Rejestracja i logowanie

Bójki, pijackie imprezy, kosz na śmieci w roli sedesu... Mieszkańcy pytają: ''To przystanek, czy melina?''

Wydarzenia 01-03-2019 Autor: magjas Foto: mjs
99

Potłuczone butelki, niedopałki papierosów i fetor, tak jedna z naszych czytelniczek opisuje stan jednego z przystanków na ulicy Czaplinieckiej. Na tym jednak nie koniec „atrakcji”, bo wiata, która znajduje się nieopodal szkół i... schroniska dla bezdomnych, jest areną scen – jak opisuje pani Justyna – przechodzących ludzie pojęcie.

- To co się tutaj dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Załatwianie potrzeb fizjologicznych do kosza na przystanku, bijatyki, picie alkoholu na przystanku. Smród do tego wszędzie brud, niedopałki papierosów, rozbite butelki – relacjonuje pani Justyna.

Nasza wizyta na miejscu potwierdziła opisywany stan rzeczy. Potłuczona butelka po wódce, kosz wypełniony po brzegi i ślady niedawnej konsumpcji piwa, do tego wszechobecne niedopałki. Wiata przystankowa z pewnością nie nadaje się do komfortowego oczekiwania na autobus, co gorsza nie tylko takie „widoki” uprzykrzają korzystanie z niej.

- Dzisiaj przechodząc z dziećmi jeden stał obok kosza ze zdjętymi spodniami i sikał, drugi siedział na koszu i można się domyślić co robił... Do tego ciągłe zaczepianie przechodniów – żali się pani Justyna i dodaje: - Tą drogą chodzą dzieci do szkoły, muszą patrzeć na to wszystko. Na przystanku też nie da się usiąść bo ławka zajęta przez menelstwo. Trzeba moknąć obok. Policja i straż miejska już nawet nie zwraca na nich uwagi.

Problem zauważają też inni mieszkańcy, stale korzystający z przystanku.

- Cały czas jest to samo. Menelnia urządza sobie popijawki, albo śpi na ławce. To przystanek, czy melina? Czemu nikt z tym nie zrobi porządku? - żali się mieszkaniec Czaplinieckiej, czekający na autobus.

Zapytaliśmy w Straży Miejskiej co dzieje się na Czaplinieckiej. Komendant Piotr Barasiński podkreśla, że temat wszystkim służbom jest znany, natomiast niestety – wraca jak bumerang.

- To wiata przystankowa w najbliższym otoczeniu schroniska dla osób bezdomnych, znamy ten problem doskonale – mówi Piotr Baraasiński i dodaje: - Osoby bezdomne wykorzystują fakt, że wiata jest zadaszona, że jest tam ławka, więc siadają i zaśmiecają najbliższe otoczenie. My oczywiście reagujemy, ale osób, które z tego miejsca korzystają w nieuprawniony sposób jest sporo. Będziemy starali się często nadzorować to miejsce, prosić o jego opuszczenie i zwracać uwagę służbom, żeby na bieżąco sprzątały ten rejon. Doraźnie chcemy poprawić stan tej sytuacji, ustawiając w trochę odleglejszym miejscu ławki, żeby te osoby mogły siedzieć z dala od wiaty.

 

komentarze (99)
Dodaj komentarz

Dlaczego teraz w Bełchatowie są wszędzie bezdomni? Smierdza zaczepiaja innych kto zrobi z tym porządek bo strach wyjść do szkoły reagujmy?

Menele przechodniów zaczepiaja na Kwiatowej i Czyżewskiego dzieci się boja ponieważ pijaki chodzą teraz w grupach nie wiadomo co robić z takimi wstyd

Zgniły weź Lapera i tam ogarnijcie bo ludzie was zlinczują

to jest patologia i menelstwo - bogaci! :"Syn Michaela Jacksona nie zapłacił za hotel w Warszawie wyjechał z Warszawy, nie płacąc za pobyt w hotelu. 37-latek zalega w sumie na blisko 15 tys. zł. Brandon Howard przebywał w stolicy w październiku 2018 r. Jak podaje "Super Express", syn króla muzyki pop nocował w ekskluzywnym hotelu Le Regina w centrum WarszawyHoward korzystał z licznych luksusów. Miał własnego kierowcę, jadł wykwintne dania i brał drogie masaże. Ostatniego dnia opuścił hotel bez płacenia.

Kiedy program MENEL +zul

patologia i menelstwo jest wsrod najbogatszych! pasntwo adwokacji Kalisz sa przykładem. Zona Ryszarda Kalisza zatrzymana przez pracowników stacji paliw zataczała się i czuć było od niej alkohol - relacjonują w rozmowie z dziennikarzami. Według ustaleń gazety, podczas zatrzymania pani adwokat miała stwierdzić, że alkohol piła dwa dni wcześniej!!!!!! 2 dni wczesniej i nie czuje się pijana. mimo to kiedy na miejsce przyjechał Ryszard Kalisz, wynik badania alkomatem był jednoznaczny: 2,5 promila!!! na tylnej kanapie siedzial ich 3,5 letnie dziecko!

NIE nie zagłosuje na KE apel makarona kapitana schetino lesb z zacofanej.de mnie nie przekonał nie chce euro nie che ciapatych nie chce by bogaci sie bogacili a 90% społeczeństwa zdychała z głodu nie zagłosuje na KE czy to prawda ze adamowicz był pedofilem? tak słyszałem na mieście?

Kochany bełchatówek, żulerstwa się nie pozbędziecie, to taki wrzód, którego nie można wyciąć. Powinno się w nich rzucać tymi butelkami, niech siedzą po lasach skoro wolą chlać zamiast ogarniać swoje życie, wyjazd z terenów miejskich.

Wczoraj przy bloku 315 też zwinięto żula z parku ale potrzebna mu była karetka prosimy straż miejską o częstsze przejazdy koło tego parku

Dobra zmiana....

Mieszkam nieopodal jak robi się ciepło to leżą na trawnikach niczym legwany zdrowe chłopy....mogliby iść do pracy, ale lepsze darmowe utrzymanie i picie non stop. Niejednokrotnie dzwoniłam na straż zgłosić, że jakiś gdzieś leży np. w połowie zatoczki przystanku i reszta na ulicy lub że piją bez umiar. Nawet nie ma jak z dzieckiem iść do parku bo co tu dziecku pokazać hodowle żula. Bliska odległość do sklepów w których od rana stoją w kolejkach i kupują alkohol. Lokalizacja tego siedliska przy głównym parku w bełchatowie raczej kiepska.

jasne do pracy? co ty BREDZISZ? wskaz mi pracodawce ktory ich zatrudni kretynko! sam szukam pracy pol roku a ty BREDZISZ ze bezdomnym ktos da prace niezle brednie

to jak ty szukasz ze nie mozesz znalezc? w kazdym freshu, w kazdej zabce przyjma do pracy. na budowe, stawianie rusztowan rowniez...

Spoko głosujcie na PO KO KE N i całą ta hołotę lewacka to zobaczycie jak będzie. Garstka bogaczy wzbogaci sie dalej a cała reszta będzie zdychac z głodu, bogacze co maja juz po 2 domy i 3 mieszkania będą miec po 4 domy i 8 mieszkań a reszta n a bruk! jak w wawie na bruk i zdychać z głodu, pensje minimalne beda 1500zl a ceny w gore, mieszkanie za 400 tysiecy a zarobki 400 euro, glosujcie na WIOSNE i POKOKE to za prąd zaplacicie 1500zl na miesiac tyle co pensja! Mówicie ze w radach nadzorczych zasiadają pisiory ale przynajmniej maja gdzie zasiadac bo jak przyjdzie WIOSNA to zamkna kopalnie, potem elektrownie a potem padna wszystkie spoleczki i juz pisiory nie będą zasiadac w radach bo NIKT nie będzie zasiadał bo nie bedzie NICZEGO belchatow zaorają kopalnia eletrownia i spoleczki do PIACHU PO N SLD KO KE WIOSNA nienawidzą bełchatowa i jego węgla czy tego nie wiedźcie? Wiec będzie garstka bogaczy i rzesza bezdomnych dopiero sie na ulicach zakotłuje od bezdomnych za to ciapaci i bogacze beda mieszkać na salonach, glosujcie dale przeciw pis prosze bardzo, to zobaczycie prawdziwy smród i brud i ubóstwo na ulicach getta prawdziwe zobacvzycie i waspomnicie moj komentarz

To może rusz dupę i zacznij zarabiać, a nie cieszysz się z 500+... jałowe głąby. Nie umiesz sam o siebie zadbać i wymagasz tego od państwa... Tfu..

nie biore danego 500+ a ni żadnej kasy iod państwa ty smieciu bogaty

Już, obudziłeś się? Nie ma to jak wszystko sprowadzać do polityki. Idź bohaterze głosić swoje mądrości na ulicy a nie anonimowo w internecie.

to wy przestancie anonimowo w necie obrazac LUDZI tylko jak wam sie nie POdoba to stan jeden z drugim z nimi oko w oko i im powiedzcie co o nich myslicie a nie mi se tu plujececie w intenecie napinacze zasrane od 7 bolesci ktorym tatus kopalniok kupil mieszkanie

Wy gady jedne, patologia, margines, prostactwo, buractwo i chamstwo to wy bogacze komentujący tutaj ze swoich wypasionych hacjend, piszący z ciepłych pokoików jesteście GADAMI przebrzydłymi STOP mowie nienawisci! padło tutaj wiele słów które nadajasie do ścigania przez odpowiednie organy!

kompletne bzury, kłmastwa i oszczerstwa! przechodziłem tamtedy wczoraj wieczorem, na oby dwoch przystankach czysciutko! lepiej niz niejedn z was ma w domu pewnie, niewierzycie to idzcie zobaczyc a nie peirdolicie glupoty w necie

To jest właśnie piękny socjalizm, pomaganie biednym, darmowe posiłki jeszcze tylko ciapatych brakuje.

będą będą Poczekaj juz wkrotce wygra wybory wasz ukochane Po i N i wiosna i beda ciapaci mieszkac w waszych mieszkanmakach ktore macie po kilka i nie chcecie ludziom wynajc za normalne pieniadze to zamieszkaja tam ciapaci sprowadzenia przez Postepowych Nowoczesnych z Koalicji Europejskiej

Dla kogo te darmowe emzetki? Te śmierdzące, obeszczane zule siedzą jak u siebie i jeżdżą po całym mieście, bo ciepło. A człowiek musi na piechotę zasuwac, bo miałam odruch wymiotny od tego smrodu.

młodzieży z torfowiska ładnie się bawi na przystankach widać

Kto na większość komentarzy o zrobieniu porządku z tymi zulamijest na nie?przeraża mnie to!

To są beneficjenci programu MENEL+ fundowanego z naszych podatków. Iście niezłomni....

Zero pomocy dla takich ..!!! darmowe jedzenie??? ....nigdy !! tylko dla tych którzy wykonywali by za posiłek jakieś prace społeczne ...za darmo nic dla takich pijakow ..meneli itp...a ta noclegownie przenieść gdzieś na obrzeża miasta...

zero twoj ojciec i matka i twoje dzieci twoja rodzina to ZERo szmato z Ko KE

Myślicie że przeniesienie schronu na obrzeża pomoże ? Przecież ta grupa "najbardziej aktywnych " już dawno że schronu wyleciała i do schronu wejdzie ale tylko jak jest minus na dworze , tylko od 19 do 8 rano i w sytuacji gdy jest pod wpływem tylko gdy przywiozą go służby. Tam mieszka około 40 osób i nie wszyscy (wierzcie lub nie ) piją. Reasumując, womencie przeniesienia schronu na obrzeża , element i tak zostanie w centrum bo tu już mają swoje miejscowy i charmonogram zbiorek pod biedrami też już ustalony na rok do przodu . Tu ratuje tylko przymusowy ośrodek zamknięty , a to niestety po pierwsze bezpodstawne pozbawienie wolności a po drugie jak zwykle wszystko na nasz koszt . 

I to problem całego miasta. Zapraszam do parku na binkowie wieczorami . Albo koło cmentarza . 

raz jeden menel chciał na mnie nacharać to jak mu kopa w dupę za****em to aż mi się w stopę ciepło zrobiło nie polecam

Ale jak to Przecież nie będą wyborców usuwać

Czy to ten przystanek w którym ksiądz w Boże Ciało robi na procesję ołtarz?

Zapraszamy obok jadłodajni sami menele sraja

Polikwidować wiaty na przystankach, kosze zabrać w wielu miejscach w mieście nie ma wiat a jak nie umieją zachować się ukrócić im to teren schroniska ogrodzić betonowym płotem i bramę zamykać i monitoring na terenie i poza nim

Proszę zrobić porządek z bezdomnymi bo dzieci się boja zaraza na odwyk ich oddac

Ja pije i pobieram pieniążki z opieki i nikt mnie nie zmieni. Mieszkam w centrum. Nie mogę narzekać. Obiad zawsze darmowy mam to nie będę niepotrzebnie pieniedzy na jedzenie wydawał. Na dwoje dzieci kobita jak pieniądze weźmie to i nieraz tydzień się baluje. Kobitki z opieki bardzo pomagajom. Widzą że pije ale dają kaske. I po co mnie do roboty iść. Popije człowiek czasem to i narozrabia szybę na mieście wytlucze czy sklep okradanie to nawet się przejmować nie trzeba bo w opiece darmowy prawnik jest A z czego ściągnąć nie mają to gowno mogą zrobić. Piwko właśnie kończę i po następne ide

Ale żeś inteligencją zabłysną nierób i patol tak dzieciaki wychowasz ze na starość ci nóż w plecy wbiją bo będą takie same jak ty z domu naukę takie osoby wynoszą

Jestem menelem a Ty analfabetą. 1-1.

Czemu nie chcesz trzeciego dziecka?? Wtedy to dopiero byś balował nie mówiąc o czwartym

Ja bym chcial jak najwincy ale kobita już dawać nie chce też jej mówiłem że kupa piniendzy koło nosa przypadnie.

Mieszkam na Łąkowej jest tragedia ostatnio przenieśli się na plac zabaw dla dzieci...taka melina w centrum miasta...szok. Mam nadzieję że wladze miasta w koncu cos z tym zrobią

może pani Pawlikowska cos zadział,bo przed wyborami tak obiecywała zadbac o swoje osiedle

Bełchatów, miasto betonu, samobójców ,żuli, patologi...ostatnio nawet widziałem...menel, noga napuchnieta, sina, ale owinięta profesjonalnym opatrunkiem w postaci reklamówki z biedry...ważne że wino w ręce jest...

ale masz ****owe imie hahaha

Następne mistrzostwa Halowe Europy w Toruniu. Bravo o.Rydzyk. Dziękujemy.

Pijaki czekają na obiad w jadłodajni a kasę maja na alkohol ludzi zaczepiaja na chodniku pytają czy to 13 wstyd

Bełchatów słynie obecnie tylko z bezdomnych i jadlodajni wstyd dla miasta kiedyś było lepiej byl porządek i spokój dziś margines spol

Obecnie są tu tylko bezdomni wstyd pijani zule

Zaraza sama w Bełchatowie kiedyś tak nie było ponieważ nie było jadłodajni i śniadania wielkanocnego kto ich tu sprowadził menele co z takimi robić

Kto otwiera jadłodajnię w centrum pijusy tluka butelki dzieci z bloku boja się obok Megawatu przejść czerwona młoda pijanica zaczepia margines społeczny w Bełchatowie sobie zrobili bezdomni strach wyjść do pracy

Obok Biedry zaczepiaja klientów co z takimi ludźmi żulami robic brudno nogi owinięte workiem na bosa ida strach najgorsze miasto śpią i piją na przystankua

W centrum miasta żule pijani wstyd ilu bezdomnych się pojawilo skąd oni są brudasy smierdzi od nich sikaja w centrum biją się na przystanku na Kwiatowej

Obok Megawatu na Kwiatowej to dopiero melina siedzą na przystankach dzieci zaczepiaja kolo jadłodajni zaraza sama

Jeszcze niech im w krzakach materace porozkładają! Panie Barasiński-żenada!!!!!

Tu powinni wkroczyć wojownicy brunatnej stolicy i zaprowadzić porządek ale póki co biją dziadków na klatkach

Hehe patologia ? Co wy wiecie o patologii. Zapraszam na gablote. Przy placu Wolności. Jak czarna dziura wpadasz i znikasz

Ukruci Ci się to już nie długo:-)

Pamiętam ZIEMIA BEŁCHATOWSKA miała pomysł na przeniesienie tego ośrodka na obrzeża Bełchatowa. To był świetny pomysł.

Siema, Gryczka, jak tam na WF-ie? Spodenki nowe masz czy wyprane stare?

Komentuj w temacie artykułu Plusiaku niedouczony.

Gryczkq lubi murzyńskie pałki

Ok, komentuję. Warto rozważyć przeniesienie tego miejsca, ale szkoda, że Grzegorz Gryczka ma zawsze pomysły w kampanii wyborczej. Od 4 miesięcy jest radnym, nic w tej kadencji jeszcze nie zaproponował. Znany jak na razie jest tylko z tego, że był ponad 2 miesiące na L4, żeby wypłaty ze Starostwa nie stracić, tak?

zamknąć wszystkich w jakims budynku na kłódkę przestac karmić to pozjadają siebie nawzajem i problem zniknie...ostatni ktory zostanie tez umrze z glodu jak juz nie bedzie mial kogo jeść i po problemie..

Zgłaszam twój wpis do prokuratury STOP NIENAWIŚCI! nawołujesz do popełnienia przestępstwa! sprawa będzie wszczęta z urzędu [przez każdego prokuratora w kraju(zwlaszcaa tego z KO i KE). Pozdro z****

To zgłaszasz ten komentarz czy sprawa będzie wszczęta urzędu? Bo to dwie różne opcje kretynie.

Pier....lnij się w pusty łeb gadzie.Zgłaszać to sobie możesz przytkane szambo albo zdradę swojej kobiety.Oszołomstwo.

ocho to ty to napisales panie/pani jasnowidz? jasnowidz i zin to ta sama osoba? ok policja to ustali, czekaj na wezwanie na komende policji pajacu

Ty to jak[ś konfident jesteś widać .Wszystkich podkablowywać a siebie na piedestały wznieść.Wiesz co po wojnie robiono z takimi jak ty?Donosicielom?Nawet Policja sie was brzydzi.

Pismaki,to nie ten przystanek.!Wieksze atrakcje sa na przystanku,po drugiej stronie ulicy(koło sklepu monopolowego)

Dokładnie po drugiej stronie ulicy ! Nie można nawet obok przejść ...

W schronisku powinno być przeniesione w inne miejsce na obrzeża miasta żeby mieszkańcy mogli normalnie żyć

Straż miejska powinnaś się tym zająć w parku przy bloku 315 Dzieje się to samo a straży miejskiej ani policji nie widać Można dzwonić a oni przyjeżdżają po godzinie

A poco mają przyjźdżąć tam kasy niema.

Nie bądź tak delikatny jak picka . Młodzi piją pili i będą pic sam tam piłem nie raz boisz się to siedź w chacie i oglądaj że stara m jak miłość! Gdzie jest budowa parkingu przy bloku 315 ???

Ten parking jest i będzie tylko w twojej porytej głowie. A teraz czekam na twoje bluzgi o starej i jeżdżeniu tico, bo tylko o tym potrafisz.

Z - poryta to jest twoja stara że cię wyklula !parking będzie a jak nie to będę parkować na trawniku już kiedyś tak robiłem i nie których emerytów to zbulwersowalo a ja miałem to w h*ju xd !

Już, nie szalej, bo ci mama zabierze te resoraki co zostawiasz w doniczkach z kwiatkami.

Smarki mi możesz zjeść z doopy i nosa xd kiedy rusza budowa parkingu przy 315 ?

Jak wyjmiesz rękę z gaci i się weźmiesz za łopatę to może ruszy.

Matyśkiewicz weź się do roboty w końcu.

Pani Mariola ma dłużej władzę w ręce, niech działa emoji

Oprócz tego ze smieca i zaklucaja spokój to jeszcze dodatkowo zaczepiaja dzieci i doroslych opowiadajac bajke ze szef nie wyplacil im za prace i czy moga dostac pieniądze. Mnie tak zaczepili mowiac jeszcze ze przyjechali z Gdanska. Ci ludzie budzą strach. Grupa wzajemnej adoracji najczesciej pod wplywem. W środku miasta obraz nedzy i rozpaczy.

akurat to mozliwe gdansk to basiotn s****ysynow z po i n lewakow to bardzo mozliwe tam ytak traktuja BOGACI z PO KO KE N SDL ludzi pracujacych wiec wszystko mozliwe

Akurat znam osobę, która pracuje w schronisku, i fakt faktem byli tam ludzie z Gdańska, tzn pracują w delegacji w Gdańsku, i faktycznie ten szef im nie wypłacił. W każdym razie rażąco niski poziom zaufania mamy w Polsce, no ale dzieki mediom które nakręcają nas siebie nawzajem przecie sobie - każdego podejrzewamy o bycie złodziejem czy innym bandytą

Gdzie przyjmują mężczyzn od marca do pracy konkretnie ?

W humaxie.

W **** xd

Wszystkich tam przyjmujesz?

" Doraźnie chcemy poprawić stan tej sytuacji, ustawiając w trochę odleglejszym miejscu ławki, żeby te osoby mogły siedzieć z dala od wiaty." Może jeszcze postawić stolik z parasolem i toytoya emoji

I obiadki dowozić z jadłodajni, żeby nie musieli chodzić na Kwiatową!!! Chore! A Konendant chyba nie wie co mówi.

To nie pijackie imprezy, tak sie bawi młodzieży Bełchatów

Papier toaletowy powinni powiesić tam, trzeba pomagać potrzebujacym...

Sfotografowali nie ten przystanek, tu jest względnie, po drugiej stronie to jest dopiero patologia....Z rana 10 osób, picie, cpanie, dzieci się aż boją przechodzić obok. Dac im alko niech chlaja aż się zapija menele I będzie spokój. Wiosna idzie to dopiero teraz będzie przyjemnie...

Tylko i wyłącznie wina Urzędu Miasta. Takie schronisko nie powinno być w centrum miasta tylko na obrzeżach. A później maja pretensje do garbatego że ma dzieci proste i szukają winnych zdała od siebie.

Dokładnie tak.Te trzy baraki ,które tam sa,powinny byc dawno zburzone.To siedlisko wszelkiego rodzaju robactwa , gryzoni I MENELSTWA!

Brać tych meneli do suki,i wywozić gdzieś daleko za miasto...może się nauczą,jak jeden z drugim będzie musiał wracać z buta

Na własne oczy widziałem jak straż miejska wielokrotnie tam interweniowała, a jak państwo policja przejeżdża to głowy odwracają w drugą stronę.

Nie tylko na tej ul. Wszędzie syf jest. Kolejowa, Fryzego, Szpora syf syfem pogania.

dodaj komentarz
Czytaj także