Rejestracja i logowanie

Będą zbierać surowce wtórne, żeby... wybudować szkołę

Wydarzenia 04-04-2019 Autor: magjas
3

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia w parafii na osiedlu Dolnośląskim jest organizowana kolejna zbiórka surowców wtórych. Tym razem bełchatowianie mogą wesprzeć budowę szkoły podstawowej w Czadzie.

Mieszkańcy naszego miasta już kilkakrotnie udowodnili, że los ludności odległego afrykańskiego Czadu nie jest im obcy. Dzięki funduszom pozyskanym ze zbiórek w Bełchatowie wybudowano studnie dające Czadyjczykom dostęp do czystej, świeżej wody. Tym razem cel jest jeszcze bardziej ambitny i zakłada zbudowanie szkoły podstawowej w Colon w Czadzie.

Co można przekazać w ramach zbiórki? Katalog rzeczy jest naprawdę duży - makulatura, baterie, nakrętki, płyt CD, puszki, złom, telefony komórkowe, sprzęt komputerowy, inne drobne i duże elektrośmieci oraz drobne monety polskie i zagranicznych. Tym razem zbierana będzie także używana odzież.

- Mogą być to rzeczy używane i sprane, ale oddawane ubrania nie mogą być poplamione i podziurawione. Jeśli pośród zebranych przez nas darów znajdzie się odzież nie nadająca się do ponownego użycia, to obniży to wartość całej naszej zbiórki – informują organizatorzy zbiórki.

Zbiórka rusza o godzinie 8:00, a kończy się o 12:30. Zbiórka prowadzona będzie jak zawsze na parkingu przy kościele na os. Dolnośląskim.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

ale dadzą czadu

Ja słyszałem, że z tego mają stawiać baraki dla Antiffy

Weź młotek i się nim palnij, proszę

dodaj komentarz
Czytaj także