Rejestracja i logowanie

Grający plac zabaw i barwna fontanna. Plac Wolności oficjalnie otwarty [FOTO][FILM]

Wydarzenia 17-01-2019 Autor: mjs Foto: r.k
26

Już z końcem grudnia prezentowaliśmy Państwu efekt prac na zrewitalizowanym pl. Wolności. Wtedy jeszcze nie mogliśmy swobodnie po tej przestrzeni spacerować, bo cała inwestycja oczekiwała na odbiór techniczny i była jeszcze miejscem budowy. Wreszcie zniknął płot okalający pl. Wolności, a dziś oficjalnie tą część miasta oddano do użytku mieszkańców.

Plac Wolności całkowicie zmodernizowano w niespełna rok. W marcu 2018 roku wykonawca robót – spółka BiNŻ ruszyła z machiną zmian. Po kilku miesiącach tej części centrum Bełchatowa nadano nie tylko nowy wygląd, ale i funkcje – pl. Wolności jest bowiem przestrzenią z kilkoma funkcjami. Jest część patriotyczna z pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Odsłonięcie tej części odbyło się najwcześniej, przy okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości, 11 listopada 2018 roku.

W parku powstała też część rekreacyjna z ogródkami, miejscem na plenerową scenę i fontanną.

- Fontanna ma zamontowane urządzenia, które pozwalają na programowanie efektów świetlnych wgrywanych w jej mechanizm zgodnie z wolą i upodobaniami – podkreśla Adam Marszał z BiNŻu. - Fontanna jest gotowa i technicznie jest oddana do użytku, ale teraz musimy czekać na sprzyjającą pogodę, jednym słowem, by zobaczyć grę świateł i wody musimy poczekać na cieplejsze temperatury

Na pl. Wolności jest też element dedykowany najmłodszym bełchatowianom - muzyczny plac zabaw. To oczywiście nawiązanie i ukłon do pobliskiej szkoły muzycznej, ale i niezwykle interesująca nowość w naszym mieście. W zrewitalizowanym pl. Wolności są też urządzenie w ramach minisiłowni oraz zadaszone pergole do gier i zabaw.

Zarówno przedstawiciel wykonawcy Adam Marszał z BiNŻu jak i prezydent Mariola Czechowska podkreślają, że na ostateczny efekt wizualny będzie trzeba poczekać do wiosny. Dopiero wtedy, kiedy nasadzenia na pl. Wolności wystrzelą zielenią będzie można jednoznacznie wydać opinię na temat urody zrewitalizowanej części miasta.

- Były głosy sprzeciwu związane z wycinką drzew, ale pamiętajmy o tym, że zostało w tym miejscu posadzonych ponad sześćset nowych drzew i około 2 tysięcy krzewów iglastych i liściastych – mówiła podczas dzisiejszego spotkania Mariola Czechowska

Rewitalizacja pl. Wolności kosztowała 7,5 mln zł, inwestycja była realizowana ze wsparciem funduszy unijnych.

 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Nie mieszkam w Bełchatowie. Poziom waszych komentarzy jest dramatyczny...

Tyle jadu . Same węże. 90 % społeczeństwa samemu nic nie robi ale świetnie wie jak krytykować. Udzielać się to trzeba - ale pozytywnie, z korzyścią dla społeczności. Dać coś od siebie. Dla większości -to wszystko źle. Co by się nie działo, nie rewitalizowalo to i tak krytykowane. Czy to tylko specyfika Bełchatowa ? Sama zajadłość. Nie wyjdą do ludzi, nie pójdą na obiad, nie wezmą udzialu w koncercie, ale wciąż wiedzą jak narzekać na to ze nic sie nie dzieje. Samo się nie zrobi. Nie utrzyma. Czasem przykro mi że tu mieszkam.

Plac zabaw i miejsce do ćwiczeń a wokoło smrod spalin samochodowych super

tez jestem za CAŁKOWITYM zakazem ruchu pojazdow spalinowych (poza dostawami) w centrum. Bełchatów jest tak malutki ze spokojnie plac narutowicza,kosciuszki, plac wolnosci, moglby byz wylaczony z ruchu. emoji pozdro

Pomijając fakt, że nie jestem mi po drodze z takimi politycznymi projektami, oczekiwałbym przynajmniej przyłożenia się od strony użytkowania takich miejsc. Niestety gdy przychodzi noc, chcąc usiąść na ławce, światła zamontowane pod ławkami oślepiają, co utrudnia podstawową funkcje ławki, siedzenie.

Czy ktoś kto to projektował pomyślał, że ten typ nawierzchni nie nadaje się dla potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi ? Proszę spróbować przejechać po tej nawierzchni wózkiem...ręce opadają.

A te altany nad ławkami, to tak serio bez zadaszenia zostaną? emoji

to nie sa jelopie zadne altany mosku! tam bedzie roslinnosc PNĄCZA slyszales o czyms takim jelopku?

Szacunek to niezwykle ważna cecha, którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej spotkać. Szacunek to cecha, która pozwala zjednać sobie wielu ludzi. Ma nieoceniony wpływ na relacje interpersonalne. Ponadto pomaga w nawiązywaniu zarówno nowych znajomości, jak również trwałych i stabilnych przyjaźni. Pomaga żyć z innymi bez konfliktów, a jednocześnie akceptować ich odmienność. Szacunek polega na tym, że podchodzimy z dystansem do odmiennych opinii innych, z którymi niekoniecznie się zgadzamy. Okazywanie tej cechy pozwala nam wysłuchać innych bez osądzania ich wyborów i podejmowanych przez nich decyzji. Szacunek okazujemy również, gdy bierzemy pod uwagę odmienne zapatrywania drugiego człowieka. Nie oczekujemy przy tym, by się zmienił na przykład dostosowując się do naszego sposobu bycia, czy do naszych poglądow. Uprzejmość – nie kosztuje nic, a wiele przynosi.

Szczerze powiedziawszy, jestem zawiedziona nowym parkiem. Przez te betonowe płyty, które nie są ze sobą połączone, nie jest to miejsce przyjazne dla młodych mam spacerujacych z wózkami, ani dla rowerzystów, jak również osób niepełnosprawnych. Niestety mimo szczerych chęci, nie ma możliwości, aby przejechać tamtędy wózkiem. Porażka..

To racja Jedyna rzecz ktora mi w tym parku przeszkadza Reszta rewelacja

Przecież w tej mieścinie rowerzyści to zło, które należy tępić emoji Matki z wózkami, łażą całą szerokością chodnika, ulicą jak święte krowy. Widocznie po to te utrudnienia emoji A niepełnosprawni, psują tylko dobre samopoczucie nowobogackim.

WOŚP Bełchatów dla Pawła Adamowicza. Niedzielna akcja na placu Narutowicza. W niedzielę, 20 stycznia, bełchatowianie będą mieli okazję, by oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Pomoże w tym akcja, organizowana przez bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Wyjdźmy na ulice wszystkich miast, miasteczek, wsi. 20 stycznia o 20:00 wyślijmy światełko do nieba!!! Podziękujmy, oddajmy hołd prezydentowi Gdańska, wolontariuszowi WOŚP, Panu Pawłowi Adamowiczowi. Pokażmy, że umiemy się zjednoczyć i zostawić za sobą podziały i różnice. Choćby na te kilka minut." - namawiają na swoim profilu wolontariusze bełchatowskiej WOŚP. Uczestnicy tej akcji spotkają się w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 19.30 na placu Narutowicza w okolicy fontanny. Wspólnie zapalą symboliczne światełko o godz. 20.

Popatrze z boku Przyjde tylko po to by zobaczyc tych wszystkich psychicznych w naszym miescie i sie z nich posmiac Co mnie obchodzi Adamowicz? Czlowiek jak kazdy inny Oddales hold tym dziewczynom ktore w Koszalinie zginely? Wyslales wowczas swiatelko do nieba? Gdy zgineli ludzie w kopalni podczas pracy oddales hold? Co za narod

Jeśli czułeś potrzebę oddania hołdu tym dziewczynkom trzeba było zorganizować taką akcję. Może nawet bym przyszedł. Ale nie zorganizowałeś, dlatego nie krytykuj innej akcji. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć.

Porównanie zginąć z chytrości właściciela dla którego ważna była kasa niż bhp mogły sprawdzić jakie są opinie o tym miejscu były na pewno a zginąć z rąk recydywisty podczas kulminacji WOŚP to jest niespodziewane i szok dla całego kraju bo nigdy nie doszło do czegoś takiego podczas akcji charytatywnych. Jak ktoś nie rozumie takich rzeczy niech nie wypowiada się na te tematy bo jest osobą niereformowalną

Jeden park betonowy z placem zabaw juz jest, po co kilkanaście metrów dalej drugi dla dzieci. Nie można było zieleni i ławek tylko trza było tych dziwactw nastawiać? Wszystko z myśla dla dzieci jak rozumiem, ale dla nas starych to już co? nic

Ty stara wlasnie z wnuczkami masz tam chodzic Masz klub seniora to jeszcze ci malo? Niczego nie dostrzegacie

Sześćset drzew... gdzie to się mieści? Jak się sadzi sosnowy las to tyle przypada na 0,1 hektara. A takie sadzonki to dosyć gęsto są.

A mnie się podoba. Nie mogę się doczekać jak będzie ciepło i pokaże synowi grający plac zabaw emoji

Te kostki chodnikowe są po prostu cudowne. Przechodziłem przez ten park dzisiaj już wieczorem, myślałem że sobie nogi połamię na tym koślawym czymś. Jak po tym chodzić? Skakać z jednej na drugą? Przypomina to łażenie po torach kolejowych. Jeżeli nie trafisz nogą w podkład, możesz nogę skręcić.

Skrece noge w domu to podjade do parku zrobie teatrzyk bo wiadomo kamery i zglosze ze to tam Wowczas do magistratu po odszkodowanie Nie jest zle To ta dobra strona tych chodnikow

Bo to dla dzieci jest. Do gry w klasy.

Zgadzam się, dzieci są żywe,skoczne i żwawe,dadzą sobie radę, A jak przyjdzie sześciu meneli, pierwszy się poturbuje to pieciu nie wejdzie

Tylko że ten pierwszy menel, będzie mógł wytoczyć proces miastu. Za narażenie go na utratę życia ew trwałe kalectwo.

A trzeżwy kolega był

dodaj komentarz
Czytaj także