Rejestracja i logowanie

Policja namierzyła "śmieciarkę"... Za nielegalne wysypisko mandat i sprzątanie

Wydarzenia 03-04-2019 Autor: magjas/KPP Bełchatów Foto: KPP Bełchatów
9

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczercowie namierzył mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która na terenie nieużytków rolnych w sąsiedztwie lasu w miejscowości Zagadki stworzyła nielegalne wysypisko śmieci. 31-latka za swoje naganne działania już została ukarana mandatem karnym i zobowiązana do posprzątania terenu.

 

Dzielnicowi w ramach wykonywanych zadań każdego dnia realizują obchód swojego rejonu służbowego. 31 marca dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczercowie realizował obowiązki dotyczące weryfikacji zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrolując miejsca, które zaznaczane są przez mieszkańców jako zagrożone dewastacją, policjant tym razem odkrył nielegalne wysypisko śmieci.

- Okolica ta dotychczas jeszcze nie została zaznaczona w KMZB jako miejsce zagrożone zaśmiecaniem. Dzielnicowy od razu zajął się sprawą. Dokładnie sprawdził znalezisko. Wśród porozrzucanych śmieci policjant trafili na trop, który doprowadził go wprost do właścicielki odpadów. Dzielnicowy złożył wizytę 31-latce, którą poinformował o zaistniałej sytuacji.  Kobieta zaskoczona widokiem policjanta na terenie swojej posesji,  od razu przyznała się do winy. Za popełnione wykroczenie mieszkanka gminy Szczerców została ukarana mandatem karnym i zobowiązana do posprzątania zaśmieconego terenu - informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

najlepszym rozwiazaniem to nie kara pieniężna tylko sprzątanie co drugi dzień i tak przez rok. Tępe bezmuzgi cały czas wywoża śmieci i rzucają butelki. Po co w mieście Straż Miejska, która nie może namierzyć brudasów ktorzy śmiecia, a Straż Miejska żyje z naszych podatków. Wystarczy zamontować kamery i po sprawie.

Mysle ze to miala byc kolejna akcja opozycji, nasmiecic a pozniej krecic aferke jak to sie zyje i jaki jest porzadek za panowania pisu. A tak na powaznie wysoka grzywna (5.000zl) brak mozliwosci splaty to auyomatycznie sie powinno przekladac na prace spoleczne dla miasto i okolicznych gmin plus wpis do rejestru a taki pewnie istnieje a jak nie to sie go zalozy, spokojnie emoji

na 100% wyborca KOalicji

Niech się pani wstydzi !!!

Tempa strzała zapewne wywaliła rachunki ze swymi danymi i wpadła.A tak na poważnie to z 10 000zł kary min.za to odrazu poprawiłoby krązenie w móżdzku i byłoby przestrogą dla innych

Powinna za kare chodzic 2 dni po Szczercowie z tablicami: Smieci wyzucam w lesie

To wyłącznie wina władz rejonu dot. realizacji ustawy śmieciowej, nie pilnują obowiązku zawierania umów. Ludzie, dla oszczędności, wywalają gdzie popadnie. EKO Region ma tylko zapewnić wystarczającą ilość pkt odbioru. Kto nie ma umowy to ani do kisza ani na przemysłówą nie wyrzuci

co za myslenie - śmieci spakowane w worki, które mozna wywieźć na wysypisko lub np na Przemysłową to wywiezione do lasu... Myslenie prosto z chlewu (ale to chyba obraża świnki)

Oj obraża, obraża, świnka to czy czyściutkie zwierzątko jest i gdyby nie człowiek to by w takim brudzie nie żyła.

dodaj komentarz
Czytaj także