Rejestracja i logowanie

Ścieżka pieszo - rowerowa na Groblę oddana do użytku

Wydarzenia 05-10-2018 Autor: powiat bełchatowski Foto: powiat bełchatowski
14

Ponad kilometr nowej trasy z kostki brukowej na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie jest już udostępnionych dla pieszych i rowerzystów. Koszt prac to blisko 400 tysięcy złotych, sfinansowany z budżetu powiatu.

- Na odcinku drogi powiatowej Kluki – Parzno odbywa się duży ruch samochodowy, również wielu rowerzystów jeździ tamtędy w kierunku naszej ścieżki rowerowej – Domiechowice – Parzno, dlatego podjęliśmy decyzję o sukcesywnym remoncie nawierzchni drogi i budowie ścieżki dla rowerzystów i pieszych – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Dzięki budowie ciągu pieszo – rowerowego rowerzyści bezpiecznie pokonają ten fragment drogi powiatowej, po czym będą mogli dalej przez Wierzchy Kluckie i Wierzchy Parzeńskie, drogami gminnymi, dojechać do naszej ścieżki rowerowej Domiechowice – Parzno

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił również przetarg na wykonanie nowej nakładki asfaltowej i utwardzenie poboczy na 580 metrowym odcinku drogi wzdłuż nowej ścieżki.
Od dwóch lat powiat przebudowuje z własnych środków drogę od Grobli w stronę Parzna. Do tej pory udało się wyrównać pobocza i położyć nową nakładkę asfaltową na odcinku drogi, od Grobli do Imielni na odcinku 900 metrów. Koszt prac wyniósł 240 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany z budżetu powiatu. Ponadto zmodernizowano ponad kilometrowy odcinek drogi od Imieli w stronę Parzna (za kwotę 472.500 złotych).

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Czytajcie tekst: Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił również przetarg na wykonanie nowej nakładki asfaltowej i utwardzenie poboczy na 580 metrowym odcinku drogi wzdłuż nowej ścieżki.

Starosta wyczachowski nie był widocznie na zachodzie Europy. Tam ścieżki są z asfaltu dobrej jakości, który nie topi się na słońcu i służą przez lata. Chodniki też zazwyczaj są z asfaltu. Wspaniale jeździ się po tym.

łoo panie ale przewał...

Jak słyszę że kolejna ścieżka rowerowa została wykonana z kostki brukowej to mnie telepie... Faktycznie może i do CBA trzeba wysłać notkę by się przyjżeli z bliska kto na tym faktycznie zarabia

tak patrze na to zdjecie i tak debilnej inwestycji to chyba dawno nie było, dziury w drodze, do roboty do kopalni jeżdżę rozwalana droga a tu w lesie szeroki na dwa metry pas ścieżki, kto niby tam ma jeździć ? 

Śmierdzi wałkiem z daleka, koszta absurdalne

Wszędzie kostka zamiast asfaltu to chyba jakiś układ z producentem kostki może to zainteresuje CBA w normalnych gminach i miastach kładą asfalt bo jest tańszy.

tylko idiota w tych czasach kładzie kostke na ścieżce rowerowej. Masakra, za rok to nie będzie się nadawac do jazdy.

czy Pan Waldemar Wyczachowski był na drodze od kluk do nowego janowa, wie jak tam jest ruch ? ?? skoro na drodze z ograniczeniem tonażowym 10T z kluk do Parzna twierdzi ze jest duży ruch to jaki jest rucha na drodze z drogi 74 (stara emoji do zagłębia energetycznego prowadzący przez ścichawę, nowy Janów ? 

W 2 lata remont 2 kilometrów drogi.... Ale mają rozmach☺ Wyczach king! Gryczka king!

chcieli pokazać wójtowi z kluk ze nie interesuje ich zdanie gminy, no i pokazali, brawo, świetna inwestycja, we wsiach dzieciaki niech chodzą po rowach i błocie a ludzie niech jeżdżą po dziurawych drogach, no ale My pokazaliśmy, a ze w lesie ścieżka dla dzikich zwierząt ? kogo to, ważne ze na złość wójtowi, ludzie nie ważni ...

Obok scieżki od lat dziury w jezdni . Należało po prostu wylać nowy asfalt na dwa metry szerzej i namalować białą ciągłą linie wyznaczającą drogę dla rowerów. Ciekawe kto będzie czyścił ten głupi chodnik z gałęzi i liści.

czytaj dobrze i dopiero komentuj

400 tyś za kilometr ścieżki . ****mć paranoja. Ładnie ktoś przyrobił.

dodaj komentarz
Czytaj także