Rejestracja i logowanie

Ostatki. Barwny korowód przeszedł ulicami Bełchatowa [FOTO]

Wydarzenia 05-03-2019 Autor: magjas Foto: mjs
14

Dziś ulicami miasta przeszedł barwny korowód, to znak, że mamy ostatki. Tradycyjnie od kilku już lat o tym wydarzeniu przypominają pracownicy bełchatowskiego Muzeum Regionalnego, którzy organizują przemarsz przebierańców.

Ostatki to okres ostatnich dni w karnawale, który inauguruje tłusty czwartek, a który trwa do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Jest to czas na ostatnie hulanki przed Wielkim Postem.

Od kilku już lat ostatkowy wtorek, to czas kiedy przebierańcy z bełchatowskich szkół wraz z pracownikami Muzeum Regionalnego maszerując przy akompaniamencie muzyki na żywo częstują pączkami i odwiedzają instytucje. Dziś korowód zawitał do urzędu gminy, miasta i starostwa, wszędzie na niecodziennych gości czekało ciepłe powitanie i słodki poczęstunek.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

. . . . Korowody przyjęły się w Bełchatowie. Od korowodu do korowodu, ledwo zakończy się jeden, a już przez miasto idzie kolejny. Z kalendarza widzę, że następne zaraz przed nami korowody na Boże Ciało w parafiach i korowód pierwszomajowy. . . .

I fajnie..

Z innego materiału na portalu wynika, że ktoś w czasie "radosnej parady" załatwił się do kosza na przystanku przy Czaplinieckiej?

starościna częstowała wędliną?

Urzędniczki to się w godzinach pracy tak bawią? A ta jedna pani to nie za panią prezydent przebrana?

Uczniowie powinni się uczyć a nie ganiać po mieście od urzędu do urzędu . Pracownicy w tym czasie powinni pracować. A takie przyjemności to po lekcjach czy po pracy ....

Pracownicy Muzeum wykonywali właśnie swoją pracę (o czym sam wcześniej pisałeś - trochę konsekwencji), a co do dzieci to całe wydarzenie miało charakter edukacyjny to po pierwsze a nauczyciele byl w tym czasie w pracy bo opiekowali się dziećmi. Po co to mącenie? Tani populizm przy naprawdę fajnym wydarzeniu...

Pracownicy muzeum wykonywali swoja pracę. Czy aby na pewno powinni się zajmować takim tematem ? Gdyby trzeba było w czasie wolnym od pracy to to 90 % by nie było. Super edukacyjny charakter tylko szkoda że kosztem matematyki , fizyki , języka polskiego czy innych ważnych przedmiotów. Takie inicjatywy to po lekcjach.

Faryzeusz z koszykiem

Super impreza brawo a prazydent

Super że choć Muzeum Regionalne dba o tradycje

To jest ich praca. Za to otrzymują wynagrodzenie. Nie wiem za co dziękować ? 

A kto tu dziękuje? Chyba raczej docenia, a to miłe. Bo praca to nie tylko wynagrodzenie SUWERENIE!

Chodzić po urzędach to komunistyczna tradycja.

dodaj komentarz
Czytaj także