Rejestracja i logowanie

Ani z wózkiem, ani w obcasach - mieszkańcy wskazują problem na nowym placu Wolności. Magistrat odpowiada

Wydarzenia 24-01-2019 Autor: mjs
87

Od kilku dni pl. Wolności w nowej odsłonie jest już dostępny dla mieszkańców. Choć pogoda jeszcze nie zachęca do długich spacerów, to bełchatowianie ciekawi efektu rewitalizacji przychodzą w tę część miasta i... Pojawiają się głosy o niefortunnym rozwiązaniu jakie zastosowano w dużej części nawierzchni placu.

Kłopotem, jak się szybko okazało są granitowe płytki, które na placu są ułożone w sporej części ciągów komunikacyjnych. Zgodnie z założeniem projektu, pomiędzy płytkami ma pojawić się trawa, ale... No właśnie zanim wyrośnie przerwy między kamiennymi elementami stanowią przeszkodę w poruszaniu się, zwłaszcza w przypadku wózków – czy to dla małych dzieci czy inwalidzkich. Czytelnicy zwracają też uwagę, że dla rowerzystów – zwłaszcza tych najmłodszych, amatorów hulajnóg, rolek czy deskorolek - pokonanie tej „kratownicy” jest praktycznie niemożliwe. Problem jest spory, bo płytki – nie dosyć, że jest ich dużo – to okalają plac zabaw, który przecież jest dedykowany dzieciom.

- Pl. Wolności wg mnie nie jest dostosowany dla osób na wózkach i dla matek z dziecinnymi wózkami. Na środku placu znajduje się fontanna. Zajmuje praktycznie cala szerokość placu wiec matka z dzieckiem lub osoba poruszająca się na wózku muszą to omijać. Dodatkowo osoby poruszające się na wózkach będą miały mocno utrudnione zadanie poruszając się po tych płytach. Ale może miasto nie chce takich osób aby się szwendały po placu – pisze jeden z internautów

Inna czytelniczka zwraca też uwagę, że nie tylko koła, ale i obcasy będą miały ciężki żywot na tej kracie.

- Z wózkami?! Po tej trawo-kostce? Chyba żeby dzieciak miał wstrząs mózgu. Hulajnogi, rolki, rowerki tylko naokoło. Porażka! Dodatkowo chyba projektant ma umowę z szewcami bo obcasy będą na tym dziadostwie zdarte – pisze mama Tymka

Z pytaniem o niefortunne chodniki zwróciliśmy się do wiceprezydenta Ireneusza Owczarka. Władze miasta zdają sobie sprawę z problemu i już wprowadzają rozwiązania.

- Rzeczywiście problem ujawnił się bardzo szybko i postanowiliśmy to natychmiast poprawić. W tej chwili podjęliśmy decyzję, by między płytkami rozłożyć trawę z rolki – to rozwiązanie tymczasowe, ale też najszybsze. Nie będziemy czekać aż trawa w sposób naturalny wyrośnie – mówi Ireneusz Owczarek. - Cały czas jesteśmy w kontakcie z wykonawcą i sądzę, że jesienią podejmiemy działania, by problem zlikwidować ostatecznie utwardzając przestrzeń między płytkami.

komentarze (87)
Dodaj komentarz

Zrobili projekt pod zamówienie, brak toalet brak letniej kawiarni z lodami , brak sceny plenerowej np. amfiteatru, dopiero teraz za dodatkowe pieniądze mają być dołożone zdroje z wodą pitną, jednym słowem gigantomania za wielkie pieniądze i to bardzo niefunkcjonalna. To dlatego żeby nie narazić się na wcześniejszą ocenę tak szczelnie zakryli ogrodzenie żeby ludzie nie zawracali głowy bezmyślnym urzędnikom jednym słowem skandal.

Tak naprawdę projektant jak i akceptujący go nie pomyśleli że projekt nie pasuje do budynków które są wokół. Zupełnie nie tworzy to całości, nie oddaje klimatu tego fragmentu miasta. Po co wycięto te drzewa, za to powinien ktoś odpowiedzieć. W parku króluje beton i straszące pergole które jakiś znawca nastawiał aby zapełnić plac . Ludzie czują się oszukani, nie dziwię się . Ten park powinien być obok nowoczesnych budynków budynków na miarę 21 wieku .

Wezwe publiczna tv i zaraz beda myslec jak nalezy Ciekawe czy pod domem by takie cuda porobili

Zrobić jeszcze źle, tylko w Bełchatowie kopalnioki I potrafią narzekać.

Zal **** sciska co

Park betonowy, o i jeszcze te altanki z belek co to ma **** być przepraszam? Jeszcze bardziej przyciśniemy budżet i plekse pomiędzy belkami założycie że był gdzieś dach przed **** deszczem

Park to był kiedyś. Teraz zamiast parku jest ogromny chodnik jak wystawa w markecie budowlanym.

To już nie jest miejsce wypoczynku! Pełno kaner, przyrządów do grania i robienia hałasu, wycięte zdrowe drzewa! Dla kogo to powstało?

Ludzie, trawnik między płytami na chodniku, jak trawa tam urośnie, przecież to wszystko się wydepcze, trochę wyobraźni!! Chyba że będziemy skakać po płytach a straż miejska będzie walić mandaty za chodzenie po zieleni, kamer Ci u nas dostatek, nikt się nie ukryje. To jest jakiś pomysł na utrzymanie zieleni i jeleni w urzędzie. Myślę że taka inwestycja powinna przynosić dochód dla miasta, Binków też należy dokamerowaći i trawkę na alejkach posiać a drzewa wyciąć bo tylko straty przynoszą, (zagrabianie liści itp.)

Najpierw narzekali że za dużo betonu, że dzieci trawy nie uświadczą, że betonowisko, że drzew brak. Teraz za dużo trawy trzeba zalać betonem bo panienka po drodze do metro nim dojdzie się połamie... To jakaś paranoja

Jak nie pasuje innym to wylać beton między te przesladziny i będzie po kłopocie. Widocznie miasto kocha betonowe trawniki. Jeszcze się taki nie urodził....

W szpilkach to na bal a nie do parku. Kłaniają się inne buty na spacery. Pozdrawiam

Nosz ku...wa ludzie to mają nas...ne w głowach. Przyjechał taki ze wsi 10 lat temu i nie pamięta że trawa zimą nie rośnie. Trza mu na gwałt sztuczną murawę zrobić, żeby raz w miesiącu wozem z koniem mógł przejechać.

Wypieprzyc te plyty chodnkowe niech beda normalne utwardzone alejki

Na jesień poprawią?! A latem będziemy się męczyć? I jeszcze jedna rzecz.... Jadąc wieczorem spójrzcie na łune światła nad tym parkiem....z daleka ją widać. Ile kosztuje oświetlenie tego pseudoparku i czy nie lepiej naprawić to przed wiosna? Niech projektant poniesie odpowiedzialność za swoją głupotę....

Ostatnio tamtędy przechodziłam i nie mogłam się skupić na moim rozmówcy, bo musiałam patrzeć pod nogi żeby nie wyrżnąć orła. Nie byłam ani w szpilkach, ani z wózkiem. Serdecznie nie polecam tego parku na spacery.

Gruz wysypać i walcem przejechać!

Trawa została zaplanowana między tymi kafelkami żeby się można było chwalić jaka to eko przestrzeń że ileś tam procent parku to zieleń buahahahah

Nie wiem, z założenia ten park chyba miał tylko ładnie wyglądać i nic więcej, bo brakuje w nim całkowicie jakiejkolwiek funkcjonalności...Nie wziąć pod uwagę tak oczywistych aspektów jak brak komfortu przy poruszaniu się? Rozłożenie rolek z trawy nie załatwi sprawy, bo grunt i tak w jednym miejscu będzie twardy, w drugim miękki co i tak będzie powodowało dyskomfort podczas jazdy na czymkolwiek i czymkolwiek, nie mówiąc już o chodzeniu w butach na obcasie..

Serio ?? Wykonując swoją pracę jestem za nią odpowiedzialna, nie wyobrażam sobie aby powiedziec " przepraszam, ale właśnie zauważyłam że moja praca prawidłowo zostanie wykonana na jesieni " mógłby Pan mieć chociaż tyle godności i nawet się nie wypowiadac . Teraz Państwo zauważyli ? Gratuluję spostrzegawczości, w ogóle widzieli Panstwo projekt?

Ten wąsaty Pan, odpowiedzialny za tą inwestycje to Radomszczanski karierowicz. Wszyscy go tam znają i wiedzą że to Pan dwie lewe ręce . Pełnił funkcje dyrektora technicznego w szpitalu w Radomsku i nikt w tej placówce nie wiedział za co on jest odpowiedzialny. Vice musi odejść!

Jesienią ... Rok się zaczął dopiero co ... Kiedy jest czas wędrować po parkach ? Zimą? Przez czas kiedy ludzie najwięcej wychodzą , spacerują , spędzają czas poza domem czyli latem i wiosną nikt nic nie ma zamiaru robić... Ehh i znów to samo jak plac zabaw dla dzieci na dolnoslaskim zrobiony tuż przed zimą...

Tam naprzeciwko w bramie mieszka taki rudy zlodziej i psychopata. Jak nie będzie miał czym w piecu palić to weźmie się za te drewniane konstrukcje. Już kiedyś sprawdzał te słupy magnesem ale się okazało że kompozyt.

Ludzie wszędzie widzicie złodziei i psychopatów , nie potrzebny jest wam lekarz, jak coś dam namiary na bardzo dobrego psychiatrę.

Poniszczy Okradnie Zdewastuje itd i tej **** wyremontują kamienice i w tym jego mieszkanie gdzie poniszczy posprzedaje itd A gdzie za free to ma. UBEZWŁASNOWOLNIĆ ****Ę!!!!

Między płytkami można rozlać zielony kauczuk tak jak jest to zrobione na placach zabaw i po kłopocie. Nawet lepiej niż trawa bo trawę będzie trzeba kosić i za 2-3 lata płytki będą po prostu zielone od chlorofilu ze skoszonej trawy

Ten kauczuk też nie jest taki piękny i bezobsługowy

super już widzę laskę w szpilkach jak z twardej płyty staje obcasem na miękkie podłoże skręcając noge.

Nie można było zrobić węższej ścieżki z płyt ułożonych tradycyjnie, a ewentualnie po bokach poszaleć pasami zieleni dla ozdoby???

Defiluje się w obuwiu płaskim.

Ale pomyśleć wcześniej nie można było? Ale jak zwykle PiS wie lepiej, a już ten bezczelny wąsaty przyjezdny najlepiej! Nie zapominajcie też o tym, że z powodu braku podjazdu na mostek rodzice z wózkami tam też nie wjadą, ani osoby niepełnosprawne. Ale przecież grunt to zgarnąć kasę, zniszczyć co się da i jeszcze próbować z ludzi robić idiotów...

A Chrzanowski z betonową pustynią Narutowicza, to niby świetnie zrobili?

Ale przynajmniej nie wyciął drzew, które dają cień, a po chodnikach można normalnie przejść, przeprowadzić wózek albo przejechać rowerem czy wózkiem dla niepełnosprawnych...

To gdzie my mamy teraz siedzieć? Do czego to doszło żeby porządny człowiek nie mógł w spokoju wytargać od przechodniow drobne na kolejne wino. A te ławki ? Przeciez na tym sie wgl spać nie da ! Protestujemy !

Tak jak myślałem. Park na pokaz, zero użyteczności, a hajs został przytulony przez władzę.

Dopiero na jesień zrobią? czyli cały przyszły rok do września nic??

I Karyny pysia zedrą!

Dizajnerski efekt nie zawsze idzie w parze z praktyką, przy takich milionowych inwestycjach pasowało by trochę urzyć mózgu. Każdy kto ma kawałek własnego ogródka wie że żadna (bardzo droga) trawa z rolki tu nic nie da. Wszystko się wydepcze przy takiej ilości osób które chciałyby tu przyjść. Bubel!

Odpowiem tak. Powinno się park zostawić do swobodnego przechodzenia, a ścieżki zrobić tam gdzie zostały wydeptane, bo najczęściej tam ludzie przechodzili. A estetykę i piękno zostawić tym którzy w zamarzniętym gu..nie widzą piękno, dopóki słońce nie roztopi rzeźby i nie zacznie śmierdzieć.

Użyj mózgu i następnym razem zajrzyj do słownika ortograficznego przed napisaniem komentarza.

Jak można co za ludzie. Karyny w szpilkach nie będzie w parku??? Szok

Wylejemy beton między płytami. Będzie twardo i "betonowo" . Zielen nie potrzebna

Mamy piękny zielony park na Binkowie szerokie alejki dużo miejsca na wypoczynek tylko niestety władze naszego miasta o nim zapomniał zróbmy coś aby na wiosnę cieszył swoim klimatem nie tylko mieszkańców Binkowa ale wszystkich bełchatowian bo to jest naprawdę wspaniałe miejsce na odpoczynek i podziwianie przyrody

nie wywołuj wilka z lasu, bo jak się wezmą "specjaliści" za grubą kasę za ten park , to z parku beton zostanie...

Przepraszam za obcesowość, ale czy zglupialaś całkiem??? Po co im przypominasz, chcesz żeby i tam wycięli wszystkie drzewa i zalali park betonem?

O tam to wyrzynka niezła by była. Panu P. to drewna chyba do końca życia by starczyło.

tyle zostało napisane o drzewach przewożonych na posesję pana P. ale władza milczy. Widocznie to prawda.

Ten Park jest nie dostosowany dla dzieci niepelnosprawnych jak dla ludzi starszych i dzieci potykanie sie ,dolki koleiny brak slow projekt zrobiony bez glowy--(

W tym mieście co by nie zrobił to jest źle... Plac Narutowicza też taki zły a ludzie jakimś dziwnym trafem w tym miejscu przesiadują, spacerują... A przecież taki betonowy jest... Artykuł z du...y.

na dodatek plac Narutowicza to PLAC właśnie, a park powinien być parkiem. Jak ktoś nie wie co to park to niech sobie wygoogla i poogląda jak park wygląda i że pierwsze najważniejsze to zieleń w nich , czyli drzewa. Jakoś w NY mają park i wiedzą , że w parku to są drzewa a nie płytki po których aby przejść trzeba skakać!

a gdzie mają siedzieć? ani basenu, ani parku tylko beton i galerie , w tym jedna nieczynna!

NO A GDZIE LUDZIE MAJA SIEDZIEC?! Przeciez parkow wcale duzo u nas nie jest! Po drugie to centrum miasta wiec zobowiazuje to do czegos.

W prywatnej firmie za taki dodatkowy koszt spowodowany brakiem kompetencji ktos by poniosl konsekwencje, a tu?

mozna sprobowac wcisnac plastikowe kratki utwardzajace, ktore zarastaja trawa.

Nie mówię że park nie jest ok, ale powycinali za dużo drzew. Latem będzie tam patelnia!

Stare wycieli ale nowe posadzli ☺

stare rosły i miały się dobrze a młode drzewka należy pielęgnować, aby nie uschły zanim urosną.

Ale zanim nowe drzewa wyrosną dużo lat upłynie ...

Stare... Wycięli te co im się podobało. To były zdrowe drzewa. A ciekawe gdzie kasa z jego sprzedaży ;]

Wycięli drzewa, posadzili patyki.

Plac zabaw sprzety do ćwiczeń a wokoło smród spalin samochodowych super

To zamknąć centrum dla aut! Czy wy musicie sie wszystkiego czepiac?

Plac dla dzieci ok. Ale czy ktoś pomyślał o toaletach dla tych dzieci. Dzieciom nie wiadomo kiedy sie zachce i gdzie mają sie załatwic pod drzewko?

Tak jak żule na naruta. Do fontanny.

Toaleta w fontannie

oczywiście i jeszcze sauna dla madek z brajankami i koniecznie salon masażu + spa ZA DARMO

A co to są" madki"?

wygoogluj sobie.

Wysypać kamyki i będzie git.

A czy ktoś myślal o biednych zulach? Gdzie my sie teraz tam schowamy

Gdzie sie wyjszczamy ???

I jak tu każdemu dogodzić? Zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy mnie się podoba emoji

Banda kretynow !!! Galeria bawełnianka stoi 5 lat i nadaje się jedynie do wyburzenia dworca jak do tej pory nie ma nawet buraki w Radomsku maja ! To ma być plac zabaw ? Harfa i cymbalki? Otrzasnijcie sie ! Parkingu pod 315 na dolnośląskim do tej pory nie ma ! Pobudka sznurrryyyy

Plac zabaw. To tak jak w Olimpii. Kiedyś była zjeżdżalnia i domek do zabaw. Dzieci się bawiły.teraz są jakieś ekrany dotykowe. Dzieci jak zombie przyklejone do szkła.

Jakas altanka z daszkiem, ktory nie jest daszkiem jak bedzie padac. Bezsens

To nie park tylko plac.

Ano tak sie dzieje kiedy u wladzy i na stanowiskach decyzyjnych sa ludzie ograniczeni ukladajacy wszystko pod siebie tsk sie nayczyli i tak wszystko robia. Brak slow. Coraz gorzej jest ze wszystkim. Coraz wiecej niekompetencji na stanowiskach. Szok!

Park jest przepiękny . Nie mogę się doczekać maja . Jak usiądę sobie na ławeczce, wystawię przepity ryj w stronę słońca i będę cały dzień rozmyślał o problemach Wszechświata i polityce glabalnej pociągając taniego jabola prosto z gwinta.

A tu nagle zacznie padac. I nie będzię się gdzie schronic bo nigdzie nie ma zadaszeniaemoji

Schronię się w bramie gdzie jest sklep z elekronarzędziami a za budynkiem starej eski będę załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. Ja mi braknie kasy to stanę pod biedronką i wyżebram na kolejne wino

Park jest bardzo ładny, nie szukajcie dziury w całym. Ale ludzie tak zawsze...

Cyt. "Rzeczywiście problem ujawnił się bardzo szybko i postanowiliśmy natychmiast to naprawić - mówi Ireneusz Owczarek". Czy Ireneusz Owczarek zastanowił się co mówi? że takie dziadostwo będzie zamiast normalnej nawierzchni było widać od dawna przez luki w ogrodzeniu zasłaniającym roboty. Tylko nie widział tego Ireneusz Owczarek bo nigdy nie wyszedł za biurka żeby zobaczyć jak w żółwim tempie posuwają się pracę.. pół roku 3 -4 osoby bez sensu kręcące się po placu. Dopiero od września na hurra ruszono do bezmyślnych prac i ktoś absolutnie niemyślący wpadł na pomysł położenia płyt oddalonych od siebie o kilkanaście cm. I nikt z włodarzy miasta nie w ramach czynności nadzorczych nie zakwestionował takiego badziewia A teraz Ireneusz Owczarek mówi, że podejmie działania szkoda, że nie dodał ile to znów będzie kosztować i kto poniesie koszty marnotrawstwa pieniędzy podatników. No chyba, że zapłaci za to Ireneusz Owczarek!!!

Jednym słowem niewypał z tym parkiem za dużo plyt betonowych.

Jeśli coś jest niefunkcjonalne to jest do d*py. Poprawić i tyle w temacie

znając kosztorys całości pewnie poprawienie tych chodników bedzie znów z 1,5 mln kosztować.

ZENADA ddbelchatow dziennikarze to idioci POdlapali tekst jakiegos jednego 1 jednego debila ktoory pisal po 30 nicjkoami w okolko to samo ahaha ale masakta

i dlatego prezydent Owczarek zapowiedział, że problem naprawią? Wesoło

dodaj komentarz
Czytaj także