę im tego 1000 ale niech pracują 40 godzin tygodniowo. Niech posprawdzaja czy mają kasy fiskalne w domu. Mówią że pracują dużo w domu? A kto w dzisiejszych czasach tego nie robi? Propozycja rządu ich nie zadowala... To niech idą szukać szczęścia w inne miejsca... Świat zwariował!

w sumie racja . lekarze i inni tez duzo pracuja w domu

lukasz von Georgi a co ty pierdol.......z, gadasz jak nakręcony i połamany, wróć ty lepiej do muzealnych spraw, bo pieprzysz jakbyś się od roku nie mył. zacytuje słowa pewnej piosenki: Pamiętam cie z tamtych lat, Z tych niemodnych słów. etc. coz władza czyni cuda pamiętaj,ze władza przeminie s człowieczeństwo zostanie , a w tym przypadku człowieczeństwo jest równe zeru , oj dziordzi... miałeś chamie złoty róg .. ostał ci się ino sznur...

Jakiś Ty jest człowieku głuuuuupiii...aż sobie przez tą głupotę z tego sprawy nie zdajesz..żal.

Podobno cześć nauczycieli została zmuszona do pracy, ci na umówię terminowej. Jeśli będą strajkować, nie znajda pracy na ternie Bełchatowa! Popieram strajk!

dodaj komentarz
Czytaj także