Rejestracja i logowanie

Bełchatów gospodarzem ogólnopolskiej konferencji historycznej

Wydarzenia 28-11-2018 Autor: magjas Foto: IPN Oddział Łódź
6

Jutro, tj. 29 listopada rozpoczyna się ogólnopolska konferencja naukowa „W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Organizatorem przedsięwzięcia jest łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, a w ramach dwudniowego spotkania naukowców z całego kraju zaplanowano kilkanaście wykładów w różnorodny sposób podejmujących temat niepodległości.

Uczestnicy konferencji omówią najważniejsze okoliczności prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawione zostaną zarówno działania prowadzone na ziemiach polskich, jak i uwarunkowania międzynarodowe, które doprowadziły do odbudowania suwerennej Rzeczypospolitej. Ważnym zadaniem będzie prześledzenie różnych koncepcji i porównanie często odmiennych wizji, których celem było odrodzenie Polski.

Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 listopada w Rezydencja Dwór Polski, ul. Czapliniecka 144.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Szkoda, że w Bełchatowie nie ma więcej tego typu wydarzeń historycznych... są od tego przecież jakieś organizacje, które się tym powinny zająć a tu cisza jak makiem zasiał. I to jeszcze w tym roku, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości... szkoda, że nikomu się nie chce :/

Ja też jestem za, z tym zastrzeżeniem, że niech robią to za własne pieniądze, a nie nasze podatki - żadnych nowych wartości ta konferencje nie przyniesie. Tego jestem pewien. Zwykła tuba propagandowa i tyle.

DASZYŃKI DMOWSKI PIUSŁUDZKI WITOS.... CZTERECH JEŹDŹCÓW APOKALIPSY MONARCHII....

Piłsudski - gamoniu !!!!! Jeszcze się historyk podpisał

Jak juz to Pilsudski

I wśród nocy poleje się... morze wódki emoji I zapewne fundatorami będziemy my, podatnicy.

dodaj komentarz
Czytaj także