Rejestracja i logowanie

Jak idą prace przy budowie nowego, bełchatowskiego ronda?

Wydarzenia 25-09-2018 Autor: magjas Foto: Miasto Bełchatów
30

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Armii Krajowej i Wojska Polskiego idzie zgodnie z planem. Jak informuje inwestor – bełchatowski Urząd Miasta większość prac instalacyjnych jest już zakończona, trwają te konstrukcyjne i brukarskie. Rondo ma być przejezdne jeszcze w listopadzie.

Prace przy tej inwestycji ruszyły ponad dwa miesiące temu, z początkiem lipca Co do tej pory udało się zrobić?

- Pierwszy etap obejmował roboty instalacyjne. Położona została cała sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa po zachodniej stronie krzyżówki. Metodą bezwykopową wykonano renowację kolektora deszczowego oraz przebudowano linię niskiego napięcia i wykonano osłony na istniejących liniach energetycznych. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Tryb., zakończył już przebudowę kanalizacji teletechnicznej wraz z przełączeniem kabli światłowodowych, a obecnie pracuje nad budową linii oświetlenia ulicznego – informują pracownicy bełchatowskiego magistratu

Drogowcy wykonują także szereg prac konstrukcyjnych i brukarskich. Na ten moment drogowcy położyli pierwszą warstwę podbudowy i wbudowali ok. 140 metrów krawężnika granitowego i betonowego na prawoskrętach z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego i z Wojska Polskiego w Wyszyńskiego). Ponadto gotowy jest ciąg pieszo-rowerowy na skręcie z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego.

Zgodnie z projektem nowe rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego powstanie oddzielony od ronda prawoskręt. Ten fragment wymagał poszerzenia o tamtejszą część zieleni, co z kolei wymagało usunięcia kilku sporych drzew.

W celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa kierowców i pieszych projekt przewiduje także pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów.

- Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów – dodają urzędnicy

Zgodnie z założeniami najnowsze rondo ma być ukończone w listopadzie. Inwestycja kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, w inwestycji partycypuje starostwo, które dołożyło 1,5 mln zł.

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Gdyby robił to YEŻ już dawno byłoby skończone.....

Rondo bardzo potrzebne, prace idą sprawnie.

Ile? Ja zrobilbym ze szwagrem w dwa miesiace za 1 mln. Co za uklady ja poer.

siusiak siusiak

I tak nie będą umieć jeździć po rondzie

Wina Tuska?

Jakaś nazwa tego ronda będzie? Proponuję "rondo wokół studzienki kanalizacyjnej"

Będzie nazwa. Zgodnie z ostatnimi bełchatowskimi trendami będzie to jakiś nikomu nieznany żołnierz przeklęty.

rondo degola!

Odpowiem całkiem poważnie. Powinno być rondo Antoniego Chruściela. Dziwne, że nikt na to nie wpadł wcześniej. Od początku była zasada, że ronda nazywamy nazwiskami zasłużonych żołnierzy: Andersa. Hallera, Okulickiego, Traugutta... Później się z tego wyłamano i nazwano ronda JP II na przytorzu... Dlaczego Chruściel? Bo był faktycznym dowódcą Powstania Warszawskiego i mało kto wie, że w 1939 dowodził 82 pułkiem, który walczył niedaleko Bełchatowa w rejonie Lubca. Myślę, że to jest dobra propozycja. Mam nadzieję, że jakiś radny przyszły lub obecny czyta to. Pozdrawiam

Sorry. Zaznaczyła łapkę w dół a chciałam w górę ( palec się poślizgnąl. Jestem jak najbardziej za.

po co wogole te durne nazwy? ulice maja nazwy i starczy ze jest to rondo u zbiegu ulicy x i y jak zapytasz belchatowian gdzie jest ondo Traugutta to bedzie wiedzialo max 10% a jak zapytaszo rondo u zbiegu ulic Sienkiewicza, Pabianickiej i Włókniarzy to bedzie wiedzialo 90% itd.

Zgodzę sie, ale wejde w polemikę. Mówisz, że coś sie znajduje na rondziE na ul. ARMII KRAJOWEJ, a twój rozmówca myśli i myśli i nie wie o które rondo chodzi bo są tam już dwa a zaraz będzie 3. Dlatego uważam, że nazwy rond są potrzebne. Kiedyś było tylko jedno to nie było problemu, ale teraz co skrzyżowanie to rondo. O i fajnie by się uzupełniało rondo Chruściela i ul. AK.

Bez urazy i z szacunkiem dla nielicznych ale żeby rondo spełniało swoją funkcję kierowcy powinni umieć po nim jeździć a w Bełchatowie ponad 40% nie umie i choć sytuacja jest odrobinę lepsza niż kilka lat temu, kiedy pracownicy chyba PGE lansowali się w swoich autach wyprowadzając je na spacer, to i tak uważam, że to strzał w kolano.

Rondo ponad 5 baniek a remont bloku na czaplinieckiej ponad 9. To rozumiem że blok będą burzyć i stawiać nowy bo te 9 mln. to dwa bloki btbs na Chmielowskiego. Ciekawe jak się rozlicza z remontu tego bloku.

Oczywiście uprzedzając hejt jestem absolutnie za remontem tego bloku ale ciekawi mnie to wyliczenie na 9 mln.

Znając tom firmę to w tym roku nie będzie skończone

Ukończone w listopadzie... ale ukończone całkiem czy częściowo? Tak jak rondo przy eclercu było?

Studzienki wystają już później zaleją i jak zawszę studzienki będą wystawać 2 cm drogą lub schowane w drodze 2 cm hehehe nie ma nic lepszego jak te nasze polskie studzienki

No ta studzienka widoczna na zdjęciu to raczej nie będzie w ulicy bo by musieli jeszcze z pół metra asfaltu wylać emoji

Będzie mi się wydaję w centrum ronda.

A tak jak reszta w naszym mieście.

jakies drogi nie potrzebne kto pamieta o MATKACH....????

O "madkach" się pisze emoji

madkach i curkachemoji

horych curkach!

a jak idą prace przy remoncie drogi wojewódzkiej z Bełchatowa do "gierkówki" przez Kalisko i Szpinalów? Ruch miał być wznowiony w sierpniu 2018, nikogo chyba nie zaskakuje że nie został dotrzymany, ale może ktoś wie o postępach prac?

To chyba nie jest pytanie do władz Bełchatowa.

Drogami wojewódzkimi jak sama nazwa wskazuje zajmują się władze województwa...

Do Kaliska droga spoko, jedynie od Kaliska do Kamieńska drogi nie ma. Podobno do listopada tak będzie.

dodaj komentarz
Czytaj także