Rejestracja i logowanie

8 tysięcy odbiorców w naszym regionie pozostanie bez prądu! Kiedy awarie zostaną usunięte?

Wydarzenia 04-02-2019 Autor: magjas Foto: pixabay
7
8 tysięcy odbiorców w naszym regionie pozostanie bez prądu! Kiedy awarie zostaną usunięte?

Niestety kilka tysięcy odbiorców spędzi w swoich domach wieczór i noc bez prądu. Jak poinformowało nas łódzkie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rejonie Energetycznym Bełchatów nadal bez energii elektrycznej jest około 8 tysięcy odbiorców, w skali całego województwa liczba sięga niespełna 15 tysięcy.

Od świtu w naszym regionie nad usuwaniem skutków awarii pracowało ponad 30 ekip energetyków. Rano sytuacja wyglądała wręcz dramatycznie, tak jak informowaliśmy w całym województwie bez dostaw energii było 52 tysiące mieszkańców, w Rejonie Energetycznym Bełchatowa ta liczba sięgnęła 30 tysięcy. I choć te liczby z godziny na godzinę topniały, to około 16-tej stało się jasnym , że dziś wszystkich awarii i skutków śnieżycy usunąć się nie da.

Jak informują służby Zarządzania Kryzysowego, energetycy pracują w lesie do momentu zapadnięcia zmroku, pomimo wytężonych wysiłków i maksymalnej mobilizacji czas w tym przypadku wygrał. Służby zakładu energetycznego wrócą do pacy rano.

Najwięcej awarii spowodowały gałęzie i konary drzew, które nie wytrzymując ciężaru śniegu łamały się i zrywały linie energetyczne. Niestety sytuacja pogodowa nie zapowiada się na tyle optymistycznie, by można było odetchnąć z ulgą i pokusić się o stwierdzenie, że „najgorsze za nami”. Jak podają meteorolodzy, to co dziś spadło i częściowo stopniało w ciągu dnia przy delikatnie dodatniej temperaturze, w nocy przy słupkach rtęci poniżej 0 zmrozi się i nadal będzie tworzyć niebezpieczną, ciężką, śnieżno – lodową czapę na drzewach.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Koniec Bełchatowa niestety...przykre to Ale prawdziwe

Brak fachowości przełożonych przekłada się na czas usuwania awarii,nadgodzinami lecą

Bełchatów to dojna krowa warszawy , wy macie pracować i o nic się nie upominać , Co PIS wam złoczew da ? mylicie się oni tez chcą wygasić Bełchatów tylko głośno o tym nie mówią

Ta pipidówa już została oficjalnie wygaszona. Istnieje coś takiego jak Rządowy program rozwoju miast. I to za**** zostało z niego już wykreślone.

przyzwyczajajciesie Nowoczesne partie pro europejskie jak wiosna biedronia juz zapoweidzialy zamkniecie wszystkich kopaln i elektrowni weglowych emoji za pare lat jak bedzie rzadzci NowoczesnowcPostepowa pol wyplaty pojdzie na rachunek za prad a pradfu i tak bnie bedzie przez pol dnia brawo przyszlosc nowoczesna postepowa

przestój ekologiczny

Elektrownia za oknem, a prądu nie mają. emojiemojiemoji

dodaj komentarz
Czytaj także