Rejestracja i logowanie

Ogłoszono żałobę. Flagi w Bełchatowie obniżone do połowy masztu, odwołany koncert

Wydarzenia 17-01-2019 Autor: kci/rk
56
Ogłoszono żałobę. Flagi w Bełchatowie obniżone do połowy masztu, odwołany koncert

W związku z pogrzebem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podjęto decyzję o wprowadzeniu żałoby narodowej na terenie całej Polski. Rozpocznie się w piątek 18 stycznia o godz. 17, zaś zakończy w sobotę o godz. 19.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Województwa Łódzkiego, prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej w całym kraju. Wojewoda Łódzki zwraca się do wszystkich organów administracji o podjęcie działań mających na celu uszanowanie czasu żałoby.

- W czasie trwania żałoby narodowej flagę narodową opuszcza się do połowy masztu, w szczególności na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe albo miejsce obrad naczelnych władz Państwa, innych organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych. Jednocześnie chciałbym poinformować, że na znak żałoby przyjęta jest zasada przewiązania flag na drzewcach, powyżej skraju górnego płata, kirem - czarną wstęgą, której oba końca nie powinny być dłuższe od połowy długości flagi. Flag umieszczonych na masztach nie przewiązuję się kirem - zwraca się pisemnie wojewoda Zbigniew Rau.

W Bełchatowie również flagi na czas żałoby zostaną obniżone do połowy masztu. W całym kraju odwoływane są też imprezy masowe oraz wydarzenia o charakterze rozrywkowym. Bełchatowski MCK odwołał koncert Grażyny Brodzińskiej zaplanowany na 18.01.

komentarze (56)
Dodaj komentarz

Baca idź się wydoic :-)

No i po wszystkim. Flagi do góry kiry w kieszeń. Kto następny ?? Czy Stefan W jest chory a może bardzo zdolny. Co robił w stolicy ? Czy lubi pierogi ? Ale ruskie czy z kapustą i grzybami? :-)

kodowcy i UBywatele mają teraz nowego papieża swojego

wiesniaku do budy

Modlitwa o wschodzie słońca Każdy Twój wyrok przyjmę twardy Przed mocą Twoją się ukorzę Ale chroń mnie, Panie, od pogardy Od nienawiści strzeż mnie, Boże Wszak Tyś jest niezmierzone dobro Którego nie wyrażą słowa Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj Co postanowisz, niech się ziści Niechaj się wola Twoja stanie Ale zbaw mnie od nienawiści Ocal mnie od pogardy Panie Co postanowisz, niech się ziści Niechaj się wola Twoja stanie Ale zbaw mnie od nienawiści I Ocal mnie od pogardy Panie

Nawet po komentarzach widać jak bardzo obrzydliwi ludzie mieszkają w Bełchatowie. Nauczcie się, że o zmarłych mówi się dobrze lub nie mówi wcale. Wstyd po prostu. I te hejty wsadźcie sobie gdzieś. Nie ruszą mnie. Życzę Wam, byście nie musieli przeżywać tego, co rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Gdańska i wszyscy ludzie dobrej woli.

o hitlerze stalinie tez mowiz dobrze Z****?

Rewelacja - podpisać swój komentarz jednocześnie się obrażając. Inteligencja puszki po piwie charakterystyczna dla wyznawcy jarkacza.

Mam w **** tą żałobe POPIS jedno zło antypolskie!

Skoki też oczywiście musieli popsuć bo żałoba. Nie możemy się cieszyć nawet jak wygramy.Dopiero gdy minie żałoba. Żałoba nic nie zmieni w tym kraju kibic legi zawsze nienawidzi Krakowa czy Gdańska lub Łodzi. To samo w polityce . Prezydent i tak nie jest tam mile widziany i napewno tubylcy te atrakcje mu zapewnią.

Żałobę to mogli sobie w Gdańsku robić ale skoro prezydent zna gościa i wie co robił i ogłasza narodową żałobę to znaczy że popiera takie wały finansowe . Ręka rękę myje. Samolot do dziś u ruskich leży i wszystko jest ox. Minus dla Dudy i Morawieckiego i dla wszystkich którzy uczestniczą w tym balu przebierańców.

Duda ma u mnie ogromnego MINUSA! jak bedzie walczyl z Tuskiem to dostnie moj glos ale jak bedzie mial innego kontrkandydata to Duda juz mojego glosu nie dostanie!

Ten cyrk z porzegnaniem P Adamowicza to wilka gra polityczna i podsycanie nienawiści.KODOWI się nie udało,to nadarzyła się okazja do wykorzystania.Ludzie niedaicie się manipulować.Co do komentarzy ten kto się nizgaca z WOŚP to jest z PiSu? zastanów się jeden,jedna z drugą sami podsycacie spirale nienawiści!

Zgadzam się w 101%, ta tragedia dla PO to "dar z niebios".

Ale glupota To samo jak smoleńsk dla pis,taki to dar że do dzisiaj go ciągną . A ciekawe bo za rok jest dziesięciolecie, i patrząc na ich rozmach z miesięcznicami raczej na dobie żałoby się nie skończy

miesiecznic chyba już nie ma

Nie mogę zrozumieć tych za*****ych PISowców. Co wam przeszkadza żałoba narodowa. Jakoś jak w 2001r ginie w wypadku w Kamieńsku wiele osób i wiele jest rannych to już nawet nie pamiętacie. Jak Wasz prezydent ginie w katastrofie lotniczej to k***a miesięcznice obchodzicie. Do dziś karierę na tym PIS robi. To Wam nie przeszkadza !!!! Ginie ważny dla wielu osób człowiek i odp******cie się od tego i nie komentujcie faktu, że ludzie chcą się za niego pomodlić.

idź sie chłopie porzadnie wykasztań

Może dlatego że szafuje się żałobą narodową od jakiegoś czasu do wszystkiego, to jest pierwsza sprawa. Druga sprawa to fakt że w poprzedniej kadencji także zmarło kilku prezydentów miast i jakoś nikt żałoby narodowej nie ogłaszał więc albo traktujemy wszystkich prezydentów miast jednakowo albo wcale, wyróżnianie kogoś jest dla mnie nieporozumieniem. A trzecia i najważniejszą sprawą to Himalaje hipokryzji w wykonaniu chłopców z PO. Po katastrofie smoleńskiej były żarty żarciki o zimnym Lechu i kaczce po Smoleńsku, problemy z utrzymaniem powagi, a dzisiaj całe towarzystwo leje krokodyle łzy. Wcale nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Jak zresztą większość społeczeństwa i mam dość wyskakujących dosłownie z lodówki informacji i kolejnych breaking newsów na ten temat.

kiedy beatyfikacja świętego z Danzig?

Santo Subito!!?

Bo ci z pisu są jak tvp, co dla nich wygodne o tym trąbią, a co niewygodne to lepiej cicho, nie mowic, zamiesc pod dywan

A co tu się dziwić kruchtowo-zaściankowej mentalności bełchatowskich werbusów

Wciąż ktoś prosi o ciszę i szacunek samemu krzycząc coraz głośniej. To straszne, że człowiek został zabity na oczach tłumu. Lecz gdyby to był np. Ktoś z obsługi lub "zwykły" wolontariusz to to też by była ogromna tragedia, choć pewnie mniej nagłośniona Współczucia dla rodziny.

Żałoby są ogłaszane w ostatnich czasach tak często, że po prostu nie są już niczym wyjątkowym. My polacy, słowanie, chyba lubimy po prostu się smucić. Oczywiście nie ujmuję, że to wielka tragedia, aleee... to nie oznacza od razu żerowania na niej.

Straszne jak społeczeństwo daje się łatwo manipulować, Tusk ze swoją sitwą właśnie rozpoczął kampanię wyborczą na tych ciepłych jeszcze zwłokach. Jakby ktoś nie widział kim bym ten "nieskazitelny człowiek" to proszę http://www.youtube.com/watch?v=n8ZqDY9J1tU&t=759s

człowiek jak człowiek po co ta szopka ?!

Za śmierć Adamowicza odpowiada komunista Owsiak jak organizator imprezy!

Za cały ten syf odpowiada zakompleksiony kur****l mający na rękach krew brata. Ruscy nie podzielili nas tak przez pół wieku jak Jarek-niezdarek przez trzy lata.

Tak zaoszczędził na imprezie masowej.

Idż do lekarza ,może jeszcze nie jest za póżno ....

Zaqaz ty też jak wielu innych nie masz pojęcia o życiu ... i tragedii życzę ci żebyś nigdy nic złego w życiu cie nie spotkało . Żeby cię nie musieli balsamować.

co Ty pieprzysz kobieto, obcy facet zostal zabity, ok ale mnie to wisi tak naprawde. te placze ludzi na ulicach sa smieszne,

Szacunek to niezwykle ważna cecha, którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej spotkać. Szacunek to cecha, która pozwala zjednać sobie wielu ludzi. Ma nieoceniony wpływ na relacje interpersonalne. Ponadto pomaga w nawiązywaniu zarówno nowych znajomości, jak również trwałych i stabilnych przyjaźni. Pomaga żyć z innymi bez konfliktów, a jednocześnie akceptować ich odmienność. Szacunek polega na tym, że podchodzimy z dystansem do odmiennych opinii innych, z którymi niekoniecznie się zgadzamy. Okazywanie tej cechy pozwala nam wysłuchać innych bez osądzania ich wyborów i podejmowanych przez nich decyzji. Szacunek okazujemy również, gdy bierzemy pod uwagę odmienne zapatrywania drugiego człowieka. Nie oczekujemy przy tym, by się zmienił na przykład dostosowując się do naszego sposobu bycia, czy do naszych poglądow. Uprzejmość – nie kosztuje nic, a Wiele przynosi.

Pięknie powiedziane. Jednak pstrząc po wpisach pod tym artykułem iwieloma innymi wielu ma z tym problem. Karma wraca.

Ale, co, to jest właściwie ta karma ???

to takie lewackie żarcie w puszce lewacy zra to ze swoimi psami

Żegnają gościa jak niegdyś Stalina. Cały naród w obowiązkowej żałobie. A trumnę wystawili na widok publiczny, by każdy mógł uronić łzę. Kto wie może go zabalsamują i będzie wieczny jak Lenin emoji

Zapomniałeś dodać jednego gościa z Wadowic co to został autorytarnym przywódcą pewnego państewka chroniącym pedofilów w sutannach

Zenada Czlowiek jak kazdy inny Wiele mial za paznokciami Inni tez byli i beda mordowani zapewne To smutne ale nie dzielmy na ludzi gorszych i lepszych Akcje marsze jednoczenie sie a na drugi dzien wszystko wraca do normy i czlowiek dla czlowieka jaki byl taki bedzie

Do tej - tego ma być luzik. Nie życzę ci tego ale jak spotka cię kiedyś w życiu taka tragedia to przypomnij sobie słowa swojego komentarza i puść wtedy muzykę i baw się dobrze

WOŚP Bełchatów dla Pawła Adamowicza. Niedzielna akcja na placu Narutowicza. W niedzielę, 20 stycznia, bełchatowianie będą mieli okazję, by oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Pomoże w tym akcja, organizowana przez bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Wyjdźmy na ulice wszystkich miast, miasteczek, wsi. 20 stycznia o 20:00 wyślijmy światełko do nieba!!! Podziękujmy, oddajmy hołd prezydentowi Gdańska, wolontariuszowi WOŚP, Panu Pawłowi Adamowiczowi. Pokażmy, że umiemy się zjednoczyć i zostawić za sobą podziały i różnice. Choćby na te kilka minut." - namawiają na swoim profilu wolontariusze bełchatowskiej WOŚP. Uczestnicy tej akcji spotkają się w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 19.30 na placu Narutowicza w okolicy fontanny. Wspólnie zapalą symboliczne światełko o godz. 20.

I bardzo dobrze. U nas się to przyda.Dzięki za informację.bedziemy

NIENAWIŚĆ Spójrzcie, jak wciąż sprawna, Jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść. Nie jest jak inne uczucia. Starsza i młodsza od nich równocześnie. Sama rodzi przyczyny, które ją budzą do życia. Jeśli zasypia, to nigdy snem wiecznym. Religia nie religia - byle przyklęknąć na starcie. Ojczyzna nie ojczyzna - byle się zerwać do biegu. Niezła i sprawiedliwość na początek. Potem już pędzi sama. Nienawiść. Nienawiść. Twarz jej wykrzywia grymas ekstazy miłosnej. Ach, te inne uczucia - cherlawe i ślamazarne. Od kiedy to braterstwo może liczyć na tłumy? Współczucie czy kiedykolwiek pierwsze dobiło do mety? Porywa tylko ona, która swoje wie. Zdolna, pojętna, bardzo pracowita. Czy trzeba mówić ile ułożyła pieśni. Ile stronic historii ponumerowała. Ila dywanów z ludzi porozpościerała na ilu placach, stadionach. Nie okłamujmy się: potrafi tworzyć piętno. Wspaniałe są jej łuny czarną nocą. Świetne kłęby wybuchów o różanym świcie. Trudno odmówić patosu ruinom i rubasznego humoru krzepko sterczącej nad nimi kolumnie. Jest mistrzynią kontrastu między łoskotem a ciszą, między czerwoną krwią a białym śniegiem. A nade wszystko nigdy jej nie nudzi motyw schludnego oprawcy nad splugawioną ofiarą. Do nowych zadań w każdej chwili gotowa. Jeżeli musi poczekać, poczeka. Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera i śmiało patrzy w przyszłość - ona jedna.

Ja pierdziele jad sie z Was wylewa! Zginął człowiek, osoba publiczna na tzw postetunku - nie musicie pogrążać sie w smutku, żalu. Przecież nikt Was nie zmusza. Ale w związku z tą teorią to i Wy nie mówcie innym co i jak maja robic - bo kazdy ma swój rozum i zrobi to, co uważa za słuszne. Wszystko Wam przeszkadza, dosłownie wszystko.

Od lutego ma być miesięcznica przez 53 miesiące a morze jeszcze pomnik! ludzie ogarnięcia wam potrzeba . Szkoda chłopa i tyle

Nie ta opcja polityczna

Ja w sobotę mam urodziny i od jutra zaczynam tańczyć. Petardy sobie puszczę i muzykę. Normalnie jak to na urodzinach :-)

Ale wy jesteście podli, dramat. Nieważne z jakiej opcji był, czy coś miał na sumieniu czy nie (nie wam to oceniać), to był człowiek - czyjś ojciec, czyjś mąż, czyjś syn, wnuk, brat, szwagier, ważna osoba dla kogoś bliskiego bezpardonowo zamordowany na oczach obywateli swojego miasta w dniu, w którym Polacy powinni się jednoczyć, a tryskać jadem. Jak można tak pisać? Czy wy już qrła całkowicie zatraciliście jakiekolwiek pokłady człowieczeństwa? Przeszkadza wam w czymś ta żałoba? Jest ona ogłoszona kosztem waszych rodzin/pracy/utraconego zarobku? Ogarnijcie się ludzie, bo jesteście po prostu niegodni bycia nazwanymi tym mianem.

Ach i do tego to medialne zastraszanie społeczeństwa. Teraz już nie będzie można złego słowa powiedzieć o władzy, bo zaraz będzie to uznane za mowę nienawiści. Już wielu ludzi pozamykano tylko dla tego, że ośmielali się mówić co myślą o danym polityku. Polska zmienia się w kolonię karną niczym Korea północna.

Złe slowo zawsze możesz powiedzieć, napisać. Ale( 1 ) grozic smiercią, krzywdą lub (2) podając nieprawdziwe ,niesprawdzone informacje ... no możesz... Ale są na to odpowiednie paragrafy. 1 grożby karalne 2 pomówienie lub fałszywe oskarżenia

Jak żałoba narodowa to jeszcze dzień wolny od pracy!

szkoda gadać, rozumiem tragizm sytuacji, ale już mnie zbiera na wymioty od tego szumu. Zamordowany przez chorego psychicznie recydywistę, a robią z Niego pierwszą ofiarę polityczną, wojny o demokrację w Polsce to jest straszne. Czy to Prezydent RP? Papież? Żałoba w Gdańsku ok. ale w miastach odległych o kilkaset kilometrów, gdzie nikt dotychczas, nawet nie wiedział, kto jest prezydentem Gdańska - nie róbmy sobie jaj.

Kim był Pan Pawel że robią z niego drugiego prezydenta Polski... żałoba w całym kraju odwolywanie wszelkich imprez.. jeden przez drugiego się przegania w kondolencjach... ludzie w gorszych sytuacjach gineli I takiego olaboga nie było...

a do tego Owsiak, który robi z siebie kolejną ofiarę.

dodaj komentarz
Czytaj także