Rejestracja i logowanie

Nieoficjalnie: Dariusz Matyśkiewicz nowym wiceprezydentem Bełchatowa

Wydarzenia 23-01-2019 Autor: magjas/r.k
133
Nieoficjalnie: Dariusz Matyśkiewicz nowym wiceprezydentem Bełchatowa

Ta informacja przewijała się w politycznych kuluarach Bełchatowa od zakończenia drugiej tury wyborów prezydenckich. Mariola Czechowska, która ją wygrała pytana o ewentualne powołanie swoich nowych zastępców jasno podkreślała, że jakiekolwiek decyzje personalne zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia. Dziś, choć jeszcze nieoficjalnie informujemy, że wiceprezydentem ds inwestycji ma zostać Dariusz Matyśkiewicz.

Szybko jasnym się stało, że na stanowisku wiceprezydenta odpowiedzialnego za sprawy oświaty i kultury zmian nie będzie. Łukasz Politański, który objął tę funkcję w czerwcu 2016 roku startował w ostatnich wyborach na radnego z KWW Marioli Czechowskiej. Wybory dały mu mandat, a Politański się go zrzekł, bo na kolejną kadencję objął wiceprezydencką funkcję.

Zdecydowanie bardziej zagadkowo było za to z drugim wiceprezydentem odpowiedzialnym za sprawy inwestycyjne. Od kilkunastu tygodni na giełdzie nazwisk przewijały się różne postacie, a Mariola Czechowska milczała. Jeszcze na grudniowej sesji Rady Miejskiej prezydent podkreślała, że personalne decyzje dotyczące zarówno jej bezpośrednich zastępców jak i funkcji prezesów, dyrektorów i członków rad nadzorczych podległych jej spółek i jednostek zapadną z końcem stycznia.

Dziś z jeszcze nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł wiemy, że wiceprezydentem ma zostać Dariusz Matyśkiewicz. Polityk PLUSa starł się z Mariolą Czechowską w drugiej turze wyborów przegrywając ją niespełna siedmiuset głosami (M.Czechowska - 51,80% - 9854 głosy, D.Matyśkiewicz - 48,20%- 9169 głosów)

Sam zainteresowany sprawy komentować nie chce. Dla Matyśkiewicza objęcie funkcji wiceprezydenta nowością nie będzie, dokładnie na tym samym stanowisku pracował w latach 2003 – 2014 za czasów prezydentury Marka Chrzanowskiego.

komentarze (133)
Dodaj komentarz

Żeby się tylko na tym czekaniu na stołek nie zestarzał.

Przecież Darek mówił że Marioletka do niczego się nie nadaje. A teraz godzisię żeby była jego bezpośrednią przełożoną. jak to świadczy Darku

Szuja warta szui.

Poszukiwany następca Tokarka. Może Dareczek ......

Po takim wyborze tylko przedterminowe wybory i Czechowska i Matys połeca na kuroniowke, skonczy sie robienie z ludzi debili po co byla druga tura kto za to zaplaci. Az czuje ze z szambowozu sie ulewa. Hehe

Umiecie czytać?NIEOFICJALNIE.Sam siè nie ogłosił.I BARDZO DOBRZE OBY ZOSTAŁ WICE.TRZYMAM KCIUKI.

Właśnie chyba SAM się ogłosił

A co Pawła Morozow dostał za zdradzenie rodziców?

Brawo p Darku jesteśmy z Tob

stanowisko za zamknięcię gęby. żenada

A dlaczego PiS niema wice tylko Plus .

Jeśli okaże się to prawdą to Pani Czechowska pokaże dobitnie gdzie ma swoich wyborców, którzy dali jej zwycięstwo tylko dlatego, że nie chcieli powrotu do władzy ludzi pokroju Matyśkiewicza. No ale nie spodziewam się specjalnie honoru i godności po lokalnych politykach.

No to ci, którzy myśleli, że nie głosują na PiS "bełchatowskiemu Kałuży" dziękują.

sprawa jest banalna, matysek zostaje wice i w zasadzie w radzie miasta nie ma opozycji, mariolka bedzie mogła spokojnie opychać rodzinkę na swoim.

mowa nienawiści - IP komentatora" Ulubiony członek Prezesa" emoji

Czy wiadomo juz cos na temat funkcji Piotrka Chrzanowskiego?

Szukam ciekawej pracy w Bełchatowie. Pracodawca ma być uczciwy i rzetelny. Ktoś coś? emoji

załóż firme i po kłopocie

a ja szukam uczciwego pracownika, nie cwaniaka z dwoma lewymi rękoma, ktos cos ?

Jaka branża??

Po co te wybory, skoro jeden kandydat został prezydentem a drugi kandydat wice...

Plakat wyborczy Pana Matyśkiewicza przy rondzie powinien być usunięty dwa tygodnie po wyborach. Czy straż miejska tam nie jeździ i nie widzi?

Jest na prywatnym terenie. Kodeks wyborczy stosuje się tylko w wypadku miejsc publicznych.

Jak zbyt długo wisi to się b.znudzi już byłym wyborcom a poza tym może kandydat spłukał się na kampanię i nie ma kasy,jak zostanie wice... to zdejmie

Podziwiam Pana Matyskiewicza że chce współpracować z Panią Prezydent to dobra decyzja dla miasta Wreszcie będziemy mieli Wice z Bełchatowa. Trzymam Kciuki

Dobry pomysł. To mi się podoba.

mi tez sie to podoba emoji

Ja pierdziele to ilu teraz tych więc prezydentów będzie haha od tego od tamtego masakra jakaś

O co ja tu czytam. Konkretne rozwiązania brawo Pani Prezydent Widać że Pani patrzy długofalowo . Brawo

Oooooo Pan Matyśkiewicza ogłosił się wiceprezydentem! Ciekawe co na to Pani Czechowska? No właśnie czemu nie ma jej komentarza? Jeśli to prawda to szkoda mi wyborców którzy na nich głosowali. Połączenie wody z ogniem zawsze da dym!

Morze jeszcze niech wruci Krzanowski i Rospara...

każdy byle nie Gryczka !

Wielki powrót Nosferatu z plakatu. Jpdl...

Darek wygrałby w cuglach ale ludzie zagłosowali na Mariolę, bo się zwąchał z Pisem. Może Gryczka miał rację, że to sami Misiewicze?

Przykre że P.Czechowska tak odwdziecza się wszystkich którzy na nią głosowali.Matys jej przeciwnik wiceprezydentem to żart.

Brawo darek i mariola. dobry ruch

No to jeszcze Natura na sekretarza i ekstremalny odjazd z totalną porażką

Plus się już rozpadł czy jeszcze nie? Czarno to widze

No i super!

prawie ja w ranczo wilkowyje

SebeX Piotrze, czekamy na komentarz

Tyle waszego co napisaliście brawo dla Darka

Gratki.. odpowiednia osoba

Alkoholizm to społeczna choroba....

Tak może wyglądać ta kadencja. Pani Prezydent jeszcze nic o nowym wiceprezydencie nie powiedziała, ale Plus już za nią powiadomił mieszkańców o tym że Matyśkiewicz jest wice. Jeśli to wypali to widać kto kogo trzyma na smyczy. Dziwię się że można dać się tak poniżać

Nie zauważyłeś przez te cztery lata, że ona o niczym nie decyduje??? Przecież to tylko wykonawczyni czyichś poleceń...

Wreszcie jakiś mądry ruch p. Czechowskiej, bodaj pierwszy od początku jej "politycznej" kariery w naszym mieście. P. Matyśkiewicz to człowiek, który ma doświadczenie na tym stanowisku, zna doskonale nasze miasto i jego bolączki i do tego nie jest "uprzejmy inaczej" jak wąsaty Ireneusz. Kto wie, może dzięki temu ud mu się zrealizować pomysł łącznika do Przemysłowej? Oby tylko Marioletka później nie powiedziała, że to jej pomysł... A sama Marioletka nie miała wyjścia - teraz przynajmniej będzie miała jakieś minimalne szanse na poparcie w radzie miasta, bez tego nie miała nic. Takie papierowe zwycięstwo.

A co kombinują za rondkiem do Olimpii w stronę torów kolejowych? Za zjazdem do Leroya jakiś ogrodzony teren i koparkę widziałem. Nie zbroją już czasem pod łącznik?

nastepne sklepy a nie lacznik.jakis park handlowy czy cos

Mądry??? To największa mina z przyczajonym zapalnikiem w urzędzie by była. Nie po to głosowałem na Mariolę żeby teraz matys się po urzędzie panoszył. Nke rób tego!!!

Co za bzdury...

A spróbujesz wysilić się na jakiś inteligentny komentarz, czy zostaniesz przy braku argumentów?

Jeśli okaże się to prawdą to ostatni raz byłam na wyborach. Nie ma sensu głosować jak wygrywa mój kondydant A i tak będzie rządził poprzedniemojiemoji

Nie ma wyjścia bo nie zdołała sobie zjednac i u trzymać przy sobie za wielu ludzi i żeby teraz jakoś tam w spokoju przetrwać te 5 lat musi sięgać po ludzi z opozycji. I nie ważne, że ci ludzie skakali jej do gardła cala pierwsza kadencjęemojiemoji Smutne to

To po co Pani Prezydent startowała w wyborach skoro jest zdania, że poprzednia ekipa była lepsza ? Widocznie do takiego wniosku doszła jak teraz oddaje im zarządzanie miastem!!!!!

Ludzie, gdyby to była prawda, to Dolsat trąbiłby o tym od rana, Czy to czasami nie jest typowy tekst na zamówienie ? Nawet zdjęcie ekstra wyretuszowane

emoji no to teoria spyskowa. Za dobre zdjęcie, żeby info było prawdziwe.

Nie przejmujcie się. Zostanie wice, straci mandat radnego a po pół roku zostanie odwołany i zostanie z niczym.

A kto teraz przejmie jego mandat w radzie??

Zanosi się na to że to będzie ostatnia kadencja P.Czechowskiej

BLef. Tytuł sugeruje rzecz dokonaną.

Widzę że niektórzy nie mogą zaakceptować współpracy 100% głosów

Brawo Pani Prezydent

Bardzo dobra wiadomość emoji

Ale dobra dla kogo....?

NARZEKALISCIE NA ZACIĄG Z RADOMSKA. ALE TERAZ TO DOPIERO BĘDZIE ROZPIERDOL I ROZDAWANIE STOŁKÓW!!! CO ZAPOMNIELISCIE LATA 2003-2014 QRWA TO NIE DO POMYŚLENIA!!! ZNÓW JEGO CAŁY KLAN BĘDZIE ZASIADAŁ NA STOLECZKACH A ON UPORA SIĘ Z PAPIERAMI CHOĆBY ZA SPRZEDAŻ PLACU DWORCA I BAWELNIANKI!!!

Od kiedy to Miasto Bełchatów było właścicielem dworca w Bełchatowie ? To samo z Bawełnianką ? Wstyd za takie komentarze

"Gratuluję" poziomu wiedzy na temat sprzedaży dworca oraz sytuacji Bawełniankiemojiemojiemoji. I tacy się wypowiadają i sieją ferment!

Dworca nie sprzedawał Matyśkiewicz co Ty piszesz

Bomba. Będzie basen i kosmodrom.

i pendolino

czy Pani prezydent dalej ciągle pije, odwołuje albo nie przychodzi na spotkania?

Super: ) właściwy człowiek na właściwym miejscu: )

Chyba wiemy kto pisze te negatywne Brawo Pani Prezydent

To jest bardzo dobra wiadomość Pan Matyskiewicz to jedyna osoba z głową Szkoda ze nie został prezydentem...

Z głową/ką. Magda wie najlepiej.

Mnie tam nie szkoda

Bardzo dobra wiadomość . Rządżcie Państwo Bełchatowem ponad podziałami . Podejmujcie wspólne trafne decyzje dla miasta . Pokazaliście całej Polsce , że można .Trzeba się spierać ale nie kłócić . W jedności siła . Życzę powodzenia . Drodzy wyborcy - ważcie słowa .

Jest taka zasada. "Trzymaj przyjaciół blisko a wrogów jeszcze bliżej" A tak na poważnie... możecie chwalić lub ganić ale to jest polityka w całej jej krasie. Niestety prezydent aby skutecznie rządzić musi mieć większość w radzie. Pod koniec ostatniej kadencji prezydent nie miała większości i miała bardzo trudno. Wg mnie to jest tzw. "Outstanding move" czyli jednym zagraniem odsuwa wice którego duża część osób kolokwialnie mówiąc nie lubiła i uzyskuje tak naprawdę nie wice Matyskiewicza ale uzyskuje większość w radzie. A wszyscy wiemy co by bylo jak by tej większości nie miala: 2 braki absolutorium i referendum... Czy ustrzegłem się mowy nienawiści w tym poście? Bo strach teraz cokolwiek napisać żeby nie iść do prokuratury...

Co dalej z PLUSEM??????

Właśnie, gdzie oni są? Morawiec, Jagieło, jakieś opłacone młode osoby... tak skakali przed wyborami!!

Z Ciebie taki Belchatowianin jak z M.Rodowicz karateka twierdzisz ze ludzi opłacili nie mając żadnych dowodów szczyt głupoty słoiku

Apel do Pani Prezydent. Prosimy aby PANI PREZYDENT udzielała rekomendacji na stanowiska PREZESÓW.

Brawo, brawo, brawo

To pani prezydent strzeli sobie w kolano. Plus pozacierał ślady w postaci strony www, gdzie całą kadencję ujadał na panią prezydent. Zostały jednak biuletyny. Ale numer.

A Pani Czechowska jak ujadała na Chrzana też w ichniejszym szmatławcu zostało emoji

Pluli na nia 4 lata chcieli utopic politycznie a ona im stolki daje.

Co za szmaciarskie towarzystwo... Bełchatów przeprasza za rządzących miastem!

Szacun dla Czechowskiej i Matyśkiewicza

Jaki słaby PiS 9 radnych i niema wice.

Kto wejdzie do Rady za niego?

Wszyscy ciągną do koryta. Nie liczy się opcja

Brawo Darku na to liczyłam i czekałam z niecierpliwością. Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Bełchatów na Plus !!!

Już włączyli boty z lajkowaniem hahahaha jeszcze po wyborach Ci wiecie z nie z tej ....

W tym Kopalniakowie nie rządzi Niemowa Czechowska tylko Owczarek z Radomska!

Po tym co stało się w Polsce i jakie tam sa podziały to wspaniała wiadomość. Tak bardzo na pół podzielony Bełchatów jest wstanie się zjednoczyć brawo brawo jesteście wielcy. Zgoda buduje jesteśmy Wam wdzięczni za taką decyzję

Czytam i nie wierze jednak można przecież Matyskiewicz dużo ryzykuje. Jestem pod wrażeniem, że nie na wojnę idą tylko będą rozmawiać i razem działać.

Bardzo dobry ruch gospodarczy i polityxzny Polity znie poukładane i 5 lat ciężkiej pracy gospodarczo to Pan Darek zna się na rzeczy Bardzo mądra ale i odważna decyzja

Ale niektórych cos boli, że się dogadali ,oj boli . To są osoby które razem miały prawie 20 000 głosów GG i inni mogli pomarzyć nawet w pierwszej turze. Jeśli to prawda to ja jestem za

Chyba w II turze gdzie innego wyboru nie bylo

No wreszcie pozostałe 50 procent czekało na ten ruch super to tylko z dobrocią dla Bełchatowa brawo Pani Prezydent

Kurcze, myślałem, że Marjan będzie wice...

Co u niego tak cicho? Marjan już się poddał? Zdał sobie sprawę, że był ciekawostką i już nią nigdy nie będzie?

Dobra wiadomość. Porozumienie ponad podziałami. Jeżeli taka decyzja zapadnie i się potwierdzi to tylko dla dobra Bełchatowa.

Stołki zasypują podziały...

Czekam na komentarz SebeXa

Gdyby Grzesiu nie wyszadł przed szereg z Solidarną Polską, to pewnie też by jakiś stołek dostał.

No to przyszłe wybory w bełchatowie pis ma przegrane

Gość który w oświadczeniu majątkowym zadeklarował BRAK oszczędności ma być wiceprezydentem ds. inwestycji. Co za paradoks...

Wszystko inwestuje....

Juz nie czepiając się jednego radnego... ile hajsu poszło na kampanię ? Ile kredytu niektórzy brali? Obawiam się ze oszczędności to można szukać u tych co piastuja ciepłe stanowiska w pge i nie startowali bo juz ugrali co chcieli. Np była taka jedna młoda z PISu... teraz siedzi w świniarni. Można .. ? 

Elminowska już w świniarni? No, no... A Zajkowski też jakąś fuche dostał? Cóż, prawdziwie ideowi działacze...

Nie nie, ta gwiazda szybko z bycia panią stomatolog wie jak leczyć budżet pge emoji

Lepiej żeby miał kilkaset tysięcy?! Hahaha też by Ci nie pasowało, bo byś narzekał, że się "dorobił". Radny Rozniatowski lepiej niech napisze gdzie pracuje i ile zarabia, to są rzecyz, ktorych się wymaga w oświadczeniach, a nie jakichś oszczędności. A przypomnę że MAtyśkiewicz ma syna na studiach i drugiego chyba w Bronku - rodzina, drogi panie

Będą mieli spokój w radzie 16 głosów jak się razem dogadają .

Brawo Panie Darku! Ja na Pana głosowałem i nawet mam zdjęcie w telefonie karty do głosowania, która chętnie pokażę. Gratulacje

**** sobie podetrzyj nią ;D po chu chcesz to pokazac xD

Nareszcie w mieście będzie porządek . Dobra decyzja Pani Prezydent

Brawo fajny pomysł.

Czuję się oszukany... wyborca M. Cz

Czuję to samo...........

Chyba nazywasz się GG

Jestem zwykłym wyborcą a nie GG. Tacy nie mogą tu nic pisać ? Bo co ?

Hehe. W sedno.

Hahahahahahahahahahahahaha

Bełchatów to PiS i tyle w temacie...

Mała errata. Bełchatów to PZPR po kosmetycznych zmianach

komentarze 3....2.....1.... start!

O Boże, to głosowałam na Panią Czechowską żeby Pan Matyśkiewicz nie został prezydentaem a tu taka wiadomość :-(((((((

I zatkalo kakao emoji

emoji)))))))))))))) też się cieszę!!! emoji emoji emoji

Nie od dziś wiadomo że wszystkie partie i politycy są tacy sami. Ile jeszcze musi wody spłynąć w Wiśle aby ludzie to zrozumieli.

dodaj komentarz
Czytaj także