Rejestracja i logowanie

Radny chce likwidacji Straży Miejskiej w Bełchatowie. Komendant Barasiński: ''To język nienawiści'' [VIDEO]

Wydarzenia 28-03-2019 Autor: magjas Foto: rk
127

Na dzisiejszej sesji Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej prezentował sprawozdanie z działalności podległej mu jednostki za rok 2018. Przy okazji prezentowanego materiału radny Marcin Rzepecki z Koalicji Obywatelskiej zaapelował o likwidację tej jednostki.

Bełchatowska Straż Miejska została powołana do życia w grudniu 1991 roku, funkcjonować zaczęła w lutym 1992. W chwili obecnej w szeregach jednostki pracuje 28 osób - 21 z nich to strażnicy, resztę stanowią pracownicy administracyjni.

W ubiegłym roku, jak wynika z raportu, strażnicy miejscy interweniowali 13 tysięcy razy, 4 tysiące z tych interwencji, to te zgłoszone przez mieszkańców Bełchatowa. Przekładając tę statystkę na codzienne działanie jednostki, to około 37 interwencji dziennie.

W tej chwili utrzymanie Straży Miejskiej kosztuje samorząd miasta 2 miliony 400 tysięcy złotych. Zdaniem radnego Koalicji Obywatelskiej Marcina Rzepeckiego to dużo, a koszt utrzymania jednostki można byłoby spożytkować zasilając chociażby policję.

- Stawiam postulat o rozpoczęciu merytorycznej dyskusji o likwidacji Straży Miejskiej, nie schodząc ze standardów bezpieczeństwa w mieście. Mało tego liczę, że możemy je poprawić. Pieniądze, które nie będą wydatkowane na Straż mogą być bowiem w sporej części przekazane policji, która z tych środków mogłaby pokryć zatrudnienie dodatkowych dzielnicowych, stworzenie dodatkowych posterunków policji czy zabezpieczyć większą kwotę na patrole ponadnormatywne. Tych możliwości jest sporo. Pamiętajmy też o tym, że obecni strażnicy mogą zostać wcieleni w szeregi policji, co dla nich zdecydowanie wiąże się ze wzmocnieniem ich pozycji zawodowej – mówił podczas sesji Marcin Rzepecki, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny podkreśla, że likwidacja jest pomysłem, z którym zmierzyło się wiele polskich samorządów. Przytoczył dane, z których wynika, że jeszcze kilka lat temu ilość miast, które posiadały te jednostkę sięgała sześciuset, w tej chwili plasuje się ona poniżej czterystu osiemdziesięciu. Marcin Rzepecki w swoim wystąpieniu na sesji Rady Miejskiej podkreślił, że jeśli radni nie wykażą zainteresowania tematem być może trzeba będzie się zwrócić do bełchatowian, którzy w referendum określiliby swoją wolę.

Co o pomyśle myśli komendant Straży Miejskiej? Piotr Barasiński nie ma wątpliwości, że pomysł likwidacji jest projektem politycznym, cały komentarz w poniższym materiale video.

 

komentarze (127)
Dodaj komentarz

Straż miejska jest organizacją, która za pieniądze podatników zajmuje się realizacją interesów władzy, czyli tych "demokratycznych wybrańców" z mandatem podatnika (wyborcy). Czy to nie jest schizofreniczna paranoja? Płatnik akceptuje prywatny aparat terroru skierowany przeciwko temu płatnikowi pod fałszywym pozorem "utrzymania porządku" - toż to mentalność niewolnika... Ma Pan całkowitą rację Panie Radny Rzepecki. Prosta logika i doświadczenia (światowe) zdrowej władzy samorządowej na szczeblu lokalnym i każdym innym nakazuje nadzór centralny nad służbami (MSW). Wszędzie tam gdzie nie jest przestrzegana ta reguła rodzi się mechanizm mafijny. Straż Miejska z kompetencjami policji to dawanie ogromnej władzy urzędnikom lokalnym, to samorząd policyjny. Sprawozdanie Komendanta pokazuje mizerotę tej rzekomo niezbędnej służby i jest porażające, bo statystycznie jedna interwencja (czynność) kosztuje 180 zł i to kilkakrotnie drożej niż w służbach MSW na poziomie lokalnym (podstawowym). Reasumując: ta radosna „twórczość” samorządowa w Bełchatowie ma swój kres w postaci końca MATKI ŻYWICIELKI Bełchatowa - najdalej 10 lat. Decyzja zapadła…

MATKA ŻYWICIELKA już obecne jest w fazie początkowej wygaszania.

To teraz jak się skrytykuje jakiegoś nieudacznika, to jest to mowa nienawiści? To każdy menel może powiedzieć, że jak każą mu iść do pracy, to ograniczają jego wolność i jest to mowa nienawiści. Miałem okazję rozmawiać z Barasińskim i niczego się nie dowiedziałem. Jako komendant o sprawach jednostki to ani be ani me. Żal słuchać i patrzeć. Jemu żal dobrej posadki.

wyborcy się napocili w drugiej turze a i tak dwójka kandydatów na z góry założonych stołkach, gratuluje wam wyborcy

Pierwszy raz w historii lokalne media nie napisały nic o wyborach do władz PGE GiEK SA. Jest wniosek o ich UNIEWAŻNIENIE, a media nabrały wody w usta. Ciekawe dlaczego? Patrz: https://www.facebook.com/rybakpge

bo nikogo nie obchodzi jakiś wędkarz amator

Radna Selerowicz ośmieszona na Sesji przez brak umiejętności zadawania pytań. Tak kieruje Radny niedowartościowany Gryczka. Radny Gryczka jak zaczyna tak kończy, zawsze przegrywa. Plan uległ w gruzach. Brawo Pani Prezydent.

Rzepecki. straz miejska w Belchatowie jest potrzebna i to bardzo jako pomoc dla dzialan policji.tylko zeby ta SM zaczela zajmowac sie tym do czego zostala stworzona a nie bzdurami i tu nalezaloby sie przyjrzec i cos zmienic

Ta w czerwonej bluzie to coś wie na czym polega być Radną, czy tylko a braniu kasy i obmawiania innych.

Halo Styaż miejska ? Chciałem zgłosić picie alkoholu w miejscu publicznym ! xD

Straż miejska powinna być bardziej widoczna w naszym mieście i działać stanowczo a nie tylko posiedzieć w samochodzie

Zlikwidować to nierobstwo zobaczymy gdzie robotę dostaną żywią się ludźmi jak stronka ziemniakiem

Zlikwidować tych nierobów bo niczego nie potrafią załatwić, a komendanta należy odwołać natychmiast wyjątkowy niekompetentny nieudacznik. Nie wiem skąd te statystyki bo co ich się zawoła to nic nie potrafią załatwić. Służą jedynie do noszenia sztandarów i wieńcy na uroczystościach.

Przypuszczam, że pozytywne "załatwienie sprawy" polega na jedynym słusznym załatwieniu jej, czyli zgodnym z twoją wolą i widzimisię. To tak niestety nie działa chłopaczku. A rzepecki? Kim on jest? Pitoli, żeby pitolić. Ot tak, dla zasady. Niech ta rada zajmie się wreszcie sprawami ważnymi dla Bełchatowian. Oprócz kopalni i elektrowni nie ma w pobliżu żadnego większego zakładu pracy, który zahamowałby opuszczanie miasta przez młodych ludzi. Dlaczego z tym nic nie robią? Otóż dlatego że sami poustawiali swoje rodziny i siebie, a mieszkańców tak naprawdę mają gdzieś.

Rzepecki chce zaistnieć, straż miejską zlikwidować a ludzi zatrudniłby we własnej firmie za najniższą krajową.

Gryczka atakuje na ślepo. Tragiczny facet w krawacie z bazaru.

Zlikwidować tą straż i tyle. Bardzo dobry pomysł Panie radny

Ostrzegamy, uwaga spółki WODKAN i PGM na pajęczyne GRYCZKI .

Jeszcze moze policje zlikwidowac i wieczorem strach bedzie wyjsc na miasto.bron nas boze przed takim radnymi

a co, teraz nie jest strach? nawlekli tych ukraińców , ormianinów czy kogo tam jeszcze i się panoszą w naszym bełchatowie, terroryzują normalnych obywateli tego miasta. bo on pracuje u nas? a kto go qrwa tutaj chce??

Straż miejska była jest i powinna być a jeżeli ktoś nie ma pomysłu na Bełchatów to czepia się straży. Może by powiedział kiedy otwarcie galerii bawelnianka.

A ile pieniędzy stracilismy dzięki budowie Bawełnianki? Ekipa Chrzanowskiego zna odpowiedź, chyba, że oni jak eks wójt gminy Bełchatów.

To jest prywatny kapitał a nie miejski drogi niedoinformowany Looser

niedoinformowany to ty jesteś MCZ, niewielkie co prawda , ale miasto ma "utopione" udziały w Bawełniance.

Wstawaj kulson

Podpisuję się dwoma rękoma za pomysłem likwidującym straż miejską

Jaka jest średnia waga jednego strażnika ?

zlikwidować, niech nastanie anarchia !

Likwidacja, likwidacja !

Nareszcie. Ktoś nie boi się głośno powiedzieć o problemie i dać rozwiązanie. Bezpieczeństwo bardzo ważne. Jednak straż to zwykli pracownicy-urzędnicy. Żaden du... Nie nadstawi bo nie musi. Co do przejścia do policji... Hehe. Większość że swą kondycja nie dała by rady!

Rzepecki powiedział to co ludzie myślą w Bełchatowie

mów za siebie a innym zostaw prawo wyboru

Ten w czarnym mundurze (kolejarz jakiś) bredzi. to gadanie jest takie samo jak ich działanie. Kompromitacja panie Barasiński. Likwidaja straży ( nie zadna reorganizacja) jest zasadna i konieczna. Nie lubie SLDowców ale w tym temacie mają rację, a wystąpienie Barasińskiego ( skandaliczne) to potwierdza

Racja. Potrzeba odświeżenia. Komendancik się zasiedzial. A każdy starszy strażnik niech idzie na dyzurke. Dajcie szansę młodym

Zlikwidować to dziadostwo w cholerę!!! Nikomu to nie jest potrzebne a ile pieniędzy na utrzymanie tego dziadostwa idzie lepiej stworzyć miejsca pracy bo zdechnąć z głodu idzie wszyscy stad uciekli do większych miast i zagranicę!!!

Zacznij sobie robić parking, skompletuj ekipę, załóż firmę i dalej... do roboty!

Dość marazmu - jesteś zwykłą pałą do jszczania i masz czelność tu dyskutować?

Prawda jest taka, że Pan Piotr powinien wiedzieć kiedy że sceny zejść. Jechać do Szczerców i kwiatki podlewać, lub tam do straży. Czas Pana Piotra minął. Dajcie szansę młodym, a doświadczonym strażnikom. Cała opinia jest negatywna przez zacofanie Pana Piotra. Czas na zmiany. Pozdrawiam

Młody, a doswiadczonym? Przecież to oksymoron. Gdzie niby młody strażnik nabył to swoje "doświadczenie"? :-)

Jeśli jeździ na interwencje działa w mieście, to znaczy że zna tą robote od podszewski, a Pan Piotr nigdy nie działał w terenie także mysle, że właśnie ci młodzi, którzy pracują jakieś 10 lat bardziej znają się na tej robocie niż Pan Piotr.

Straż miejska powinna być jestem za tym by pomagali i działali dalej. A pan Rzepecki niech się sam usunie bo żaden z niego radny. . Nic nie robi ,kasę bierze za nic a i gębe ma niewyparzona. Najlepiej niech siedzi w domu i niech tutaj Polakami nie rządzi.

Zostają inne nacje

Uważam że SM jest naprawdę pomocna i myślę że potwierdzi to każdy mieszkaniec mojego bloku. Czasem kilka razy w ciągu nocy przyjeżdżają rozprawiać się z pijanymi siedzacymi w klatce, czasem aż strach wyjść z własnego mieszkania . Jeszcze mi się nie zdążyło żeby nie przyjechali jak dzwoniłam a policja hmmm nigdy nie ma wolnego patrolu.

Pan Rzepecki ma przyjaciół w straży miejskiej? Zastanawiam się, czy on w ogóle ma przyjaciół, bo jak traktuje ich tak, jak tych ze straży to ktoś kto się z nim przyjaźni ma coś z głową.

Barasiński co Ty bredzisz jaki język nienawiści? po co wy jesteście potrzebni? Policja jest od pilnowania porządku a wy jesteście bezużyteczni i niepotrzebni. Niech Was przeniosą do policji i niech w końcu zlikwidują tą śmieszną straż miejską bo szkoda na Was pieniędzy nieroby. Wozicie tylko swoje **** w autach ale nic nie robicie.

Chłopcze wyluzuj, bo ci żyłka pęknie :-)))

W mieście Smerfetka rządzi. Gargamel zastępca. W gminie Koce i poduszki. Gdzie tu dobrze będzie. Chcieliście zmian, to macie.

Jestem strażnikiem. Mieszkańcem Bełchatowa. Ale pracuję w Łodzi. Wypowiem się w obronie moich kolegów po fachu. 1. Niech Pan Rzepecki spojrzy w oczy 50cio czy 60 letniemu strażnikowi, który zaraz dobiega emerytury, żeby przeszedł do policji. Policjant w tym wieku radośnie pobiera emeryturę. A strażnik pracuje. Może nie na ulicy, ale przy profilaktyce, jest dużurnym, animal patrolem etc. Na marginsesie - straż jest mniejszym obciążeniem dla budżetu państwa z uwagi na emerytury i niższe pensje. KAŻDY policjant zarabia więcej od strażnika zwłaszcza po ostatnich podwyżkach rzędu 1100 zł. Kropka. 2. Nie da się uchwałą rady miasta czy innym porozumieniem z komendantem powiatowym policji (o czym Pan jako Radny oraz Prawnik powinien wiedzieć i wie na pewno) przenieść strażników do policji. Policja podlega mswia a straż pod samorząd. Rekrutacja do policji trwa około roku czasu i nie da się przenieść ich na dzielnicowych czy innych. Wg mnie takie twierdzenie to czysty populizm typu kukiz15 i niestety granie na emocjach wyborców. Nikt nie lubi służb opresyjnych dysponujących aparatem przymusu. Oczywiście rozumiem, że Pan radny obiecał likwidację swoim wyborcom i chce Pan się uczciwie przed nimi rozliczyć i rozumiem Pana Radnego. 3. Twierdzenia, że "likwidujmy straż i dajmy pieniądze policji będzie lepiej" nie kupuję. Dlaczego? Nic nie ujmując policjantom - oni nie będą robić tego co straż bo mają ogrom swojej roboty - interwencje domowe, przykazy od mswia na ilość mandatów itp. Raczej nie pojadą do zwierzęcia, spalania odpadów, złego parkowania (ooo przepraszam pojadą - raz na przytorze pojechali to ile było tych mandatów - 60od razu? - oparło się nawet o sesję Rady- odnośnik na dd powinien być do tej akcji). Jeśli pojadę na bezdomnego, którego osadzić trzeba w izbie to patrol spędzie na tej akcji minimum 2- 3 godziny i nie ma ich tam gdzie być powinni. Od tych małych interwencji, niepopularnych, czasami wręcz wrogich ale utrudniających życie innym ludziom jest właśnie SM. 4. Myślicie Państwo, że pół miniona pójdzie na patrole policji... Nie pójdzie bo nie ma chętnych do pracy w policji. Pieniądze pójdą albo w radiowozy nowe, albo w nowe zaplecze socjalne. Koszula bliższa ciału... 5. Zgadzam się ,że straż ma mniejsze kompetencje, ale trwaja rozmowy w mswia na temat ich zwiększenia...

a ja powiem tak, na codzień mam styczność ze strażnikami miejskim rze okoo 10 godzin na dobę i najbardziej złośliwy, upierdliwi, denerwujący, niemoralni i nieludzcy są po 1. wszyscy ci właśnie po 50 i 60 co to emerytury mają tuż tuż- takich bo bym zajechał na śmierć niech do 90 albo nawet do 100 w każdym razie do dnia śmierci niech pracują ryjąc nosem po ziemi i jeszcze niech mają 24 godzinne patrole,, a po 2. w te młokosy 20-30 letni to niech dostana taki wpierdol, żeby mi się co najmniej okupacja podczas II wojny światowej przyśniła. Amen

cóż za słownictwo.... To się nazywa właśnie język nienawiści.... a Pan alchemik pewnie taki odważny że siedzi w internetach i hejtuje. ZAWÓD HEJTER

Ale pogardliwy komentarz... Nie ma to jak zaniżyć do dna dyskusję publiczną

Gryczka poznali się na tobie w Belchatowie poznają się i W KURNOSIE. Danusia wracaj.

Koalicjanci Czechowska-Matyśkiewicz siebie warci. Ta miga się i prawdy nie ima a ten w swoim stylu chanowato

Słyszałem na własne uszy jak podczas interwencji na ulicy podpitego chłopaka wpychali siłą do auta a słownie mieszali go z błotem a naprawdę nic nie robili złego poza głośnym zachowaniem typu śmiech i głośna rozmowa najagresywniejszy był ten funkcjonariusz z niebieską kartą.

Jak wpychają do radiowozu, to się widzi na własne oczy, a nie słyszy na własne uszy. Skoro słyszałeś tylko, to nie masz pełnego obrazu sytuacji. A w ogóle, to dlaczego nie zglosiłeś niewłaściwego zachowania, tylko uzewnętrzniasz się anonimowo.

Zgłosiłem do komendanta ale przyjął tylko do wiadomości a chamskie teksty to się raczej uchem słyszy a nie okiem panie strażniku i nie broń ich bo nic ze sobą nie reprezentują.

Jest jeszcze prokuratura. Zgłoś koniecznie :-)). Na pewno zbada sprawę. A swoje denne komentarze zachowaj dla siebie. ty pewnie reprezentujesz więcej od strażników. Pewnikiem jakieś technikum gastronomiczne dla dorosłych z egzaminem końcowym na 2+, bo bardziej rozgarnięty człowiek oszczedziłby sobie debilnych komentarzy.

Aleś błysnął inteligencją!!! "Słyszałem na własne uszy jak podczas interwencji na ulicy podpitego chłopaka wpychali siłą do auta". Tak sam napisałeś, więc o co ci chodzi obszczymurku? To widziałeś, czy słyszałeś? Bystrzaaaaacha z ciebie :-) Do szkoły uciekaj troszkę złapać wykształcenia i ogłady, bo na razie to możesz popielniczki wytrząsać :-))

Nie będę się odnosił do spraw likwidacji straży bo nie mam zdania. Nie ukrywam, że nie jestem wyborcą KO ani Pana Rzepeckiego. Dlatego nie mogę się powstrzymać aby nie wypowiedzieć się na temat dzisiejszej sesji. Ciekawe jest, że Pan radny użył dwukrotnie słów, że nie jest to atak personalny. Nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się, że skoro ktoś dwukrotnie mówi, że nie jest to "nic osobistego" to to na pewno jest "coś osobistego". Druga sprawa. Pan radny na sesji mówił, że ma w straży przyjaciół. No to chyba Pan ich stracił po dzisiejszej sesji. Panowie strażnicy, skoro macie takich przyjaciół jak osoba Pana radnego, która chce Was pozbawić pracy to radziłbym uważniej dobierać sobie przyjaciół. Dalej chcę powiedzieć, że jak macie takich przyjaciół to wolę nie myśleć jakich macie wrogów. Współczuje. Ten komentarz to nie jest mowa nienawiściemoji Pozdrawiam czytających.

jak nie masz zdania to po uja pana się dzyndzlu wypowiadasz, głos maja tylko ci którzy mają zadanie, zrozumiano myslio chust wie co tam. ????

I tu se baran trudne słowo wybrał!

Czy nie umiesz się wypowiedzieć bez pogardy i agresji Antek? Wystawiasz świadectwo swojego prostactwa takim komentarzem. Nie zgadzasz sie to daj argumenty rzeczowe. Niestety pod każdym artykułem na tym portalu wylewa się fala pomyj i zniewag pod adresem każdego kto ma inne zdanie. Ludzie trochę ogłady. Przeczytaj sobie 1984 Orwella to sie przekonasz kto to jest myslochust wie co tam.

język nienawiści.. hmmm. Panie komendancie Barasiński, a jak nazwać to jakie puszcza pan teksty w pracy w stosunku do swoich podwładnych, a także do pracowników 3 wydziałów UM , którzy pracują w tym samym budynku co i Wy Strażnicy Miejscy, a jakiego używa Pan języka w stosunku np do osób przychodzących odrabiać karę.... Jak Pan nazwie tą swoją mowę, bo ja określę ją trzema słowami: mobbing, poniżanie i nienawiść. Tak, tak, mięsa pan w piątek nie jada , bo religia Panu tego zabrania, ale wydzierać się na innych i robić głupawe docinki i uwagi to już religia panu tego nie zabrania???? Co??? Powiem wprost. Dopóki Pan będzie komendantem Straży Miejskiej w Bełchatowie to obydwiema rękami i nawet nogami podpisuję się po likwidacją waszej formacji i przekazania waszych uprawnień i kompetencji policji a nawet wojsku.

Widzę, że 41 osób słyszało rzeczone zdarzenia. Przecież w budynku straży nawet połowa nie pracuje. Śmieszne to

Ciekawe rzeczy piszesz...

a co chcesz się dowiedzieć więcej jeszcze bardziej pikantniejszych rzeczy na temat SM. Dysponuje faktami a nie plotami. jak chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam do kontaktu ze mną.

Czyżby jakiś niespełniony, zawiedziony i rozżalony były strażak się wypowiadał? Haha... Śmierdzi mi tu czarnuszkiem

Dawaj te fakty skoro je posiadasz. Czemu boisz się je tu przedstawić?? Chyba że chcesz pościemniać troszkę emojiemojiemoji hahah. Wielu takich było i się zesr........ emoji

Daj jakiś namiar. Chętnie posłucham tych faktów.

Strażnicy miejscy powinni być bardziej kompetentni podczas interwencji zachowują się jak rozdęty balon tylko jakby niektórym zajrzał głębiej w papiert to charakterki też pozostawiający wiele do życzenia.

Do likwidacji. Interwencję.. hmmmm ..jak to brzmi poważnie... mandat dla starczej pani bo nie ma kundelka na smyczy jak biega po łakach... czy ktoś widział żeby strażnicy zapinali pasy w autach jak jeżdżą.... brak słów... Panie Marcinie dobry ruch...

ODDAJCIE KORYTO RADNEMU GRYCZCE wiecznie przegranemu. To Prezydentowa się poznała na nim. ha, ha

Gryczka atakuję Panią Prezydent, wstyd jako Radny, facet, gościu bez ogłady. Fatalny gość, wstyd.

Kto ma się wstydzić? Z tych dwojga osób to p. Prezydentowa musi się wstydzić. Ona wzięła tego którego większość nie chciała o odsuneła tych którzy wyciągnęli do niej rękę i tych którzy ją poparli.

Co oni piją na 13 zdjęciu? Kał?? Komendant ma gadke Lgbt...

A no i wychodzi 7100 brutto na głowę szanownych panów sm

Nadajesz sie chlopie do kadr nie ma co. Zastanow się i pomysl ze nie wystarczy podzielic budzetu sm przez 12 i przez 27 ludzi...

37 interwencji dziennie , boże kto te fakty powymyslal.

Jasne. Jak się dzwoni na straż miejską prosząc o interwencję to przez telefon udzielają porad. Ogólnie Pan Rzepecki ma rację. Straż Miejska jest zupełnie nie potrzebna.

i po co były te wybory.Wszyscy kandydaci na stanowiskach

Zrobić referendum i się zobaczy

co On tam ma na tych pagonach ? Podpułkownika ?.To pewnie i emerytura będzie wojskowa?

ja tam do strażników nic nie mam jak piłem to mi tylko pouczenie dali dobre chłopy a POlicjanty to mi mi mandat dali nawet jak nie piłem

Pani prezydent Czechowska w programie wyborczym na pierwszą kadencję miała likwidację straży miejskiej po wygranych wyborach szybko o tym zapomniała pamiętam to bardzo dokładnie lecz brakuje mi dowodu w postaci ulotki wyborczej

Pan Komendant bezpośrednio nawet nie odpowiedział na jedyne zadane mu pytanie tak był mocno obruszony "mową nienawiści" Pana Rzepeckiego. Brak sensu i argumentów w jego wypowiedzi wskazuje na to, że sam nie widzi jasnych powodów, dla których instytucja straży miejskiej nie miała by zostać ZLIKWIDOWANA, a jej pracownicy poddani weryfikacji, szkoleniu i wcieleniu do policji.

Moim zdaniem nie jest do decyzja polityczna. Zdecydowanie nie popieram działań i polityki Koalicji Obywatelskiej. W wielu sprawach zdecydowanie bliżej mi do PIS-u. Pomysł zlikwidowania straży miejskiej uważam jednak za bardzo dobry - to czysta oszczędność dla miasta. Bez urazy, ale niczego tą decyzją nie stracimy. Z całą sympatią do miłego p. komendanta, ta formacja jest całkowicie zbędna.

Zgadzam się w zupełności. Nie można do wszystkiego mieszać polityki. Tutaj pan Rzepecki ma rację. Również nie jestem jego zwolenniczką i nie rozumiem dlaczego wspiera bardzo złe zagrania pana Broniarza i cały protest nauczycieli, którzy w dużej mierze są przez niego również oszukiwani. Ten protest jest po prostu zły. Jednak pomysł zlikwidowania straży miejskiej w moim przekonaniu jest dobrym pomysłem.

Komentarz trochę nie na temat, gdyż artykuł nie jest o strajku nauczycieli. Ja samego strajku ocenić nie potrafię. Faktycznie nauczyciele dużo nie zarabiają. Wiemy jednak wszyscy, że większość z nich pracuje niewiele. I niestety niewiele potrafi. To sprawa bardzo osobista każdego z tych ludzi - co potrafią i co chcą dzieciom przekazać. Niestety poziom nauczycieli w wielu przypadkach jest bardzo niski - jednak tak samo jak ich wypłaty. Oczywiście wydaje mi się rozsądny pomysł niektórych landów niemieckich, gdzie nauczyciele są w szkole 40 godzin tygodniowo i tam, w miejscu pracy sprawdzają klasówki, przygotowują się na kolejny dzień, oceniają uczniów. To bardzo uczciwe podejście do tego zawodu. Pomijam fakt wolnego i wakacji - sprawa ciężka w każdym kraju. Sam strajk jak najbardziej polityczny. Pan Broniarz przez 8 lat rządów PO jakoś o nauczycielach nie myślał...

Wydaję mi się, że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Bo po pierwsze to Ci ludzie Cię wykształcili i dali Ci szansę, że dziś zarabiasz więcej od nich. Po drugie odbijasz piłeczkę mówiąc "Pomijam fakt wolnego i wakacji" zwróć uwagę, że ty możesz położyć przez 12-mcy podanie o urlop i go dostajesz. Nauczyciel nie może wziąć urlopu w trakcie roku szkolnego. Urlopujesz w tedy kiedy jest najdrożej i przy dzisiejszych przepisach tam nie ma 2-mcy wolnego. Tu nie chodzi o hajsy, a o godność! Większość z was nienawidzi nauczycieli, bo mówiąc lekko "cisneli" was. Nierzadko wasi rodzice nie radzili sobie z 2 czy 3 dzieci - Ci nie rzadko mają po 30 pod swoimi skrzydłami. Wiesz dlaczego ludzie dostaną 500 zł przed wyborami a emeryci 13 pensję a nauczyciele ani grosza? Bo nauczyciele nie głosują na PiS więc po co? A ty dostaniesz te pincet bo "dają" i będziesz zadowolony. 500 w kieszeni. Ale spróbuj swój mózg oczyści z Prawych i Sprawiedliwych prawideł i przestań szufladkować grupy społeczne. Dostali $ lekarz, armia, policja. To dlaczego tego samego mają nie zrobić nauczyciele. Co więcej wiesz jaka jest struktóra podwyzek w polskie armii? Najwięcej dostali Ci z najniższym stopniem. Wiesz dlaczego - bo oficerowie, pod oficerowie, czy oficerowie starsi myślą i konstatują rzeczywistoć i nie głosują na PiS. No aC i okropni nauczyciele zaraz nie będą pracować w szkoła bo to po prostu nie wypada. Zresztą jeśli chcesz się sprawdzić nie musisz dziecka wysyłać do szkoły tylko sam spróbuj dziecko wyedukować - wymiękniesz!! Nie dasz rady bo jesteś za słaby. I wiedz jedno to nauczyciel poświęci twoim dzieciom więcej czasu i uwagi niż ty. To on nierzadko wie więcej o problemach twoich dzieci niż ty. Wydaje mi się, że Broniarza nie znosisz za to nauczycielską Solidarność chołubisz... wiedz jedno, że masowo nauczyciele wypisują się z Solidarności do ZNP i Ci o Prawych i Sprawiedliwych poglądach też! Uważasz, że Piotr Duda jest apolityczny? I działa ewidentnie na zlecenie polityczne! Otwórzcie ludzie głowy... i nie piszę tego jako KO czy PiS. Tylko jako 21 letni młody człowiek, który jest wami PiSiorami i PeOwcami przerażony!

Kolego (mam 24 lata, więc pozwoliłem sobie tak napisać), nie napisałam nigdzie, że nie znoszę pana Broniarza. Nie napisałem również ani jednego słowa o panu Dudzie i Solidarności. Jeśli chodzi o wakacje nauczycieli - wyraziłam jedynie swoją opinię i uważam, że gdyby pracowali 40 godzin w tygodniu w szkole zdążyliby ze wszystkimi obowiązkami. Wtedy też zrozumienie strajku byłoby łatwiejsze, a sam strajk bardziej zasadny, gdyż, jak wspomniałam faktycznie nie zarabiają kokosów (na jednym etacie - czasem pracują na 2 -2,5 i wtedy to są naprawdę bardzo dobre pieniądze). Podejrzewam, że Ty dzieci jeszcze nie masz, ale większość ludzi ma. I tez muszą jeździć na wakacje w lipcu - sierpniu. Tak samo jak nauczyciele. Tylko, że wtedy wykorzystują swój urlop (całość to 26 dni). Twój argument bardzo nietrafiony. Nie wiem skąd masz informację, że dostanę 500zł. Nie dostanę - nie mam dzieci. Wiesz jakie były podwyżki i masz rację w kwestii tego, kto dostał najwięcej. Dlatego domyślam się, że wiesz również jak dziś wyglądają zarobki na poszczególnych szczeblach... To jawne informacje. Chyba rozumiesz już skąd największe zarobki dla najmniej zarabiających. Żaden nauczyciel nie poświęci z moim dzieckiem więcej czasu niż ja sama. Moja mama ma 4 dzieci - i mimo, że pracuje całe życie, to zawsze miała dla nas ogrom czasu. Więcej niż ktokolwiek inny. Nie wiem czy jest na miejscu ocenianie kogokolwiek, zwłaszcza jeśli się go nie zna. Może dam radę, może nie. Skąd już osąd, że jestem za słaba? Pan Duda jest oczywiście politykiem, nie mam najmniejszych wątpliwości. Nie rozumiem zatem zarzutów w moim kierunku. Reasumując, wciąż mi się wydaję, że strajk nauczycieli pod wodzą p. Broniarza nie jest dobrym pomysłem. Strajk pewnie kiedyś będzie potrzebny, ale uwzględniający realne problemy edukacji szkolnej. Dzisiaj to wielka gra. A cały system nauczania jest do zbudowania od nowa. Zupełnie. Tak samo jak i system wynagradzania nauczycieli. Choć też sprawdzania ich wiedzy - wiem, że to też problem poziomu naszych uczelni wyższych. Niestety jest on dość niski. Z doświadczenia mogę napisać o wydziałach prawniczych na polskich uczelniach, jednak wielu z moich kolegów na innych uczelniach widzi podobny problem. Przestaliśmy od siebie jako od społeczeństwa wymagać. Zniesmaczony - to widać także po językowym poziomie twojego wpisu. Niestety poziom naszego ojczystego języka, ortografii i fleksji do najwyższych nie należy. Co godne zauważenia, mówimy coraz lepiej w językach obcych i bardziej o nie dbamy. Pozdrawiam Cię serdecznie Zniesmaczony. I już taki więcej nie bądź.

Raz piszesz jako on, raz jako ona, raz nie masz dzieci, innym razem masz. Co innego wychowywać własną czwórkę dzieci, a co innego starać się ogarnąć i nauczyć, poświęcając jak najwięcej czasu jednostce, mając w klasie dwadzieścioro kilkoro dzieci o różnym stopniu zaawansowania w nauce, o różnym stopniu szybkości zrozumienia zadania, i starać się zrobić to wszystko w 45 minut. Nie chce mi się dalej rozwijać tego tematu, urlopy, wakacje, wycieczki, zielone szkoły, ile mają za to płacone nauczyciele a jaka jest skala ich obowiązków w stosunku do podopiecznych. Praca w domu po lekcjach, a nie są to nadgodziny... . A jeśli ktoś się odważy i zrobi nauczycielom 40- godzinny tydzień pracy, myślisz, że przestraszą się tego nauczyciele? Nie! Będą pracować jak wszyscy od 7,8 do 15, 16, zamykać klasę i wychodzić do domu, do swoich rodzin. I uwierz mi , nikt z nich nie zostanie po godzinach, żeby zrobić zebranie, wywiadówkę, dyskotekę, no chyba, że będą mieli za to zapłacone. Mógłbym jeszcze pisać i pisać, ale do was i tak nic nie dotrze, znaleźliście sobie wroga dzięki wiadomej partii i plujecie jadem nie znając zupełnie tematu. Ważniejsze dla was jest ile otrzymacie od rządu za nic, niż to, że nauczycielom się tez po prostu należy (pani Szydło), nie za nic, ale za ich pracę... A pani minister odpowiedzialna za ten cały burdel zostawia wszystko w tragicznym stanie i startuje w wyborach do europarlamentu... ucieka po prostu z kraju!

smarkaczy nie wypowiadaj sie w tematach dla dorosłych gówno wiesz szczylu a sie mądrzysz takie brednie POwypisywałeś że szok!

podaj swój wiek, co się będziesz szczypał

zawsze wiedziałem ze wsrod nauczycieli 95% to POmylency kodziarze POsrani antypolacy najwiecej was w sp1 i bronku sami POwalency nie zasługujecie nawet na złotowke podwyzki kodziarze znam 2 nauczycieli pracujecie 80 godzin w miesiacu pensyjka 3 tysie ani złotówki wiecej!

Co trzeba mieć w głowie, żeby widzieć dookoła tylko antypolaków, antypolskość, antypolonizm. Nawet mając w niej siano lepiej można oceniać rzeczywistość.

Masz rację, komentarz nie na temat!

Faktycznie komentarz Mera nie na temat. Chociaż jak najbardziej mądre i racjonalne podejście do obu spraw.

Starz miejska nie robi nic .Czy widzial ktos patrol pieszy .Nie i nie zobaczy bo jeżdżą autami i nie widzą podstawowych rzeczy.Auta ktore parkują wszedzie gdzie sie da (chodniki,przy samych przejściach dla pieszych,przystanki autobusowe).Zadzwonilem ostatnio na straz bo auta stoja na zakazie i nie moglem wyjechac z posesji.Po 30 minutach dalej nikogo nie było.Zero reakcji wiec ja sie pytam po co ich dalej utrzymywac.Lepiej dac ta kase na policje .Darmozjady .Zamknac i zapomniec o pseudo straznikach.

A policji patrol pieszy widziałeś? Pewnie też nie, a jest ich więcej niż strażników. Z Narutowicza do Grocholic pieszo strażnicy mają biec na interwencję, jak jeden patrol jest na mieście? Trochę logiki gamoniu.

zadzwoń na Policję hahahaha nigdy nie przyjadą!!!

kiedys zgłaszałam do straży miejskiej porzucony i zdewastowany samochód zasiedlony przez bezdomnych na parkingu osiedlowym. Odesłali mnie na policję, policja odesłała mnie do nich. Samochód stał jeszcze ze dwa miesiące. Na szczęście już go nie ma

Ale wyjechałeś w końcu , czy dalej stoisz i na nich czekasz?

Po 50 minutach i tak nikt nie przyjechal a to nie jest dalejo z kosciuszki na mielczarskiego.Darmozjady

Zlikwidowac Straż I koniec!

hihihihi ale superowo nareszcie sie zajeli tymi darmozjadami popieram w 100% ten pomysł strazy miejskiej nie powinno jusz dawno byc w tym miescie pozdrawiam ciepla marzenka

On nie ma kasy to jest tylko pionek mało znaczący do gry ha ha

Średnio 37 interwencji dziennie to jest interwencja co 38 minut... A że nie zawsze jest aż tyle bo to średnia, to w niektóre dni musi być interwencja co 20-30 min -PRZEZ CAŁĄ DOBĘ!!! Straż miejska to wzór pracowitości

Szkoda że nie policzył ile czasu śpią w samochodzie na parkingach.

na parkingu w parku Nowaka Jeziorańskiego - chrapią aż przykro słuchać - precz z darmozjadami !!!!!

Dlaczego nie zrobisz im zdjęcia? Wszyscy mogliby sie przekonać jak jest. Nie zrobisz zdjecia bo wiesz ze to łgarstwo co napisałeś. Łatwo rzucic oszczerstwo na forum publicznym. Ale trudniej cos udowodnić.

Panie Rzepecki jest pan nie poważnym człowiekiem. Wyłonił się Pan z podziemi z pieniędzmi w kieszeni i myśli Pan że można wszystko. A może zlikwidować stanowiska radnych bo są nie potrzebne pierwszy Pan. Radny to chyba już z 8 źródło dochodu. Straż miejska jest potrzebna. Tyle lat była, wypłaty maja z naszych pieniędzy podatników Bełchatów nie kuleje więc ten komentarz jest zbędny stracił Pan w oczach 90 procent moeszkanoc. Ciągle coś nie pasuje.... Co za człowiek

On kasy nie ma to jest tylko pionek do gry

To sprawdz sobie jego zeznanie podatkowe, a nie pierdzielisz bez sensu.

Straż miejska powinna zostać, również dobrze można zlikwidować kilka etatów radnych

Juz dawno powinni zlikwidowac tych nierobow.Co 2 to wiekszy cwaniak powinien szlaban na parkingu podnosic a nie mundur nosic

Panie Radny który policjant zarabia tak dobrze jak strażnik miejski w Bełchatowie.

Każdy policjant zarabia więcej od strażników.

parę razy dzwoniłem na straż miejską i nigdy nie doczekałem na nich !!! zlikwidować natychmiast !!!

Tylko że do bezdomnych przyjeżdżają tylko oni, brudną robotę robią tylko oni... Moim zdaniem powinni zostać - Panowie co lubią iść na l4 maja za delikatne ręce i nie chcą pobrudzić się pijakiem/bezdomnym na klatce schodowej bloku emoji Nie słyszeliśmy w Bełchatowie o ich nadużyciach jak to jest w innych miastach (pobicia, mandaty za wszystko) Więc powinni zostać

kiedyś zgłosiłem, że na klatce śpi bezdomny, odór jak .... kilka razy go przeganiałem ale przyłaził ponownie, więc mówię zgłoszę ... Przyjechali, wchodzą po klatce, a ja czaje przy uchylonych drzwiach i co... słyszę jak jeden do drugiego " ty dobra chodź wracamy, jak coś to nikogo już nie było" I co, to jest ta niby straż?? wqrwiłem się, wszedłem na górę pociągłem z laczka i dopiero ten schludny Pan raczył opuścić to miejsce i więcej go już nie widziałememoji

Pieszy policjant i pieszy strażnik na patrolu w naszym mieście to jak Yeti, niby każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział

Rzepecki się robi na zbawcę Bełchatowa. Trzeba było zaryzykować i wystartować w wyborach. Łatwo jest być zawsze w opozycji i "przypieprzać" w innych, co? emoji Ech, tragedia ten człowiek.

Taka uwaga. Szedłem sobie dzisiaj przez Bełchatów i z ciekawości patrzyłem na samochody zapakowane na miejscach dla inwalidów. Część miała przeterminowane karty, część położone tak, że nic na nich nie było widać. W części kart nie było. Na szczęście przeważająca cześć miała karty ważne i wyłożone prawidłowo. Ale jak widać Bełchatów jest bogaty.

To zgłaszaj ich. Do takich akcji przyjeżdżają nawet w środku nocy, na dwa radiowozy. Prawda, pani z Budryka 10?

Kilka razy znajomy zgłosił. Przyjechali. Powiedzieli, że może karta się komuś zapodziala i pojechali. A to przecież na kierowcy pojazdu ciąży obowiązek. Wg straży miejskiej w Łodzi wystarczy, że karta jest tak położona, że nie można odczytać daty ważności i samochód na lawecie odjeżdża. Potem na parkingu strzeżonym można pokazać, że karta w aucie była i tylko się zsuneła. Wtedy ma się anulowane mandat. Ale za transport zapłacić trzeba.

Co? Poprawność polityczna jest juz tak głęboko zakorzeniona w naszych umysłach, że jakikolwiek sprzeciw bądź inne zdanie na dany temat=mowa nienawiści. Panie komendancie proszę wybronic się twardymi argumentami, że jesteście potrzebni miastu. Pozdrawiam

Tak jest BRAWO BRAWO BRAWO!! Zlikwidować w końcu tą "niby Straż Miejską". Oni są potrzebni jedynie zimą, kiedy nie można odpalić auta!!

dodaj komentarz
Czytaj także