Rejestracja i logowanie

Miejski szalet za ponad 200 tys. złotych już stoi na pl. Narutowicza. Będzie zamknięty, dopóki radni nie ustalą regulaminu [FOTO]

Wydarzenia 05-04-2019 Autor: rk
27

Jeszcze czeka na odbiory techniczne, ale już jest – miejski szalet. W centrum miasta, przy budynku Miejskiego Centrum Kultury powstała ogólnodostępna toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi. „Bezobsługowość” zapewni, że będzie dostępna przez całą dobę. Zanim zostanie uruchomiona zajrzeliśmy do środka.

O problemie braku toalety w obrębie pl. Narutowicza mówiło się od lat. Temat był na tyle istotny, że kilkakrotnie zgłaszany był do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wreszcie, w 2017 roku pomysł zdobywając ponad sześćset głosów przeszedł do realizacji.

W tej chwili wszystko jest już gotowe, a obiekt czeka na zakończenie kilku formalności. Po pierwsze toalety muszą przejść odbiory techniczne. Po drugie niezbędnym do uruchomienia jest stworzenie regulaminu, w którym określone zostaną między innymi: wysokość opłat za korzystanie czy to kto będzie obiektem administrować – to właśnie na tymi zagadnieniami muszą pochylić się miejscy radni, którzy stosowną uchwałą niejako usankcjonują działalność miejskiego szaletu. Jak podkreślają urzędnicy będą starać się przedłożyć radnym stosowne uchwały już na kwietniową sesję, tym samym toaleta mogłaby zacząć funkcjonować w maju.

Budowa toalety kosztowała ponad 200 tysięcy złotych.

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Miejski szalet dla belchatowskiej antify, będą mogli ( choć liczba mnoga jest chyba aż nadto, wszak tworzy ja jeden narkoman z konfidenckimi zapedami) dyskretnie, w spokoju naklejac wlepki.

Państwo radni pamiętajcie,obiekt ten ma nosić imię p.Jarosława Bruzdy tak zasłużonego w zmianę nazewnictwa ulic w Belchatowie.

Czy jest podgrzewana??

Nowe toalety sa za gigantami tylko wiecznie nieczynne I po co nastepne pieniadze wyrzucone w bloto

Ja zawsze leję pod urzędem miasta, pod tą dużą choinką emoji

Oko! Jest szalet. Milowy krok dla sikającego po krzakach miasta, jak za Sławoja Składkowskiego się rozwija.

Znowu inwestycja wykonana ze środków Budżetu Obywatelskiego a szalet miejski to nie są kompetencje władz magistratu? Teraz radni podejmą uchwałę czyim imieniem go nazwać?

Szalet im. Siusiora

im. Pisiora

idiotyzm, są toalety w mck i w gigantach, nie mozna bylo ich ogarnać?

Fajnie ale żeby pijaki i zule nie zniszczyli jej bo szkoda dla dzieci by bylo

Za 200 tyś to można mieszkanie kupić.No radni będą mięli teraz wielki problem z regulaminem, jak na ich głowy.A czemu ciągle nieczynny szalet w mck, niby jest, a go nie ma"?.......

Będzie specjalna sesja???

Kibel jest ale nieczynny . Moja propozycja to regularnie je ojszczywac bo wkoncu gdzieś trzeba się wylać xd 200 000 zł? Czyli za 100 000 zrobione kible reszta kasy do podziału standardowe procedury . A potem białe mercedesy z szklanymi szyberdachami i wille na ludwikowie sa

Według mnie szalet nie powinien powstać w tym miejscu! Jedną ścianą opiera się o dawny budynek OSP, gdzie tu poszanowanie mienia ? 

A jak ktoś ma zatwardzienie akurat a korzystanie jest do 15 minut? To co? Zatrzaskują się drzwi do czasu następnego klienta?

200 tyś zł za taką niewielką bude? To są jaja. Druga sprawa jak ktoś napisał wcześniej, jeśli ta toaleta będzie płatna młodzież wieczorami i tak będzie lała pod kinem.

Jak bedzie za darmo to żule opanują, tak ze po nich i tak tam nikt nie wejdzie

pisuary powinny być w innym pomieszczeniu i więcej ich

Jeżeli będą opłaty za korzystanie z toalety to bez sensu było je w ogóle budować. Wszyscy i tak będą sikać po krzakach i problem nadal pozostanie nierozwiązany. Nie każdy kto idzie na spacer bierze ze sobą portfel. Jeśli ma być wokół porządek to muszą być toalety bezpłatne. W przeciwnym razie wszędzie będzie jeden wielki kibel.

Gdyby toaleta była bezpłatna to zapewne po tygodniu żule by się tam zadomowiły...

Ta bo żul nie ogarnie 1zł żeby koczować w kiblu...

A kabina po śroku to dla gender ?

A może to pomieszczenie gospodarcze, hejterze?

wypierrr.j pedfale z lgbt won!

Inwestycja zrobiona, ale zapomnieli pomyslec nad nia a to chyba sie robi przed emoji chyba lekka kupa wyszla ze strony wladz i nie ma kto posprzatac.

Przyszła wiosna, piękna pogoda, mnóstwo osób w parku, na spacerach w centrum... A kibla nie ma! Rób w krzaczkach albo pod drzewem! Brawo miasto! Brawo wy! Od 2017 roku robicie coś, co mimo że już jest i mogłoby służyć musi czekać na wasze regulaminy i zastanawiania się kto to będzie czyścił... Moze ja się nie znam, ale czy o takich rzeczach nie myśli się WCZEŚNIEJ???? Masakra co tu się dzieje! To powinno być nagłośnione razem z tym całym śmiesznym parkiem żula niedostępnym dla wielu osób...

dodaj komentarz
Czytaj także