Rejestracja i logowanie

"Kibic-artysta" z Kleszczowa w rękach policji. Za nielegalne malowidła grozi mu nawet 5 lat odsiadki

Wydarzenia 11-03-2019 Autor: rk/KPP Bełchatów Foto: KPP Bełchatów
10

Dzielnicowi z Kleszczowa zatrzymali 21-latka, który pomazał trzy budynki stacji transformatorowych. Wandal namalował sprayem na elewacji budynków logo jednego z klubów piłkarskich. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

W lutym, na terenie Kleszczowa nieznany pseudo-artysta graficiarz dał upust swoim zmysłom artystycznym, malując elewacje budynków stacji transformatorowych.O tej dewastacji policjanci dowiedzieli się z wpisu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sprawę zaangażowali się dzielnicowi z lokalnego posterunku w Kleszczowie.

Do policji wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu mienia. Pokrzywdzony wstępnie oszacował wartość powstałej szkody na kwotę 1300 złotych. Dzielnicowi szybko i trafnie wytypowali graficiarza. Postanowili zatrzymać wandala na gorącym uczynku. Długo nie musieli czekać, bo graficiarz ponownie się uaktywnił. Został namierzony na terenie Kleszczowa, kiedy jechał rowerem i był przygotowany do dewastacji kolejnego obiektu - informuje KPP Bełchatów.

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę po upływie zaledwie 6 godzin od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. W plecaku zatrzymanego mundurowi znaleźli farby w sprayu, których wandal używał do malowania graffiti. Zaskoczony zatrzymaniem 21-latek początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale później przyznał się do pomalowania trzech budynków stacji transformatorowych. Przyznał też, że jechał pomalować kolejny wybrany przez siebie obiekt. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

BRAWO panowie POlicjanci medale wam sie naleza hehehehe - 

...złapali, no złapali groooźnego artystę, co literki napisał, trza im MEDALE teraz przyznać!

Za grafitiiii 5 lat??? chyba temu, co to prawo ustalał.. mordercy, złodzieje jak (kulyki w uszach) ciekają po wolności ale za malunej policja dumna złapała baarrrdzoo grroźnegooo dzieciaka i teraz popisówa, artykÓły, nagonka i 5 lat! więzienia mu grrozi emoji Państwo prawa jak w cyrku

Grafik płakał jak retuszował XD

Za trawe i grafiti zamykac za rozszerzona chemie w dopalaczach i za pobicia dozor... takie prawo. Brawo ziobro brawo

A co ma Ziobro do wyroków. To ta kasta nadzwyczajna takie cyrki robi.

Dzisiaj skazali gościa na 3 miesiące więzienia za zabicie karpia gilotyną.

Chlopaka za to ze graf swojej druzyny zrobil to 5 lat chca mu dac - A taki pedofil dozor dostanie - Gdzie my zyjemy

Do 5 lat w pudle za graffiti ? A gościu co spowodował śmiertelny wypadek na Pabianickiej chodzi sobie zadowolony po wolności spijając browarki. Ot sprawiedliwość...

**** GKS NADAJA SIE KLOCA ZROBIC I SIE NACHLACemoji)))

dodaj komentarz
Czytaj także