Rejestracja i logowanie

Os. Dolnośląskie. Napadli na kierowcę i zniszczyli samochód. Jedynym ukaranym został... poszkodowany

Wydarzenia 27-02-2019 Autor: rk
42

W poniedziałek 26 lutego po godzinie 5:00, przed blokiem na os. Dolnośląskim 219 doszło do iście gangsterskich scen. Grupa osób zaatakowała próbującego wyjechać z parkingu mężczyznę. Mocno zniszczyła należący do niego samochód, po czym sprawcy oddalili się z miejsca. Poszkodowany jednak uznał, że do niczego nie doszło, a samochód został rozbity z jego winy w wyniku kolizji parkingowej. Tym samym policjanci wręczyli mu mandat. Postępowanie związane ze ściganiem sprawców uszkodzenia mienia prywatnego jest możliwe jedynie na wniosek poszkodowanego, który w tym wypadku takich działań sobie nie życzył.

W poniedziałek około południa do naszej redakcji wpłynęły zawiadomienie od anonimowych czytelników, informujących, że o wczesnych godzinach rannych w okolicy bloku na Dolnośląskim 219 doszło do sytuacji podobnej do tych, które można zobaczyć w gangsterskich filmach. Bliżej nieokreśleni mężczyźni napadli na wyjeżdżający z parkingu samochód. Kierowca próbując uciec napastnikom mocno przyspieszył. Jadąc na biegu wstecznym uderzył w zaparkowane przy bloku audi, po czym zatrzymał się na latarni, niszcząc przy okazji lustro parkingowe.

Według relacji zgłaszających czytelników, napastnicy mieli skakać po samochodzie, wybijać szyby i próbować wyciągnąć kierowcę ze środka pojazdu. Ten trąbiąc, zwrócił uwagę mieszkańców, którzy natychmiast zadzwonili po policję.

Na komendę wpłynęło zgłoszenia o awanturze i napaści. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zastali dwa uszkodzone samochody i ich właścicieli, którzy zeznali, że była to zwykła osiedlowa kolizja, a żadnej napaści nie ma mowy. Kierowcy oznajmili, że nie zamierzają angażować policjantów i nie zgłaszają nic poza kolizją.

Funkcjonariuszom poziom zniszczeń nijak nie odpowiadał temu co usłyszeli. Auto, które uderzyło w latarnię miało wybitą szybę, pofalowaną maskę i dach. "Zniszczenia jak po solidnym dachowaniu" - relacjonuje nam zgłaszający czytelnik. W momencie kiedy dziennikarz naszego portalu pojawił się na miejscu, uszkodzonego przez napastników samochodu już nie było, natomiast uszkodzone audi, przechylona latarnia i wgięty słup pokazują, że prędkość cofania musiała być spora. 

Funkcjonariusze postanowili rozpytać mieszkańców bloku o zaistniałą sytuację. Lokatorzy informowali jednak, że nic nie widzieli i nic nie wiedzą.

Jak się okazało, rejon w okolicy, w której miało miejsce zdarzenie jest naszpikowany kamerami. Z informacji uzyskanych od radnego Krzysztofa Waty, który inicjował instalację systemu monitoringu na wysokości bloków 219,220 i 221, rejon stale obserwuje 19 kamer. Radny poinformował nas, że skontaktował się już za administratorem systemu kamer i ustalił, że cały przebieg porannego zdarzenia jest bardzo dobrze zarejestrowany na kilku nagraniach. Ma być na nim widać całą sytuację jak na dłoni. Jej przebieg zgadza się z opisem jaki dostarczyli nam czytelnicy – grupa mężczyzn napadła i zniszczyła samochód. Radny poinformował nas, że nagrania z monitoringu zostały już przekazane bełchatowskim policjantom.

Sprawa jednak poza zakończeniem mandatowym nie będzie miała dalszego biegu. Policja nie otrzymała od kierowcy zniszczonego samochodu wniosku o ustalenie sprawców, a w przypadku uszkodzenia mienia prywatnego jest to warunek konieczny do podjęcia działań przez mundurowych.

komentarze (42)
Dodaj komentarz

Cóż poematy nie dotrą do tępogłowych, bo ich językiem jest brutalny wpie..dal i pała na plery. W zasadzie nie jest mi szkoda tych młodocianych przestępców -niech się pozabijają ale nie na oczach normalnych ludzi w sferze publicznej. Niech umówią się na środku jeziora na tratwach i tam dokończą marnego żywota a nie w przestrzeni publicznej.Jednak im o to chodzi aby był pewien wydźwięk zbójeckich umiejętności -tylko normalnych ludzi to nie interesuje -wbijcie sobie to do tępych pał .Tak naprawdę, to chodzi tutaj o narkobiznes przemycony w barwach klubów. Kwane i różne inne wynalazki z logotypem z pod ciemnej gwiazdy, to brutalni przestępcy wysługujący się młodocianymi degeratami bez wykształcenia posługujących się słabo j.polskim ale świetnie władających nożami , kastetami i innymi narzędziami.Rośnie albo już urosło następne pokolenie tych człekopodobnych bandytów 20 latków z ideałami ludzi z rynsztoka.Na przykład PUB Warka w naszym mieście zmienił właściciela na mieszkańca Łodzi i co? Wpadła grupa młodocianych bandytów i zdemolowali lokal w myśl tego że właściciel jest przyjezdny.To jest ich kodeks.Przerażająca jest niemoc policji albo przyzwolenie -ostatnie wydarzenie z pod bl.219 ma zostać nie ścigane z urzędu, bo poszkodowany nie zgłasza żadnych roszczeń wobec sprawców.Rozumiemy jest jednym z nich ale tu właśnie policja powinna wszcząć śledztwo w obronie normalnych mieszkańców i ukarać "poszkodowanego" przestępce za ukrywanie kolegów i zbójeckie zachowania w strefie zamieszkania .Jeszcze jednym dobrym miejscem jest kopalnia piasku -tam widzę ich ostatnią destynację w podróży do krainy wieczności tych sierot umysłowych.

No i GieKaeSiak dostał lanie hahahaha

To dziwne, wygląda jak porachunki

Ale Kojaka fryzjera nie bijcie. To dobry chłopak . On lubi chodzić do Strych na setkę i colę.

Wszystko bylo dokladnie zaplanowane NIE ma przypadku w takich akcjach tyle

cały ten pseudokibicowski plebs powinni zamknąć w jakimś gettcie. Dzicz bez mózgu, jesteście gówno warci, a jak przyjdzie do sytuacji sam na sam, to szyba spierdolka.

A ostatnio pisali że rządzą w mieście. .. hehe no niestety nie pierwszy i nie ostatni raz. Każdy przeciwnik w mieście GKSu może liczyć na podobne akcje. Więc zastanów się komu i po co kibicujesz i gdzie się mieszasz. Skutki na własne życzenie.

Niezle tam alfe w gieksie cpacie XD

I wtedy się obudziłeś zlany potem koło swojego chłopaka.

Ciekawe od czyjej żony wyszedł.

Niektórym pewnie tak

ktorym sterydy wypraly mozg chyba chcesz powiedziec

Gks przejął miasto? Dostal w spadku po widzewiakach którzy juz wyrosli z tych glupot

Gangsterzy nie skacza we 20 do jednego chłopaka biegając mu po aucie, tak robią czarne bambusy z afryki wiec jak nazeac tych tubylców?

Młoda Brygada GKSy chlopaki opanowali miasto Brawo dla zielonych

Tak opanowali bo posprzedawali starych widzewiakow i ci musieli imigrowac za granice by tu lipy nie miec emoji Byś był starszy to bys widzial

Sam się opanuj pajacyku. To teraz strach rano do pracy wyjście bo cię natłuką gówniarze?

Gnojom z GieKSy się przewraca we łbach. Za normalną robotę niech się wezmą a nie po nocach jeżdżą ciemniaki. Przyjdzie i na nich czas że ich będą ganiać.

na szczescie ich co raz mniej na miescie

to moze by tak udostepnic filmik skoro nie bedzie sledztwa?

Monitoring był instalowany dla celów ochrony przed kradzierzą samochodów. I tak są ustawione kamery 24 sztuki+ na dachu bloków 4.

Słabej jakości to mięso armatnie skoro tylu ich trzeba do jednego człowieka. Pewnie dobrze poćpali towaru od starszych kolegów i głowa zwariowała.

Coś nie tak policja powinna przyjrzeć się temu to chyba możne chodzić o jakieś długi

A latarnia i znak? Tez prywatne? Kto za to zaplaci?

Z kierowcy oc matole idą szkody bo się jeszcze nie rozpruł i bierze na siebie cała sytuację. Ale powinieneś ty zapłacić :-)

Na tej samej zasadzie nie powinno się ścigać pseudokibiców którzy organizują ustawki w lesie - przecież nikt nie wnosi oskarżenia, więc czym policja się zajmuje? Samo sobie ryje tłuką na własne życzenie

Hahaha mistrz kierownicy ucieka

A co miał zrobic debil.u jak go pare osob napadlo ? 

Fajnie,ze sá kamery.Tylko dlaczego nie zlapali jeszcze tego z bloku na przeciwko( 4 pietrowy blok) co z wiatrowki do ptakow strzela!

Ciesiu czy to Ty xd ?

A to Ciesiu nie siedzi w Łasku ?

Rozjebus i zarazem przywódca J. Siedzi w łasku xd

Janik nie sprzedał, Janik zachował się jak trzeba. Kto może przywodzić frajerskiej ekipie jak nie frajer FC Frajernia Cwelów cała banda!

Na pewno "patrioci kibice wyklęci" kwiat narodu emoji

Sami pewnie nie posiadaja auta i nie szanuja drugich emoji dac im po 25 lat i odrazu jeden z drugim przemysli dwa razy zanim cos zrobi Patologia

Ale bydło dzicz i patologia niepełnosprawnych umysłowo szczyli emoji Kierowca zamiast wsteczny mógł jednak ich rozjechać a na koniec zamówić śmieciarkę.

No teraz to od policji zalezy skoro jest nagranie na ktorym wszystko widac to z urzedu sprawa winna się toczyć

co takiego? a zniszczona latarnia, słup, lustro? a spowodowanie relanego zagrozenia zycia i zdrowia w miejscu publicznym? jakby policjja chcial to by wszczela sledztwo nie piszcie bzdur zenada

To miej pretensje do policji a nie do autora tekstu, skoro takie informacje zostały przekazane ...

Kibolski "honor". Pewnie nie chciał zgłaszać bo odwdzięczy im sie podobnie za jakiś czas... takie są te wojenki kibolskie...

Chore pojeb... Widzewiaki zapewne znów na koksach wariuja...

Chyba ogorki emoji

dodaj komentarz
Czytaj także