Rejestracja i logowanie

Bełchatowscy parlamentarzyści o "Nowej piątce PiS". Od kiedy ruszą bonusy i skąd rząd zamierzać wziąć na nie pieniądze? [VIDEO]

Wydarzenia 08-03-2019 Autor: rk Foto: rk
65

Posłanka Małgorzata Janowska i senator Wiesław Dobkowski zorganizowali konferencję, na której zaprezentowali szczegóły dotyczące dat wprowadzenia poszczególnych elementów tzw "Nowej piątki PiS". Przedstawione zostały również kwoty potrzebne na realizację rządowych obietnic oraz źródeł, w których Prawo i Sprawiedliwość upatruje znalezienie odpowiednich funduszy.

Na czwartkowej konferencji parlamentarzyści poinformowali o terminach wprowadzenia poszczególnych punktów rządowego programu. I tak, rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko ma nastąpić 1 lipca, tzw. "trzynastka" dla emerytów w wysokości 1100zł brutto wejdzie w życie z początkiem maja, wraz z projektem odbudowy połączeń autobusowych, a z zerowej stawki PIT od października będą mogli skorzystać młodzi, którzy nie skończyli 26-lat.

Przedstawione zostały kwoty jakie szacunkowo będą potrzebne na realizację "Nowej piątki PiS" - w najwyższych prognozach mogą one przekroczyć 40 mld złotych. Skąd zatem znaleźć taką kwotę, mając w pamięci, że dotychczasowy program 500+ to stałe koszty roczne, przekraczające 20 mld?

Bełchatowscy parlamentarzyści twierdzą, że potrzebne finanse pojawią się z kolejnych uszczelnień systemu podatkowego w zakresie chociażby podatku VAT, PIT, czy akcyzy.

Dodatkowe wpływy spodziewane są również ze względu na przewidywany przez rząd wzrost obrotu pieniądza na rynku. Przypływ gotówki z nowych programów socjalnych ma według parlamentarzystów spowodować, iż ich beneficjenci, pisząc kolokwialnie, częściej będą chodzić na zakupy, a taki przepływ gotówki będzie się wiązał z kolejnymi podatkami wpływającymi do budżetu państwa.

Całość materiału z konferencji znajduje się w materiale poniżej.

 

komentarze (65)
Dodaj komentarz

Brawo TYLKO Prawo i Sprawiedliwość a nie jakies KOalicje promujące zboczenia. Lewactwo Zabraniaa mówić ludziom o swej religijności, a na potęgę afiszują się ze swą seksualnością. To, co od początku istnienia ludzkości w każdej kulturze było tabu, staje się hasłem na sztandarach. To zaś, co zawsze budowało tożsamość każdej społeczności (religia, naród, historia), jest usuwane z przestrzeni publicznej i traktowane jako zagrożenie.

O autach elekstrycznych tyż gadali? Bo się nie możem doczekać.

Brawo PiS tylko PiS NIGDY więcej po, n ,sld i psl KO i KE trzeba zatrzymać wszystkimi siłami. Nie dla ataków na kościół, NIE dla promocji pedalstwa, NIE dla euro. Chociaz Koalicja Europejska ma jeden plus chcą zlikwidowania bełchatowskiej kopalni i elektrowni i jak wygrają wkrótce belchatowska kopalnia, elektrownia i spoleczki zostaną zamknięte hahaha to jest POwod by na nich glosować emoji

Ta Pani to śliczna jest

Przecież Senatora ciężko zrozumieć.

To co Wiesiek w Pisie?.Który Pis jest Pisem.

Od pewnego czasu obserwuje sytuacje polityczną w naszym mieście i widzę, ze poza ugrupowaniami, stowarzyszeniami w sposób naturalny pojawiają się konflikty, to to, ze w obozie rządzącym jest niezgoda to trochę dziwnie wygląda. Dlatego jestem mile zaskoczona, ze pojawiła się na scenie politycznej osoba, która umie jednoczyć - dziękuję Pani Poseł Małgorzata Janowska. Oby tak dalej. Trzymam kciuki

To napisałam ja! Małgośka! łubu dubu łubu dubu

Rok temu emerytom dawali po samochodzie elektrycznym, w tym po 1100, to w przyszłym pewno po worku z kaszą.

tobie pisdo z KODu powinni dac dildosa w dupsko

No usmialam sie, ze hej. Przeciez nic nowego nam nie powiedzieli, co nie zostalo wczesniej ogloszone. Moze wiecej informacji o swoich dokonaniach? Co zrobiliscie na rzecz rozwoju Belchatowa i regionu?

Ojjoj zrobili... semafor poparł w wyborach mariolę która potem ułożyła się z tym co smerfy po lesie ganiał . A ta pani wraz z Kamilkiem chciała przyłączyć wioski z kleszczowa do gminy bełchatów. Jesienią wybory ... najwyższy czas tym państwu już podziękować.

Akurat pomysł z podziałem gminy Kleszczów jest bardzo dobry. Najwyższy czas aby te pieniądze pomogły w rozwoju całego regionu a nie tylko jednej gminy.

Ten milion samochodów elektrycznych w tym pakiecie? Tzn. w tej piątce czy przed nią?

Tak się składa, że senator nigdy nie był na 1 miejscu na liście, bo do senatu kandydaci są umieszczani alfabetycznie. W ostatnich wyborach wyżej od niego był niejaki Brózda z Bełchatowa. Nic mu to nie dało, przegrał z kretesem z senatorem.

Co myslic o senatorku ? Emerytura czy jeszcze powalczy o 1 ns liscie ?.

Bogacze nie potrafią zrozumieć 500+ oni nie byli głodni emeryt nie kupuje leków bo go nie stać bo czynsz drogi nie ma na ubranie dziurawe buty

Nie miałam 500+ i innych zasiłków. Pracowałam (nie w PGE) i nie chodziłam podarta. Nie jestem bogaczem.

Bogaty biednego nie zrozumie bo nie cierpiał biedy ja przeżyła piekło wojny głód był okrutny PiS nam Bóg zesłał

Pisiorów ten "bóg" z Torunia nam zesłał ! 

Gdyby nie PiS to bieda straszna czekała na rodziny anioł ich zesłał głód jest straszny a emeryci nic by nie dostali anie 13 emeryturze PKB do gara nie wsadze szczera prawda kto dzieci wykarmi

Dobrze ze jest 500+ na dziecko bo kiedyś to dzieci głodne szły spać a PO mówiło ze w Polsce jest bogactwo a emeryci nie kupują leków bo ich nie stać wiem bo jestem farmaceuta

najgorszy senator całej historii Polski

Najbardziej ideowy i uczciwy senator.Tacy zawsze mają oponentów,którzy boja się swojego brudu za uszami.

weźcie sobie ten cały social i wystrzelcie w kosmos...

Konradzie Koc dotrzymuj słowa tyle i aż tyle dla ciebie. przyjmujesz osoby na wyższą stawke w miejsce zwolnionych, naród oceni twoją obłudęe.

Drogo Tomaszu, on właśnie słowa dotrzymuje.

w obłudzie to pewnie tak razem z kolegą Polakiem są niezrównani.

????????????

Najpierw krzyczeli że w budżecie nie ma pieniędzy na tego typu wydatki, gdy pieniądze się znalazł i można rozszerzyć program 500+ opozycja krzyczy że PIS ukradł ich pomysł, ktoś coś z tego rozumie ????

Następni manipulatorzy . Kogo to interesuje??? wraz z kubiakiem do utylizacji

miała być łapka w górę!

Chociaz pieniadze sa mi potrzebnevto nikt mnie nie kupu za moje wlasne pieniądze fze

Jasne lepiej żeby ta kasa odparowała z budżetu tak jak to się działo do tej pory. cała Europą wspiera socjalnie swoich obywateli a kiedy to samo jest robione w Polsce nagle pewne środowiska negują to, choć tak bardzo chcą aby było u nas jak na zachodzie.

Rzeczywiście, polscy migranci nie dostają ni eurocenta. Tylko dlaczego nie wracają gromadnie do Rzeczpospolitej srebrnej

pis wspiera nierobów i cwaniaków

Jak do tej pory to PiS wsparł rodziny z dziećmi ... policjantów.... wojskowych ... emerytów ..... nauczyciele teraz pewnie też coś dostaną .... hmmm sporo tego jak na niecałe 4 lata. A tak przy okazji kto z wymienionych jest twoim zadaniem nierobem a kto cwaniakiem ?

Gdyby PiS wspierał swoimi pieniędzmi to byłoby ok. Jak na razie zabiera je bezczelnie z mojej firmy. Z wypłat dla mnie i moich pracowników. Moja mama nie może dostać się do lekarza. A jest w sytuacji albo wizyta u specjalisty albo pobyt w szpitalu. Podkomisja Antoniego dostaje miliony. Jego kierowca bez uprawnień kieruje samochodem Bor, jadącym na sygnałach. Prezio nie chce płacić za wykonaną pracę. Tvpis dostało kolejny miliard. Już drugi w tej kadencji Sejmu. Rzeczywiście, PiS dba o rodziny. Szkoda, że tylko swoje.

Masz rację. Niestety rzetelne argumenty do suwerena nie trafią. Ważne, że brzuch pełny a skąd są pieniądze na 500+ i inne wydumane pomysły, za które niedługo przyjdzie mocno beknąć całemu społeczeństwu, to już nie istotne.

Jasne lepiej żeby brzuch był pusty... dzbanie..

Gdybyś czytał że zrozumieniem to wiedziałbyś, że chodzi o myślenie podczas głosowania. Swoim komentarzem udowodniłeś, że głosujecie właśnie brzuchem (w najlepszym przypadku) bo na pewno nie głową

Podobno bezrobocie nie istnieje. Trzeba iść do pracy. Będzie na jedzenie.

Jasne lepiej żeby ta kasa odparowała z budżetu tak jak to się działo do tej pory. cała Europą wspiera socjalnie swoich obywateli a kiedy to samo jest robione w Polsce nagle pewne środowiska negują to, choć tak bardzo chcą aby było u nas jak na zachodzie.

Odpowiedz Zgłoś
233
116

Jasne lepiej żeby ta kasa odparowała z budżetu tak jak to się działo do tej pory. cała Europą wspiera socjalnie swoich obywateli a kiedy to samo jest robione w Polsce nagle pewne środowiska negują to, choć tak bardzo chcą aby było u nas jak na zachodzie.

Teraz dopiero znikają pieniądze. Ośmiorniczki przeszkadzały, ale teraz pieniąde wyparowują na potęgę.

PKB rośnie, wpływy z podatków również, deficyt maleje ... zaklinaj rzeczywistość dalej .....

Jak już usłyszałeś w TVpis, że deficyt maleje to posłuchaj rzetelnych ekonomistów jak rośnie zadłużenie.

Jakich specjalistów ?? Donka i Rostowskiegi ???

Za dużo tvp info oglądasz!

Ty za to masz na oczach klapki z napisem OTUA. Jeśli nie mam racji to proszę bardzo podaj wiarygodne źródło które temu przeczy. Śmiało wysil się i sprawdź te dane. No chyba że przekracza to twoje możliwości.

Ile państw w UE miało w tym roku deficyt?

Panie Senatorze, tylko nie z tą Panią.... fujjj..... według mnie lepiej było by samemu...

Widać, że mróweczki tej Pani ruszyli z odwetem na "kciuki w dół"... żałosne

W końcu widać, ze ktoś umie się dogadać

Ty złodzieju ukradłeś moją ksywę. Naprawdę jesteś tak żałosny że nie potrafisz wymiślić sobie ksywki.... żal....

senator zarabia w kopalni 400 000zł rocznie (patrz oświadczenie majątkowe na stronie senatu)

Bądź jak senator.....

A Ty ile zarabiasz?

Ale nowości,lansowanie się przed wyborami,wszystko można wyczytać na stronach internetowych już dużo wcześniej

Startować z partii antysystemowej, a wskoczyć do socjalistów - porażka. "Demokracja przetrwa do czasu, kiedy rząd odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze" Alexis de Tocqueville

Odpowiedz Zgłoś
140
156

Kto normalny ten ucieka z tego kukizowego tworu, już niedługo zostanie tam tylko Kukuz i jego prawa ręka - kryminalista Dariusz P. K’15 jest tak antysystemowe że aż na byłych przestępców stawia. Warto również wspomnieć o lokalnym antysystemowcu, niejakim Marku GTA, który ma słabość do szybkiej jazdy......

Senator z Małgośką? Naprawdę.....!!???

A co w tym dziwnego, w końcu oboje są w zjednoczonej prawicy...

dodaj komentarz
Czytaj także