Rejestracja i logowanie

Dyrektor szkoły w Kurnosie odwołana w trybie nadzwyczajnym. Urząd informuje: ''Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii''

Wydarzenia 27-02-2019 Autor: magjas Foto: facebook/Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim
111
Dyrektor szkoły w Kurnosie odwołana w trybie nadzwyczajnym. Urząd informuje: ''Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii''

Wczoraj wójt gminy Bełchatów ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim. Postępowanie jest wynikiem odwołania ze stanowiska dotychczasowej dyrektorki – Danuty Barun, która ostatni dzień funkcję pełniła 25 lutego.

 

Jak informują nas pracownicy Urzędu Gminy Bełchatów, Danuta Braun decyzją wójta Konrada Koca została odwołana ze stanowiska w trybie nadzwyczajnym ze względu na trwający rok szkolny.

- Decyzja jest podyktowana faktem, że Pani Danuta Braun nie posiada nieposzlakowanej opinii, a jest to wymóg podstawowy zawarty w Karcie Nauczyciela. Wobec byłej Pani dyrektor toczyły się postępowania sądowe w związku z przekroczeniem uprawnień w związku z pełnioną funkcją. Kuratorium Oświaty w Łodzi wydało pozytywną opinię w tej sprawie. Konkurs na nowego dyrektora szkoły jest otwarty – czytamy w oficjalnej informacji przesłanej przez Karolinę Trzcińską z Urzędu Gminy Bełchatów.

W tej chwili dyrektorskie obowiązki zostały powierzone Tamarze Gołuch, nauczycielce ze szkoły w Kurnosie Drugim. Wczoraj został też ogłoszony konkurs na stanowisko szefa tej placówki. Kandydaci na składanie aplikacji mają czas do 12 marca.

 

komentarze (111)
Dodaj komentarz

Głowa do góry pani dyrektor, walczyć nie dać się , prosimy o to. Takiego człowieka oddanego innym ludziom trzeba bronić, to obowiązek, wychowała nas i zawsze w nas wierzyła, dlatego wspieramy z całych sił.

Podrabiala podpisy i brala pieniądze za ubogich dzieci!!!

No to czekamy kto zostanie dyrektorem, chodzą słuchy że pan GG tylko byłoby to trochę nie w porządku, czy w gminie nie będzie dobrego kandydata? Pożyjemy, zobaczymy.

Co za dużo jest pozytywów dla dyrektorki więc trzeba dołożyć , oj ktoś się tutaj dorobi za to plucie jadem. Brak słów proszę pani dyrektor się nie dać, głowa do góry.

Nie wypowiadaj się za rodziców, bo jesteś marnym człowiekiem jeśli można tak cię nazwać . Nikt nie musi rozpowiadać kto logicznie myśli i patrzy na to wszystko to widzi mściwość wójta i jego ekipy i koniec, a ty pisz co chcesz my wiemy swoje... Pozdrawiamy panią dyrektor.

Rozpowiada ze ja zwolnił wójt nieprawda może pracować jako nauczyciel marny więc rodzice nie będą chcieli i znów ma kobita problem....a jeszcze inne kanty !!!!!

Najlepsza obrona jest atak!Pani Dyrektor niech sie Pani nie waha. Trzeba bronic siebie i swojej rodziny.Jeszcze raz wszystkiego dobrego!!

Zwolnienie wystawia lekarz wiec on jest "oszustem" to poważne oskarzenie!Po takim przejsciu Pani Dyrektor. miala prawo sie rozchorowac nic w tym dziwnego!!Pani Dyrektor zycze szybkiego powrotu do zdrowia i do szkoly

To jest czwarty wójt z którym dyrektorka współpracuje, weź się kobieto zastanów co piszesz. Jeśli wójt zaplanował sobie że nie będzie z nią współpracował to wszystko się wymyśla żeby tak było. Przecież było takie nastawienie od samego początku, o tym głośno mówiło się przed i w czasie wyborów, to było zaplanowane od daawwnnaa, ale żeby się tak znęcać ... To silna kobieta i wierzę że będzie się broniła... tego oczekujemy i wspieramy.

Zapomniałam dodać, że lewe zwolnienie lekarskie to też nadużycie, bo raczej nagle się nie pochorowała po otrzymaniu wypowiedzenia. Parodia.

Sama zawsze mówiła ze ja to żadne choroby nie są w stanie zaatakować....okaz zdrowia

O co ma żal dyrektorka? Mówi, że Koc ma przesłanki polityczne, a wcześniej jak kandydowała na dyrektora i ówczesny wójt nie miał sprzeciwu to niby co? To jest czyste kumoterstwo. Obłuda i kpina. Dopuściła się oszustwa to niech karę ponosi, bo na takim stanowisku nie powinna zasiadać ani jednego dnia. A to czy zrobiła dużo dla szkoły i czy jest miłą osobą to nieważne, bo każdy dyrektor na jej miejscu robiłby to samo. To jej praca. Za oszustwa niech płaci, a dyrektor to ma być uczciwy człowiek, bez przeszłości niechlubnej. Na jej miejsce jest dużo ludzi z odpowiednim wykształceniem i też będą dbać o szkołę i uczniów.

Wojt Ladziak powolywal wszystkich obecnych dyrektorow i wicedyrektorow!Obecny wojt w takim razie powinien odwolac wszystkich! skoro to kumoterstwo???Najpierw sie zastanow pozniej pisz!!!

To nie obietnice wyborcze to wendetta polityczna, to nie przypadek że dwoje ludzi z jednej rodziny są zwolnieni. Co ludzi przeciwnika się nie toleruje panie K. , a pana przeciwnicy tak z panem wcześniej nie postąpili, wstyd drogi panie. A tak pan przedstawiał zaświadczenie że pan katolik, co na to ksiądz z ...

To co piszą powinno być karane, jeśli nie zgłosi tego operator to ja zgłoszę ja jako obywatel , bo to hańba , w Polsce chyba prawo obowiązuje... Pani dyrektor proszę Boga o siłę dla pani ...

Żadna władza nie jest wieczna to trzeba sobie uświadomić a czmychnięcie na zwo!linienie lekarskie to jakiś żart

Podrabiala podpisy i brala pieniądze za ubogich dzieci!!!

To co się stało dwóch panów planowało już cztery lata temu , co najgorsze jeden z nich to ten który powinien ją wspomagać , pomóc jej zadbać o tę placówkę. Tak powinno być gdyby było się człowiekiem a nie nękać i dręczyć wymyślając codziennie coś innego. Nie zważa że cierpi na tym ona i jej rodzina, czy musi stać się tragedia żeby wreszcie ktoś zareagował . Pani Dyrektor ja i moja rodzina pomożemy .

Ta pani wychowała czwórkę moich dzieci które ukończyły tę szkołę, teraz studiują są w szkołach średnich radzą sobie znakomicie i to właśnie ona ich nauczała i wychowywała . Zawsze wspominają tę placówkę najlepiej bo wynieśli z niej wiedzę i zasady zachowania a dyrektorkę uważają za osobę która im dała od siebie najwięcej . Mówią że już później nie spotkali osoby tak oddanej dzieciom i młodzieży dlatego nie mogą pogodzić się z tą całą nagonką, to jest strasznie nieuczciwe . Pozdrawiamy panią dyrektor życząc dużo siły i odwagi.

Parę słów do obrońców Pani Dyrektor...czy taka idealna osoba straszy dzieci poprawczakiem???!!!Czy mówi,ze ich rodzice pójdą bo więzienia??!!!Bierze dziecko do swojego gabinetu ,zastrasza je by za godzinę zwołać resztę dzieciaków i dać im coli??!!!??Ty tylko parę przykładów ......

Codziennie były inne jej głupie pomysły. Albo ja wielbisz c zcisz albo jesteś wrogiem do zniszczenia

Gmina zadłużona a nowe auto kupują do zawadowa gdzie te oszczędności panie wójcie !

Widocznie nie taka zadluzona!!!Cos trzeba ludzia powiedziec jak sie ludzi Ladziaka chce pozwalniac!Pani Dyrektor moja rodzina jest z Pania!!!

W ramach oszczędności przyjmują w spółce i gminie

A gdzie rozliczenie 100lecia szkoły w kurnosie bo coś opornie idzie to rozliczenie miało być wyjaśnione na sesji ostatniej i nic czekamy na rozliczenie panie P.

Wszelkie komentarze zawierające obraźliwe słowa lub naruszające dobro osobiste będą na bieżąco poddawane weryfikacji, a ich autorzy mogą ponieść konsekwencje prawne.

Dziecko, odejdź już od komputera. A prawdziwa redakcja może zastanowiłaby się nad wyłączeniem komentarzy?

i tak za każdym razem będą wyłączać ? bo banda gamoni nie umie kontrolować wypowiedzi ? Poczekajcie na odpowiednie pisma wzywające do wyjaśnień to się zdziwicie emoji Kozaczki internetowe

Najlepsza decyzja jaka mogła być. Absurd żeby tyle czasu tolerować takie zachowanie. Z rodziców robiło się wariatów, nauczyciele wystraszeni i każdy się bał słowa powiedzieć. może wreszcie zapanuje tam spokój i porządek a nie terror . Najwyższy czas żeby ukrócić te wszystkie oszustwa !!!!!!!!!!!!!

Wreszcie! Ile można było czekać! Chyba w całym kraju nie było takiej komedii jaka działa się w Kurnosie!

Do Karoliny Trzcińskiej z UG Bełchatów : posiadać można np. rower, zaś opinię można mieć. Proszę nie ignorować zasad języka polskiego.

Ty na pewno za nią nie stoisz bo plujesz jadem, ale my tak i nie ubliżaj nam kurnosiakom bo nie życzymy sobie tego i koniec ...

Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem a później oskarżaj! Czy ja w swoim wpisie pluje jadem? Podałem tylko fakt jakim jest to, że Koc wygrał w Kurnosie i jasno na spotkaniu mówił, że to nie dopomyślenia, żeby taka osoba sprawowała funkcje dyrektora w szkole nadal. Osoby, które oddały na niego głos (w Kurnosie) wiedziały co będzie się działo a nawet to popierali. Nie uznajecie demokracji i nowo wybranego wójta a konstuktywną krytykę uważacie za hejt. Nie chcecie się dogadać bo chcecie żeby wszystko było po staremu! Zero obiektywizmu niestety. Skoro piszesz "nam kurnosiakom" to się podpisz imieniem i nazwiskiem i nie wypowiadaj się za całą wioskę!

Panie Wójcie zrobił Pan dobre pociągnięcie bowiem niektórym się wydaje że władza jest dożywotnia,gdyby to była szkoła prywatną to owszem.Powinien Pan ogłosić konkurs na to stanowisko aby to stanowisko objęła osoba kompetentna spoza Kurnosa bo to b.specyficzna społeczność

Tomasz 342 dobrze pisze ze władza nie jest dożywotnia do następnej kadencji panie wójcie i koniec z władza

Może nie trzeba będzie czekać do końca kadencji !

Najlepiej z Kleszczowa,bo to sie bedzie oplacalo nowym wladza!!!Ha! Ha!Ha!

Konrad Koc 228 głosów, Kamil Ładziak 165 głosów. I dalej piszcie, że cały Kurnos za tą osobą stoi hahahahah. Na 100% osoby, które oddały swój głos w wyborach na Koca nie tolerowały tej Pani na stanowisku dyrektorskim.

Ta pani juz gubi sie w klamstwach i oszustwach. Uważała i uwaza szkole za prywatną własność a kadrę za służbę rodziców za głupków . Dość tego! !!!!!!dziękujemy Panie Wojcie .

Moje pytanie brzmi: Kim jestem cytowana na wstępie artykułu pani Karolina T? Jaką funkcję pełni ta pani w tym urzędzie?

Chyba awansowala na rzecznika UG. Tylko ona zostala z promocji.Widocznie jedna wystarczy

Hmm. Pytanie okazało się zbyt trudne. A szkoda.

Po prostu nikt z 90 osób komentujących nie zna odpowiedzi hehe

Do UG : racja . nie cenią tego co mają , niszczą osobę która tyle im dała , może dla pani dyrektor byłoby dziś lepiej jeśliby nie walczyła o tę szkołę . O ile pamiętamy szkołę planowano zatrzymać w Oleśniku nie w Kurnosie to dzięki niej jest u nas, tak rozbudowana, zadbana , to tylko ktoś bardzo mściwy tego nie chce widzieć. Proszę się nie martwić jesteśmy z Panią ...

Jak się chce człowieka zniszczyć to wszystko się wyolbrzymia i zawsze można coś znaleźć, a odnośnie pracowników to bardzo proszę się nie wypowiadać bo sobie tego nie życzą. Jest to dyrektor dzięki któremu mamy tak rozbudowaną i świetnie wyposażoną placówkę z czego korzystają dzieci ... Pani dyrektor prosimy się trzymać , dużo siły, zawsze z Panią ...

To złe zachowanie w szkole ,,przyszywanego wnuczka " i brak reakcji władzy ,miało duży wpływ na to odwołanie.

Chora psychicznie kobieta. Krzywdzi wszystkich i wszystko niszczy. Zieje nienawiscia bo kocha tylko siebie. Dziwne ze rodzina tego nie widzi. Ona potrzebuje natychmiastowej pomocy!!!!!!!widzą to obcy ludzie, rodzice,wspolpraciwnicy.

Co takiego ta Pani zrobiła, ze wzbudza tak skrajne emocje? W komentarzach czytamy od zachwytów po potępienie.Rozumiem, ze gusta mogą być rozne, ale tu nie o gusta idzie. Szkoła publiczna nie jest prywatnym folwarkiem.

Zobaczymy jak sie bedziecie cieszyc z nowj pani dyrektor???Jeszcze sie zdziwicie jaki prezent szkuje wam wojt.POLITYCZNY!!!Pani Dyrektor jeszcze za Pania zatesknia.

A tak w ogóle to brawo dla trójki rodziców,którzy nie bali się przeciwstawić Pani Dyrektor.Brawo Wy!!!

Pani dyrektor bardzo prosze niech sie Pani nie poddaje!Prosze zawalczyc o siebie!! pokazac nowemu wojtowi ze nie jest ponad prawem!!! Glowa do gory!Pozdrawiam!

Ksiezy Mlyn to nie Wójt to Kuratorium......Pani dyrektor niech Pani jednak odpuści !!!!!

Pani Danusiu proszę się trzymać , jesteśmy z panią my społeczeństwo Kurnosa. Nie bać się niczego i dochodzić swoich racji . Pozdrawiam .

Ja też z Kurnosa jestem i cieszę się niezmiernie, że Pani Braun już nie ma...także niech każdy pisze w swoim imieniu.

H a ha dobre sobie społeczeństwo kurnosa. .....społeczeństwo zna ta panią tylko z siania nienawiści i niezgody nawet księdzu i siostrze nie odpuscila. ........pomyślcie ludzie tak się zachowuje czlowiel pisu.

Cóż za megalomania!!!!! "My społeczeństwo" ?????Wypowiadaj się za siebie MK!!!!!!!

Czy funkcja dyrektora ma byc dozywotnia? Uwazam, ze wojt Koc postapil wlasciwie i nikt tej pani nie skrzywdzil, bo pozwolono jej pracowac w szkole. Nauczyciela rowniez obowiazuje etyka wiec zarowno moglaby zostac odsunieta od pracy w szkole. WRESZCIE koniec wojny w Kurnosie

Teraz to się dopiero wojna zacznie.

Danusiu oj coś te komentarze nie najlepsze.

Polak niech dołki kopie w PGM -ie pod swoimi kolegami a od szkoły w Kurnosie wara i już.

masz rację, kto jak kto ale Polak ma w tym wprawę.

Proszę sprawdzić czy wszystko zrobiono zgodnie z prawem a potem pisać, bo to są bzdury wyssane z palca . Słynne TRIO nie wie co czyni. Karma wraca , niech pamiętają.

Droga absolwentko uważaj bo możesz mieć problem , ja miałam z nią lekcje i były super, nie miałam problemu w ekonomiku. Nie pisz głupot , nie krzywdz człowieka

I co mi zrobisz jak nawet nie wiesz kim jestem haha bardzo się boję! Nie pisze głupot bo tak było

I dobrze

Na lekcje przychodziła 5 minut przed końcem i trzymała nas na przerwie żeby zrobić temat.. A Pani Tamara Gołuch najlepsza bardzo dobrze ją wspominam za czasów podstawówki mogłaby zostać na stałe dyrektorem!

Nareszcie po tylu latach!!! oszustwa

Synalek z mamusią będą mieli teraz więcej czasu dla siebie

Jakoś Mało tych niezadowolonych!!!!!!

Brawo nowy Wójt! Większość po cichu na to liczyła,nikt głośno nie mówił.

Skandal to był że dyrektorem był któś z takimi zarzutami. To tylko w Polsce

Krzysztof Polak na dyrektora!!! Nauczy dzieci jak kopać pod kimś dołki żeby samemu w nie nie wpaśćemoji.

Kolega z Oleśnika pewnie też się cieszy. Teraz jeszcze tylko wepchnąć na stanowisko jakiegoś nieudacznika co zaora tę szkołę, a to co zostanie przeniesie się do jego wioski.

Też uważam że szkoda takiego człowieka który poświęcił połowę swego życia dla dzieci. To że szkoła w takim super stanie to nie z pieniędzy z budżetu szkoły ale sama starała się zdobyć fundusze, czy za to teraz ma być tak traktowana... Na ostatnim zebraniu przedstawiono nam plan wyjazdów , wycieczek bezpłatnych dla naszych dzieci , to ona to załatwiła z Funduszu Ochrony Środowiska, a tak naprawdę nie musiała tego robić ale zawsze cieszy ją radość dzieci. W piątek były zabawki dmuchane na sali dla dzieciaków, to ona załatwiła finanse . Widziałem jak podchodzili do niej rodzice i dzieci i dziękowali, to jak to się ma do tego co ją spotkało. Czekam na wyrok sądowy, pani dyrektor do sądu z tym bo to dziwna sprawa.

Ciekawe jaką masz grupę inwalidztwa że tak piszesz widocznie jesteś jakaś rodzina

No i co z tego, że ZAŁATWIŁA to czy tamto. Przyjdzie ktoś nowy i też będzie ZAŁATWIAŁ różne rzeczy emoji nie ma ludzi niezastapionych

Tak ta nowa osoba załatwi wszystkich na szaro !!!

Przyjdzie nowy, tylko ciekawe czy też będzie mu się chciało załatwiać, czy tylko brać kasę.

Nieposzlakowanej opinii...??? Czyjej się pytam? Na jakiej podstawie te opinie?

Wyroku sądowego

Najlepsza dyrektor z ogromnym doświadczeniem.... Szkoda

Lecz się nie wiesz CO piszesz

To wszystko polityczne , ale tak gnębić człowieka to straszne. Tak naprawdę my nie wiemy jak to jest prawnie, czy na pewno Koc ,Polak i Kotas mają rację niech to ktoś sprawdzi. Dzięki tej kobiecie ta szkoła istnieje, nie wszyscy pamiętają w jakim stanie była placówka kiedy ją przejmowała. To za jej kadencji szkołę dwukrotnie rozbudowano, wyposażono, ileż projektów zrealizowano nie mówiąc o super nagrodach za konkursy , wymieniać... Teraz za to wszystko takie plucie, wstyd i to wstyd dla Kurnosa ...

Jaki wstyd człowieku w końcu szkole będzie zdrowa atmosfera.Szkołę rozbudowana???!!No może, Ale ja jej medalu za to nie dam....jak się wałki z byłym Wójtem kręciło to i pieniążki były na wszystko.....

Pisać anonimowo łatwo. A to co napisałeś to jest oskarżenie podlegające pod par. kodeksu karnego. Pomyśl ..Ja mogę wystąpić do administratora o ID twojego komputera. Masz problem!!!

Nie strasz nie strasz bo się zesr...a.sz. ....... Ładziak Danusi pomoże

"Nie strasz ...". Kobiety (damy) tak nie mówią. I to jest smutne że już nie ma kobiet z klasą tylko takie wulgarne

Nie możesz. Administrator nie mozecudzielic Ci taki informacji. To następuje za zgodą i nakazem prokuratora to po pierwsze, a po drugie nie zastraszaj.

I dlatego wszyscy mogą tak pisać ?? Co się z Wami ludzie dzieje ??

Moja córka ukończyła tę szkołę, w szkole średniej miała bardzo dobre wyniki w tym z biologii którą nauczała pani dyrektor, to też bardzo dobra dyrektorka i człowiek . Mnie i moim dzieciom bardzo dużo pomogła. Nie plujcie na nią , dajcie jej i rodzinie żyć .

Bo jebne ze smiechu...Przepraszam za wyrażenie ale nie mogłam się powstrzymac.Puścić film, ,Było sobie życie,, to nawet dziecko potrafi.Ot,taka lekcja z Pania dyrektor.

To nie jest dobry człowiek...ale umie stwarzać pozory-w tym jest najlepsza.Jej praca jako pedagog też pozostawia wiele do życzenia.Cieszę się bardzo, że Pani tej w naszej szkole już nie ma

Może mi ktoś teraz powie co łączyło Pana Wójta z Panią dyrektor Braun że ją tak chronił ? Napewno nie sprawy nauczania ale przyjdzie czas i tego się dowiemy.

A co łączyło? Prosta odpowiedź walki o kanty...cczyli kasa....kasa

Może romans mieli

A może rodzina?

Nie znam tej pani ale uważam, że jakieś standardy obowiązują szczególnie na stanowisku dyrektora szkoły. Uczniowie obserwują i wyciągają wnioski na przyszłość.

Obietnice wyborcze powoli się spełniają . Wymieniamy dalej .

Tak ja czekam na reszte!Pan Kotas obiecywal gazyfikacje wsi podpis pana Koca tez tam byl.Mam te ulotki i sie przypomne!Wymieniamy dalej?????

Każdy kij ma dwa końce

Moj syn chodzil do kurnosa i nie mam pretensji do dyrektor kazdy tą osobę zna mam pretensje do Ładziaka ze pozwolił jej sprawowac tą funkcje...zreszta sa podobni.

,Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy" Wreszcie sprawiedliwość!!!

Może w końcu te panie dyrektor i z innych szkół podejda do swoich obowiązków rzetelniej a nie zamykają uczniów samych w klasach i gdzieś sobie wychodzą

Oj, to poważne zarzuty! I której szkole piszesz? Jeśli tak tylko, by podpuscic, to nie szczuj! Nie mierz innych ta sama miarą!

Wreszcie!!! Lekcje z tą nauczycielką to jeden wielki kabaret.

Jak były. Bo właściwie ich nie było. Na zajęcia wchodziła Pani z obsługi.

nareszcie wójt z jajami

dziwna była, może to i lepiej

Z czyimi tymi jajami bo chyba nie swoimi on nie ma nic do powiedzenia tam kto inny pociąga za sznurki prześlizgną się z 24 głosami w następnych wyborach nie ma szans za to co robi !

Synalek z wójtem pogrywa, w związki zawodowe sie bawi, to i mamusia poleciała

Brawo .w Końcu sprawiedliwość.

dodaj komentarz
Czytaj także