Rejestracja i logowanie

Radni zadecydowali o zmianie granic gminy Bełchatów. Teraz pismo trafi do ministra

Wydarzenia 28-03-2019 Autor: magjas Foto: mjs
58

Gminni radni jednogłośnie przychylili się do projektu uchwały o przystąpieniu do zmiany administracyjnych granic gminy Bełchatów i gminy Kleszczów. Chodzi oczywiście o powiększenie pierwszego z wymienionych samorządów kosztem drugiego. Dzisiejsza uchwała daje zielone światło wójtowi Konradowi Kocowi do złożenia stosownego wniosku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnijmy pomysł przyłączenia fragmentu gminy Kleszczów, a uściślając obrębu geodezyjnego Wola Grzymalina o powierzchni ponad 2 tysięcy hektarów, pojawił się w czerwcu zeszłego roku. Z inicjatywą wyszła posłanka Małgorzata Janowska. 30 sierpnia 2018 gminni radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie zmiany granic wyrażając swoją pozytywną wolę dla pomysłu. Dziś, mimo że rada pracuje w innym składzie po jesiennych wyborach ostateczna wola radnych zyskała jednogłośną aprobatę.

komentarze (58)
Dodaj komentarz

a może inaczej .gminę Bełchatów zlikwidować i wcielić do gminy Kleszczów Było by prościej i taniej

A może GMINA BEŁCHATÓW chciałaby wziąść kawałek od biednej GMINY KLUKI NP.NOWY JANÓW,w jednym kawałku to atrakcyjna działka wraz z Wołą Grzymaliną i ludziom żyło by się lepiej.

Narobiliście długów to wasz problem . Wara od Kleszczowa łachudry

Jechac z nimi (kleszczowiakami) jak z taczka gnoju !!!!! Woza sie jak pawie po gnoju !!!

Panie wójcie prosze wyjaśnić mi i wszystkim jak ma się sytuacja w spółce ??? Bo z tego co pamietam pan szukał oszczędności tak?? To jak to możliwe by w jakiejkolwiek instytucji na ok30 pracowników fizycznych było potrzebnych dwóch kierowników i dwóch prezesów .!To jest poprostu kpina!!!! A co z drogami ??? Tamta stara ekipa przynajmniej coś latała a teraz nic nic nic!!! Oszczędności pana polegają na zabieraniu szkoła darmowych obiadów itp. To jest kpina bo pan zatrudnia swoich jak to się dzieje non stop w gminach i nie tylko!!! A co z Domiechowicami?? Tam na podwyżki było tak kosztem innych szkół i dzieci !!! Pozdrawiam!!!!!

Najprościej będzie zamienić nazwy tych dwóch miejscowości

Skoro tak źle się wypowiadacie na temat kleszczowa, to dlaczego tak chcecie nasze pieniądze??? To jest pierwsza sprawa. Druga sprawa; Trzeba było wprowadzić się do gminy Kleszczów i byłoby po temacie.. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić działkę w tej gminie i być szczęśliwym.. A nie narzekać i obrażać mieszkańców od najgorszych... Każdy ma wybór. Pozdrawiam

Najpierw rozliczcie z niegospodarności rządzących gminą. Gdzie był Skarbnik gminy, radni, którzy podpisywali zgodę na kolejne kredyty. Szkoda mi obecnego wójta, ale to nie jest wina Kleszczowa. Najlepiej się zadłużyć a potem sięgać do kieszeni innej gminy.

Kleszczowiakom gul malo nie wyskoczy z gardla.tymi pieniedzmi Kleszczow juz dawno powinien sie podzielic z osciennymi gminami ktore rowniez odczuwaja degradacje srodowiska dzialalnoscia kopalni

A czemu szanowna redakcja informuje jedynie o tym punkcie na sesji Gminy Bełchatów. Gdzie są pozostałe punkty, chociażby dotyczące finansów gminnych?

Przecież Koc realizuje to o co walczył Ładziak i Janowska, tak się zarzekał na spotkaniach z mieszkańcami że zmianą granic gminy nie jest zainteresowany i tego pomysłu nie popiera. ...

Szkoda że radni z Bełchatowa nie potrafią ściągnąć do miasta inwestorów i budować zakłady pracy dla ludzi tylko galerie i na co drugiej ulicy supermarket. To tak jak ja z rodziną postanowił bym sobie powiększyć podwórko wokół domu kosztem podwórka sąsiada. Ludzie myślcie trochę Kleszczów dostaje pieniądze bo kopalnia i elektrownia znajdują się na terenie ich gminy. I żeby nie było to nie jestem mieszkańcem Kleszczowa.

Markety sa budowane na terenie miasta Belchatow jak nie znasz podzialu administracyjnego to na ten temat nie dyskutuj

To od czego jest Gmina? Już nie musi dbać o mieszkańców?

jesteś debilem hahah ile klas podstawki skończyłeś kopanoiku z kleszczowa?

dot:wpisu o ład i porządek na oś.Dolnośląskim -macie przecież Wy mieszkańcy ssuuppeerr radnych tatusia i synusia o nazwisku WATA niech działają a nie tylko kasiora i koryto

Kiedy zażądają dostępu do morza. Oczywiście odpowiednią uchwałą. emoji). Może aneksja wzorem Putina, lub wypowiedzenie wojny. emoji

Wystarczyło 3 lata aby doprowadzić samorządy do bankructwa Dobra zmiana

Manius.... Naprawiaj dalej swojego Trabanta. Nie wypowiadaj się na tematy o ktorych nie masz pojecia.

SKOŃCZYŁO SIĘ ELDORADO!! WSIOKI wracać do PŁUGA!! Tam wasze miejsce

Zamilcz Torfiorzu!!

Pług jest, homonto też no i Ty do pociągania kasztanku emoji na kopalni się wyleżałeś to chociaż w polu porobisz !!

Taka bida ze światła będą wyłączane trzeba wiać z tej gminy do kleszczowa

Eh rozróżniajcie miasto Bełchatów od gminy Bełchatów! To dwa odrębne samorządy Kleszczowiaki. Boszee co za nieuki mieszkają w najbogatszej gminie w Polsce.

ale przeciez ciagle jest chyba mowa o przylaczeniu do gminy belchatow? nieuku!

Bądź niegospodarny, zaciągaj długi a potem wyjdź z założenia, że skoro twój znajomy to Wójt to załatwisz, że do twojej posesji dołączysz kawałek posesji sąsiada - bo on tam ma sklep i jemu się powodzi. Bardziej łopatologicznie drodzy Kleszczowiacy i Bełchatowianie wytłumaczyć się tego nie dało! Szczerze? To ta gmina mimo większych pieniędzy i tak będzie zadłużona.

Juz pisales te brednie na innym portalu.

kleju sie nawąchałeś czy co? a czy ten sasiad sam se zbudowal ten sklep? czy sam go prowadzil? nie zbudowalo mu go panstwo! elektrownie i kopalnie zbudowało państwo i pracuja tam ludzie z calej Polski z jakiej racju kuzwa tylko kleszczow ma miec tak horedndalne dochody a ktos kto mieszka kilometr za debilnie wyznaczona granica juz nie? co niby kuzwa w takim kurnosie np czy kuznicy kaszewskiej nie ma ubocznych "efektow" tych zakladow? ja ci powiem ze w belchatow odczuwa bardziej zly wplyw elektrowni niz kleszczow! koniec skonczylo sie wam buroki kleszczowskie cwaniaczki przyjechaliscie z calej polski mieszkania podostawaliscie w belchatowie poznie jcwaniaczki sie pobudowalisciw w kleszczowie i wielkie mi kleszczowioki strasznie skrzywdzone przez te 2 zakaldy musza teraz dozywotnio pobierac 100 razy wiekszy buzdzet niz sasiedzxi! a taki ****! koniec tego

Z takiej racji że jest to wybudowane w Żłobnicy, Rogowcu czyli gm. Kleszczów, w Chabielicach, Grabku czyli gm. Szczerców, jak się komuś bardziej podoba tam niż w Kaszewicach, czy Kurnosie to droga wolna.

Już niedługo emoji

Dokładnie sami tej kasy nie przeżrą a innym i tak nie dadzą. Oni to dostają za freeko. Poza tym ile było mieszkańców Kleszczowa przed budową kopalni? Teraz się cwaniactwo tam wybudowało i rozczeniowi im się należy a do roboty cwaniaki. Trzeba było się w Bełchatowie budować skoro wam przeszkadza ten zakład ale kasa z niego już nie. Buraki.

Idz do urzędu gminy i miasta i spytaj ile środków wpłynęło z gminy Kleszczów na wasze inwestycje emoji to usłyszysz, że 40% kwota inwestycji to datek na tace od Kleszczowa!

Radni to niech się wreszcie zajma porządkiem, estetyka Belchatowa bo takiego brudu to chyba nigdzie nie ma żywopłoty w ubiegłym roku nie były obcinany na osiedlu Dolnośląskim od ronda po ulice. EDWARDOW pomiędzy blokami 103 105 101 jest taki syf, nie do opisania. Czy radni są tylko potrzebni gdzie jaka biedronke postawić? Robi się ciepło w tych krzakach niebałem będzie wyleczenia kleszczy. Panowie radni może się zainteresuje cie porzadkiem .Belchatow to nie tylko park koło urzędu miasta. A co na to pani Prezydent .? Chyba nigdy tu nie była i nie ma pojęcia jak to wygląda.

zacznij płacić czynsz na czas i sprzątać po psie .... miasto to nie gmina gmina to nie miasto... otrzezwiej

kolejny debil ty czase mz kleszczowa nie jestes? co ma rada gminy belchatow do twojego plotu na dolnoslaskim debilu skonczony?

To były obrady Gminy Bełchatów, a nie Miasta Bełchatowa. Geniuszu....

olku a moze jacku ty już wiesz co masz na sumieniu

Nie znam gościa ale często widzę komentarze na jego temat od jednej o tej samej osoby. Masz jakieś dowody to do prokuratury a nie robisz podchody jak dzieciak.

kelszcowioki to sami debile nie znają nawet podstawowego podziału terytorialnego własnego kraju, te pustaki umysłowe nie wiedzą że gmina Bełchatów to ZUPEŁNIE co innego niż miasto Bełchatów i obrażają mieszkańców Bełchatowa hahaha co za tempe ****e tam mieszkają

Się odezwał bystry i kulturalny.

Jacku B. wobec ciebie można zastosować art. 230 kodeksu karnego (kto powołuje się na wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych etc. zwłaszcza jeśli ktoś nagrał twoją wypowiedź

A ty to jakiś stalker Bakalarczyka??? Twoje wpisy powinien do sądu podać.

Jak radni zadecydowali o zmianie granic, to niech wyłożą kasę na długi dla Bełchatowa..

Porażka Bełchatów..

Czekacie aż Kleszczów Wasze długi zapłaci..... Wstyd jeszcze raz wstyd..

I znowu mądrzy, piękni i inteligentni radni gminy Bełchatów. Kto chce po raz kolejny zobaczyć przewodniczącego Krzysztofa niech włączy dziś o 20 telewizję tvn turbo gdzie nadawany będzie program Megatransporty a w nim naczelny wiertacz RP będzie przeprowadzał swoją wiertnicę z własnego podwórka na drugą stronę ulicy w kurnosie. Będzie się działo. Emocje jak na grzybach gwarantowaneemoji

Nie pomyliłeś TVN Turbo z BTV? Z tym bełchatowskim wynalazkiem internetowym? To chyba koledzy z panem P. są?

Nie oddamy wam naszej ziemi nieroby pasożyty z bieda Bełchatowa wasze miasto się zwija a nasze rozwija.

Miasto??? WIOCHA KLESZCZÓW NIGDY, NIGDY nie bedzie miastem. Dwie ulice ma krzyż, nie mogą byc miastem emoji Tego nie mozna kupic.

belchatow kwadratowe miastoemoji

ha ha ha >>miasto

ty debilu POmylony nie rozrozniasz nawet Idioto BEŁCHATOWA OD GMINY BEŁCHATÓW WIEC ZAMNKNIJ RYJ NIEUKU I TEMPA PAŁO

Super! Dobrze, że obecny wójt realizuje główny punkt programu konkurenta, który się wszystkim podobał. I co hejtery teraz będziecie robic sabotaż bo wasz kandydat koniec końców i tak przegrał? emoji

Baju...baju....

A gminy Kleszczów nie musza pytać o zgodę?

A po co nam ich zgoda?

Pański sąsiad mówi, że część Pana działki od teraz będzie jego. Wysyła odpowiednie dokumenty i wszystko kwituje stwierdzeniem: "A po co mi zgoda Józefa?". Brawo za tok rozumowania.

Dobrze koniec sielanki dla Kleszczowa

dodaj komentarz
Czytaj także