Rejestracja i logowanie

Są pierwsi zatrzymani za hejt w internecie!

Wydarzenia 30-01-2019 Autor: KCI Foto: pixabay
54
Są pierwsi zatrzymani za hejt w internecie!

Policjanci w całym kraju zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe. Na terenie woj. łódzkiego policjanci na ten moment zatrzymali kilka takich osób.

W ostatnich tygodniach policjanci w całym kraju odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

Informacjami tymi niezwłocznie zajęli się policjanci z Biura dw. Z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, a także funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji. Zebrane dane natychmiast były przekazywane policjantom operacyjnym, którzy dokonywali sprawdzeń i kolejnych ustaleń. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend policji. Po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom zatrzymani usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

- Dziękujemy mediom oraz innym osobom, które wykazały się czujnością i niezwłocznie przekazały policji informacje o bezprawnych internetowych wpisach czy telefonach - mówią policjanci. - Jednocześnie apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Często znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych, traktowane są przez ludzi niepoważnie. Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne.

- Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej - podkreślają policjanci

komentarze (54)
Dodaj komentarz

podczas kampanii wiele oszczerstw padło pod kątem kandydatów na radnych.. emoji

Tak dla przypomnienia gliniarzom z cyber; kto wypowiedział te słowa - "...dorżniemy watahę..." Czy to nie jest nawoływanie do morderstwa na szeroką skalę przeciwników politycznych?

Niech policjanci z biura dw. z cyberprzestępczością wezmą się w pierwszym rzędzie za polityków, a zwłaszcza za PO-wców, KOD-owców, Petrów, Lubnauerów, portale nieprzychylne obecnej władzy, GW, portal gazetę.pl i im podobnemu politycznemu zaprzaństwu. W mowie nienawiści polityków, w każdym słowie słychać nawoływanie do śmierci, zbrodni i nienawiści. To co piszą forumowicze, to ironia z głupoty polityków i obnażanie ich złodziejstwa i korupcji politycznej. Politycy sami się wzajemnie politycznie mordują, choć pewnie jeszcze o tym nie wiedzą. Lepszy martwy polityk, niż taki co okrada państwo Polskie, podatnika i żeruje na politycznej korupcji. A niestety, ptaki przejaw mieliśmy w Gdańsku, jak i mamy nadal w innych miastach.

No i git. Następna w kolejności do wprowadzenia w życie jest "Myślozbrodnia".

Jaki związek z Bełchatowem ma ten news?

DOKŁADNIE niezła próba zastraszenia ludzi masakra i POrazka debili

Po artykule ze studniowka wstawili XD

Po komentarzach widać, że belchatowianie to nie głupcy, którzy łykają jak pelikan. Pozdrawiam !

Niestety głupcy, widać po ostatnich wyborach i wpisach na portalach.

pełna zgoda wybor na prezydenta miasta Adamowicza, Zdanowską czy Majchrowicza to trzeba byc debilem by tak glosowac

i numer 1 jedne debilizmu wyborców Trzaskowski

Czas na ddbełchatów... Tu też by cos znalazł...hejt za hejtem

zwłaszcza obrażanie kandydatów na radnych .. i weź coś chciej zrobić w tym mieście emoji

W tym mieście jesteś śmieciem i zawsze dostaniesz po duuuppie . Tu nikt nie lubi PO

Pytanie za 100 złotych. Widział ktoś Adamowicza martwego? Np. w trumnie? No właśnie... Ja też nie widziałem.

Sram na to bo fasolkę po bretońsku jadłem. Czy będę oskarżony :-) ? jak bym był ****em to bym miał to w odbycie :-)

widzicie lewaki skonczycie w pierdlu

Zamykać za lewackie poglądy? a po co ? Już wystarczająco życie Was karze.Cale dnie musicie walczyć z urojonym faszyzmem i bronić demokracji. Taki krzyż już Wam wystarczy haha

Wszyscy płaczą po Adamowiczu. Wszyscy prócz żony . Ona żałobę przeżywa na okładce Newsweeka.

Albo wystąpi niebawem w tańcu z gwiazdami emoji

Czas się leczyc chory z nienawiści człowieku.Żal mi takich "ludzi " jak ty, żałosnych i żenujących.

To papieża Polaka można obrażać bo nie żyje a adomowicza nie można obrażać on też nie żyje był proces w tej sprawie i sąd uznał że papieża można obrażać w internecie to jak jest?

Karać za hejt ? Myślałem , że karalne to są grożby. Pod tą całą śmieszną ,, mową nienawiści " ukrywa się opozycja i Ich lęki przed komentowaniem Ich afer i nieudolnych rządów. Nie zrobicie z bełchatowian jeleni .

Najwięcej wylewania nienawiści jest na Jurka Owsiaka bo za dużo pomaga i obrywa za to słowem niewdzięczności, co by było gdyby w pewnym momencie zakończył granie a szpital nie miałby do dyspozycji nowoczesnego sprzętu do uratowania noworodka (niektóre sprzęty mają po 50 lat a na remonty nie ma kasy) na pewno by była rozpacz rodziców na pewno p. Owsiak pomaga załatać dziurę w unowocześnianiu oddziałów w szpitalach i w innych sytuacjach jak taka zachodzi potrzeba

te 100mln zl zebrane przez wosp to kropla w morzu potrzeb.na ochrone zdrowia panstwo przeznacza ponad 270 mln zl dziennie powtarzam dziennie

No skoro tak drogo wycenili badania i zabiegi robione na sprzęcie zakupionym przez wośp to tyle wychodzi.

Najwięcej wylewania nienawiści jest na osoby ktora publicznie przyznaj ze nie wspieraja wosp. wyznanie ze sie nie dało pieniedzy na wosp powoduje u wyznawcow owsiaka reakcje szalencze, hejt, obelgi, i grozby wobez takiej osoby sa powszechne!

Podaj przykłady, puste gadanie niczego nie dowodzi

tysiace wpisow na forach obrazajacych kogos kto napisal ze nie daje nawet na ddbelchatow pod akrtykulami wosp z tego roku se poszukaj pajacu

Wiesz tyle co w TVN zobaczyłeś.

""Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej [siedziba PiS - red.]. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u." " - Stefan Niesiołowski (PO) " wybory są nieważne, Polską rządzi agent i morderca, nie ma demokracji" Stefan Niesiołowski (PO) "w Polsce nie ma problemu z używaniem przez polityków mowy nienawiści. - To problem wydumany, nieistotny, sztuczny" - Stefan Niesiołowski (PO)

Gorszego sportu Jarosława K nic nie przebije, zdradzieckie mordy też były dobre o Pawłowicz i jej wypocinach się nie wypowiem nawet.

i juz zgłaszam na policje

Doucz się i doczytaj, że pan Niesiołowski nie jest w PO od dawna. I schowaj sobie tą nienawiść do PO w kieszeń.

2013 r. Niesiołowski rozwiązał problem niedozywionych dzieci. Zaproponował żeby chodziły na szczaw. Nie pamiętasz naprawdę? Wtedy właśnie był w PO.

**** dziad te słowa wypowiaadal jak byl w PO wiec zamknij morde

lać na takie prawo jak w PL gdzie osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo moze byc PREZYDENTEM miasta (H.Z z PO Łódź) a jakiś tam Pan Czesio skazany za to samo nie moze byc nawet cieciem na parkingu! (ochrona)

Dla mnie to generalnie beka jest XD LEL niedługo wysrać się nie będzie wolno, bo będzie to kupa nienawiści emoji

Potrafią k u rwy zadbać o swoje ****!

zatrzymania? areszt? za wpis w internecie? zaretujecie sobie? przypominam KODomitom ze wasz sedzia Tuleja podwazyl praworzadnosc w polsce i wyrazil zaniepokojenie czy aby polski wymiar sprawiedliwosci ma prawo kogokolwiek sadzic i zwolnil prawdziwych bandziorów nie intenetowych ale prawdziwych! nie pamietacie juz KODeraści?>

wszyscy zatrzymani powinni zadac pytania prejudycjalne do UE czy aby polski niepraworzadny wymiar sprawiedliwoci ma jurysdykcje by ich osdadzac? przeciez w kraju 3 swiata gdzie jest lamana przaworzadnosc i jak sie okzauje w tych przypadkach podstawowa wolnosc i prawo czlowiekla jaka jest wolnosc slowa sa lamane to nalezy sie zworcic do zacnych europosłów PO o pomoc prawna i ratunek. Zatrzymani powinni domagac sie azylu w krajach zachodniej europy jako przesladowani polityczni wiezniowie.

Taką nam wolność daje PO, że za nazwanie złodzieja złodziejem wydadzą Cię za kraty za ,,mowe nienawiści. Mam nadzieję , że zatrzymani zostali również Ci którzy pisali o chęci rozlewu ,,krwi pisowskiej " Taki wpis opublikowała pewną sędzina po śmierci Adamowicza . O zatrzymaniu Jej nic jednak nie słychać. Podobnie Opozycji prawo nie dotyczy ? Chyba pora się obudzić .

Dla to jest brak wolności. W wolnym kraju mam prawo mówić i pisać na co mam ochotę. Dziękuję

Tylko twoja wolność słowa konczy się tam gdzie zaczyna się prywatność drugiego człowieka

Zdaje się że niedawno poseł z okolicy też wpisywał różne brednie. I podano jego dane. Też będzie pociągnięty do odpowiedzialności? Fajny przykład...

TAAAK? to w takiom razie Antykatolickim hejterom zwracam uwagę, że za obrazę uczuć religijnych można dostać 2 lata więzienia z art.196 KK lub 3 lata z art.257 KK prosze poczytac wpisy chociazby pod artykulami o kolędzie!!!!! prosze zobaczyc ile bylo przez ostatnieLATA wpisów na temat "pisorów" jakby tak skazac kazdego KOderaste za wpisy o pisie to elektorat PO zmaleje z 20% do 2% kto mieczem wojuje ten od mieca giniePOmyl ncy pamiętajcie

idź weź leki...odwracanie kota ogonem to wasz chleb powszedni

Mowa nienawiści to jest określenie, które ma za zadanie zamknąć nam usta, bo co byś nie powiedział i chciał wyrazić swoją opinię to jest zaraz skowyt, podobną technikę stosują Żydzi, ale u nich jest to słowo antysemityzm, faszyzm, nazizm. Czy Polacy mają jeszcze coś do powiedzenia?

krawężniki i wszystko jasne

Bardzo dobrze, połowa z tych co tutaj obrażają, szkalują i używają niewybrednego słownictwa też powinna być ścigana.

ea takim razie 97% uczestnikow marszu KODu powinno siedziec w wiezieniu

I tyle samo z marszu niepodległości

Wypowiedział się członek LGBT. Wielkanoc się zbliża to możesz sobie stanąć pod marketem z plakietką , że gotowaniu jajek to morderstwo haha

niby dlaczego?

dodaj komentarz
Czytaj także