Rejestracja i logowanie

Regionalna Izba Obrachunkowa dała gminie Bełchatów czas do 25 kwietnia

Wydarzenia 02-04-2019 Autor: magjas Foto: mjs
109

Do 25 kwietnia władze gminy Bełchatów muszą przedłożyć nowe założenia budżetu na 2019 rok. Taką decyzję 1 kwietnia podjęło Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Radykalna decyzja RIO wynika z doraźnej kontroli jaką przeprowadzono w gminie i dramatycznego stanu finansów samorządu. Jeśli nie uda się przyjąć uchwały budżetowej odpowiadającej wymaganiom Izby, gminie Bełchatów grozi wprowadzenie programu naprawczego. - To rzecz najgorsza dla samorządu - podkreśla wójt gminy Konrad Koc. 

Już na poprzedniej sesji Rady Gminy, która odbyła się w miniony piątek (29 marca) część radnych przychyliła się do wprowadzenia cięć w wydatkach. Między innymi zamrożono fundusz sołecki i niektóre inwestycje, zdecydowano o wyłączeniach w godzinach nocnych ulicznych latarni, zlikwidowano nierentowną linię przewozową, cięcia idą też w organizacji gminnych imprez i ogólnie rozumianej promocji. Zaciskanie pasa w gminie przyjęło formę radykalną, ale jak podkreśla Konrad Koc rozbieżności w kasie nie sięgają kilkudziesięciu tysięcy, ale milionów. Uściślając ponad 3 milionów złotych.

- Otrzymaliśmy bardzo mocny przekaz od Regionalnej Izby Obrachunkowej: do 25 kwietnia mamy urealnić - a ja to nazywam wprost: pokazać - prawdziwe wskaźniki do Wieloletniej Prognozy Finansowej, tak byśmy mogli poprawką do budżetu przyjąć realny budżet na 2019 rok - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów

18-osobowe gremium Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, 1 kwietnia uchyliło zarówno uchwałę gminy Bełchatów w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej jak i samej uchwały budżetowej na bieżący rok. Oba dokumenty radni przyjęli 25 lutego tego roku.

- Kolegium stwierdziło, że są to absolutnie nieprawdziwe założenia i mamy je jako samorząd urealnić. My też to już wiemy, zarówno po audycie który zleciłem jak i po samej doraźnej kontroli RIO. To co z końcem tamtego roku, jeszcze za mojego poprzednika było konstruowane i te dane, które my „odziedziczyliśmy” nie mają pokrycia w rzeczywistości – komentuje Konrad Koc i dodaje: - Nie ma środków na pokrycie płatności, które tam były umieszczone. Tak my jak i RIO byliśmy wprowadzeni w błąd. Zarówno RIO, które z końcem tamtego roku zatwierdzało budżet jak i my opieraliśmy się na wskaźnikach, licząc, że są one autentyczne i prawdziwe. Tak nie jest.

Teraz obecni radni i władze gminy muszą się zmierzyć nie tylko z liczbami w budżecie, ale także i czasem. A tego na uchwalenia nowego, realnego – jak to określa Konrad Koc - planu finansów jest niezwykle mało. Nieco ponad 3 tygodnie. Jeśli na nowo skonstruowany budżet okaże się zbyt mało wystarczający, by zachować dyscyplinę finansów publicznych, Regionalna Izba Obrachunkowa robi krok, a konkretnie może wymóc na gminie wdrożenie programu naprawczego. Koc nie ma wątpliwości:

- To dla samorządu rzecz najgorsza

Patrząc na obostrzenia, które z takim programem się wiążą rzeczywiście przyszłość gminy to raczej ponura rzeczywistość egzystencji, a nie rozwijania skrzydeł. W okresie obowiązywania programu samorząd między innymi nie może bowiem podejmować nowych inwestycji finansowanych kredytem, pożyczką lub emisją papierów wartościowych (co oznacza wstrzymanie również możliwości zadłużania się na inwestycje współfinansowane ze środków UE), nie może tworzyć funduszu sołeckiego. Działalność gminy ogranicza się tylko i wyłącznie do realizacji obligatoryjnych zadań, finansowanych ze środków własnych. Nie wspominając już o takich działaniach jak ponoszenie wydatków na promocję jednostki co z pewnością negatywnie przedkłada się na pozyskiwanie nowych inwestorów czy mieszkańców. 

 

 

komentarze (109)
Dodaj komentarz

Nowy wójt sobie nie radzi. Najlepiej 300% podnieść opłatę za gospodarowanie odpadami, wyłączyć latarnię, podnieść podatki, zabrać fundusz sołecki, nic nie budować . Niech ludzie płacą Tak zarządzać to każdy potrafi.

Jakby się nie udało włączyć do gminy kawałka Kleszczowa, to spróbują włączyć do wsi cały Bełchatów (miasto)?

Ja Was ludzie nie rozumiem. Mówi się Wam, że ptak nastał na głowę, a Wy nadal piszecie, że deszcz pada. Szokkkkkk.....

Czy to piszą ludzie Ladziaka czy Koca to naprawdę nieważne my jesteśmy tylko piąkami z naszym zdaniem nikt się nie liczy to jest tylko brudna polityka

Skoro jest taki dramat to po co przyjęcia nowych ludzi np. w spółce 1 prezes i wiec prezes plus dwóch kierowników na około 30 pracowników fizycznych i biurowych łącznie. W gminie dyrektor pani Sz. Emerytura, dieta radnej i jeszcze pensja dyrektora. Czy nie ma młodych ambitnych ludzi w gminie?

Trzeba dodać że oświatą rządzą sami fachowcy, jeden po administracji , drugi nowo przyjęty przez lata pracował w PZU, prawdopodobnie bliska rodzina z panią dyrektor... Dodam że ze stanowiska jest zwolniona pani K.K., na jej miejsce zatrudniono właśnie nową osobę bez doświadczenia w sprawach oświatowych. Wyrzuca się dyrektora w jednej ze szkół bo trzeba zatrudnić dobrego kolegę któremu skończyły się wszystkie możliwości i trzeba było go gdzieś upchnąć, tak wygląda to super dobre rządzenie, może by ktoś się wnikliwie temu przyjrzał...

Zadłużenie za byłego wójta wynosiło w listopadzie 18 milionów a teraz jest około 25

Najlepsze jest to że można przyjść, zadłużyć gminę a potem odejść z czystymi rączkami. Jeżeli wójt doprowadzi do takiego stanu rzeczy powinien spłacać zadłużenie za swoje pieniądze i ponieść karę za doprowadzenie do takiego stanu rzeczy. Patologia jak uj, narobić długów i niech ludzie płacą.

Ludzie, możecie pisać co chcecie, możecie oczerniać obecnego wójta - to i tak niczego nie zmieni, cyfry nie kłamią.

Jaka żenada te wpisy robią byli lub obecni urzędnicy Ladziaka i wielkiego brata Marczaka Sylwka.

To znaczy że ty jesteś wielkim bratem małego Koca, ŻAL ...

Pan koc nie jest taki głupi na jakiego wygląda miasto zbankrutowało ale on się przeprowadził z bloku 201 do fajnej willi poza miastem swoją drogą podoba mi się wnętrze heh

Sylwus Marczak, co Ty na to wszystko?

Chyba chodziło o inną Sylwunie emoji o SYLWIĘ WIKT.....

Nie. Sylwia R.

Może Sylwunia wesprze gminę, przecież też miała się całkiem nieźle pracując tam. Teraz jako wybitna specjalistka z b. wysoką grupą może coś dorzucić, może światła w gminie nie zgaszą. Strach pomyśleć jak będzie wyglądać PGE za parę lat mając takich specjalistów!!!!

Wyciąć wszystkie drzewa w gminie i sprzedać drewno. Będzie kasa! Tylko pilnować pana P. z K., żeby nie zabrał za free drewna do siebie na działkę, jak tego ze 'zrewitalizowanego' placu w mieście.

Tak wziął za nic, nie zapłacił, już do rozliczenia.... Przecież on wszystkich rozlicza tylko nie siebie ...

Kto jest Czerepach to juz sie wyjasnilo( na tupecik trzeba sie zrzucic) ale kto jest WOJT

No kto , chyba pan przewodniczący Rady Gminy , przecież on zarządza ... Teraz w urzędzie gminy w godzinach pracy już nie jest tak często, bo przez kilka pierwszych miesięcy to był cały czas, widocznie w PGM przykręcili mu kurek ... Jakiś czas temu będąc w urzędzie zastałem straszną sytuację otóż p. Polak w arogancki sposób strofował w obecności innych pracowników i petentów biedną kobietę która pracuje w informacji, straszył prokuraturą , cały czerwony wykrzykiwał coś jeszcze do niej, cały urząd to słyszał. W urzędzie gminy widocznie zapanowała nowa kultura, jego zachowanie świadczy o tym że to on tam jest panem i władcą...

Słyszałem o tym. wielu, nawet pracownicy mówili, że miał rację

Ani nie miał racji ani prawa, bo kim on jest że wyżywa się na ludziach którzy nie są jego pracownikami, to świadczy o tym kim naprawdę jest, a jak się z nim rozmawia to udaje takiego miłego a nóż w plecy wbija, zresztą nie on sam ... Takie są w tej chwili realia w urzędzie gminy, oby nie na długo...

Moze racje mial moze nie ale napewno nie prawa!!!

Panie Wójcie a może do Rydzka

Nie wystarczy wyłączać latarnie nocą. Trzeba latarnie sprzedać.

Dzieci już opowiadają ze światła nie będzie brawo dla obecnej władzy !!!

W gminie Kluki u mnie też latarnie w nocy gasną. W gminie Zelów podobnie.

wystarczy spojrzeć w jakich domach mieszkają te biedne urzędniki z gminy i ,to i odpowiedź będzie prosta ,dlaczego gmina zadluzona

Ola idz do lekarza moze jeszcze da sie cos zrobic ( pukladac klepki np.)

zostań urzędnikiem i mieszkaj w takim samym domu, w czym masz problem ??? To, ze Ty jesteś nieudolny i niecudaczny ze nie potrafisz zapracować na siebie to nie znaczy ze inni ten tacy są lub powinni być... typowa mentalność nieudacznika, bedzie sie modlił o to by krowa sąsiadowi zdechła niż sam bedzie zabiegał by krowę mieć ..

Powinno się urzędników do odpowiedzialności karnej pociągnąć

zostań urzędnikiem i mieszkaj w takim samym domu, w czym masz problem ??? To, ze Ty jesteś nieudolny i niecudaczny ze nie potrafisz zapracować na siebie to nie znaczy ze inni ten tacy są lub powinni być... typowa mentalność nieudacznika, bedzie sie modlił o to by krowa sąsiadowi zdechła niż sam bedzie zabiegał by krowę mieć ..

I skończyły się SUPER grille i koncerty Zenka Martyniuka za pieniądze podatników

Zenek Martyniuk zadłużył Bełchatów - to się nadaje do telewizji.

Zenek nie ale ktoś mu zapłacił za koncert na dożynkach gminnych . Ktoś zorganizował grilla i w wielką fetę mimo tego że w kasie pusto i wielki lament... A za to wszystko kto zapłacił... niestety podatnicy.

A co tam budżet gminny, spłaty rat, pożyczki, RIO itd... Jak sobie poradzi teraz Sylwunia? To jest pytanie i proponuję umieścić je na następnej sesji rady gminy. Trzeba pomóc kobiecie...

Da sobie radę nie martw się koledzy pomogą.....

A kto to jest?

Ale INSYGNIA Z PANORAMICZNYM dachem kupiona ,gdzie ku... te oszczędności? pytam.

To Ładziakowa spuścizna

Ładziak znał się na ekonomii i pozostawił " haki", nowi się nie znają i połknęli " haki"jak rybki w stawie. Teraz płacz, było się nie pchać na stołek panie Koc, tym bardziej mając takiego " znawcę ekonomii" jakim jest Polak.

Ahaaa!! Poseł Janowska specjalnie nagrała szopkę o zmianach granic, kryjąc Ładziaka! Każdy mówił o granicach, a nikt o zadłużeniu! Teraz rozumiem

toś się obudził to cale zamieszanie bylo po to zeby Kleszczów splacił dlugi gminy Bełchatów. Jakos Ładziak nie wpadl na pomysl przez 8 lat rzadzenia dopiero na ostatku wyskoczyl z tym Kleszczowem po to zeby ratowac wszytko to co spaprał.

No właśnie.. teraz już wszystko wiem! PO ładziaku został koc, na chłodne dni

A tu zamieszanie ze gmina zadłużona a pomysłów brak!

to jest tak jak rządzi PiS.... W Polsce tak samo się skończy, więcej 500+ a później druga grecja

Ok to że Gmina jest zadłużona od dawna było wiadomo. Teraz aż do wyborów będzie pokazywanie że poprzedni Wójt zadłużył Gminę i sorry nic nie mogliśmy zrobić. Sytuacja Gminy była znany przed wyborami, więc każdy z kandydatów powinien być na to przygotowany że nie jest kolorowo. To wiadomo, więc po co dziwne teraz akcje. Szukać oszczędności, ale wyłączenie latarni w nocy jak dla mnie jest bardzo kiepskim rozwiązaniem. Będzie trzeba dla każdego mieszkańca zakupić czołówki,

A jak myślicie co może jak Ladziak dalej grilowac.

A co ty będziesz robić na ulicy o godzinie 24.30 do godziny 4.00? O tej godzinie wszyscy śpią lub uprawiają sex w domu.

O 24.30 to ja śpie bo o 30.10 do roboty wstaje

Baluje do tej godziny jak nie wiesz co !

Nie pomyślałeś że np. o tej godzinie ludzie wracają z pracy ? Lament to będzie jak kilka pijaczków wpadnie pod samochód w nocy to wtedy się zacznie..

Z jakiego zakładu? I ile tych pijaczkow masz, którzy w nocy błąkaja się po ulicy? Człowieku w Bełchatowie o godzinie 23.00 nikogo nie spotkasz na ulicy a co dopiero na jakieś wsi hahaha

Bełchatów to jest wiocha a nie jakaś tam wieś.

Pożyjemy zobaczymy

W ramach oszczędności zerwijmy asfalt emoji

A co powiecie ,że wójt chce kupić nowy samochód pożarniczy za 200 tys. złotych do OSP Zawadów ?? Można tylko dodać ,że posiadają autko , więc pytanko czy to jakaś nowa nagroda za wygrane wybory ??

Pan radny z zawadowa tylko głowa kiwa na sesjach może zrezygnuje z samochodu aby ratować gminę !

Jaki rozwój można przewidywać w Gminie jak szefową została emerytowana pracownica elektrowni Bełchatów która tam była geodetką? O czym my mówimy?

Radni powinni działać charytatywnie a wójt powinieni zrezygnować chociażby z po£owy poborów .My żyjemy za marne grosze i dajemy radę a żołądki mamy takie same.

Najłatwiej krytykować gdy się nie rozumie o co chodzi. Każdy myśli, że rządzenie takie proste.

Ale nieudacznik nam się trafił

Na ostatniej radzie Koc twierdził że zatrudnia tylko wyśmienitych specjalistów w swoich dziedzinach. Szkoda że mu się troszkę dziedziny pomemłały. Weterynarz i specjalista od płytek. Może poszerzy zakres świadczonych usług dla ratowania sytuacji?

No właśnie -"wyśmienitych specjalistów" ha ha ha ha Właśnie dostałam pismo podpisane przez "Dyrektor Wydziału ds. Rozwoju Gminy i podane jest nazwisko którego na razie nie będę upubliczniać. UG. nie może udzielić wsparcia (notabene z UE) bo wsparcie skierowane jest do osób fizycznych a UG to bezstronna jednostka tylko tyle że utrzymujemy takich bezmyślnych urzędników za naszą kasę.Pan Wójt proszony jest do zajęcia stanowiska zgodnego z logiką i przyznanymi kompetencjami.

Nowy wójt działa na szkodę naszej gminy

Bo wyciąga błędy poprzedników i mówi wprost co się w gminie działo?

Bo on tylko wyciąga ,,błędy,, poprzednika i nic innego nie robi. Zobaczymy ile błędów on popełnił i popełnia oraz jego czysta jak kryształ ekipa. Nie uważasz że to jest już chorobliwe, bo duża część społeczeństwa uważa że tak... Ten się śmieje kto się śmieje ostatni ...

Nie warto się spierać z tymi nieudacznikami. Jedyne co im pozostaje to płacz w necie emoji do ruiny to doprowadził Ładziak a teraz jego pieski odwracają kota ogonem bo może wiele ciekawych rzeczy wyjść emoji czekamy na CBA albo CBŚ w gminie i wtedy im żenujących argumentów braknie.

Może jeszcze GOPR buhaha

Czegoś nie rozumiem. Po pierwsze budżet na rok 2019 przygotował Ładziak, a w zasadzie jego ludzie ze Skarbniczką na czele. On tez złozył go do rady w listopadzie 2018. Jeśli nie spisali wszystkich zobowiązań, to ustalenie winnych jest dziecinnie proste, bo ktoś ten dokument podpisał i ktoś miał w zakresie obowiązków jego opracowanie. Po drugie: jak czytam- budżet został przez radę przyjęty w końcu lutego 2019. To chyba dużo czasu aby nowi radni i przede wszystkim nowy wójt zweryfikowali projekt budżetu i przygotowali do niego poprawki. Jeśli faktycznie ktoś świadomie pomylił się w cyferkach, to nie dziwię się tym nerwom. Wójt nie może zaciągać zobowiązań ponad kwoty zapisane w budżetach, więc moim zdaniem powinno wystarczyć tylko trochę wnikliwości ze strony urzędników , radnych lub wójta aby taką pomyłkę (świadomą lub nie) wyłapać. Od złożenia projektu do jego uchwalenia minęły aż 3 miesiące! No i zmienili się urzędnicy, radni oraz wójt. Mam wrażenie, że komuś zależy aby wszystko co złe (słusznie lub nie) poszło na konto Ładziaka, a tak naprawdę to przecież nie wójt pisze budżet, nie mówiąc o zestawianiu cyferek. Tak było i będzie. Spokojnie nieobiektywni klakierzy, wiem,że wójt formalnie odpowiada za przygotowany projekt każdej uchwały, jeśli to on jest jej inicjatorem (tak jak budżetu). Ciekawe, czy wójt Koc wnioskował o jakieś zmiany w projekcie budżetu i wpf na rok 2019, które były ewentualnie zatwierdzone na sesji w lutym, czy był to czysty projekt złożony przez Ładziaka?

No wlasnie ciekawe czy nowe wladze lyknely ten budzet bez poprawek czy moze byly jakies czynnosci juz wdrozone po przejeciu wladzy?

Ludzie Koc naobiecywał a teraz nie umie zarządzać tak dużą jednostką tylko wyciąga to co nie potrzeba. Oglądajcie sesje nie umie odpowiedzieć na pytania.

A co myślałeś kocyk że fura kasy czeka, ucz się zarządzić bidą..... Ładziak w 8 lat podwoił budżet ciekawe co zrobisz jak warszawka ci nie da skrawka kleszczowa? Ale pair to zrobiłeś na dziesięciolecia-GB BANKRUTEM- za utratę wizerunku gminy to pod ścian.....ta,ta,ta... A z PIS wyciepli CIĘ za prawdomówność???

Te mundury, podwoili to nowi mieszkańcy którzy przybyli do gminy Bełchatów. Janusz polityki się znalazł

Wójcie a ta nowa HONDA 00078 to na kredyt wypłaty wójta, smartłocz na rączce też za gminne.... czyli ty też jesteś kozak

a wypłata to z górnej półeczki- 13-naście??? naprzecz...

I co kocyk radny powiatu na ładną minę Cie wsadził i teraz nie masz pojęcia co robić i jak sobie poradzić tylko od początku twoich rządów ta sama śpiewka. Skończ te swoje żałosne wypociny, że nie ma pieniędzy i wez sie za robote. 10000zl dostajesz wyplaty to zacznij coś działać, bo nikt Cie do koryta za łape nie ciągnął tylko sam robiłeś pikniki itp (które teraz krytykujesz) żeby być wójtem.

Dla Ciebie Pan Koc bo chyba kolegą to Ty jego nie jesteś. Po drugie może Ciebie powinniśmy tam wsadzić skoro sam pomysłu na gminę nie masz a wymagasz od człowieka, który przejął długi po poprzedniku. Zaproponuj coś, jakieś wyjście skoro się tylko mądrujesz i piszesz pod 20toma nikami. Nie i wcale tego nie widać... Nienawidzę chamstwa a przekrecanie nazwiska świadczy o twoim ubogim wykształceniu.

Kazdy kandydat na wojta wiedzial jaki jest stan finansow gminnych(np. pani Polak radna nie byla przerazona ,chciala byc wojtem)nic tu z kapelusza nie wyskoczylo!moze nowe wladze poszly po bandzie zaraz po objeciu wladzy, my tego nie wiemy! Trzeba sie wziasc sie do roboty a nie kombinowac zeby nic nie robic a pieniadze miec!

skoro każdy kandydat na wójta wiedział, jaka jest sytuacja, to cała rada gminy też musiała wiedzieć. Wiedząc, że gmina tonie zatwierdzali zgodę na kolejne kredyty. To kto jest winien? Wiedzieli co robią i zastawili bagienko następcom.

Tzn, że kłamaliście na swoich kampaniach że jesteście w stanie gminę wyprowadzić na prostą? Widzę, że już w komentarzach szukacie podpowiedzi co zrobić haha żałosne emoji nie pisałem nic bo niedługo o 24:30 będą światła gasić i przyzwyczajam się do ciemności

Wina poprzedników. Ewidentnie.

Co zrobił koc i jego ekipa od 23.11.2018r. ? Moi drodzy nic bo jedynym priorytetem było zwalnianie ludzi Ładziaka, szukanie na nich haków, umilanie im życia... Co tam budżet , czy ktoś go przeanalizował, czy wniósł poprawki jak to od wieków się robi... Mówi się tyle o oszczędnościach, jakich pytam się, zwalnianie i zatrudnianie swoich zupełnie nie związanych z gminą, jak choćby Owczarek. Ciotucha, pani od oświaty( zwolniona jest jej poprzedniczka), powołanie lada moment 4 lub 5 przedszkoli i tyleż samo dyrektorów na rok czasu ... Poprzednik zamierzał zrobić zespoły szkolno-przedszkolne ale o wiele prostszym sposobem, nie potrzeba byłoby takich przekształceń, nie byłoby kosztów , ale tu chodzi o to żeby zrobić konkursy na dyrektorów zespołów, pozbyć się tych dyrektorów którzy są i wstawić swoich. Dlaczego się o tym nie mówi, przecież pan koc lubi bardzo dużo przekazywać w eter tylko zauważmy że to co wygodne jest dla niego ...

Trochę wstydu, troche wstydu. .. i nie piszcie już co ładziak zamierzał, zatrudnienie w szkołach niedługo przewyższyłoby liczbę uczniów, zespoły pracowników bez uczniów chyba

Celina a co ma zrobić Koc jak Ladziak nawalił tyle kredytów wszędzie i ile się da. Wina Ladziaka a nie koca. Co ma wyczarować kilkanaście milionów w parę miesięcy z kapelusza. Ludzie ruszcie głową.

To po co sia pchał do je gminy dobrze wiedział jaka jest sytuacja głośno było ze gmina jest zadłużona a teraz co zdziwiony skończcie to swoje pierdolameto i nie pogrążające gminy bo nikt nie będzie chciał z nią współpracować skończcie ta dziecinadę i zganiać tylko na tamtych rządzących tylko do roboty się brać a nie tylko pensje brać i narzekać i wytykać co Ładziak robił bo już tego mamy dosyć i nas to nie obchodź jest nowa władza niech sobie teraz radzi jak tak bardzo się pchała !!!!

Oho widzę, że ktoś koryto stracił. Zero obiektywizmu. Muszę Cie zaskoczyć ale gdyby rządził Ładziak to i tak mleko by się wylało! I musiałby zwalniać ludzi, chwilówki i inne Providenty też by się skończyły. Ciekawe czy sobie by też obciął pensje? Skąd niby wziął by na roszczenia ludzi pieniądze skoro radny z mojej wsi się pochwali, że wziął jeszcze 2 mln przed wyborami bo na wypłaty nie miał! I to radny z jego ramienia! Jakie inwestycje zrobił w przeciągu ostatnich 4 lat? Odpowiem Ci 90tys na własne szkolenia, które w sumie nic nie dały skoro finał jest jaki jest. Do tego Martyniuk, grille, dożynki na wypasie, 100lecie szkoły w Kurnosie, kupowanie nagród eko gmina, fair jakas? Serio kogo to obchodzi!! ????????? Ludzie chcieli dróg w gminie, chodników, oświetlenia a nie imprez. Tylko to już jest wyższa szkoła jazdy niż denna impreza, która ma za zadanie wypromować gościa co pojęcia o finansach nie miał!

A ty chyba przy korycie !skoro tak bronisz obecnego

Pudło! Nigdy nie pracowałem w tej gminie ale widzę, że argumentów brak broniących poprzednika.

A tu brak nowym pomysłu na gminę !

czekamy na pomysły rozwoju nowej pani dyrektor do spraw rozwoju

Jaka młoda emerytka he.

dokładnie, młoda kobita, z głowa pełno pomysłów, nic tylko czekać na mocne szarpniecie do przodu ...

Śmieci maja zdrożeć o 100%proponuje mieszkańcom jechać z tymi koszami pod gminę i tam zostawić !

podobno 150% w góre... tragedia

Budżet mógł zmienić co nie widział dokumentów ale ile pracowników jest zatrudnionych w gminie to umiał przejrzeć i pozwalniać ludzi a budżetu nie umila zmienić wstyd jaki inwestor czy kto kolwiek będzie chciał z taka gmina współpracować jak tak laurkę nam pan wójt zmalował !!!

Znowu kocopoly wciskają masakra !

Nie ma miesiąca, żeby przed kolegium RIO nie stawali wójtowie. I żaden nie leci do mediów, żeby o tym mówić. A ten jest jakiś inny. Wszystko jedno, jak będzie to świadczyło o gminie, byle by kopnąć poprzednika.

Sylwek a co ty o tym myślisz?

To co opowiada wójt jest żenujące. Ględzi licząc na to, że większość nie rozumie jego pseudointelektualnych wywodów. Tworzenie wizji katastrofy, po to by zrobić dupochron dla swojego nic nierobienia. Chłopie ogarnij się, przestań beczeć, masz bogatą gminę, którą jeśli wiesz jak zarządzać, szybko da się wyprostować. A ty hamletyzujesz, żeby potem wyjść na tego, który niby uratował gminę. Nie uchodzi mieć ludzi za głupków. część jednak się trochę na tym zna. To że masz przed sobą dziennikarzy, którzy nic nie kumają, a łykają Twoje słowa jak kaczki, nie znaczy, że inni zrobią to samo.

Czegoś tu nie rozumiem. Uchwała z dnia 25 lutego uchwalona przez nową Radę uchylona 1 kwietnia. Co wobec tego robił Koc , jego służby i nowa rada w międzyczasie? Jak długo wszystkiemu jeszcze będzie winien Ładziak ? 

Co robił zwalniał ludzi najpierw to było jego priorytetem

Skoro szuka oszczędności to po co zarabia 10 000 zł jak może pracować za 6000 zł emoji jak był kierownikiem w gminie to nic mu nie przezkadzalo. Jak były różne imprezy to pierwszy był do jedzenia a teraz udaje święto jebliweg..

Niestety takie są skutki poprzedich rządów a my będziemy za nie płacić dziękujemy Panu Kamilowi

Czy kolejna nowo zatrudniona osoba, tym razem w oświecie to jest ten program naprawczy?

oooooo należy dodać, iż owa pracownica w wieku przedemerytalnym, siedzi i parzy kawkę bo po co sie starać skoro wiek już chroni przed zwolnieniem.... WSTYD !!!! więcej takich ruchów a na pewno wyjdziecie na prostą hahahaha

Pan Ł. to się nadaje jedynie do plucia dziadkowi na osełkę..

Ładziak by sobie poradził ... radził sobie 8 lat wiec i teraz by se poradził, Koc tylko zdziwiony ...

Widać jak sobie radził, że zadłużył gmine.... szkoda słów na takie komentarze

dodaj komentarz
Czytaj także