Rejestracja i logowanie

Mirbud wybuduje autostradę A1 od węzła ''Bełchatów'' do węzła ''Kamieńsk''

Wydarzenia 12-03-2019 Autor: bb Foto: GDDiKA oddział Łódź
10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę fragmentu autostrady A1: Piotrków Trybunalski – Kamieńsk. Jak informuje GDDiKA, budowę "Odcinka B" od węzła „Bełchatów” (bez węzła) do węzła „Kamieńsk” (z węzłem)  o długości długość 24,200 km, zrealizuje firma Mirbud. Wykonawca ma 35 miesięcy na realizację inwestycji.

12 marca GDDiKA oficjalnie podało informację o wyborze najkorzystniejszej oferty na budowę odcinka Piotrków Trybunalski – Kamieńsk i zgodnie z komunikatem prace w systemie zaprojektuj – wybuduj wykona Mirbud S.A.

- Wykonawca będzie miał 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane.W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe, które trwają od 15 grudnia do 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln złotych – informuje Maciej Zalewski Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego GDDiKA.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

To ten sam mirbud co budował bawełnianke? I czy to oznacza, że A1 po skonczeniu prac, też będzie zamknięta bo coś tam coś tam, i będą płytki odpadać i jeden cieć tam będzie łaził w nadzieji że Rzepecki to przejmie i zrobi cokolwiek? Wydaje mi się, że moja deska klozetowa na której teraz siedzę, ma równe szanse na wygranie przetargu. Matys już podejmuje decyzje jako wicek, czy jeszcze nie?XD

Ciekawe czy operatorem koparki będzie znowu karzeł? Tak jak budowali bawełnianke.

ciekawe jaki uj to wymyślił, że zamiast budować autostradę nowym śladem robić ją będą po śladzie gierkówki. Już widzę te je....ane korki i rozjeżdżone przez ciężarówki boczne drogi...

ciekawe debilu kto by zaplacil za GRUNTY bo edek ma tu marcjewki, Stefkam a tu truskawki a Adolf nie sprzeda bo nie i **** i takie mamy spoleczenstwo za wykupienie gruntow na takim odcinku koszt budowy wzroslby 67 KROTNIE pajacu!

Jakie marchewki budują w oparciu o decyzję ZRID i tyle.

chyba ci sie Pomylilo cos z hitlerowskimik niemcami! wystarczy jeden pedal co mieszka np w wawie albo robi na zmywaku w london a ma kawalek poletka i nie sprzeda bo nie albo chce za 2 metry swojej ziei 5 milionow zlotych i cal inwestycia astoi na 5 lat!

A w czym macie problem debile? Każdy szczeka tak jak mój znajomy z obwodnicą bełchatowa, "musi być! Tiry precz z miasta!" - "No i ok, masz rację, niech obwodnica biegnie obok twojej działki" - "COOO? JAK TO MOJEJ! JA MAM WNUKI, MAŁE DZIECI! NIECH BĘDZIE BYLE GDZIE ALE NIE TUTAJ!". Masz pretensje, że ktoś nie chce oddać swojej ziemi na poczet autostrady? A sam szmaciarzu oddasz swój dom, żeby tam ta autostrada biegła?

masz rację, mogli zrobić tunel w Górze Kamieńsk emoji a tak poważnie, to z choinki się urwałeś, masz jakiekolwiek pojęcie o budowie dróg?

dodaj komentarz
Czytaj także