Rejestracja i logowanie

Gruba kasa na Bawełniankę. Wiemy ile kosztowała galeria. Jakie jeszcze pochłonie kwoty?

Wydarzenia 01-03-2019 Autor: mjs
20
Gruba kasa na Bawełniankę. Wiemy ile kosztowała galeria. Jakie jeszcze pochłonie kwoty?

Dwa dni temu, w środę 27 lutego piotrkowski Sąd Gospodarczy wydał postanowienie o tzw. upadłości dedykowanej spółki Bawełnianka. Tak jak informowaliśmy w ramach tej decyzji nabywcą nieruchomości upadłej już spółki zostanie inwestor z Krakowa, a uściślają Gbb Invest. Za ile „poszła” Bawełnianka? I co teraz będzie działo się w obiekcie, który od lat straszył pustkami?

- Długi Bawełnianki na ujawnionych hipotekach obiektu, to kwota blisko 230 milionów złotych – informuje Marcin Rzepecki, który reprezentuje Gbb Invest.

W tej kwocie jest między innymi 5-milionowa kwota zobowiązań wobec miasta Bełchatów, które przez lata nie otrzymywało opłat z tytuły podatku od nieruchomości. Czy miastu, podobnie jak innym wierzycielom uda się odzyskać te pieniądze? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo jak podkreśla Rzepecki długi należą do upadłej spółki Bawełnianka, a nie do nowego inwestora. A za ile ten ostatecznie zakupił nieruchomość?

- Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wydając postanowienie o ogłoszeniu upadłości Bawełnianka sp. z o. o., uwzględniając wniosek wierzyciela określił cenę sprzedaży galerii na kwotę 57 milionów netto. Przedmiotem sprzedaży jest zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki – wyjaśnia Marcin Rzepecki.

Blisko 60-milionowy wydatek spółki Gbb Invest na zakup samego obiektu, to z pewnością początek wykładanych przy Bawełnianej milionów. Galerię, która niszczała przez ostatnie lata należy przygotować do uruchomienia, co wiąże się z remontami i pracami adaptacyjnymi. Szerzej o planach na najbliższą przyszłość i tym co będzie działo się w galerii, kiedy już ruszy w załączonym materiale video.

 

komentarze (20)
Dodaj komentarz

a na Słoku nadal syf, aż strach jak zasyfieje Bawełnianka...

zlodziej jeden niech miasto przejmie

Szkoda że nie kupił tego naczelny deweloper

czyli kto?

Centralny Punkt Przesuadkowy? A czy on przypadkiem nie powstaje przy Szpitalu? Wybudują i będzie stał pusty i nieużytkowany jak przez lata stary dworzec na Sienkiewicza. Przecież pomysł z uruchomieniem węzła przesiadkowego był wałkowany zanim ogłoszono przetarg na budowę pseudo dworca. Te wszystkie nie trafione inwestycje muszą zostać rozliczone przez właściwe służby.

Podobno Rózia Szmalec złożyła prośbę do Fransa Timmermansa żeby zbadał czy konkurs skokow gdzie wygrali Polacy był praworządny czy należy go powtórzyć. Złożyła też pytanie prejudycjalne do TSUE

RZEPECKI TO SOBOWTÓR KWICZOŁA Z JANOSIKA..............................................

Kapitał zakładowy spółki 6400 zł (słownie sześć tysięcy czterysta złotych polskich). Kupują majątek wyceniany na 57 mln złotych . Chyba CBA powinno przyjrzeć się zarówno sędziemu co wyraził na to zgodę, jak i radnemu który koło tego biegał.

Oj tam. Oj tam , nie takie byznesy przechodziłyemoji

no dziwny ten niby inwestor.obym sie mylil ale czarno to widze

Rzepecki, nie zatęga ta firma powstała w roku 2017. Ale pasuje dla tiebia.

Wreszcie nowe miejsca pracy beda a tak to stoi i rdzewieje eh

Panie Rzepecki, trochę sie ulałeś chłopie. Na siłownię idź albo dietę zmień

Zdjecie swoje udostepnij gladiatorze...

Zazdroscisz czlowieku, az Cie skreca, ze ten czlowiek bardzo duzo osiagnal to chociaz jego wyglad fizyczny skrytykujesz. Rozumiem, ze masz miesnie niczym Robert Lewandowski ?!Smieszny jestes maly czlowieczku!!!

co siaognal mieszka z matka i ma mase dlugiow nie ma wogiole kasy idiotko

oby takie gowno nie bylo jak ze Słokiem.......rzepcui

Dokładnie, za Słok niech się weźmie bo sezon się zbliża!

Za nic nie musi się brać, teren jego, więc może jedynie chcieć.

ej poedale? fajnie sie łapki samemu wcoska co nie? myslisz ze tylk oty jestes tak icwany pedale?

dodaj komentarz
Czytaj także