Rejestracja i logowanie

Bełchatowscy kryminalni przejęli nielegalny towar

Wydarzenia 25-01-2019 Autor: rk/KPP Bełchatów Foto: KPP Bełchatów
5
Bełchatowscy kryminalni przejęli nielegalny towar

Funkcjonariusze bełchatowskiej komendy policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przejęli nielegalne papierosy i alkohol. Towar nie zawierał polskich znaków akcyzy, a mieszkaniec Łodzi za próbę uszczuplenia Skarbu Państwa o blisko 6000zł musi się liczyć z konsekwencjami. 

23 stycznia roku o godzinie 17.00 bełchatowscy kryminalni pojechali sprawdzić tę informację, z której wynikało, że w posesji na terenie gminie Bełchatów mogą znajdować się nielegalne papierosy i alkohol.

- Na miejscu zastali mieszkańca Łodzi, który nie krył zaskoczenia na widok stróży prawa. Wkrótce okazało się, że mężczyzna w swoim peugeocie trzymał nielegalny towar. Policjanci przejęli trefne papierosy różnych marek. Było to 115 paczek pakowanych po 20 sztuk papierosów w każdej oraz 16 kartonów po 200 sztuk papierosów w każdym. Dodatkowo zabezpieczyli 7 litrów nielegalnego alkoholu - informuje KPP Bełchatów.

Szacowana kwota straty, którą mógł ponieść Skarb Państwa w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego to blisko 6000zł. 

. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 6 000 złotych. Posiadacz trefnego  towaru odpowie teraz za wykroczenie akcyzowe, za co grozi kara grzywny.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

jak nikt nie podpi..i to na przeciwko posterunku meta.spirit,czysta,fajki co chcesz.od lat to jest.

Ale do kogo macie pretensje? Ktoś zgłosił interwencję I musieli pojechać. Podziękować należy konfiturze.

Jakby państwo się nie wpieprzalo w każdy aspekt naszego życia, i drenowało nam kieszenie coraz to nowymi podatkami to stać by nas było na kupowanie w sklepie i skończyło by się kombinowanie ludzi jak tu kur.wa dorobic. Kazdy by był szczęśliwy. Chory kraj.

POLICJA = Podatki Ochraniać, Ludzi Ignorować, Chodzić, Jeździć, Aresztować.

BRAWO! Czuje sie teraz super bezpiecznie na mieście po godz 22:00 !!! a złodziejów z domków jednorodzinnych jak szukali tak nadal szukają.

dodaj komentarz
Czytaj także