Rejestracja i logowanie

Bawełnianka zyska nowe wnętrze i... zmieni nazwę? Zobacz co obecnie kryje się za murami galerii [FOTOGALERIA]

Wydarzenia 05-03-2019 Autor: magjas Foto: r.k
50

Świeci pustkami od 2012 roku. Kiedy wejdzie się do jej wnętrza, imponuje wielkością i nieco nawet przeraża. Cisza aż dźwięczy w uszach, a każdy najmniejszy odgłos obija się echem po tysiącach metrów kwadratowych betonu, stali i szkła... Wszystko na to wskazuje, że już niebawem rzeczywistość tego miejsca odmieni się radykalnie, a to co prezentujemy dziś na zdjęciach przejdzie do historii, bo dla Bawełnianki pisany jest nowy scenariusz.

- Komercjalizacja, która była dla tego obiektu wykonana, była przygotowywana w latach 2011 – 2012 i dzisiaj standardy wielu najemców są zupełnie na innym poziomie – wyjaśnia na wstępie Marcin Rzepecki, przedstawiciel GBB Invest, który zakupi galerię. - Na pewno obiekt będzie musiał nieco zmienić swoją funkcję. Oczywiście nie oszukujmy się, że tą podstawową będzie ta handlowa i usługowa, ale zmiana sytuacji prawnej dużych obiektów handlowych – mam tu na myśli oczywiście zakaz handlu w niedzielę – wymusza zmianę strategii dla takich miejsc. Musimy skierować się bardziej w stronę usług dla rodziny, dla mieszkańców, na pewno musi się tu pojawić sporo usług kulturalnych.

Jak podkreśla Rzepecki, nadal aktualna jest też koncepcja zorganizowania w galerii punktu przesiadkowego dla autobusów. W tej sprawie inwestor rozmawiał z władzami miasta, a te do pomysłu nadal się przychylają. Co ciekawe wcale nie jest przesądzone, że Bawełnianka, Bawełniaką pozostanie. O nazwie mają przesądzić aspekty marketingowe.

- Trzeba przeprowadzić badania marketingowe czy nazwa „Bawełnianka” nie jest zbyt obciążająca dla tego obiektu. Historia, chyba jedynej wybudowanej i nieuruchomionej galerii w Polsce odbiła się szerokim echem i trudno tu mówić o pozytywnym wydźwięku tego echa. Do zmiany z pewnością są też niektóre elementy graficzne i kolorystyka, która nie oszukujmy się już "trącą myszką" – wyjaśnia Rzepecki.

Jak sam jednak podkreśla, są rzeczy w tym obiekcie nienaruszalne i takim elementem z pewnością jest komin, który króluje nad całą nieruchomością. W tej chwili w galerii, na 23 tysiącach metrów kwadratowych przygotowano sto boksów. Jak Bawełnianka zaprezentuje się za kilkanaście miesięcy, kiedy ostatecznie otworzy drzwi dla klientów? Na tą odpowiedź przyjdzie nam poczekać co najmniej rok. To właśnie wiosną 2020 roku inwestor zamierza uruchomić galerię.

komentarze (50)
Dodaj komentarz

duzo mieszkan socjalnych moznaby zmiescic....

Piękne wnętrze, mam nadzieje że nowy styl będzie jeszcze lepszy emoji

jeszcze powinno powstać muzeum poswiecone ludzom którzy tam wiekszozc zycia przepracowali a historia to pamięć .

Szukam 38-letniej dziewicy

Spóźniłeś się minimum 20 lat emoji

oko-press '''Wiarygodne'' źródło informacji, lewacki bełkot

Rozumiem, ze jak lewacki bełkot to na bank kłamstwo a jak prawacki artykuł to najprawdziwsza jedyna i objawiona prawda. No i oczywiście ziemia jest płaska

Plaska to jest twoja córka

Wszystko poza "ziemia jest płaska" to prawda.

polityk PIS do bełchatowianina- dam ci swoje g..no. Bełchatowianin- nie chce. Polityk PIS-ale dam ci je za darmo. Bełchatowianin- a to jak za darmo to biore

Nie sądzę by bełchatowianom nazwa "Bawełnianka" źle się kojarzyła a co za tym idzie , ta galeria powinna mieć właśnie taką nazwę. Bawełnianka to część historii Bełchatowa, która powinna być uwieczniona.

I widziałbym w obiekcie jakąś ścianę, albo kącik wspomnień na której byłyby jakieś zdjęcia czy wspominki tej pierwotnej bawelnianki, najlepiej w kominie w którym mają być kawiarnie

Dobrze ,że wreszcie w tej pustej galerii coś powstanie ,bo smutno było patrzeć jak niszczeje.Na zdjęciach sprawia dobre wraenie .A myślałam ,że w środku koczują szczury i koty .Do Olimpii nie ma czym dojechać ,a nie wszyscy poruszaja się swoimi samochodami ,np. seniorzy.Może wreszcie doczekają się Bawełnianki , a może być i inna nazwa.Oby wreszcie coś sie tam działo !!!

No No tak jak na Słoku....

Ja chcę sklep C&A, bo jestem gruba i tylko tam są na mnie ubrania. I uprzedze komentarze - nie schudnę, bo jestem chora i biorę sterydy i hormony.

Ja mam dużo pomysłów ogólnie kręgielnia może być night club z tarasem na zewnatrz bo nie ma gdzie wyjść w tym mieście,punkt przesiadkowy to jest super pomysl. W każdym dużym mieście tak to działa że przy stacji są np puby,restauracja itp Jest dużo możliwości tylko to wymaga dużych nakładów finansowych! Trzymam kciuki aby coś z tego wyszło;-)

Same zazdrosne ku..wy tu siedzą , mogles jeden z drugim kupić, no tak ale za co? J...ane żałosne biedaki

Bardzo dobrze że znalazł się inwestor, już myślałem że "magnat" z Torunia Rydzyk przejmie to za złotówkę.

Galerianka to odpowiednia nazwa, albo galeria Słok emoji

Jaki udział w Galerii Bawełnianka ma Pan Marcin Rzepecki- Radny? W oczekiwaniu na pierwsze ruchy nowego właściciela. Powodzenia

Brawo Panie Marcinie widać że zależy Panu aby to miasto się rozwijało

Rozwijało? Kolejne sklepy i bełchatowianie, których nie stać na zakupy w galerii.

Jak nie stac jak pod olimpią zaparkowac nie idzie, chyba ze belchatow tylko oglądać jezdzi

Nie każdy pracuje na kopalni czy w elektrowni.

Ty kur,wa dupo lizie!!

Ta aureola na kominie to nic innego jak wejscie do kasyna

Pięknie......Aż żal patrzeć jak się marnuje. Oby powstało coś fajnego

Inicjatywa, ze wszech miar pozytywna i warto ja wspierać. Łatwo nie będzie, ale dobry pomysł zawsze musi przynieść efekty. Może rzeczywiście pomysł dla przesiadek komunikacyjnych lepszy niż gdzieś na odludziu? Powodzenia

poprosimy o KiK, C&A, Flying Tiger emoji powodzenia!

malo masz ciuchow w olimpi??

potrzebne obiekty rozrywkowe dla dzieci i doroslych. 25% sklepów odzieżowych tam to max .Kregielnie czy browar z prawdziwego zfarzenia. Niech jada do manu i biora przyklad

Super pomysł z tym browarem.Oby powstał.

Chciałabym zobaczyć Bełchatowiaków jak idą do kręgielni albo napić się piwa za 8 zl. Hahaah. Wszędzie za drogo, browar z Biedry i wakacje na działce.

w Gambrinusie jest nawet po 10zł i w weekendy nie ma miejsca....a w takim browarze,jak by sie lało prosto z kadzi,to na pewno by ludziska sie przezucili

chyba ty....

krótko dziecko jeszcze żyjesz mało wiesz wiec sie kobieto na temat piwa nie wypowiadaj. Lepiej dołącz do rozmowy jaki by tu nowy sklep z ciuchami postawić. Może Pan Rzepecki czy ktoś inny to czyta i zrozumie .

Mnie akurat kolejne sklepy z ciuchami mało interesują. Taaaak, jestem kobietą i nie lubię łazić po sklepach! Idę jak muszę, wolę inaczej spożytkować swój czas. Zdziwiony? Tak bronisz piwoszy... Ciekawe ile razy w tygodniu poszedł byś na piwo rzemieślnicze... Ile osób musi chodzić, żeby interes się oplacil... Bełchatów to specyficzne miasto, ludzie pieniądze wydają w Łodzi albo trzymają w szafie pod ubraniami. Do wydawania ostatni....a już na piwo za 8 złotych o specyficznym smaku???? Hahah zapomnij!

Triche pozbo ale lepiej i to niz miala by stac i popadac w ruine a ze kupil za 20 % nikt nikomu nie bronił kupic

Pięknie w środku

Ludzie opamiętajcie się ze swoją podłością kupił to niech robi to super dla centrum miasta

Kupił za pieniądze co ludzi wykorzystał plus kocyk dołożył z podatników.

jwkie centrum!!!

Bardzo dobrze, że w końcu coś z tym obiektem zrobią

Bawelnianka zawsze pozostanie Bawelnianka jak Milko zawsze pozostalo Milko to dla Rodowitych a nie przyjezdnych przebierancow sloikow pozdro dla kumatych

A POW to jest ŚWIERA

Ja sie pytam dlaczego to jakiś łapciuch zakupił za 20% wartości?!

Łapciuch tosamjestes skoro pozwoliłem na to aby taka okazja przeszła ci koło nosa i nie kupiłeś tego obiektu w tak okazyjne cenie.

Mogłeś się starać i kupić za 15 %wartości. Nikt Ci tego nie bronił.

Bo chciał.

dodaj komentarz
Czytaj także