Rejestracja i logowanie

Pijany kierowca w gminie Kluki - uciekał przed policją, zaatakował mundurowych, padły strzały!

Wydarzenia 13-02-2019 Autor: magjas Foto: KPP Bełchatów
15
 Pijany kierowca w gminie Kluki - uciekał przed policją, zaatakował mundurowych, padły strzały!

Najpierw wjechał kierowanym przez siebie audi w płot, potem porzucił auto i uciekł z miejsca zdarzenia, a kiedy został namierzony przez policjantów i zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans rzucił się z kijem na jednego z nich. 44-letni mieszkaniec gminy Kluki odpowie teraz przed sądem nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

12 lutego o godz.11.35 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Sadulaki w gminie Kluki.

- Według informacji nietrzeźwy kierujący audi wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił auto i uciekł. Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku w Klukach. Zgłaszający opisał mężczyznę i wskazał kierunek ucieczki. Mundurowi szybko namierzyli uciekiniera, który znajdował się już na terenie wytypowanej przez policjantów posesji. Zdesperowany widokiem mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. Najpierw do stodoły, a później w kierunku lasu – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że na ucieczkę już nie ma szans zdecydował się na desperacki krok - zaatakował policjanta uderzając go kijem.

- Agresywnego mężczyznę uspokoił dopiero huk strzałów ostrzegawczych oddanych przez mundurowego. Naastnik został zatrzymany i szybko trafił do policyjnego aresztu. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że  44 – latek ma ponad promil alkoholu w organizmie - dodaje Iwona Kaszewska.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Kluki usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat wiezienia.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Może objąć specjalnym programem poszkodowanych przez życie?Leczyć na koszt podatników?

Typ miał już kiedyś zabrane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu i długo nie upłynęło i znowu odwalił.Tylko gdyby zamiast tego ogrodzenia był człowiek?Co wtedy zrobili by Ci którzy takich bronią, kto byłby winny?Policja czy Ci co go kryli?

Znam dobrze typa.Policji jest dobrze znany.Po całej akcji jeździł sobie nadal autem,Sam widziałem i zgłosiłem na Policję.Ale jak widzę nadal sobie jeździł i chwalił się że mu nic nie zrobią bo ma znajomości.I widzę że rzeczywiście tak jest.Wszystko na to wskazuje.Ludzie tylko gadają że nienawidzą pijanych kierowców że to mordercy ale żaden nic nie zrobi.Nikt choćby nie zadzwoni i nie zgłosi.A widzą i wiedzą co robi i jaki jest.Nawet są tacy którzy to bronią,uważają że to taki porządny chłopak.Żygać mi się chce na takich jak on i Ci którzy takich bronią.W okolicy jest dobrze znany.Od kilku miesięcy mamy z nim problemy i Policja nie jest w stanie nic z nim zrobić.Ręce opadają.

Mój koleżka rok temu pobił interweniujacego policjanta i kierował do Niego groźby karalne po czym po 24 h decyzja prokuratora wyszedł na wolność i dostał jakieś parę godz odrobki. Mamy niestety takie prawo , że strach się bronić bo agresor dostaje jeszcze adwokata z urzedu i robią z Niego poszkodowanego. Wstyd !

Teraz prokurator i reszta prawniczego szamba usiądzie i będzie przez pół roku roztrząsać temat na atomy. A była podstawą? A było inne rozwiązanie? A może kij był za cienki? A czy policjant ostrzegł? A może mógł inaczej? A czy mężczyzna który się stawiał był na tyle duży i silny żeby wyrządzić krzywdę? itd. itp. ktoś zrobił w sumie dobrą robotę a teraz pewnie go zwolnią i zatrudnią lepoja bo nie będzie narażał przełożonych. Taką jest kur... Smutna prawda. Zamiast medalu dostanie odprawę.

Dokładnie. W temacie ktoś widzę.

Kastracja, żeby się to nie rozmnożyło i nie brało 500+.

Już za puzno na kastrację.Niestety już się to rozmnożyło i to dość pokaznie.500+biorą od dłuższego czasu.Typ nie robił przez długi czas i pewnie utrzymywała go partnerka.

Jak to mówią"nieszczęścia chodzą parami"lub "swój do swojego ciągnie"

Gorzej jak juz to zrobił....

Rano jak wytrzeźwieje i wstanie to płacz i szukanie gałęzi.....

W stanach dostał by strzał ostrzegawczy w klatę i potem 5 kolejnych na pamiątkę

Czapa dla bandyty

Kurde czapa za machnięcie kijem, wez ty się otrząśnij, najlepiej wszystkich na dożywocie albo do odstrzału.

TheBill - może nagrodę trzeba takim przyznawać?

dodaj komentarz
Czytaj także