Rejestracja i logowanie

Policja chwali się rekordowym poparciem Polaków. Wyprzedziła w sondażu Kościół i Prezydenta

Wydarzenia 29-03-2019 Autor: mjs/KWP Łódź
8
Policja chwali się rekordowym poparciem Polaków. Wyprzedziła w sondażu Kościół i Prezydenta

27 marca CBOS opublikował raport z badania „Oceny działalności instytucji publicznych”. Polaków pytano o opinię na temat pracy kilkudziesięciu instytucji, od najważniejszych organów w państwie – Prezydenta, Sejmu czy Senatu na komercyjnych stacjach radiowych i telewizyjnych kończąc. Jak prezentują się opinie rodaków? Pierwsze miejsce w tym swoistym rankingu przypadło w udziale Polskiej Policji.

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia jej działania. Jest oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). Wykres nr 1.

Wykres nr 1. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji (%) 

Wykres kołowy. Odpowiedzi badanych: dobrze - 75%, źle - 16%, trudno powiedzieć - 9%

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się obecnie (drugi raz z rzędu) na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest lepiej, niż wskazane stacje telewizyjne i radiowe. Wykresy nr 3 i nr 4.

Wykres nr 3. Jak Pan(i) działalność ...? (% dobrych ocen w marcu 2019 r.)

Wykres słupkowy. Wartości: Policja - 75, Wojsko - 73, Polsat - 71

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Wykres nr 4. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji, sądów i prokuratury? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2019 r.)

Wykres liniowy. Wartości dla 2019 roku: Policja - 75, Prokuratura - 34, Sądy - 32

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

- Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 

A jakie jest wasze zdanie na temat działalności Polskiej Policji?

komentarze (8)
Dodaj komentarz

To nie zasługą policji tylko donosicieli

Niestety psi katar się skończył i psy wyzdrowiały efektem nie jest siedzenie w budzie tylko poprawianie statystyk i siedzenie w krzakach niestety psi katar trzeba nadrobić

Bici ma miesięcznicach popierają że strachu.

Mam szacunek do pracy policjantów bo na pewno nie jest łatwa, ale w Bełchatowie jest kilku takich co gwiazdorzą i przynoszą ujmę dla tak odpowiedzialnego zawodu. W policji powinna pracować elita intelektualna a nie oszołomy.

Fajny sondaż. To tak ja z pis, też ma rekordowe poparcie. Według sondażu.

Jest napewno lepiej jak za czasów gdy byli sami milicjanci co prawda miało się do nich respekt bo jak się przycwaniaczylo to wpier dol gwarantowany i nie było zmiłuj a teraz to każdy wypierdek po piwie kozaczy

Każda sroczka swój ogonek chwali.Stare ale prawdziwe.

Ciekawe kto. Nikt z osob ktore znam nie popiera policji. To same smieci

dodaj komentarz
Czytaj także