Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy mają blisko 3 miliony długu. PGM proponuje rozwiązanie

Wydarzenia 04-04-2019 Autor: magjas
27
Mieszkańcy mają blisko 3 miliony długu. PGM proponuje rozwiązanie

Blisko 3 miliony złotych – na tak bajońską kwotę są zadłużeni mieszkańcy, którzy zalegają z czynszem na rzecz bełchatowskiego PGMu. Spółka, która próbuje odzyskać pieniądze, w lipcu 2017 roku uruchomiła program dzięki któremu dłużnicy mogą odpracować swój dług.

Idea nie jest nowa, i z powodzeniem sprawdza się w innych miastach. Program jest skierowany do lokatorów, których zadłużenie nie przekracza 15 tys. złotych. Co równie ważne odpracować można tylko zaległości, a bieżące opłaty (co najmniej od dwóch miesięcy przed złożeniem wniosku) muszą być dokonywane terminowo i w całości.

Jak podkreślają pracownicy PGMu, pracy nie zabraknie dla nikogo. Spółka oprócz zarządzania wspólnotami mieszkaniowym, prowadzi bowiem szereg innych działań komunalnych na terenie całego miasta. Odśnieżanie chodników zimą, latem koszenie i pielenie, sprzątanie klatek schodowych, jednym słowem praca jest i będzie o każdej porze roku.

PGM stawia jednak kilka wymagań, poza kwotą zadłużenia pod uwagę brana jest też sytuacja materialna dłużnika.

- Jako kryterium dochodowe przyjmowane są zasady obowiązujące w ustawie o dodatkach mieszkaniowych. Średni dochód na jednego członka rodziny w okresie 3 m-cy poprzedzających datę zgłoszenia nie może przekraczać 175 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym (tj. 1925 zł) i 125 procent tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym (tj. 1375 zł) – informują miejscy urzędnicy

O zakwalifikowaniu do programu zdecyduje specjalnie powołana Komisja, która wypracowaną propozycję przedłoży zarządowi spółki. Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać pod nr telefonu nr (0-44) 632-37-73, wew. 746.

- Z możliwości spłaty zadłużenia nie mogą skorzystać osoby, wobec których trwa postępowanie sądowe o wydanie nakazu zapłaty lub eksmisję, do czasu prawomocnego zakończenia postępowania oraz osoby wobec których egzekucja komornicza jest skuteczna – dodają pracownicy PGMu.

Osoby zainteresowane odpracowaniem swojego zadłużenia mogą zgłaszać się do siedziby głównej PGM przy ul. Czyżewskiego 7, pokój nr 6 lub do poszczególnych Rejonów Obsługi Mieszkańców. Wraz z podaniem o odpracowanie zadłużenia dłużnik zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o dochodach.

PGM umożliwia spłatę zadłużenia w formie świadczenia rzeczowego:

  • dłużnikom,którzy są Najemcą lokalu mieszkalnego w zasobie zarządzanym lub administrowanym przez PGM Spółka z o. o.,
  • dłużnikom którzy są użytkownikiem lokalu mieszkalnego zarządzanym lub administrowanym przez PGM Spółka nie mającym tytułu prawnego do tego lokalu i jest obowiązany wnosić odszkodowanie za bezumowne jego zajmowanie.

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Chorzy jesteście ad pracy za darmo: nie wiem jak w Bełchatowie ale w innych miastach nie jest to praca nieodpłatna, jest to praca oskładkowana, a na długi przeznacza się procent wypłaty a nie całość. Poza tym jak chcielibyście to inaczej uregulować? Prawnie można tylko zaproponować Umowę o pracę/zlecenie z zgłoszeniem do ZUSu, odprowadzeniem odpowiednich składek i podatków i zapisem o potrąceniu iluś procent wynagrodzenia na istniejący dług. Takie coś funkcjonuje np w Włocławku i ludzie są całkiem zadowoleni z takiego sposobu spłaty długów, bo często są to ludzie, którzy na skutek utraty pracy wpadli w te długi, a że mogą sobie zarobić i przy okazji spłacić dług to korzystają z tego chętnie.

Spłace zadłużenie i dam odstepne w zamian za zamiane mieszkania. 783491579

Ja pierdziele ale co niektórzy macie obsesję na punkcie p. Polaka. Cudownie być dla kogoś solą w oku. To musi być niesamowite uczucie emoji to samo p. Gryczka emoji chorzy z nienawiści ludzie co po wyborach się nie garną do żadnej roboty tylko siedzą w necie i klepią te żenujące komentarze...

co sie tak dziwisz, skoro Polak potrafi jedynie judzić, donosić a sam nic nie potrafi nic dobrze zrobić to ci, którzy wiedzą,( nie krył sie z tym) odpłacają "pięknym za nadobne". Skoro tak bardzo Polak boi się wpisów pokazuj ących jego prawdziwe oblicze, niech nie pcha się na stołek w samorządach.

Krzysiu bierz się do roboty a nie komentarze piszesz bo na kupce w Pgm juz nie ma pieniędzy

Jest jeszcze inne rozwiązanie eksmitowac do socjalna a dach komuś kto będzie płacił

powinni być wymieniani z imienia i z nazwiska

Oni tez nie chcą byle jakiej pracy i płacy każdy szuka czegoś lepszego dla siebie a w PGM dluznicy dużo nie zarobia

Może Gryczany wypowie się coś na temat Prezesa POLAKA. To teroz dwa Kurnosioki.

Miał być holding spółek a jest odgrzewany kotlet, który kilka razy w XXI wieku już był realizowany i generalnie nigdzie nie wypalił. Nowatorskie zarządzanie.

Pgm to niech samo poszuka kasy ktora wkrótce będzie musiało oddać za niedoplaty za wodę. A dlaczego ? A bo dlatego ze pracownicy pgm którzy podlaczaja np pralki czy zmywarki przyłącza robią przed licznikiem wody !! I stąd każdy musi dopłacać co chwilę za braki.

Ile za godzinę dłużnikowi liczy PGM??? Jak długo będzie musiał pracować, żeby odpracować dług???

Zalegający z czynszem z nowy ronda nie obsadzili?

Genialne rozwiązanie. Będzie można wskazać niepłacącego menela jako winnego, że miasto zarośnięte i niepokoszone.

do koszenia traw jeszcze daleko, najpierw należałoby sprzątnąć piach z ulic, liście wygrabić a nie zagrabić pod krzewy(Os. Słoneczne),, fruwa to wszystko przy większym wietrze po całym osiedlu. Nowy prezes powinien pokazać pracownikom, skoro stary prezes nie potrafił. Najlepiej pojechać do Piotrkowa Tryb. Tam ulice czyste, bez piachu, krzewy przycięte, liście wygrabione z pod krzewów..

takie cos to dla tych co nie maja kasy,ale sa tacy co maja i nie płaca,takim powinno sie dac ultimatum albo płaca a jak nie to eksmisja i tyle w temacie

Coś czuję, że dluznicy nie wyjdą naprzeciw propozycji bo w ogromnej większości to ludzie nie biedni tylko patologiczni , którzy jak mają jakieś pieniążki to po prostu przepiją zamiast płacić za mieszkanie a na pomysł pracy nieodpłatnej za dlugi wybuchnęliby śmiechem.

co za spolka marne pieniadze placa pracownikom prezesi sie tylko zmieniaja na stolkach hehehehe

No niemożliwe!!! W spółce gdzie zarządza m.in. Pan Polak jest zadłużenie. No nie może być!!!

Faktycznie nie może być żeby on zarządzał i są długi, dziwne że nie zaradził temu a tak się czepia Ładziaka, oj nieładnie, nieładnie.

Przynajmniej już wiadomo na jakiej zasadzie do pracy w PGM-ie trafił Krzysztof Polakemoji

Ciekawi mnie ile on miał długu że tam dostał się do pracy i to na takie stanowisko , ile jeszcze czasu będzie odpracowywał ...

ja bym zaraz biedote pogonił z miasta

A są tacy co czekają na moeszkania i nie mogą się doczekać a wy trzymacie zadłużonych a kasy dalej brak Zatrudnić ich do sprzątania miasta itp

dłużnicy mogą odpracować swój dług np poprzez wybudowanie parkingu na dolnośląskim przy 315

Choć mi ostrugasz Pinokia Ty pało do jszczania xd

praca jest w pgm? o to ciekawe bo chciałem sie przyjąć ale do pracy a nie jako wolnotariusz i nie było dla mnie pracy cieakwe ciekawe

dodaj komentarz
Czytaj także