Rejestracja i logowanie

W Bełchatowie pobiegli Tropem Wilczym [FOTO]

Wydarzenia 03-03-2019 Autor: mjs Foto: mjs
9

Blisko 200 biegaczy z Bełchatowa, ale także z okolic miasta stanęło na linii drugiej, bełchatowskiej edycji imprezy: Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy rywalizowali na trasie zlokalizowanej w parku Olszewskich oraz na fragmencie ulic: Mielczarskiego i Mickiewicza.

Bieg Tropem Wilczym, to przedsięwzięcie nie tylko ogólnopolskie, odbywające się w blisko trzystu miastach, ale także na wszystkich kontynentach. Niezależnie od geografii, idea przyświecająca tej sportowej imprezie jest jedna: uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ramach bełchatowskiej odsłony tego niecodziennego biegu, organizatorzy przygotowali dla biegaczy dwie trasy - tą symboliczną mierzącą 1963 metry i 5-kilometrową. Krótszy dystans odnosi się do historycznego faktu - śmierci ostatniego z żołnierzy niezłomnych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Zdecydowana większość uczestników pobiegła jednak tą dłuższą trasą.

Ostatecznie wśród pań najlepszą okazała się być Sylwia Hałaszkiewicz z Bełchatowa, której pokonanie dystansu 5 km zajęło 19 min. 39 sek. Na drugiej lokacie, z czasem 21 min 08 sek, uplasowała się również reprezentantka gospodarzy - Monika Drążek, trzecie miejsce wywalczyła zelowianka Justyna Chudzik – Warzecha (czas: 21 min 32 sek.). Wśród panów najszybszym był Piotr Kułak z Kamieńska, który pokonał trasę w czasie 17 min. 08 sek. Dwa kolejne miejsca przypadły w udziale bełchatowianom: na II uplasował się Tomasz Sonciński (czas:17 min 10 sek), a na III Kacper Krawczyk (czas: 17 min 12 sek.).