Rejestracja i logowanie

Dziś ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze będę polować szczególnie na jedno wykroczenie

Wydarzenia 25-01-2019 Autor: KPP Bełchatów/rk
23
Dziś ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze będę polować szczególnie na jedno wykroczenie

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Policjanci przypominają:

Trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku,  wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem przez kierującego. Nawet jeśli trwa to tylko klika sekund, pojazd pokonuje w tym czasie (w zależności od tego z jaką prędkością się porusza) kilkadziesiąt metrów. Również rozmowa przez telefon podczas prowadzenia pojazdu zaburza percepcję kierującego i ma szereg negatywnych skutków. Rozproszenie uwagi związane z takim zachowaniem wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, obniżenie zdolności płynnego prowadzenia, czy zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników ruchu drogowego.

W myśl ustawy - Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas z jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

W sytuacji, gdy nie możemy się obejść bez telefonu np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy korzystać z tzw. zestawu głośnomówiącego, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk. Niektóre z tego typu sprzętów charakteryzują się całkowitą obsługą głosową.

Pamiętajmy jednak, że rozmowa przez telefon prowadzona podczas kierowania pojazdem - nawet przy użyciu zestawu głośnomówiącego, może odwrócić uwagę kierującego od tego co dzieje się na drodze.

Siadając za kierownicę najlepiej odłóżmy telefon. Z pewnością wpłynie to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Ok akcja słuszna. Lecz czy policja sobie mandaty wystawia za korzystanie z GSM za kółkiem? Czy to działa tylko w jedną stronę.

Sluszna uwaga. To tak samo jak nijaki Pan ze straży miejskiej, który palił papierosa na Placu Narutowicza. Kto mu powinien wystawić mandat?

Nie ma gdzie parkować, bo ludzie nakupili złomów po 2 tysiące i stoją na parkingach po kilka miesięcy.

Więcej parkingów porobcie bo nie ma gdzie parkować :-/ i zamiast mandatów pouczenia a mandaty to tym co handluja nark.

jeszcze powinni sprawdzać parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.

A ja widziałem "artychę" jak jechała na rowerze ulicą bez nazwy koło MCK -2 na osi.Dolnośląskim i pisała SMS-a . 

Jak za telefony to ścigają a problemu handlu koksem w bełchatowie nie są w stanie rozwiązać . Może sami kupują i żrą dopały?

Jak chcecie nabic licznik mandatów to zapraszam jak kopalnia wraca z pracy emoji 50% Na podwójnym gazie

Oni sa nietykalni

Miasto TORFÓW

W belchatowie jasnie panstwo po podstawowce nagminnie rozmawia przez telefon w czasie jazdy bo miasto zacofanych ludzi

To nic nieda należy jeździć po ciwilnemu i wtedy za 1zmiane wyrobie limit miesięczny.

I prawidłowo. W tej mieście nowobogacka, buraczana hołota czuje się bezkarnie. Jednak nie karać za rozmowę przez tel, bo to głupie. Karać za wprowadzenie zagrożenia w ruchu lądowym. Bo takie paplanie przez tel, jest prowokowaniem do wypadku. W trakcie jazdy, masz być skupionym na jeździe.

Jak widzę księżniczkę/księcia , która/ry jedzie 20 km/h miastem , kombinuje żeby znaleźć rękę do zmiany biegów lub włączenia wycieraczek tudzież kierunkowskazów to mam ochotę jej/jemu pomóc. Najpierw wziąć telefon i zdzielić ich nim w głowę, później wyjąć kluczyki i wyrzucić do studzienki. Chcesz rozmawiac przez telefon? Zatrzymaj się , nie przeszkadzaj w jeździe innym. Przez takich dzbanów tracimy czas.

Chyba że ma Key less to nie wyrzucisz klucza

Wtedy wyrzucasz człowieka

A jeśli policjant rozmawia przez telefon prowadząc samochód ? Przecież on też jest zagrożeniem dla innych ...

Bardzo częsta sytuacja

no a w większości samochodów nie ustawisz muzyki, radia nie włączysz navigacji itd bez oderwania wzroku i spojrzenia się na ekrany LCD. dziwne nie ?

Sypać mandaty nie żałować. Niech państwo się nauczy że przez telefon podczas jazdy samochodem się nie rozmawia.

Obyś ty też dostał cebulaku

O Ty buraku !!!

Anonim pewno bez prawka łazi po ulicach i mu żal dupę ściska bo telefon pogonił w lombardzie

dodaj komentarz
Czytaj także