Rejestracja i logowanie

Patrole przy drogach, kaskadowe pomiary prędkości, 53 zatrzymane prawa jazdy

Wydarzenia 23-03-2019 Autor: rk/KPP Bełchatów Foto: poglądowe
23
Patrole przy drogach, kaskadowe pomiary prędkości, 53 zatrzymane prawa jazdy

Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem bełchatowskiej i piotrkowskiej drogówki w czasie ponadpowiatowych działań „Kaskada” prowadzonych dzisiaj na drogach K74 i W473. Funkcjonariusze zapowiadają powtórkę działań w najbliższym czasie.

Policyjne patrole na terenie całego kraju w miniony piątek sprawdzały stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczące prędkości oraz stanu trzeźwości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami.

- Celem wszystkich działań prowadzonych przez bełchatowską policję na drogach naszego powiatu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się takich lub podobnych akcji. Chcemy zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nie tylko podczas zorganizowanych działań, ale na co dzień - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP Bełchatów.

Bełchatowscy policjanci od stycznia 2019 roku z różnych powodów zatrzymali 53 prawa jazdy. W samym miesiącu marcu aż 27 dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Brudzinski za przekroczenie 48 km dostał połuczenie a unas za 10 km 100 zł

a po pierwsze to jaki Brudzinski? chyba kierowcą byłkto inny wiec za takie POmówienia mozesz miec sprawę w sądzie!

Jeżeli sie zachować nie umiesz, jeżeli pyskowałaś policjantowi i pewnie bylas przekonana ze jestes niewinna on jest głupkiem który nie dostał sie do innej lepszej pracy to sie nie dziw! Zgodnie z art. 41 Kodeksu wykroczeń, policjant może odstąpić od wypisania sprawcy wykroczenia mandat, jest to uznaniowa decyzja policjanta. Wśród materiałów dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie można odnaleźć broszurę z 2013 r. "Środki oddziaływania wychowawczego stosowane wobec sprawcy wykroczenia". Jej autorzy podkreślają, że prawo wykroczeń opiera się na założeniu, że popełnienie wykroczenia nie musi pociągać za sobą ukarania sprawcy w postępowaniu sądowym bądź w postępowaniu mandatowym. "Kara jest ostatecznym sposobem reakcji na wykroczenie, stosowanym jedynie w razie konieczności"

Policja mogłaby się zająć prawdziwymi przestępcami, a nie łapać niewinnych kierowców...

Tak tak dopóki taki rozpędzony niewinny kierowca nie zapanuje nad autem i w ciebie nie wjedzie, a ty przez to stracisz zdrowie, albo życie..

Radzik dumnie strzeże emoji

Skoro już prowadzone są takie działania to zapraszam policję na rondo przy aleii Wyszyńskiego gdzie po godzinie 22-23 szczególnie weekendowa pora mlodzi kierowcy pokazuja swoje możliwości driftujac wkolo ronda, gdzie przy tych jazdach towarzyszy pisk opon i warkot silnikow piłowanych na wysokich obrotach...

Proponuje kupić sobie auto tylno napędowe i założyć głośny wydech aby żal **** nie ściskał

ja tylko 100zl dostalamemoji

Za obciąganie dają ulgi

Jak dają to bierz

Zapraszamy policjantów do Ruśca. W godzinę będziecie mieli lepszy wynik. Ograniczenie do 40 a samochody szczególnie ciężarowe jadą sobie jak po autostradzie 90. Tak ogólnie to w Ruścu powinien być odcinkowy pomiar prędkości i powinien być założony Viatol. Zapraszam policję do Ruśca i liczę , że zrobi porządek z ciężarówkami . Droga 74 to główna trasa przecinająca miejscowość na połowę, przy której położone są: szkoła, przedszkole , Urzad Gminy, kościół, poczta i wiele sklepów. Przez tą drogę przechodzą przedszkolaki i uczniowie aby iść na zajecia do GOKu , Biblioteki Gminnej czy stadion. To cud , że nie doszło jeszcze do tragedii ? Czy ona musi się wydarzyć aby była jakaś reakcja ?????

Dokładnie.Zapraszamy do Ruśca.Tutaj powinni być Policjanci na Etacie strzegący bezpieczeństwa na drodze.My celowo spowalniamy jadące przez naszą miejscowość ciężarówki co często kończy się jazdą owej na zderzaku oraz trąbieniem i świeceniem po oczach światłami odbijającymi się w lusterku wstecznym.Pora zrobić z tym porządek bo którwgos dnia zablokujemy drogę i weźmiemy sprawy w nasze ręce!

to juz zdrowi? zaden nie ma katarku i na l4 nie jest? o kuzwa SZACCUN

Pozdro dla policjantów. Radzio

Strajk do odrobienia

Nikt się nie boi! Tylko za wodkom goni ,od meliny nie stroni ekipa % swoje zrobi i zawsze pozdrawia z poloneza monitoring xd

Napisz debilu w której mieszkasz klatce to przyjdę i ci mordę wyklepie

Ee chcesz mu wylizać rowa świnko emoji

Tropik - Ty przepita mordo to że wczoraj było ksw nie oznacza że Ty też jesteś fighter xd A obić to sobie możesz konia kretynko meheh

pod 315 zrobiłem kupsko cwelu

Haa- to przyprowadź swoją stara i będziecie mieć kolację Buahah a cwel to twój stary wahaj pałke xd

Brawo!!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także