Rejestracja i logowanie

Radni zszokowni wynikami audytu Gminy Bełchatów. Fałszowano dokumenty finansowe? Czy ktoś zgłosi sprawę do prokuratury? [FOTO][VIDEO]

Wydarzenia 25-03-2019 Autor: magjas
128

Powracamy do stanu finansów gminy Bełchatów – tak jak informowaliśmy już kilkakrotnie, kondycja samorządu jest dramatyczna. W miniony piątek gminni radni wysłuchali wniosków jakie wypłynęły z przeprowadzonego w urzędzie audytu. O kontroli i analizie finansów w latach 2014 - 2018 zdecydował wójt Konrad Koc. Obecnie rządzący w gminie chciał przeanalizowania przez niezależną jednostkę dokumentów finansowych. Jakie wnioski zaprezentowano po audycie?

Prezentacja wyników audytu zajęła ponad godzinę – jej główna konkluzja jest taka, że samorząd przesadził z wydatkami i wydawał więcej niż pozwalały na to jego zdolności finansowe. Skrót sytuacji gminy trafnie opisał obecny na ostatniej sesji audytor:

- Wydatki bieżące są zbyt duże w stosunku do bieżących dochodów. Ponadto gmina podejmując się istotnej działalności inwestycyjnej zaciągała zobowiązania, które w chwili obecnej trzeba spłacać – mówi Michał Schab z firmy ProPOLIS Consultnig, która przeprowadziła audyt i dodaje: - Nie ma nic złego we wzroście wydatków, jeśli idzie za tym wzrost dochodów, bo też gmina jest po to, żeby pieniądze wydawać, a nie po to, żeby je oszczędzać, tyle tylko, że... W gminie Bełchatów z dużym optymizmem podchodzono do działań inwestycyjnych finansowanych kredytami. Ponadto te kredyty zostały zaciągnięte w taki sposób, że ich największa część do spłaty przypada na lata 2019 – 2023 lub 2024, czyli mamy do czynienia ze zbiegiem dwóch okoliczności – zwiększonej ilość kredytów do spłaty plus obniżonej zdolności do spłaty spowodowanej wzrostem wydatków w 2018 roku.

 

Michał Schab podkreśla, że to właśnie ten miniony rok był najbardziej przełomowym. Z końcem 2018 roku ten przysłowiowy „domek z kart” się rozsypał, a samorząd stracił płynność finansową. W listopadzie ubiegłego roku urząd wójta objął Konrad Koc, który po dwóch miesiącach od przejęcia sterów w gminie zaczął publicznie ujawniać co dzieje się z gminnymi finansami.

- To co było przedstawione na sesji jest porażające. Porażające jest to, że myśmy przekroczyli Rubikon w poziomie zadłużenia – mówił Konrad Koc - Poprzedni radni i wójt wykorzystali już wszystkie instrumenty finansowe, które można wykorzystać. Mamy wzięte cztery kredyty, jedną pożyczkę i wypuszczone obligacje, których wykup powinien nastąpić w tym roku, to jest kwota około miliona złotych. Poprzednie władze pokazywały i radnym i instytucjom kontroli, że są środki na wykup tych obligacji bez narażania nas na przekroczenie krytycznych wskaźników. Nie ma tych pieniędzy na wykup. Nie ma ich realnie, a to są płatności wymagalne – zaznaczał wójt gminy Bełchatów.

Pytania o odpowiedzialność za zaistniałą sytuację padały na sesji, momentami dyskusja przybierała wyjątkowo burzliwą formę, padały też ostre stwierdzenia o: „fałszerstwie”, „oszustwach” i interwencji służb, które sprawę zbadać powinny, by znaleźć winnego. Gorąco było zwłaszcza na linii radnych poprzedniej kadencji i tych, którzy mandat objęli po ostatnich wyborach.

- Ja nie chcę używać stwierdzenia, że dokumenty były fałszowane, ja na to dowodów nie mam – mówił nam Konrad Koc.Widzę jednak, że przedłożone radnym pod koniec tamtej kadencji dokumenty finansowe i te, które ja zastałem wchodząc do urzędu w listopadzie, nie zgadzają się z realnymi możliwościami finansowymi.

 

Wśród niektórych radnych, którzy pełnili mandat w minionej kadencji nie brakowało słów oburzenia i zaskoczenia zaistniałą sytuacją. Kilkakrotnie podkreślali, że wyniki audytu są dla nich szokiem, ale na wyciąganie ostatecznych wniosków, a przede wszystkim na szafowanie wyrokami kto jest temu winien jest jeszcze zbyt wcześniej. Jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze, wyniki audytu były dostępne na chwilę przed sesją, po drugie, rada i gminni urzędnicy czekają na wyniki innej kontroli – nadzwyczajnej przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Jej wnioski mają być przedstawione z końcem marca.

- W czasie sesji powiedziane zostały bardzo mocne słowa jednocześnie obciążające osoby z poprzedniej kadencji. Ja biorę całkowicie odpowiedzialność za swoje decyzje, za swoje poczynania na bazie dokumentów jakie otrzymywałem i na jakich pracowaliśmy - mówi Jacek Ludwiczak, radny obecnej i byłej kadencji, w której pełnił też obowiązki przewodniczącego rady. - Dla mnie zastawiające jest czy RIO opiniując projekty uchwał dotyczące budżetów, wieloletniej prognozy finansowej, czy zmian wprowadzanych w tych dokumentach, myliła się, czy błędy zostały świadomie popełnione, więc tych pytań jest bardzo dużo. Uważam, że jeśli padają tak mocne słowa, to osoby, które posiadają taką wiedzę już na tym etapie powinny poczynić odpowiednie kroki, jeśli chodzi o ujawnienie tych informacji czy nawet zgłoszenie do odpowiednich służb.

 

Wątek o powiadomieniu prokuratury w związku ze stanem gminnych finansów pojawiał się w dyskusji dość często, ale odpowiedź na pytanie, kto ewentualnie miałby to uczynić była odbijana jak przysłowiowa piłeczka.

- Paradoksalnie to rani poprzedniej kadencji zostali wprowadzeni w błąd i stoję na stanowisku, że to radni powinni chcieć sprawdzić co się takiego zadziało, że ten błąd, nieprawidłowości, niektórzy mówią fałszerstwa nastąpiły. To jest kwestia do sprawdzenia, nie mnie to jest oceniać. Moje służby finansowe to pokazały, a odpowiednie służby czy rada powinna się tym zająć – odpowiedział Konrad Koc pytany o to czy złoży zawiadomienie do prokuratury.

Niezależnie od tego czy sprawa będzie przedmiotem działań prokuratury czy nie, pewne jest jedno – gminne finanse trzeba naprawić.

- Gmina ma obecnie do wyboru: albo realizować wydatki bieżące, czyli finansować mocno swoją bieżącą działalność, albo realizować inwestycje. Zakładam, że ideą rady jest realizować inwestycje, a jeśli chcemy je realizować, to musimy oszczędzać na tych bieżących wydatkach. To tak jak w budżecie domowym – liczb się nie oszuka, jeśli jemy za dużo - nie będzie nas stać na zakup np. dobrego samochodu, jeśli chcemy go kupić, to musimy tego przysłowiowego pasa zacisnąć - podkreśla Michał Schab z ProPOLIS Cunsulting.

 

Zdaniem Michała Schaba na działania naprawcze gmina Bełchatów powinna poświęcić bieżący i ewentualnie 2020 rok.

- Uważam, że jeżeli te działania będą wystarczająco głębokie, to będzie to wystarczające, by wyjść z tego impasu – mówi Schab, ale jednocześnie dodaje, że: - Uczulam na to, żeby poprzez oszczędności szukać działań, które stale obniżą koszty utrzymania gminy. Nie mam tutaj na myśli przykładowo zrezygnowania z remontu jakiegoś budynku, no bo to jedynie spowoduje, że ten remont będzie trzeba przeprowadzić, jeśli nie w przyszłym roku, to w następnym. Chodzi o trwałe obniżenie kosztów utrzymania i funkcjonowania bieżącego gminy.

Konrad Koc już od kilkunastu tygodni podkreślał, że pusta gminna kasa oznacza jedno – cięcia we wszystkich możliwych aspektach działalności samorządu – te najbardziej dotkliwe, to oczywiście brak dużych inwestycji. Wójt podkreślał, że będzie trzeba zrezygnować choćby z budowy wiejskich świetlic czy kosztochłonnych termomodernizacji budynków Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

 

 

komentarze (128)
Dodaj komentarz

A ten KOTAS to kto?

Przyboczny Polaka.

Rację mieli Ci którzy mówili że przekręt z drogą w Dobrzelowie ujawnioną przez p. Płomińskiego to wierzchołek góry lodowej. Ale ten wójt nie ma pojecia jak z tego wyjść.

Masz racje, do prokuratury nie chce zgłaszać, chociaż ciąży na nim taki obowiązek, niby kogoś zwolnił, ale od razu jeszcze więcej przyjął.

Jak to o co chodzi. Zamienił ładziakowych na swoich i do tego więcej im zapłacił.

a pani sekretasz to co robi na sesjach?? mało statystów na sali ^^ i dlaczego nie towarzyszy wiernie szefowi do konca narad... za malo placa czy sie nie oplaca siedziec w takich dlugach ? 

Brawo dla fotografa za złapanie zajebistych min wójta emoji

Ciekawe jak wójt ma zamiar pozyskać nowych inwestorów jak tak piękną laurkę maluje gminie? Wójt jest młodym człowiekiem i pewnie nie wie że karma wraca. Szkoda że paliwem do działania obecnej władzy są niskie pobudki. Myślałem że tylko kobiety tak mają. Może to kompleksy?

Audyt jak ten co peowcom zrobili pisowcy jak się na niczym jeszcze nie znali.

2014-2018 to chyba nie problem ustalić kogo wsadzić. No ale widocznie układ ma Ładziak i nie można go zawinąć. Ale mnie czy Ciebie za takie wykroczenia dożywocie dali

Poczekamy zobaczymy. Zastanawiające jest to dlaczego prezydentowa wywaliła go z rady nadzorczej PGM? Przecież o rodzinkę się dba.

Mam nadzieję, że w końcu wyjdzie skąd się wziął ten gigantyczny dług. Skoro w gminie się nic nie robiło oprócz imprez i promowania byłego wójta. A zapomniałem jedna marna droga w Dobrzelowie i chodnik, na którym można nogi połamać w Oleśniku. Panie Wójcie ludzie chcą wiedzieć na co trwonione były pieniądze mieszkańców.

Nie wiesz o czym piszesz widać ze masz marna wiedzę o byłym wójcie i o inwestycjach jakie były w gminie zmień doradcę bo cię okłamuje

Dobrze byłoby znać plan Pan Wójta dla gminy w obliczu złej sytuacji, w której są zatrudnione nowe osoby z wysokimi wynagrodzeniami i innymi niepotrzebnymi wydatkami, w tym audyt -17.000 PLN

Te nowo zatrudnione osoby, maja mniejsze pensję od poprzedników. Audyt był nie potrzebny? Co Ty za głupoty piszesz? Dzięki niemu prawda ujrzała światło dzienne. Dzięki audytowi ludzie fowiedzieli się jak zarządzana była gmina. Takie rzeczy są bardzo potrzebne.

Może podobnie jak świeżo namaszczony przez niego dyrektor szkoły w Kurnosie, również nie ma jeszcze wizji?

No przecież w gminie była pani skarbnik, była pani zastępca skarbnika, był cały wydział finansowy. Więc chyba można by rzec że byli tam specjaliści od finansów bo za to mieli płacone. Więc skąd ta absurdalna sytuacja? Ja jako zwykły laik tego nie rozumię. Bo skoro panie sobie nie radziły na tych stołkach to trzeba było je wymienić Pani Ładziak. Jak można doprowadzić do takiej sytuacji. Przecież to służby finansowe w każdej porządnej firmie są prawą ręką szefa i tak naprawdę decydują co można a co nie. Kompletnie nie pojmuję co tu się zadziało. I gdzie teraz są te panie skoro jest mowa o nowych służbach finansowych?

Dokładnie, dział finansowy nadal w pracy, nie widać żeby ktoś wyciągnął jakiekolwiek konsekwencje co do osób współwinnych całej sytuacji, osoby nie mające żadnej wiedzy o finansach zajmują wysokie stanowiska, chcecie podnosić opłaty dla mieszkańców a nie wyciągacie konsekwencji co do swoich pracowników, którzy generują same straty dla gminy....?? a propos kar, o których mowa na dzisiejszej sesji, za niedopełnienie obowiązków przez ludzi, którzy brali niemałą kase za to co robili, czytaj projekt super darmo komputery dla mieszkancow i świetliczek jak to pani skarnik mówila, gmina ma ponosić straty w wysokości okolo 200tyś z PUBLICZNYCH PIENIEDZY, naszych pieniedzy, podatników!!! gdzie tu oszczedność? pociagnąc do odpowiedzialności albo zabrac komutery w ramach rekompensaty hahahaha zero odpowiedzialnosci za urzad.... robią co chca....

Awantury pisiorskie jak w spółce Srebrna.

Proszę poinformować jednego z radnych żeby udał się do stylisty. Tania koszula połączona z tandeta marynarką rodem z Tuszyna dodaje pstrokatosci I wyróżnia tandeta niz elegancja.

Wygląda tez z w trakcie strzyżenia od fryzjera uciekł ...

No tak ? Pan Ludwiczak o niczym nie wiedział? Zaraz się okaże że jest na zwolnieniu .Czyli co depresja?

To poproszę informację od służb gminnych ile kosztował audyt i jakie powiązania ma z tą firmą obecny wójt?

Gdyby nie ten audyt, to byś nie wiedział jak pod względem finansowym stoją finanse gminy.

jutro sesja znowu cyrk

Olejku rety! Mina Wójta bezcenna. To teraz trzeba zgłosić doniesienie do prokuratury na RIO ? 

Mina wójta jest bezcenna ale proszę zwrócić uwagę jak się wychyla żeby go zauważono, bo niestety to Polak zajmowanym miejscem i posturą jest na pierwszym planie, oj żeby ten człowieczek nie został przygnieciony przez przewodniczącego bo aż strach pomyśleć...

Jacku B. powołujesz się na wpływy u posłów. zgarnie cię jeszcze CBA

O matko! Pan radny Ludwiczak też jest w szoku? To może psychologa albo co??

Ano... otoczył się Wójt Ładziak "fachurami".. od spółki zaczynając, po kadry, oświata, finanse... ludzi z pojęciem odsunął,, to i efekty właśnie widać,..

A na przyklsd jskiego to fachowca po poprzedniku odsunal??

A skarbniczkę na przykład.

Skoro taka fachura to dlaczego doradzila sprzedac szkole w Olesniku?

Były inne powody jej zwolnienia o których nie mówiło się głośno, na pewno nie chodziło o umiejętności w zakresie stanowiska pracy ...

Nie głosuje na PIS bo to istny cyrk co tu się wyprawia

Czyźby P. Kamila teź wydymał P.przewodniczący?

P.Kierownik to bardzo dobry pracownik.Poprostu jest człowiekiem który umie współpracować z kaźdym wójtem.

Chyba sama sobie ten komentarz walła buhaha

Tu o stołek chodzi i rodzinkę która jest zatrudniona w gminie a trochę ich jest zatrudnionych a nie ze jest dobrym pracownikiem

I to się nazywa współpraca ze lata za każdym wójtem o stołek chodzi a nie o lojalności

Śmiech na sali dobry pracownik a cóż ona takiego dobrego robi w tej gminie padłem ze śmiechu może będzie jeszcze okazja żeby się spotkać z ta panią

Nowy Wójt niedługo podzieli losy starego. Przewodniczący go wydyma tak samo jak wydymał Kamila. Już pokątnie się chwali, że jak Konrada posuną to niewiele się zmieni bo i tak On rządzi Gminą

Gdzie jest Ładziak???

Czytam wasze komentarze i oczom nie wierzę!!! Stara ekipa narobiła bałaganu (najgorszy rok 2018 - wzrost wydatków przed wyborami), a obrywa nowa! Widać, kogo prawda boli! Możecie sobie szczekać, ale ludzie nie są głupi i potrafią wyciągać wnioski z rzeczowej analizy. Koc będzie zły, bo zabiera, a to dlatego że poprzednik lekką ręką pożyczył i rozdawał.

trochę dziwny ten audyt, już w połowie roku będąc jeszcze kandydatem na wójta Koc powtarzał ciągle to samo. Teraz ściągnął " pomagiera" aby usprawiedliwić się wobec mieszkańców ,że w gminie nie będzie żadnych inwestycji. Po co ruszać głową jak można wszystkie swoje niepowodzenia w zarządzaniu gminą zwalić na poprzednika.

Oszczędności to będą na inwestycjach.Póki co nie na pensjach i etatach.Pan Lesiak to ma lusterko? Niech sie przejrzy w domu 2 razy.

Wymienić tych pracowników co to Ladziaka po plecach klepali i ta panią kierownik od szkolnictwa ta to dopiero wójta Ladziaka po plecach klepała i to samo teraz robi z obecnym wójtem panie koc przejrzyj pan na oczy !

Ta to dopiero się ślizga po tej gminie !

Brawo nareszcie jw

Najpierw z kępa chodziła nagabywała na Ladziaka później z ladziakiem a teraz z kocem to lojalny pracownik Boże widzisz i nie grzmisz

Ona nie ma honoru, dla swoich interesów sprzeda każdego. Jest arogancka i bez skrupułów załatwi każdego ( niejedną koleżankę i znajomych). Teraz biega jak piesek przy tym wójcie, myślę że doczeka się swojego, zastanawiam się jak może patrzeć w lustrze na siebie i nie czuje obrzydzenia...

Kaska nie sraj zarem

Nietrafiony, widać już się gubi, nie pamięta kogo sprzedała bo było ich tylu...

Tacy ludzie takiego pokroju nie maja honoru wstydu za grosz zobaczymy za kim będzie latać w następnych wyborach hahaha

czyli podwyżka podatku od nieruchomości zapewne będzie, a nie jak obiecywanie że będzie obniżony podatek.... Teraz przez całą kadencję nic się nie będzie działo w gminie - bo oszczędności i nagle tuż przed wyborami zacznie się budowa dróg, nowe nawierzchnie, ścieżki rowerowe itp. emoji

To chora zmiana , kontrole, insynuacje wrzucone dla publiki, prosimy władze na szczeblu wyższym o interwencje bo żyć się nie da. Panie senatorze Dobkowski, pani poseł Janowska jeśli coś nie zaradzicie to PIS nie ma szans w wyborach bo my dotychczasowi zwolennicy tej partii nie pójdziemy do wyborów lub zagłosujemy na inną partię, zastanówcie się ...

Do nowo wybranych radnych.Czemu nie krzyczycie jak wójt sprowadza drogich urzedników ze starostwa i u.m.Tak wam przeszkadzała partnerka prezesa zatrudniona w U.G.Wiem.Teraz to wy doicie biedną gmine.I jest O.K.Pani radny Kotas.Proszę o interwencje - tyle pan powiedział przed kampanią .Chyba Panu wstyd.Liczę na Pana uczciwość .proszę o interwencje .Stop partyjnemu rozdawnictwu.

Gdyby nie była partnerką prezesa to by jej raczej tam nie było! Nic do niej nie mam ale czy to ładnie wobec starych pracowników, którzy pracują już X lat w gminie za 1500 a przyszła taka i od razu kierowniczka. Ciekawe za jaką stawkę? I sory ale ten dział był najbardziej niepotrzebnym działem dla mieszkańców. Nic z tego nie było.

Moze ten milion na obligacje sie nowemu wojtowi rozszedl

Kilka faktów tych prawdziwych.Dług gminy z chwilą objęcia urzędu przez wójta 20mln 500 tys .dług spółki.1.5 mln.Wydatki na urząd gminy w chwili objęcia jeśli mają tendencje wzwyżkową to znaczy ,że wójt jest tak nieudolny jak poprzednik.tylko referendum lub komisarz.czy to prawda , że w zadłużonej spólce znalazło się kilka etatów dla kolegów pana Koca Dziecko ze szkoły wie , że to kilkadziesiąt tys więcej miesiecznie co da za kilka lat kolejne miliony.Nie chodziło nam o taką zmiane.

Nie zapominajmy o Sylwku - jako prawa albo lewa ręka też myślę że usiądzie obok Kamila . . . bu ha ha

Kiedy tego POLAKA pogonicie z PGM. Co ten gościu tam jeszcze robi. Szacunek ale dowodzenia z tym operatorem.

Co robi? Bierze kasę. Trawa jeszcze nie urosła. Musisz chwilę poczekać czy się wykaże.

Kto wie jak oderwać te świnie i parszywe mordy od koryta ?

Najpierw referendum o odwolanie wojta pozniej zarzad komisaryczny i wszystko sie wyjasni.Ladziak zostawl 18 mln długu. ile jest teraz po tych oszczednosciach Koca(zwolnienia ludzi Ladziaka,zatrudnienie swoich kolesi na wysokie stanowiska rowniez w spolce,remont gabinetu wykladzina z francji czy belgii?itd)Czy byly sekretarz nie odpowiada za niejadnosci finansowe?On wie wszystko o wszystkich niech wojtowi wytlumaczy jak wyglada praca w damorzadzie po cod go tam trzymaja i placa?Po co lufzie ze starostwa pchaja sie do tej bankrutujacej gminy?

Podobno audyt kosztował 17tys.czy to prawda panie wójcie ?

To wszystko w ramach oszczędności

Czy firma ProPolis Consulting robila ten audyt za darmo?RIO robi kontrole z urzedu a nie na zlecenie wiec moze poczekajmy!Dlug byl i jest zadne odkrycie!W kampani wyborczej kandydat mial lekarstwo na wszystko a teraz co? pustka?

A radni od poprzedniego tak chodzili, tak mówili na Koca, tak chwalili Ladziaka...

Najpierw poczekajmy na wyniki kontroli a później osądzajmy a nie już wielkiego hałasu narobione i nic więcej i właśnie o to chodzi im ale mądry zrozumie poczeka a głupi rozsiewa

czekam na pomysły rozwojowe nowej pani dyrektor od wójta koca. czy ten stołek to tylko statysta

A na zadane pytanie na sesji ile wydali nowi na dzień kobiet to nie umiało się udzielić informacji a gdzie rozliczenie 100lecia szkoły w kurnosie co tak ucichło moi drodzy zbierzmy się wszyscy i na następna sesje idźmy !

Na parkingu pod szkołą w Kurnosie to czyj jest ten samochodzik z logiem Skry? Niedawno jeszcze go tam nie było...

Idźmy idżmy... posłuchamy jak radna nie wie, że to co w budżecie to i w WPF-ie. I jeszcze pytanie zadaje i sie kompromituje. Ale skąd ma kobita z drugiej strony wiedzieć jak przez osiem lat tylko rękę podnosiła

dokładnie Rady P.G. taki rozłozony na sesjach, nudzi sie? a pan od zwierzątek, cóż za konsternacja w oczach i brak jakiejkolwiek swiadomosci ehhhh.... i R.M. czy wypowiedział chociaz jedno słowo do tej pory???? kogo wybraliscie tak macie.... nie ma sie co dziwic, ludzie ze wsi w koncu buhahah

A nowi radni co robią nie widać żeby się udzielali tez podnoszą rece i przerzucają kartki i nie wiedza co sie dzieje nie osadzaj nikogo bo ten co nic nie robi to się nie myli a ma sesjach widać kto i co robi a może nie mogą się odzywać bo maja zakazane nie mydlić ludzia oczu tylko do uczciwej pracy się wziąć

A czy prawdą jest, że Pan Krzysztof P. jest współodpowiedzialny za naruszenie dyscypliny finansów publicznych będąc w zarządzie PGM? Jeśli tak, to nie wróżę dobrze planom naprawczym dla Gminy i uważam, że nie powinien zasiadać już w żadnej radzie , a tym bardziej radzie Gminy.

No ale poprzednicy byli z PIS i obecni są z PIS no żeby tak własne gniazdo kajać nieładnie. oj nieładnie

Zastanawiam się co pis jeszcze musi zrobić żeby ludzie przejrzeli na oczy...

Wymienić w gminie połowę jedną później drugą . Połączyć etaty np.pani od dwóch pieczątek i znaczków a nie trzy panie i ha ha ha hi hihi.

Jest tylko jedno rozwiązanie. Tylko CBA

Ja proponuję dopytać panów Bakalarczyka i Polaka. Przez wiele lat klepali po plecach Ładziaka to pewnie są doskonale zorientowani w sytuacji.

Jakieś p.......ły same, żenada

Dużą wiedzę ma była skarbnik p.A Sadurska ,była na stanowisku prawie 8 lat.Która teraz niby na głowę horuje ,a odeszła przed wyborami ,można by rzec że odeszła z głową

Jacku B. jadą po ciebie

Jutro informuję tvn,polsat,tvp i anite gargas i piszę@ do Kaczora.Z racji tego, że nie wiem kto jest winny zgłoszę doniesienie na obecnego i byłego do prokuratury.Pozdrawiam

No trzeba przyznać, że Koc to ma przynajmniej głos jak mężczyzna emoji

Hm głos trochę tak ale wygląd na pewno nie, gdzie jemu do Ładziaka, pomarzyć można ...

O gustach sie nie dyskutuje.

Jeblam

No chrypke nawet ma po treningach z Polakiem

Ale on nie ma chrypy. On ma czysty, twardy męski głos a Ty powinieneś umyć uszy.

No i co z tego że słyszysz głos a osoby nie widać ...

Oj po weekendzie to ma zawsze chrypę

Jak pamiętam to tylko jedna Pani radna głośno mówiła ,że są nieprawidłowości.Ale kto jej słuchał,na pewno nie ci zapatrzeni w wójta radni.

Ładziak ma parę ładnych baniek na koncie i w nieruchomosciach, dlaczego mu tego nie zabrać na koszt gminy? Wątpie że dorobił się z legalnej wypłaty Wójta gminy

A co ty Ladziaka księgowy ze wiesz ze ile ma kasy na kacie pilnuj siebie a nie kogoś wszyscy interesują się innymi a nie sobą !

a niech komisarz wejdzie od premiera nie bedzie przynajmniej swoich klakierów zatrudniał

W takim małym urzedzie zeby bylo 3 radcow prawnych masakra.

masakra masakre pogania. tyle rzeczy do zrobienia ze 2 panie z pomieszczenia obok nie daja sobie rady i co chwila ktos nowy na obsludze.. zeby to jeszcze jakos umialo sie wyslowic czy wygladac, no straszne zeczy, ale jak widac i slychac wystarczy miec w rodzinie radnego albo dobrze klepac plecki i zgrywac idiotki.. tylko referendum i pozbedziemy sie lisów!

Sprawa się rypła. I p. Koc ma rację, że za taki stan odpowiada tylko jedna osoba.

A czym się zajmuje teraz poprzednik? Taki wybitny menager i gospodarz jak widać.

Zastępuje Misiaczka i jeździ po spotkaniach z Antkiem Macierewiczem emoji Ładziakowy lizusek nagle się zaczął udzielać politycznie bo grunt pod nogami mu się wali!! Żyje nadzieja że jak tak pojeździ i będzie udawał że slycha i bije brawa Antkowi to ten mu fuchę załatwi i ułaskawi wszystkie grzechy

Do ironi :odpoczywa na Majorce i czeka do następnych wyborów jak tak bardzo cię interesuje !

Pan Polak wie o co tam chodzi ?

ta wie... spec od wszystkiego wiec na bank wie o co chodzi

Panie Wójcie tą gminę to trzeba oczyścić nie z 8 a 16 lat tych najbardziej uczciewych i pomocnych co tak klepali i tuptali

Już się rozpędziłem emoji

Dobrze powiedziane ślizgają się tylko i co kolejny wójt to klepią i nagabują za nich się wsiąść

Zadziwiające jest tłumaczenie przez Pana Koca radnych poprzedniej kadencji i mówienie że zostali wprowadzeni w błąd. Czyżby była to nieudolna próba wytłumaczenia Pana przewodniczącego Polaka który przez całą poprzednią kadencję starał się kontrolować co robi Ładziak a jak się okazuje nie bardzo mu się to udało? A po drugie to po co zatrudniać analityków do audytu z zewnątrz skoro dla specjalisty od wszystkiego Krzysztofa Polaka przeprowadzenie takiego audytu to na pewno pikuś. Przecież ten pan już robił wszystko: był kierownikiem, prezesem, dyrektorem, kierowcą i operatorem wiertnicy był i wędki sprzedawał i płytki sprzedawał i kit do tej pory sprzedaje i dołki kopał więc z takim doświadczeniem to audyt by w mgnieniu oka zrobił

Oznacz to tylko, że żadnej pracy się nie boi :p

To że się nie boi nie oznacza że się do jakiejś nadajeemoji

Audyt to trzeba przeprowadzić w stowarzyszeniu Polaka, ta sprawa to jest zamiennik na nieudolność rządzenia , trzeba czymś zainteresować obywateli , a że trochę to niejasne i zagmatwane to dobrze bo zanim się ktoś połapie to minie czasu ... Chodzi o to aby powstały plotki. pomówić kogoś , a jak się wyjaśni to zostawić te wyjaśnienia dla siebie, a to co zostanie w eterze to jest rządzących ,, prawda ,,

Do gminy Rusiec również zapraszamy aby sprawdzić co były wójt nam zostawił a co zabrał ze sobą.

Audyt był na zamówienie Pana Wójta Gminy Bełchatów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby i Wójt Gminy Rusiec taki zamówił. Nikogo nie trzeba zapraszać. Wystarczy podpisać umowę , zapłacić i audyt będzie zrobiony. Tylko tyle ....

No to mleko się wylało.... teraz trzeba mleczko wypić..... pytanie kto w nim utonie?

To samo co z wypłatami konferencje zrobili zamętu narobili ze nie będzie na wypłaty ale każdy dostał wypłatę i teraz to samo szkoda oglądać i słuchać tego wszystkiego co się w tej gminie dzieje

I to w odpowiednim czasie wszyscy otrzymali wypłaty, ach jaką minę cierpiącą miał Koc na konferencji a co naopowiadał razem z panią skarbnik ... to komedia a nie gmina

Panie wójcie niech pan wkoncu zacznie sam myśleć i przestanie słuchać tych ludzi co to Ladziaka przez 8lat klepali po plecach powinni mu odszkodowanie zapłaci bo chłop chyba ma plecy odbite a te osoby w gminie właśnie przy panu są i to samo zrobią z panem

Racja a że dwóch z nich uwielbia teorie spiskowe to musi się pan koniecznie przygotować na niejeden horror, będzie straszenie jeśli znajdą pańskie błędy ( któż ich nie popełnia ... )

tu jest skala mikro. za rok okaże się że w Polsce jest to samo tylko w skali makro. jeden wspólny czynnik to PiS i populizm.

Przecież pis rządził w tamtej kadencji i rządzi w tej kadencji wgminie

Coraz bardziej podoba mi się praca nowego wójta.

Może tak poczekać na wyniki kontroli a nie odrazu zamęt wprowadzać chyba tylko o to chodzi bo skoro już coś wiedza to dlaczego nic z tym nie robią !

To jest tak jak zawsze coś wiedzą a tak naprawdę to nic, ale burzę się rozpętało we własnym interesie. Tak w wielu przypadkach robi Polak i Kotas, po straszeniu jest nagłe wycofanie, ale co pozostanie wśród niezorientowanych to pozostanie... Zaczną się plotki i domysły bo o to naprawdę chodzi kiedy grunt się pali pod nogami to trzeba publikę czym innym zainteresować. Myślę że pora zająć się uczciwością tych panów którzy tak skwapliwie oceniają innych

Żeby to przy następnych wyborach nie odwróciło się przeciwko panu wojtowi jak to przysłowie mówi jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie to ci najbardziej bobozni robią drugiemu krzywdę to ci co w kościele w pierwszych rzędach siędzie drugiego w łyżce wody by utopili !

Przede wszystkim za taką niegospodarnosc przed organami scigania powinien odpowiedzialność ponieść były wójt i jego urzędnicy. Wszyscy wiemy że były wójt nie liczył z pieniędzmi. Hucznie lekką ręką wydawał i szabrowal na promocję siebie i huczne balangi. Do tego dochodzi swoiste bizancjum z urzędu gminy w formie przerostu zatrudnienia. Gmina Bełchatów osiągnęła mistrzostwo świata w przeroście administracji. Jesteśmy fenomenem w porównaniu z osciennymi gminami. Ręce opadają jak poprzednia władza po zlodziejsku zarządzała i traktowała gmine jak swój prywatny folwark.

Poczekaj jakie bizancjum stworzył i dalej tworzy nowy zarządzający , a prywatny folwark z gminy to po trzech miesiącach już zrobili, zwalnia się ludzi pracujących przyjmuje kolesiów , proszę mi wierzyć to jest rzeczywistość...

dodaj komentarz
Czytaj także